Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 17.12.2018

  31. Evropské ceny vyhlášeny

  31. ročník European Film Awards, neboli evropské alternativy Oscarů, byl čerstvě vyhlášen a velkým vítězem se stal snímek, který před týdnem novináři na Zlatých glóbech jaksi opomněli. Drama Studená válka (režie Paweł Pawlikowski) si odneslo hned tři hlavní ceny – Nejlepší film, Nejlepší režie a Nejlepší herečka (Joanna Kulig). Další ocenění pak získal herec Marcello Fonte za svou roli ve snímku Dogman, režisérka Jane Magnusson za dokument Bergman: A Year in a Life, nebo snímek Dívka (režie Lukas Dhont), jenž byl vyhlášen za Objev roku – Cena kritiky. Kompletní přehled najdete v záložce Ocenění na hlavní stránce.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.12.2018

  Dora průzkumnice obsadila záporáka

  V hrané adaptaci seriálové Dory průzkumnice se vedle herečky Isabely Moner (Transformers: Poslední rytíř) jako představitelky titulní postavy objeví čerstvě také herec Benicio del Toro (Sicario). Ten byl obsazen do role podlého lišáckého zloděje Swipera. Film bude vyprávět o dívce, která strávila většinu života objevováním džungle se svými rodiči, ani to ji ale nedokázalo připravit na to nejnebezpečnější dobrodružství ze všech – střední školu. Snímek natočí scenárista a režisér James Bobin (Mupeti, Alenka v říši divů: Za zrcadlem). Premiéra je stanovena na 2. srpna 2019.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.12.2018

  Nový film Aarona Sorkina narazil

  Práce na The Trial of Chicago 7, novém snímku Aarona Sorkina (Velká hra), byly dočasně ukončeny. Dlouho chystané politické drama o událostech v Chicagu z let 1968 a 1969 muselo být odloženo, kvůli Sorkinovu pracovnímu vytížení. Scenárista a čerstvě také režisér momentálně dohlíží nad divadelní adaptací Jako zabít ptáčkaJeffem Danielsem, studio mělo zároveň obavy z rozpočtu, zejména po neúspěšných dobových filmech jako Detroit a První člověk. V prohlášení zároveň ale všechny strany slibují, že u filmu zůstávají, a jen co se Sorkin uvolní, Chicago 7 půjde zpátky do produkce. V hlavních rolích momentálně setrvávají Sacha Baron Cohen a Eddie Redmayne.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.12.2018

  Nicolas Cage chystá svůj nejšílenější film

  Za normálních okolností bychom takový titulek označili za mírně clickbaitový, následující slova ale pochází přímo z úst dnes již legendárního Nicolase Cage (Skála, Kick-Ass), a vzhledem k jeho kariéře to rozhodně stálo za zmínku. Cage, známý pro své excentrické role v posledních letech, totiž čerstvě v jednom rozhovoru prozradil, že chystá dost možná nejšílenější film své kariéry. Zrovna z úst Cage to už o něčem vypovídá. Snímek Prisoners of Ghostland točí japonský režisér Šion Sono a Cageova postava ve filmu bude nosit kožený oblek, ke kterému jsou přidělány bomby – jedna ke každé končetině. On pak dostane za úkol zachránit dceru jistého guvernéra, když úkol nesplní, bomby explodují. Háček spočívá v tom, že dceru drží na hranici duchové.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.12.2018

  Sony si patentuje nový druh animace

  Nový film Spider-Man: Paralelní světy od studia Sony Animation zatím sklízí nadšené reakce jak od kritiků, tak i od diváků. Chválí se v podstatě vše, včetně unikátního vizuálního stylu. A právě ten si teď studio hodlá nechat oficiálně patentovat. Projekt zahrnoval hned několik specifických animačních technik a technologií, jejich patentování tak může trvat klidně až pět let. Ve filmu byl použit mix počítačové animace s ručně kreslenými dodělávkami, celý proces byl prý tak komplexní a složitý, že každou vteřinu snímku trvalo týden renderovat. Kromě pokračování výše zmíněného Spider-Mana tak po tomhle úspěchu pravděpodobně studio začne specifickou animaci používat i ve svých dalších filmech.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.12.2018

  Jake Gyllenhaal bude v tísni

  Společnosti Bold Films a Nine Stories zakoupily filmová práva na americký remake letošního dánského thrilleru Tísňové volání. Snímek s anglickým názvem The Guilty pak bude produkovat, a zároveň v něm ztvární hlavní roli, herec Jake Gyllenhaal (Noční zvířata, Patrola). Původní film vyhrál letošní diváckou cenu na Sundance festivalu a vypráví příběh policisty, jenž je po dobu vnitřního vyšetřování nucen pracovat na tísňové lince. Když se však jednoho dne z druhé strany sluchátka ozve vyděšená žena, která byla unesena, je pouze na něm, aby ji skrz telefon zachránil.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.12.2018

  Kdo si zahraje v novém Star Wars seriálu?

  The Mandalorian, chystaný seriál ze světa Star Wars, našel kompletní obsazení. Do galaxie daleko, daleko odsud se vedle Pedro Pascala (Narcos) v titulní roli osamělého lovce odměn vydají také Gina Carano (Deadpool), Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Emily Swallow (Lovci duchů), Carl Weathers (Predátor), Omid Abtahi (American Gods), Werner Herzog (Muž s květinami) a Nick Nolte (Warrior). Showrunnerem seriálu je režisér a herec Jon Favreau (Iron Man, Kniha džunglí), natáčení je momentálně v plném proudu a s premiérou se počítá koncem příštího roku. Seriál se objeví na nové streamovací službě Disney+.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 11.12.2018

  Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

  Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány. Důvody se různí, ten nejtrapnější je ale definitivně u letošního Solo: Star Wars Story. Ať už si o kvalitách originu Hana Sola myslíte cokoliv, hudba Johna Powella rozhodně nabídla svěží závan kreativity v galaxii daleko, daleko odsud. Místo reálné šance na nominaci teď ale utře, protože ji někdo zapomněl včas předložit. Druhým případem je hudba ze snímku Green Book, kde skladatel Kris Bowers podle všeho významným způsobem zakomponoval skladby pianisty Dona Shirleyho, jenž byl inspirací pro film, a to jej nyní vyřadilo z oscarového klání. Stejný případ se pak týká hudby Michela Legranda k poslednímu filmu Orsona Wellese, The Other Side of the Wind. Asi nejsmutnější je pak diskvalifikace posledního soundtracku zesnulého Jóhanna Jóhannssona ke snímku MandyNicolasem Cagem. Soundtrack nemohl být přijat, protože byl snímek vydán na streamovacích službách ještě předtím, než jej měli členové akademie možnost spatřit v kvalifikačním kole. A to se podle všeho nesmí.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 11.12.2018

  Jodie Foster bude bojovat za životní prostředí

  Držitelka dvou Oscarů Jodie Foster (Mlčení jehňátek) si jako svůj další režijní počin vybrala remake islandského eko-thrilleru Woman at War. Příběh se točí okolo geniální učitelky na střední škole, která vede dvojí život a v soukromí je nebezpečnou aktivistkou v boji za životní prostředí, jenž vede válku s místní továrnou znečišťující okolní přírodu.  Foster se kromě režie chopí i produkce a hlavní role. Originál natočil Benedikt Erlingsson a snímek letos bude usilovat o nominaci za Nejlepší cizojazyčný film na 91. Oscarech.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 10.12.2018

  Ceny LA kritiků vyhlášeny

  Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané ceny Los Angeles Film Critics Association, odkud si Roma stejně jako před dvěma týdny v New Yorku tuto cenu odnesla. O něco zajímavější už to ale bylo v kategoriích režie a nejlepšího herce. Zde totiž zvítězila Debra Granik za snímek Beze stop, a pak Ethan Hawke za hlavní roli ve filmu Zoufalství a naděje. Hawke by se díky tomu mohl posunout i mezi oscarové nominanty. Mezi herečkami dominovala Olivia Colman za Favoritku a pak Regina King za vedlejší roli v If Beale Street Could Talk. Ocenění za nejlepší scénář kupodivu vyhrál film Can You Ever Forgive Me?Melissou McCarthy. V animované kategorii pak zvítězil nový Spider-Man: Paralelní světy. Stejně jako Roma tak zopakoval úspěch z cen New York Film Critics Circle a stává se horkým kandidátem na animák roku. Přehled zbývajících výherců teď naleznete pod tímto odkazem.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 120 239 357 476

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 19.12.2016

  Český lev - nominuj svého favorita!

  I letos se do hlasování v Ceně filmových fanoušků nadcházejících Výročních cen Český lev můžete zapojit již o Vánocích. Nestatutární cenu České filmové a televizní akademie získá režisér filmu s největším počtem hlasů od našich uživatelů. ČSFD.cz navíc vítězi poskytne voucher na masivní reklamní kampaň pro uvedení jeho následujícího filmu do českých kin. Hlasovat může v sekci 24. Český lev až do půlnoci magického pátku 13. ledna 2017 každý, kdo má na ČSFD.cz hvězdičkami ohodnocených alespoň 200 filmů, nebo se stane novým uživatelem, přihlášeným přes facebookový účet.

  Výsledky hlasování v Ceně filmových fanoušků spolu s nominacemi akademiků v ostatních kategoriích 24. Českého lva zveřejníme 18. ledna 2016 v sekci 24. Český lev, kde ode dneška probíhá hlasování. Slavnostní ceremoniál Českého lva pak odvysílá v přímém přenosu Česká televize na okruhu ČT1 v sobotu 4. března 2016 od 20. hod.

 • Obrázek k novince 14.12.2016

  Startuje Best Film Fest

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2016. Kinaři se rozhodli v předvánočním čase nadělit svým věrným fanouškům lístek do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V prosinci se uskuteční jedenácté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

   

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Budou se promítat festivalové hity: drama o jednom z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století Egon Schiele, úsměvná a místy absurdní tragikomedie o vztahu excentrického otce a jeho odcizené workoholické dcery Toni Erdmann, oceněná na letošním festivalu v Cannes cenou kritiků FIPRESCI či road movie svérázného otce a jeho šesti dětí vychovávaných mimo civilizaci s charismatickým Viggo Mortensenem v hlavní roli Tohle je náš svět, která si na letošním karlovarském festivalu odnesla Diváckou cenu.

   

  Diváci se dále můžou těšit na díla uznávaných tvůrců: oscarového Woodyho Allena a jeho retro romantický snímek z prostředí hollywoodských celebrit Café Society, dále na vizuálně vytříbené drama o osudovém vztahu matky a dcery v režii oscarového španělského tvůrce Pedra Almodóvara Julieta. Z oblíbených zahraničních titulů jsou na programu, např.: pokračování ze života největší smolařky v naší historii s excelující Renée Zellweger Dítě Bridget Jonesové, životopisný snímek s úchvatnou Meryl Streep Božská Florence či mysteriózní thriller Dívka ve vlaku. Na přehlídce nechybí ani animovaná sekce, např. rodinná komedie ze života našich čtyřnohých miláčků Tajný život mazlíčků či rodinný muzikál ze života skřítků Trollové. Více informací na www.bestfilmfest.cz.

 • Obrázek k novince 14.12.2016

  Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

  Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů, se uskuteční 18. února 2017 od 18 hodin v pražské O2 aréně. Na třetí díl trilogie režiséra Petera Jacksona se pak mohou diváci těšit na sklonku roku 2017. Film Pán prstenů: Dvě věže natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena měl v České republice premiéru 16. 1. 2003. Jeho návštěvnost dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Hudbu složil Howard Shore. "Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině", říká autor.


  Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox"Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah," podotkl Shore. Jeho vypravěčské umění pomocí hudby a melodie se tady projevilo na plno a vytváří tak dokonale druhý plán příběhu. 

   

  Jackson a jeho produkční tým čítající přes 2400 lidí filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26.000 komparzistů, točily se všechny tři díly najednou. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Bernard Hill, Andy Serkis, Karl Urban, Hugo Weaving, a další hollywoodské hvězdy. Vstupenky na třetí díl trilogie Pán prstenů: Návrat krále jsou v prodeji od 14. prosince 2016 v síti Ticketportal.

 • Obrázek k novince 12.12.2016

  O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

  La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak zasáhla Scorseseho Silence, Eastwoodova Sullyho nebo Affleckovu gangsterku Pod rouškou noci. Dočkají se kvůli pozdějším premiérám chvály až na Oscarech? Anebo do souboje o zlaté plešouny nepromluví? Tyhle debaty jsou ještě dost daleko. Teď si prohlédněte startovní výběr glóbů, které se pod dohledem Jimmyho Fallona rozdají 8. ledna 2017. Kompletní seznam nominací naleznete v sekci Ocenění.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 5.12.2016

  Knižní dárky pro ty, kdo milují film

  Vymýšlet vánoční dárky pro filmové nadšence a nadšenkyně se zdá snadné. Existuje tolik možností – lístky do kina, výlety na festivaly, DVD nebo blu-raye, surround-sound do obýváku... Nojo, jenže co když jste DVD do papíru se Santou zabalili tři roky po sobě, stejně jako volňásky do kina, a na audiosestavu nebo výlet do Cannes nemáte rozpočet? Vraťte se ke kořenům a darujte příběh v jiné podobě. Darujte knihu! Máme pro vás tipy na kousky, které fanoušky a fanynky stříbrného plátna určitě potěší. Skvělou volbou jsou knihy spojené s kultovními filmy a ságami. Nejjednodušší výběr samozřejmě budete mít, pokud hledáte překvapení pro ty, kdo propadli světu Harryho Pottera. Nejnovější potterovskou knížkou je Panoptikum postav, krásná obrazová publikace od Slovartu. Pro ty, kdo milují drsnější kultovky, je pak naprosto dokonalým dárkem Klub rváčů 2. Chuck Palahniuk, autor veleúspěšné zfilmované "jedničky", stvořil druhý díl spolu s výtvarníkem Cameronem Stewartem v komiksové podobě a výsledek je naprosto úžasný. Tuto knihu můžete i vyhrát – mrkněte do sekce Soutěž.

   

  Debata o tom, jestli byl lepší film, nebo kniha, je u filmových adaptací nevyhnutelná. Pokud chcete obdarovaným takovou debatu ulehčit, pořiďte jim některou z knih, která se v nejbližší době chystá do kin. Jedním z nejvýraznějších autorů, chystajících se doslova zaplavit plátna, je Jo Nesbø – jeho Sněhulák ožije na plátně jako první s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli vyšetřovatele Harryho Holea, a byla by škoda nemít snímek s čím porovnat. Ty, kdo neholdují krimi, může zase potěšit kniha z žánru young adult Všechny malé zázraky, v jejímž filmovém zpracování už brzy zazáří Elle Fanning. Knižní trh nabízí dost kousků i pro ty, kdo k filmu přistupují takřka vědecky. Letos vyšla například kniha plná inspirace pro to, co zhlédnout příště – jmenuje se 101 kultovních filmů, které musíte vidět, než umřete a neomezuje se jen na euroamerické trháky. Odborníky a odbornice na komiks pak rozhodně nadchne kniha Marvel, popisující osudy tohoto legendárního vydavatelství, které trhá rekordy jak v prodejích komiksů, tak v tržbách z kin.

   

  Když knižní dárky pořídíte v knihkupectví Martinus.cz, dostanete k nim navíc poukazy, kterými můžete darovat čas na čtení. Můžete za své blízké třeba seřadit filmotéku podle abecedy a nechat je si v klidu číst. Mrkněte na www.martinus.cz/vanoce, kde najdete nejen více informací o darování času na čtení, ale také další tipy na knižní dárky.

 • Obrázek k novince 1.12.2016

  MittelCinemaFest 2016

  To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XIV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2016 (1. - 5. 12. Praha, 12. - 13. 12. Brno, 13. – 14. 12. České Budějovice). Filmový festival nabízí nejnovější filmová díla italské kinematografie. Čeští diváci a milovníci italské kultury se mohou těšit na zajímavý program napříč žánry v pečlivé dramaturgii Istituto Luce Cinecittà. Celkem bude promítnuto deset filmů. Několik z nich již sklízí ceny na mezinárodních filmových festivalech a těší se výraznému kritickému a diváckému ohlasu.

   

  Na programu jsou filmy „Naprostí cizinci", „Šíleně šťastná", „Kvítek", „Sladké sny", „Neoddělitelné" „Pírko", „Uši", „Tyhle dny" a „Zastavárna". Příběhy, které tyto filmy vyprávějí, představují průřez různými aspekty současné italské společnosti, které jsou odkrývány a analyzovány, a to i ironickým a komediálním způsobem. K nim je navíc přiřazen film „Zpovědi" režiséra Roberta Andò, který byl již uveden v předpremiéře na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a který se v těchto dnech v Itálii setkává s velkým úspěchem u publika.


  Filmy budou promítány v původním znění s českými a anglickými titulky. Cena vstupného je 100,- Kč v pražském kině Lucerna a 120,- Kč v brněnském kině Art.
  Letošní festival uzavře 6. prosince 2016 v 19.30 hodin koncert italské filmové hudby Classic & Jazz. Účinkují Alessandro Quarta quintet a Czech virtuosi pod taktovkou Waltera Attanasiho. Koncert se koná ve velkém sálu kina Lucerna. Bližší informace www.mittelcinemafest.cz.

 • Obrázek k novince 30.11.2016

  Český sci-fi horor Jsem brána v Sydney

  První český film podle Stephena Kinga, krátký snímek Jsem brána od režiséra Robina Kašpaříka, byl vybrán na prestižní festival sci-fi a hororu A Night of Horror International Film Festival, který se nyní koná v australském Sydney. Film byl promítaný v neděli 27.11. v sekci H.P. Lovecraft Shorts Program, v rámci které je uváděno deset krátkých filmů z celého světa. Ty jsou inspirovány tvorbou legendárního spisovatele Lovecrafta. Tímto klasikem sci-fi, hororu a fantasy je ovlivněna i povídka Stephena Kinga, podle které byl film Jsem brána natočen.


  „Mám z toho velkou radost, protože festival v Sydney patří mezi top žánrové festivaly a je největším festivalem sci-fi a hororu v Austrálii," říká režisér Kašpařík. Krátký snímek Jsem brána byl natáčený přímo z pohledu hlavního hrdiny, kosmonauta v karanténě vesmírné lodi, který je zasažen mimozemským virem. Hlavní roli ztvárnil mim Radim Vizváry, ze kterého ve filmu díky natáčení ze subjektivního pohledu budou vidět jenom ruce. Film je unikátní tím, že byl natočený ve dvou verzích. Jedna pro kina a druhá pro planetária vybavená fulldome technologií, která umožňuje promítání do kupolí. „Přestože Jsem brána je krátký film, neuvěřitelně jsme se na něm nadřeli. Kvůli tomu, že podle smlouvy se Stephenem Kingem nesmí film vydělat ani korunu a může být promítaný pouze na festivalech, jsme měli k dispozici jenom zlomek běžného rozpočtu pro tvorbu filmu. Nedělali jsme ale žádné kompromisy," říká režisér.

   

  Snímek vznikl hlavně díky pomoci sponzorů a štábu, který pracoval buď zadarmo, nebo za symbolickou částku. Režisérovi se podařilo sestavit tým umělců z celého světa. „Hledal jsem ty správné filmové parťáky, kteří stejně jako já milují film a jsou na jedné vlně. Spolupracovat s nimi pro mě byl velký zážitek," říká režisér, jenž má ve štábu třeba českého malíře Jana Gemrota, který namaloval plakát filmu, francouzského kameramana Nicolase Bordiera nebo hollywoodského trikaře Gena Warrena III. (Postradatelní, Hellboy, Resident Evil). „Seznámení s Genem pro mě byl dar z nebes, protože vytvořit náročné počítačové efekty byla ta nejtěžší věc. Chtěl jsem, aby vesmírná mlhovina, která je vidět z okna kosmické lodi, měla zvláštní poetiku. Proto jsme ji dělali netradiční cestou, kdy její základ nebyl vytvořený na počítači, ale pomocí tisíců snímků organických hmot pod mikroskopem. Ty pro film animoval londýnský experimentální umělec Morgan Beringer. Gene potom ve spolupráci s českými a francouzskými trikaři mlhovinu zasazoval do okna lodi. Strávili jsme tím rok a půl, ale teď to vypadá přesně tak, jak jsem si představoval," říká režisér a dodává: „Pro trailer jsem chtěl hudbu, která by odkazovala k atmošce mých oblíbených sci-fi a hororů ze sedmdesátých a osmdesátých let, a tak jsem oslovil francouzského skladatele Mikea Theise, který oprášil legendární synťák MS20 a pustil se do akce."


  V Sydney byla představena verze filmu pro kina. Verzi pro fulldome planetária nyní režisér se svým týmem dokončuje a hledá sponzory, aby ji mohl příští rok představit fanouškům ČSFD. Více informací na www.jsembrana.cz

 • Obrázek k novince 29.11.2016

  Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

  O co tady jde? Bubble je unikátní projekt internetového rádia se speciálním posláním. Svým posluchačům totiž zpříjemňuje úklid koupelny. Opravdu to funguje, vyzkoušejte! Kromě porce muziky vás rádio Bubble pobaví i dalším obsahem. A filmy nemohou chybět, tedy jejich recenze od filmového kritika Kamila Fily obohacené o cenné komentáře vás, uživatelů ČSFD.cz. Každý týden rozebereme dvě filmové novinky. Tak vzhůru do Filmové sprchy!


  Filmová sprcha Kamila Fily je jedním z pořadů internetového Rádia Bubble, které vám přináší značka Jika. Můžete si na něm poslechnout hudební Čistotéku plnou hitů napříč žánry (včetně filmové hudby), povídky od „moderního fotra" Dominika Landsmana, populární spisovatelky Radky Třeštíkové nebo Barbary Nesvadbové, autorky knižních předloh pro filmy Bestiář a Pohádkář.


  Mývalovy tipy poradí, jak uklízet co nejefektivněji a s Výletníkem můžete během úklidu plánovat, kam vyrazíte na výlet. Pořad Čas na časák přináší stručný přehled, co nového vás čeká v časopisech Cosmopolitan, Harper's Bazaar nebo Žena a život, včetně celých článků v audio podobě. A další pořady se připravují. Neváhejte a nalaďte se při úklidu nejen na filmové novinky. Kompletní program najdete na radiobubble.cz

 • Obrázek k novince 17.11.2016

  UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

  Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý doprovodný program. Přehlídku UK/UH v letošním roce podpořily záštitou jak britská velvyslankyně v Praze, tak český velvyslanec ve Velké Británii a Severním Irsku. Hlavním tématem letošní přehlídky UK/UH je britský postkoloniální film. Komplexní programová sekce bude věnována výsostně aktuálnímu tématu vztahu Evropy a jejích bývalých kolonií, které je v britské kinematografii mimořádně silné a nosné.

   

  Dramaturg Jan Jílek komentuje výběr filmů: „Zastoupeny budou snímky známých (Stephen Frears, James Ivory) i u nás dosud neobjevených (John Akomfrah) režisérů. Kontext a historické i společenské souvislosti sekce rozšíří odborný program sestávající z filmových úvodů, kinolektorátů či přednášek." Chybět v programu UK/UH nebudou ani atraktivní britské filmové novinky – ty nejzajímavější britské filmy, které se neobjevily v české distribuci, ze kterých jmenujme například snímky Sufražetka, London Road nebo High Rise.


  Hlavní host letošního ročníku Claire Chambersová je přední britská odbornice na postkoloniální film a literaturu, konkrétně na otázky spojené s muslimskou menšinou žijící ve Velké Británii a jejím zobrazením v umění, aktuálně působí na University of York. Z hudebního soudku představíme anglického zpěváka a skladatele Alasdaira Bouche. Těšit se mohou diváci také na legendární soubor fotografií Miloně Novotného – Londýn 60. let. Nebude chybět nedělní oběd v anglickém stylu, blešák „special british edition", animační dílna a mnohé další.
  Více informací na www.ukuh.cz.

 • Obrázek k novince 3.11.2016

  Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

  Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly z minulých ročníků. Festival nabídne 32 snímků ze Švédska, Norska, Finska, Dánska, Islandu a Litvy. Festival zavítá do 12 měst od 11. listopadu do 8. prosince 2016. Zahájení festivalu proběhne ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů 11. listopadu v kině Lucerna. Součástí bude projekce české premiéry švédského snímku Muž jménem Ove. Dojemná tragikomedie o nečekaném přátelství je natočená na motivy stejnojmenné knihy Fredrika Backmana.

   

  Očekávaným filmovým hitem z dánské dílny je drama Idealista, film o utajované kapitole dánských dějin 20. století s přesahem do nejvyšších politických kruhů Dánska i USA. Švédský Hotel se po úspěchu na Febiofestu zaslouženě vrací na festivalovou scénu a skupinová psychoterapie dostává nevšední rozměr. Za zmínku stojí dva snímky talentovaného norského režiséra Jana Vardøena. Komediální drama Podzim sleduje bouřlivý vztah inspicientky Národního divadla a populárního herce. Srdce lehkosti odkazuje na divadelní hru Henrika Ibsena Paní z moře a nabízí nevšední kulturní zážitek. Příznivci hororu ocení duchařský film z 2. světové války Dům. Finská tvorba přináší komedii Tábor pro dospělé o spletitých cestách k osobnímu růstu, remake úspěšného dánského snímku Třídní sraz po finsku a volné pokračování bláznivé roadmovie Laponská odysea - dámská jízda. Úspěšný debut litevského režiséra Ignase Jonynase Hráč nabídne divákům propojení světa záchranné zdravotní služby a gamblerství. Zařazení islandské filmové tvorby se stává festivalovou tradicí. Do půvabného prostředí Bolungarvíku a na horu Bolafjall v Západních fjordech zavítá komedie Albatros. Severský humor zaručuje komedie o synovi rekordmana v couvání, který se s přáteli chystá projet Island Pozpátku.

   

  Severský filmový podzim přináší také 2 oceňované dokumenty. Filmový počin Kola versus auta popisuje globální krizi, města přeplněná auty a stále se zvyšující dopravní chaos. Expedice Švédsko vypráví o přátelích, kteří se chystají pokořit Kungsleden, 450 km dlouhou stezku Švédských hor. Festival se dlouhodobě snaží vyjít vstříc neslyšícím divákům, všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky. V Praze, Brně a Ostravě budou filmy navíc opatřeny titulky anglickými. Více informací naleznete na www.sfklub.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace