Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Natočí Fincher druhou Světovou válku Z? 20.10.2017

  Natočí Fincher druhou Světovou válku Z?

  Už víc než rok se debatuje o tom, že bude David Fincher režírovat pokračování Světové války Z. Dobrý kamarád Brada Pitta prý kývnul na to, že film převezme od Juana Antonia Bayony (Nic nás nerozdělí), a letos v červnu se mluvilo o tom, že dokonce podepsal smlouvu. Jaká je ale reálná situace? Fincher teď propaguje seriálový hit Mindhunter a při té příležitosti konečně potvrdil, že Světovou válku Z 2 opravdu chystá. Výlet před kamery nicméně jen tak nečekejte. Ani po roce práce na scénáři totiž není hotovo, a pokud Dennis Kelly (Černé moře) nepřijde s něčím, co by Finchera zaujalo, rozhodně se na plac nepohrne. Další Světová válka Z tedy visí čistě na tom, jestli se pro ni vymyslí dobrý příběh. Což je asi ta nejlepší zpráva, jaké jsme se mohli dočkat.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co zazdilo Sněhuláka? 19.10.2017

  Co zazdilo Sněhuláka?

  Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších filmů podzimu. V tuhle chvíli už ale nejspíš víte, že se adaptace slavného románu, za kterým stojí Jo Nesbø, příliš nepovedla. Recenzentský agregátor Rotten Tomatoes hlásí průměrný rating 3,7/10 a na ČSFD najdete slabé hodnocení 57% (česká premiéra byla už minulý čtvrtek). Alfredson ale místo toho, aby vytasil klasické: "Mně film lidé chválí a točili jsme ho pro diváky, ne pro kritiky!" přišel s daleko zajímavější reakcí. Sněhulák je podle něj takovým nepodarkem proto, že se nestihlo natočit 10-15% scénáře. Štáb musel opustit Norsko mnohem dřív, než bylo v plánu, a Alfredson ve střižně zjistil, že mu některý scény a záběry jednoduše chybí. V podstatě tak prý skládal puzzle, aniž by měl všechny dílky. A přestože si letos vydupal přetáčky, na kterých se leccos zalátalo, ani ty situaci zcela nespasily. Na Sněhuláka se tak bude vzpomínat jako na film, u něhož režisér ještě před premiérou vyložil karty na stůl. A jak asi dobře víte, takový krok je téměř bezprecedentní, takže si zaslouží minimálně špetku respektu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Justin Lin a samurajští zabijáci 18.10.2017

  Justin Lin a samurajští zabijáci

  Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na realizaci má tak Lone Wolf and Cub. Osmadvacetidílná manga, v níž se samuraj Itto Ogami snaží pomstít smrt svojí rodiny (a vychovávat ze svého syna schopného parťáka), se v 70. letech proměnila v 6 japonských filmů. Po jejich úspěchu následovalo pár televizních verzí, Lin ale od roku 2012 chystá hollywoodskou adaptaci, která by samozřejmě zabodovala globálně. Proč se o ní dozvídáte teď? Protože dostala nového scenáristu, jímž je zkušený Kevin Andrew Walker (Sedm, 8MM). Z Lone Wolf and Cub by tak mohla hodně drsná podívaná, která se snad inspiruje Raidem, Johnem Wickem a Loganem.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi 17.10.2017

  Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

  Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh londýnského módního návrháře, který se v 50. letech stará o britskou smetánku, napsal a natočil Paul Thomas Anderson. Day-Lewis tak znovu spojil síly s režisérem Až na krev a celý Hollywood si špitá o tom, že má Phantom Thread víceméně jistou účast na Oscarech. Dojde i na čtvrtou sošku pro Day-Lewise? Kdo ví. V každém případě ale počítejte s tím, že se kolem Vánoc objeví velká filmová událost.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kolik se vydělává v Hollywoodu? 15.10.2017

  Kolik se vydělává v Hollywoodu?

  Slavný časopis Time se trochu pohrabal v hollywoodských číslech a vydal článek o tom, kolik se tam dá vydělat v různých zaměstnáních. O tom, že největší filmové hvězdy často berou zhruba 15-20 milionů dolarů (330-440 milionů korun) za film, jste asi věděli. Za vedlejší roli v blockbusteru se pak dá shrábnout 1,5-4,5 milionu dolarů (33-100 milionů korun), méně známá tvář ale klidně vyfasuje za hlavní roli jen 150-300 tisíc dolarů (3,5-6,5 milionu korun).

  Co režiséři? Těm se za první velký film platí kolem 500 tisíc dolarů (11 milionů korun). U dalších se ale dá vyhrabat až pod 10 milionů dolarů (220 milionů korun) a stejně jako herci můžou hodně vyrýžovat na procentech ze zisku. Scenáristé dostávají za svoji práci minimálně 63 tisíc dolarů (1,4 milionu korun), ti nejslavnější však můžou dosáhnout až na 5 milionů dolarů (110 milionů korun) za jediný projekt. U producentů je situace vcelku složitá. Za první velkou štaci často inkasují kolem 250 tisíc dolarů (5,5 milionu korun), posléze to bývá přes 750 tisíc dolarů (16,5 milionu korun). Špičky oboru ale schrastí i desítky milionů dolarů, samozřejmě díky výdělkům z kin.

  Za make-up se dá u blockbusteru vydělat kolem 125 tisíc dolarů (2,8 milionu korun), za pobíhání s kamerou přes 150 tisíc dolarů (3,3 milionu korun), za dohlížení na filmařské vybavení zhruba 110 tisíc dolarů (2,4 milionu korun) a za držení mikrofonu nad hlavou herců až 120 tisíc dolarů (2,6 milionu korun). U menších filmů jsou platy samozřejmě řádově nižší a všechny zmíněné cifry berte jako orientační. I tak byste ale měli mít slušný obrázek o tom, kde se dá u velké hollywoodské produkce nejlépe zbohatnout!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdy dorazí Gambit s Tatumem? 14.10.2017

  Kdy dorazí Gambit s Tatumem?

  Předloni jsme dostali jen dvě marvelovky od 20th Century Fox (Deadpool, X-Men: Apokalypsa) a letos dokonce zůstalo u jedné (Logan). Od příštího roku ale počítejte se třemi ročně, což je stejný počet, jaký chystá samotný Marvel. V roce 2018 nám Foxové nadělí hororové The New Mutants, dvojku Deadpoola a pokračování hlavní série nazvané X-Men: Dark Phoenix. A teď konečně víme, že rok 2019 načneme dlouho odkládaným Gambitem, v němž si zahraje Channing Tatum. Nový film Gorea Verbinskiho (Piráti z Karibiku) půjde do kin přímo na Valentýna a představí divákům manipulátora s kinetickou energií, který rád hází hrací karty. Že je vám to povědomé? Ano, Gambita už jsme v kinech viděli - v prvním Wolverineovi si ho zahrál Taylor Kitch. Foxové ale chtějí postavu rebootovat a udělat z ní tahouna vlastní série, tak doufejme, že jim to s Tatumem nějak klapne.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co se děje s novým Matrixem? 11.10.2017

  Co se děje s novým Matrixem?

  Letos v březnu jsme zjistili, že se pomalu začíná chystat další Matrix. Studio Warner Bros. najalo Zaka Penna (X-Men: Poslední vzdor), aby k němu napsal scénář, tím ale dostupné informace končily. Kam se situace posunula za poslední půlrok? V podstatě se dá říct, že nikam. Penn stále buší do psacího stroje a rozhodl se vysvětlit, co se s filmem reálně děje. Zaprvé upozornil na to, že nemá jít ani o sequel ani o reboot, nýbrž o jakýsi "přidružený film" z ranku Animatrixu. Zadruhé ještě nejsou ve hře žádní režiséři ani herci. A zatřetí není jisté, jestli film vůbec vznikne, protože se všechno odvíjí od toho, jestli Penn vymyslí zajímavý a nosný děj. Další Matrix se tedy na jednu stranu připravuje, na druhou ale má do cílové rovinky sakra daleko. A jako u mnoha jiných projektů je navíc možné, že vlastně nedorazí ani na start.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Creeda 2 natočí Stallone 10.10.2017

  Creeda 2 natočí Stallone

  Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není divu, že se už dlouho pracuje na dvojce. Scénář podle všeho napsal sám Stallone (stejně jako u všech dílů Rockyho) a hlavní hvězda série teď potvrdila, že se navíc postaví za kameru. Jak možná víte, Stallone režíroval Rockyho IV, Rockyho Balbou, Ramba IV nebo první Expendables. Není tedy žádný zelenáč a návrat Ivana Draga (ano, dorazí i Dolph Lundgren!) by v jeho podání mohl být pořádně nostalgický a napínavý. Jak to vypadá s premiérou Creeda 2? Nic konkrétního zatím nevíme. Před kamery by se ale mělo jít příští rok, takže počítejte se zimou 2018 nebo jarem 2019.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Fantastická zvířata 2 nabírají obsazení 9.10.2017

  Fantastická zvířata 2 nabírají obsazení

  V listopadu 2018 se dočkáme druhého dílu Fantastických zvířat. Potterovský prequel/spin-off s Mlokem Scamanderem nabídne hlavně Johnnyho Deppa jako Grindelwalda, Judea Law jako Brumbála a Calluma Turnera jako Mlokova staršího bratra Thesea. Tím ale (víceméně) nové tváře nekončí, ve filmu se totiž objeví i tvůrce Kamene mudrců Nicolas Flamel, jehož si zahraje Brontis Jodorowsky (Poezie bez konce). Dalšími přírůstky k obsazení jsou Wolf Roth (Zabíjení je má práce, lásko), Victoria Yeates (Zavolejte porodní sestřičky), Derek Riddell (Šťastné údolí), Poppy Corby-Tuech (Mládí) a Cornell S John (Jack a obři). V roce 1927 se tak setkáme s kupou britských, skotských a německých hrdinů, kteří zřejmě zabydlí magický cirkus pod vedením Skendera, jehož ztvární Ólafur Darri Ólafsson (Poslední lovec čarodějnic).

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Frankensteinova nevěsta se odkládá 8.10.2017

  Frankensteinova nevěsta se odkládá

  Propojený vesmír s klasickými monstry, který měl svést dohromady Toma Cruise, Russella Crowea, Johnnyho Deppa, Javiera Bardema a Angelinu Jolie, má prozatímní stopku. Co za ni může? V první řadě finanční a kritické zavrávorání Cruiseovy Mumie, která vydělala "jen" 400 milionů dolarů (problémem bylo hlavně slabých 80 milionů z USA) a prakticky nikoho nenadchla. Dalším filmem v sérii měla být Frankensteineova nevěsta, jejíž natáčení bylo v plánu na únor 2018 a o rok později by dorazila do kin. V Universalu se ale rozhodli, že vlastně nechtějí hororovou sérii věrnou originálům, ale že je zajímá spíš dobrodružný kříženec Rychle a zběsile a Avengers, v němž Mumie, Frankenstein, Neviditelný muž nebo doktor Jekyll bojují s nadpřirozenými hrozbami. Výsledkem je přepisování scénáře dalšího filmu a přemítání Javiera Bardema (nové Frankensteinovo monstrum) a Angeliny Jolie (nová Frankensteinova nevěsta) nad tím, zda ještě chtějí mít s projektem něco společného. Režisér Bill Condon už prý uvažuje o tom, že by Angelinu nahradil Gal Gadot. Klasická monstra tak očividně mají problémy a kdo ví, jestli se Mumie nepromění v začátek i konec tohohle ambiciózního plánu.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 106 210 315 419

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Pět dní italského filmu v kině Lucerna 11.12.2013

  Pět dní italského filmu v kině Lucerna

  Od 11. do 15. prosince 2013 v kině Lucerna proběhne Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest. Do svého 11. ročníku v letošním roce vstupuje jednou významnou novinkou: mezi místa konání zařazuje také Prahu, čímž se vyplňuje jistá mezera a Praha se dostává mezi Budapešť, Krakov a Bratislavu, města, která v minulosti již vícekrát hostila tuto filmovou přehlídku. Cílem festivalu je nabídnout nové a úspěšné snímky, které se představily v Itálii a v zahraničí v uplynulé filmové sezóně, a představit tak divákům prostřednictvím příběhů a témat pojednávaných na plátně výběr současné italské kinematografie, která je zrcadlem a také přímou dokumentací a svědectvím o současné Itálii. Festival představuje výběr nejúspěšnějších italských filmů uplynulého roku.

  Mezi nejočekávanější filmy patří Velká nádhera Paola Sorrentina a Ať žije svoboda Roberta Andò, který získal Donatellova Davida 2013 za nejlepší scénář a za nejlepší herecký mužský výkon Valeria Mastandrey ve vedlejší roli. Dále budou uvedeny filmy Itaker, Na hraně, Cestuji sama a Jednou musíš jít. Jak uvádí Giovanni Sciola, ředitel Italského kulturního institutu v Praze, „vyprávěné příběhy jsou kaleidoskopem, který se dotýká nejrůznějších aspektů italské společnosti: vztahu mezi městem a venkovem, generačních vztahů či vztahů mezi spisovným jazykem a dialektem, nejistoty ve světě práce, krize společnosti a kolektivního očekávání spjatého s politikou." Hostem festivalu je režisérka filmu Cestuji sama, Maria Sole Tognazzi, dcera slavného italského herce Uga Tognazziho. Bližší informace najdete na stránce www.mittelcinemafest.cz.

 • Obrázek k novince 9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb 25.11.2013

  9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

  Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech mají v programu Johnny To a Pang Ho-Cheung. Akční matador Johnnie To zahájí festival filmem Slepý detektiv a kromě další novinky Drogová válka ukážeme i jeden z jeho vrcholných filmů Zvláštní zpravodajství. Pang Ho Cheung má na Filmasii dvojicí poutavých filmů Láska na dva prásky a Láska na dvě města o lásce dvou lidí v hypermoderních městech východní Asie. Navíc festival promítne od stejného autora jeden z vrcholných snímků hongkongské kinematografie, dechberoucí melodrama Isabella. Jako historický gangsterský epos je pak nejsnáze popsatelný film Šéf Šanghaje (r. Wong Jing) , ve kterém se navíc představí Chow Yun Fat.  A ve dvou filmech bude na Filmasii k vidění taky hongkongská herecká superstar Andy Lau, a to včetně slavného thrilleru Volavka, který přesvědčil Martina Scorseseho k remaku (Skrytá identita).

  Z korejskkého programu stojí za vyzdvihnutí například bourneovsky laděný špionážní thriller  Berlínská mise. Přináší příběh severokorejského agenta, jenž je po sabotovaném obchodu se zbraněmi v Berlíně odepsán a ocitá se na útěku před svými zaměstnavateli i jihokorejským konkurentem (promítá se v neděli 1. prosince). V rámci korejského pondělí 2. prosince bude k vidění hitové kostýmní drama Králův dvojník (jedná se o 4. nejnavštěvovanejší film v historii Koreje) a thriller o smrtící epidemi Vyšinutí. Víc info a kompletní program najdete na Filmasia.cz.

 • Obrázek k novince Startuje 2. ročník festivalu minutových kraťasů 10.11.2013

  Startuje 2. ročník festivalu minutových kraťasů

  V pátek 1. listopadu odstartoval 2. ročník festivalu krátkometrážních filmů Můj příběh v minutě. A ČSFD.cz je i letos mediálním partnerem. Amatérští i profesionální filmaři mají šanci zúčastnit se zasláním svého (maximálně) minutového videa nebo filmu z trojice vybraných kategorií – Parodie, Moje rodina v minutě a Volná tvorba. Pro majitele HTC telefonů je navíc přichystána speciální kategorie HTC Zoe Highlights. I letos je hlavní tváří festivalu režisér a herec Jakub Kohák. Projekt je určen kreativcům, filmovým nadšencům a všem z Čech a Slovenska, kdo mají dobrý nápad nebo příběh. Může se také jednat o zkrácenou verzi některého z vašich předchozích filmových projektů. Projekt běží do konce listopadu, takže neotálejte.

  Odborná porota v čele s Martinem Pomothym odmění vítěze v každé kategorii hlavní cenou – mobilním telefonem HTC One v hodnotě 15 999 Kč. Absolutní vítěz z této čtveřice navíc získá peněžitou odměnu 10 000 Kč. Organizátoři navíc udělují i tzv. „diváckou" výhru. Ta je určena nejlajkovanějšímu soutěžnímu videu na YouTube kanálu projektu. Více informací o festivalu najdete na www.mujpribehvminute.cz.

  Takže jaký je tvůj příběh?

 • Obrázek k novince XX. ročník Semináře ruských filmů 8.11.2013

  XX. ročník Semináře ruských filmů

  Jubilejní  20. ročník semináře ruských filmů se uskuteční v Hodoníně v kině Svět ve dnech 15. – 17. listopadu 2013. Hlavním tématem 20. ročníku se stala dvě výročí: před 85 lety začal vycházet román Michaila Šolochova "Tichý Don" a 400. výročí dynastie Romanovců (roku 1613 byl Michail Romanov zvolen carem). K prvnímu tématu bude na semináři uvedena třídílná adaptace Tichého Donu (1957 – 58, r. Sergej Gerasimov) a dokumentární film Michail Šolochov (1975, r. Leonid Kristi, Leon Mazrucho). Projekce doplní přednáška prof. Zdeňka Pechala, vedoucího katedry slavistiky – ruské sekce na FF UP v Olomouci.

  K druhému tématu se promítnou filmy Pád dynastie Romanovců (1927, r. Esfir Šubová) a Konec Petrohradu (1927, r. Vsevolod Pudovkin). Jelikož jde o tituly ještě z němého období kinematografie, doprovodí jejich promítání hrou na klavír Jan Dušek. Neméně atraktivní bude i velkofilm Jemeljan Pugačov (1978, r. Alexej Saltykov), jehož titulní hrdina se v 18. století prohlásil za zemřelého cara Petra III. Romanovcům bude věnována i výstava ve foyer kina Svět, připravená Ruským střediskem vědy a kultury v Praze. Dalšími filmy, které se promítnou v rámci semináře jsou např. Malá Věra (1988, r. Vasilij Pičul), Dopisy mrtvého (1986, r. Konstantin Lopušanskij), Dvacet dnů bez války (1976, r. Alexej German). Současnou ruskou produkci budou reprezentovat dva filmy Kyslík (2009, r. Ivan Vyrypajev) a Vlček (2009, r. Vasilij Sigarev). Více na www.kinosvet.eu.

 • Obrázek k novince Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby! 4.11.2013

  Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby!

  V sobotu 30. listopadu se v O2 areně bude konat 10. pokračování mega show Transmission. Těšit se můžete na nejlepší světové DJs, záplavu světel, laserů a pyro efektů a také na vizuální show na téma „The Machine of Transformation". Přijďte se uvolnit od každodenního stresu, zatančit si na skvělou hudbu, poznat nové přátele a také shlédnou show, která nemá obdoby.

  Zahrají Vám přední světoví DJs, čekají Vás světelné a pyrotechnické efekty, laserová show a zážitek na světové úrovni. V sobotu 30. listopadu se můžete vydat na výlet z minulosti do budoucnosti. Každého DJe uvede speciální intro – krátká projekce a světelná show, která představí jednotlivá období z minulosti až po dalekou budoucnost.

  The Machine of Transformation hned v úvodu rozvíří proud Vaší fantazie – obklopí Vás vynálezy Leonarda DaVinciho a provede Vás obdobím RENESANCE. Až se ho nabažíte, ocitnete se ve století páry – čeká Vás STEAM PUNK. Poté budete fascinováni elektřinou a dostanete se do éry ELECTRIC DIESEL PUNK. Následovat nebude nic jiného než výjevy z výpočetní techniky – přichází DIGITAL PUNK. A na závěr si budete připadat jako ve sci-fi filmu, protože zavítáme do BUDOUCNOSTI.

  Jako DJs vystoupí MARKUS SCHULZ, ØRJAN NILSEN, COSMIC GATE, ARNEJ, TOMAS HEREDIA, SNEIJDER a THOMAS COASLTINE. O vizuální stránku se postará holandský tým Vission Impossible. Transmix má na starosti The Thrillseekers. Chcete-li malou ochutnávku, pusťte si trailer k 10. vydání TRANSMISSION.

  Transmission je největší halová akce v rámci celé České republiky! Světová jednička mezi tanečními eventy vznikla a pořádá se v Praze. Transmission, na kterou mohou být Češi právem pyšní, je jedinou českou taneční událostí, která splňuje a překračuje mezinárodní očekávání. Získejte svůj Transmission zážitek zde: transmission.cz/vstupenky.

 • Obrázek k novince Juniorfest 2013 se blíží 28.10.2013

  Juniorfest 2013 se blíží

  Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále populárnějšího festivalu, který každoročně navštěvují tisíce diváků. Letošní ročník se bude odlišovat od těch předchozích především svým novým pojetím. „Poprvé budeme totiž festivalem soutěžním" prozrazuje ředitelka festivalu Judita Soukupová.

  Mezinárodní odborná porota, ve které zasedne i zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy, ohodnotí filmy ve dvou soutěžních kategoriích. Zajímavé filmy se však objeví i v nesoutěžní sekci "Oldschool", která je zaměřena především na středoškolské a vysokoškolské studenty. Některé z filmů si odbydou svoji českou premiéru. Plzeňská část sekce "Oldschool" bude obohacena v pondělí 11. listopadu 2013 o předpremiéru nového českého filmu ze středoškolského prostředí režiséra Tomáše Houšky Maturita. Kromě samotného filmu se návštěvníci mohou těšit na exkluzivní projížďku vozítky FUNWAY. Anotace k jednotlivým snímkům všech festivalových sekcí naleznete na webových stránkách festivalu.

  Hlavním mediálním partnerem festivalu se v letošním roce stala Česká televize, která si pro návštěvníky připravila hned několik překvapení. Na sobotním slavnostním zahájení, které odstartuje pětidenní maratón filmů, workshopů a doprovodných akcí, bude uvedena nová pohádka režiséra E. Sokolovského ml. Sněžný drak.  Dále bude z archivu vylovena kopie filmu Sněhurka, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil Viktor Preiss. Právě ON bude jedním z nejočekávanějších hostů letošního ročníku. „Máme z toho skutečně velkou radost, neboť pan Viktor Preiss se na podobných akcích často neobjevuje" dodává Judita Soukupová. Velký ohlas v regionálních médiích zaznamenalo připravované setkání účastníků legendárního televizního pořadu Malý televizní kabaret, které se uskuteční v pondělí 11. listopadu v prostorách hradu a zámku Horšovský Týn. Svoji účast potvrdili kromě Pavla Zedníčka, Josefa Dvořáka, Ladislava Gerendáše nebo Jiřího Lábuse také režiséři některých dílů. Zkrátka letos nesmíte na JUNIORFESTu chybět...

  (POMO)
 • Obrázek k novince 2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně 3.10.2013

  2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně

  Palác Lucerna v Praze a kino Art v Brně ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentinské republiky v Praze představují druhý ročník festivalu CINE ARGENTINO - Festivalu argentinského filmu. Pražská část přehlídky proběhne v termínu 3.–9. 10.2013, v Brně pak naváže v termínu 10.-13.10. 2013. V Argentině každoročně vznikne velké množství nesmírně zajímavých filmových titulů. Tato pro českého diváka téměř neznámá kinematografie se pyšní celou řadou významných ocenění ze světových festivalů i Oscary pro nejlepší zahraniční film.

  Po úspěchu prvního ročníku festival opět připravuje to nejlepší z argentinské filmové tvorby uplynulých let. Festival zahájí film Čínský bufet oceněn v roce 2012 cenou Goya za nejlepší iberoamerický film. Střet kultur, kulturní rozmanitost Argentiny a cesta za hledáním či poznáním sama sebe se nesou jako ústřední témata i v dalších filmech uváděných na festivalu.

  V rámci slavnostního zahájení 3.10. se diváci mohou těšit na ukázku argentinského tanga. Před filmem proběhnou ukázky tohoto populárního tanečního stylu v Pasáži Paláce Lucerna, po zahajovacím snímku se představí tři taneční školy – Buenos Aires Tango, El Caminito, Julio Martínez a zahraniční host Nestor Pellicciaro v Mramorovém sálu Paláce Lucerna. V rámci doprovodného programu festivalu proběhne v neděli 6.10. v kavárně Lucerna tradiční argentinská tančírna – milonga.

  Bližší informace a program festivalu najdete na www.cineargentino.cz. Jednotné vstupné na všechny projekce festivalu je 80 Kč. Senioři mají možnost navštívit jednu projekci za snížené vstupné 40 Kč. Pro diváky je k dispozici i permanentka platná na všechna představení festivalu za 390 Kč. Všechny filmy jsou ve španělském znění s anglickými i českými titulky.

 • Obrázek k novince ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené 2.10.2013

  ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené

  CineStar na pražském Smíchově ve spolupráci s ČSFD.cz přináší návštěvníkům kin atraktivní novinku. Od čtvrtka 3. října multiplex otevře "ČSFD Sál", ve kterém poběží vždy dva nejlépe hodnocené filmy z aktuální nabídky multiplexu, s preferencí novinek. Na ČSFD.cz jsou filmy s hodnocením nad 70% zabarveny do červena, to bude taky charakteristická barva ČSFD Sálu. "Návštěvníci kin se při výběru filmu často rozhodují dle hodnocení na ČSFD.cz a náš Sál jim rozhodování urychlí – stačí, aby vám vyhovoval žánr jednoho ze dvou filmů a skvělý zážitek máte zaručený", vysvětluje myšlenku konceptu zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy. Sál za regulérní vstupné nebude promítat komerční reklamy, ale výhradně filmové ukázky v celkové délce maximálně pěti minut a pouze na filmy, u kterých se očekává vyšší, "červená" kvalita. Bude zde platit oblíbená slevová karta CineStar Club. Prvními dvěma filmy, které budou moct návštěvníci ČSFD Sálu shlédnout, budou Rivalové a Gravitace – snímky výjimečných kvalit, dost možná adepti na oscarové nominace.

  Vyhraj, jezdi o Vánocích šmrncovním ČSFD autem a koukej na filmy v CineStaru zdarma!

  S otevřením ČSFD Sálu je spojena soutěž o 29 věcných cen s filmovou tematikou a jednu speciální dvoucenu: VIP Gold kartu s jednoročním volným vstupem do všech CineStarů a zapůjčení auta Opel Adam od 10. prosince 2013 na jeden měsíc. Novinku automobilového trhu od Auto Palace Spořilov, v červené barvě a s logy ČSFD.cz, budou moct všichni návštěvníci CineStaru Anděl vidět ve foyer kina od 2. do 31. října, kdy bude soutěž probíhat. K účasti v soutěži bude stačit vhodit přes přední boční okénko auta použitou vstupenku z libovolného CineStaru, podepsanou jménem a příjmením soutěžícího a e-mailovým kontaktem, pod kterým je soutěžící registrovaný na ČSFD.cz. Kdo nevyhraje zapůjčení auta, může vyhrát jednu z dalších 29 cen, včetně stolních her Český film Prémium nebo triček a bund ČSFD.cz. Jména výherců zveřejníme 15. listopadu v příslušné sekci.

  Spuštěním ČSFD Sálu se prohlubuje dlouhodobá spolupráce mezi celorepublikovým multiplexovým řetězcem CineStar a nejoblíbenějším filmovým serverem. "ČSFD Sál považujeme za další krok CineStaru k maximálnímu uspokojení našich zákazníků", dodává marketingový ředitel CineStaru Tomáš Volt.

 • Obrázek k novince MF studentských filmů Písek 2013 30.9.2013

  MF studentských filmů Písek 2013

  Ve dnech 4. – 6. října se uskuteční v pořadí již 13. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2013. Námětem letošního ročníku je „Evoluce filmu" s mottem VÝVOJ NEZASTAVÍŠ. Připravili jsme program šitý na míru široké veřejnosti, ze kterého si snad každý návštěvník odnese nezapomenutelný zážitek a někdy, doufejme, až slastný pocit kulturního obohacení. Těšit se můžete na studentské filmy, které do Písku doputovaly z neuvěřitelných 29 zemí světa. O těch nejlepších bude na 13. MFSF Písek 2013 rozhodovat pětičlenná porota jejímiž členy jsou: dokumentaristka Olga Sommerová, dramaturg Jan Gogola, polský režisér Piotr Zlotorowicz, finský kameraman Tommi Moilanen a anglický režisér Tomasz Pobóg-Malinowski. Na programu je dále promítání vítězných snímků prestižního festivalu Ars Electronica, jehož letošní ročník se uskutečnil ve dnech 5. – 9. září v rakouském Linci.

  Také doprovodný program je pro tento rok velmi bohatý. Na své si totiž přijdou i malé děti, kterým je věnován celý páteční den v Palackého sadech. Přebytečnou energii si děti mohou vybít na skákacím hradu Coca–Cola a poté si spolu se svými rodiči vychutnat divadélko O zatoulaných barvičkách, kde kromě zpěvu nebude chybět ani tanec. A jelikož si neříkáme „mezinárodní festival" jen tak pro nic za nic, bude se mluvit anglicky! Chybět samozřejmě nesmí ani klasická lidová pohádka Popelka, kterou si pro Vás připravil loutkový divadelní soubor Studio dell´arte.

  Pro ty, kdo by se chtěli něco zajímavého dozvědět, máme připravené inspirativní workshopy. Chtěli byste si z dovolené u moře přivézt nějaký neopakovatelný zážitek z mořských hlubin, ale nevíte, jak na to? Přijďte na workshop Martiny Balzarové a ponořte se s fotoaparáty do krás podvodního světa! Dalším významným hostem bude fotograf Karel Steiner, pražský rodák, který v roce 1969 emigroval do Spojených států a v současnosti vychovává mladou generaci na pařížské Parsons School of Design. Přijďte se seznámit s touto mimořádnou osobností, s umělcem, který vystavoval svá díla v mnoha zemích světa - Itálii, Lucembursku, na Ukrajině, ale i ve Spojených arabských emirátech a Kolumbii. Ani letos nebude v kavárně "U Vavřiny" chybět workshop společnosti EIZO. Ten jistě zaujme tvůrce vizuálních efektů.

  Program třináctého ročníku již tradičně zahájí přednáška "Seznam se bezpečně", na které se můžete těšit jak na film, tak na speciálního hosta, kterým je pro letošní rok Ben Cristovao! Také k nám zavítá Tobogan. Přímého přenosu se můžete zúčastnit i vy v sobotu 5.10. od 10:30 do 12 hodin v Divadle Fráni Šrámka. Jedním z mnoha významných hostů bude nová chlapecká kapela New Element. Fanoušky filmové kritiky bezpochyby potěší filmový klub s Tomášem Pilátem, který do kina Portyč zavítá v neděli 6. října.

  Jelikož je festival pořádán studenty, těšit se můžete také na bohatý večerní program, který ovládne hudba. Ben Cristovao, Indienami, Ille, The Háro, The Fialky nebo Circus Ponorka? Ti všichni si pro Vás ladí své hudební nástroje! Staňte se proto i Vy součástí festivalu a spolu se studenty prožijte tři dny plné neopakovatelných filmových zážitků, zajímavých workshopů a nespoutaného večerního programu. Nezaměnitelné kulisy města Písku doprovázené tóny končícího léta Vás srdečně zvou! Více informací o festivalu na www.filmfestpisek.cz.

 • Obrázek k novince Smršť koncertů filmové hudby se blíží 25.9.2013

  Smršť koncertů filmové hudby se blíží

  Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený výhradně na interpretaci nejlepší hudby soudobé světové kinematografie, který právě vstupuje do své desáté sezóny zahájí svoji šňůru koncertů 13. října v kině Lucerna. Poté se 19. října vypraví do Besedního domu v Brně, na konci měsíce zahraje ještě 26. října společně s velkým pěveckým sborem Pražští pěvci v Bratislavě a 31. října v kostele Šimona a Judy v Praze. V listopadu čekají na orchestr tři zájezdy: 2. listopadu do Ostravy, 16. listopadu do Zlína a 30. listopadu do Litomyšle. Ti z vás, kteří dají přednost některému z velkých předvánočních koncertů, se můžou těšit 7. prosince na již tradiční Vánoční koncert v Rudolfinu, a 14. prosince na koncert v ateliéru Babylon v Bratislavě.

  Pražský filmový orchestr, který si připravil pro každý ze svých koncertů odlišný program, nastudoval pro nadcházející sezónu řadu nových skladeb, například hudbu z filmu Vzpomínky na Afriku, pohádky Legenda o Mulan nebo několik nových skladeb ze série Mission: Impossible. Na své si přijdou i milovníci počítačových her, pro které je připraven soundtrack z hry Deadspace.

  Podrobný program všech koncertů a plno dalších informací o orchestru včetně videí z koncertů najdete na www.praguefilmorchestra.com. Vstupenky na všechny koncerty si můžete koupit či zarezervovat již teď na tel. čísle 731 172 038. Na tomto čísle získáte rovněž potřebné informace o všech koncertech. Mimoto budou lístky k dostání v předprodejích v jednotlivých městech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace