Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Další Fantastická zvířata mají název 18.11.2017

  Další Fantastická zvířata mají název

  Zatímco se studio Warner Bros. docela trápí s comicsy od DC, jejich další velký trumf je ve skvělé formě. První Fantastická zvířata vydělala 814 milionů další dolarů, takže se potterovský prequel/spin-off opravdu dočká čtyř pokračování. První z nich dorazí už 15. listopadu 2018, bude v něm i mladý Albus Brumbál (Jude Law) a jeho název zní Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny). V centru dění tak opravdu bude slavný černokněžník, po jehož stopách se Brumbál vydá s Mlokem Scamanderem a jeho kamarády z jedničky. Tentokrát se ve filmu objeví i Mlokův bratr Theseus (Callum Turner), Mlokova bývalá láska Leta Lestrange (Zoë Kravitz) a zatím nepojmenovaná asijská hrdinka s tváří Claudie Kim. Že chcete všechny hrdiny vidět pohromadě? Není problém. Stačí zamířit do tohohle profilu, kde najdete první fotku obsazení i s šestačtyřicetiletým Brumbálem.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Jake Gyllenhaal jako nový Batman? 16.11.2017

  Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

  Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen poklidně přežít propagaci Ligy spravedlnosti. V tuhle chvíli už několikrát naznačil, že možná hodí ručník do ringu. A jak asi tušíte, Warneři mají záložní plán - respektive dva. Prvním z nich má být nová batmanovská trilogie, která nebude patřit do propojeného comicsového vesmíru. Druhým pak tři prequely Batman vs. Superman, což by také umožnilo obsazení nového (a mladšího) představitele Bruce Waynea. Další netopýří film má pořád v rukou Matt Reeves (Válka o planetu opic). A nyní se provalilo, že by rád obsadil Jakea Gyllenhaala, který od Prince z Persie ušel vážně dlouhou cestu. Nikdo netuší, jestli má Jake o roli vůbec zájem. Jak ale bývá dobrým zvykem, v nejbližších týdnech se určitě dozvíme víc... a možná se zase posuneme úplně jinam.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Hercule Poirot a Smrt na Nilu? 15.11.2017

  Hercule Poirot a Smrt na Nilu?

  Nová adaptace Vraždy v Orient expresu uspěla. Kritici nejsou naštvaní, diváci hlásí spokojenost a za první víkend se v amerických kinech vydělalo 28 milionů dolarů. Na detektivku, jíž konkuruje samotný Thor, je to velmi solidní rozjezd. A celkem už má film na kontě 85 milionů, takže jej studio brzy prohlásí za jasný úspěch. Co na to režisér a představitel Hercula Poirota Kenneth Branagh? Ten samozřejmě přemýšlí o pokračování. A protože Agatha Christie nenapsala Vraždu v Orient expresu 2, logicky by se mělo sáhnout po jiném slavném románu, v němž Poirot srší dedukčními moudry. Fanoušci belgického génia už pár let řeší, o co by mohlo jít. A sám Branagh teď spekulace utnul s tím, že ho nejvíc zajímá Smrt na Nilu. Kniha je tedy vybraná, peníze se hrnou... stačí jen sehnat nové hvězdy a může se uhánět na plac!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Seriálový Pán prstenů byl potvrzen 13.11.2017

  Seriálový Pán prstenů byl potvrzen

  Před týdnem otřásla filmovým světem zpráva, že se chystá nový Pán prstenů. Amazon se snažil koupit práva na seriál, který by nás zavedl zpátky do Středozemě, a teď se ukázalo, že se tahle mise povedla. Seriálový Pán prstenů opravdu bude a už nyní bylo oznámeno několik sérií. Pokud se ale bojíte adaptace stejného materiálu, nemusíte, jelikož se začne prequelem Společenstva prstenu. Amazon oficiálně koupil práva za nějakých 200 milionů dolarů, za každou sérii utratí zhruba 150 milionů dolarů a hodlá se dějově držet před Tolkienovou trilogií. Každému je ale nad slunce jasné, že se tím chytře vybuduje cesta k tomu, aby se nakonec přetočily i slavné Jacksonovy filmy. Tou dobou už by však seriál mohl být tak oblíbený, že si fandové o nové Společenstvo řeknou sami Což zní jako docela rozumný plán, který snad nezhatí případná (ne)kvalita téhle riskantní megaprodukce.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Sebevražedný oddíl se utká s Rockem? 11.11.2017

  Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

  Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v říjnu 2018. Ano, na přípravu scénáře tak zbývá necelý rok. A O'Connor ho dozajista využije, protože by měl do filmu přibýt samotný Rock. Koho si zahraje? Dwayne Johnson se má v Sebevražedném oddílu 2 poprvé objevit jako Black Adam, drsná nemesis superhrdiny Shazama, jemuž se mimochodem blíží sólový film od Davida F. Sandberga (Zhasni a zemřeš). Původně se měl Black Adam objevit přímo v Shazamovi. Pak ale nafasoval vlastní film, o kterém se časem přestalo mluvit, a teď se jeho debut zřejmě přesunul do Sebevražedného oddílu 2. Kdo ví, jestli za měsíc nebude všechno jinak. Spíš s tím ale nepočítejte, protože kombinace Willa Smithe, Margot Robbie a Rocka v jednom filmu vůbec nezní marně.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů 10.11.2017

  Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů

  Určitě vám neuniklo, že se všechny dosavadní Star Wars filmy týkají Skywalkerů. I spin-off Rogue One měl v sobě dva členy tohohle klanu, Lucasfilm teď ale vykročí novým směrem. Kdo se o něj postará? Důvěru Kathleen Kennedy získal Rian Johnson, režisér Epizody VIII, který si vzal na starost celou novou trilogii. Ne, nepůjde o Epizody X, XI a XII. Johnson nás vezme za jinými hrdiny do jiného koutu předaleké galaxie, a to ve třech filmech, v nichž se Skywalkerové rozhodně neobjeví. V tuhle chvíli se začíná chystat první díl, který Johnson (stejně jako Epizodu VIII) napíše i natočí. V případě úspěchu se pak může vrhnout i na ty další, což mimochodem nejsou jediné zásadní novinky dnešního dne. Oznámení se zároveň dočkal i hraný seriál ze světa Star Wars, o kterém zatím nevíme zhola nic. Lucasfilm tak opravdu dupnul na plyn a chystá spoustu příběhů, ve kterých snad bude co nejvíc světelných mečů.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Klasická monstra od Universalu to balí? 9.11.2017

  Klasická monstra od Universalu to balí?

  Studio Universal v květnu představilo nový propojený vesmír s klasickými monstry. Po Mumii s Tomem Cruisem a Russellem Crowem měla následovat Frankensteinova nevěsta, v níž se po boku Javiera Bardema objevila Angelina Jolie. Další kroky by vedly k Neviditelnému muži s Johnnym Deppem a případně i k Vlkodlakovi s Dwaynem Johnsonem. A protože teď všichni uctívají Marvel, všichni (anti)hrdinové by se následně sešli v "horororých Avengers", kteří by samozřejmě zbořili pokladny kin. Poté, co Mumie neuspokojila diváky ani kritiky a navíc finančně zklamala (tržby se zastavily u 409 milionů dolarů, z čehož bylo jen 80 milionů z USA), se ale celý plán rozpadl. Frankensteinova nevěsta, který měla jít do kin v únoru 2019, byla odložena na neurčito. A nyní skáčou přes palubu Alex Kurtzman a Chris Morgan, hlavní iniciátoři celého experimentu jménem "Dark Universe". Pánové z Universalu tvrdí, že se filmy i tak natočí - jen nebudou tak moc propojené a vsadí spíš na silné režisérské vize. Nikdo jim ale moc nevěří, takže se připravte na to, že se klasická monstra do kin jen tak nevrátí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Scott nahrazuje Spaceyho 9.11.2017

  Scott nahrazuje Spaceyho

  Kevin Spacey byl nařčen z desítky let trvajícího sexuálního obtěžování mladých chlapců i dospělých mužů. K očerňování jeho jména se přidalo i několik členů štábu House of Cards, takže vás asi nepřekvapí, že má Spacey víceméně po kariéře. Úspěšný seriál skončí příští rok šestou sérií, která se nějak dotočí bez vyhozené hlavní hvězdy. Pokračovat se zřejmě bude spin-offem bez Franka Underwooda, a teď Spaceyho potkala další rána - bude totiž vystříhán z nového filmu Ridleyho Scotta. Drama Všechny prachy světa se točí kolem únosu vnuka J. Paula Gettyho, přičemž si slavného milionáře zahrál právě Spacey. Jeho role ale není zas tak velká (prý ji natáčel 8-10 dní) a Scott teď všechny jeho scény přetočí s Christopherem Plummerem, jehož chtěl obsadit původně (a studio jej zamítlo s tím, že film potřebuje někoho slavnějšího). Další paradox spočívá v tom, že je Spacey v roli nalíčený prakticky k nepoznání. I jeho jméno ale prý stačí k tomu, aby film potopilo, takže se štáb rychle vrátí na plac, aby Všechny prachy světa stihly premiéru 22. prosince 2017. Ano, měnit herce tak narychlo a z takového důvodu je bezprecedentní. Všechno ale údajně vymyslel sám Scott, jenž nechce ohrozit oscarové šance Michelle Williams, která ve filmu hraje Gettyho dceru.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Filmové studio 20th Century Fox je na prodej 8.11.2017

  Filmové studio 20th Century Fox je na prodej

  Hollywood se skládá především z šesti velkých studií (Disney, Warner Bros., Paramount, Universal, Sony, 20th Century Fox) a v posledních dnech se provalilo, že se pánové od Disneyho pokoušeli koupit 20th Century Fox. Hračkářský koncern by tak získal X-Meny, Vetřelce, Predátora, Smrtonosnou past nebo Avatara. Nemluvě o televizní produkci (Simpsonovi, Futurama...) a dalších drobnostech, Foxové by si totiž nechali jen sport a zpravodajství. Jednání jsou v tuhle chvíli na mrtvém bodě, takže se na Deadpoola v Avengers zatím netěšte. Už to, že je 20th Century Fox na prodej, je každopádně velká věc, a Hollywood se trochu děsí disneyovského plánování, jež pomaličku směřuje k monopolu. Uvidíme, jestli se nákup Foxů ještě někam pohne. Pokud se ale něco nevymyslí s Disneym, není vyloučeno, že věhlasné studio nakonec získá někdo od konkurence.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju 6.11.2017

  Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

  Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak určitě víte, Marvel nám v roce 2019 představí Captain Marvel. Sólovka Black Widow oproti tomu stále nehrozí, protože nikdo nepřišel s nosným příběhem. Fanoušci rudovlasých drsňaček ale nemusí smutnit, protože se do kin vrací Rudá Sonja. Hyborijská válečnice, která byla v kinech už v roce 1985, dostane zbrusu novou tvář a příkladně krvavé pojetí. Za jejím návratem totiž stojí Millennium Films, což je společnost zodpovědná za Expendables, čtvrtého Ramba nebo Pád Bílého domu. Rudá Sonja se v comicsech zná s Barbarem Conanem, jehož se v Millennium Films snažili vzkřísit před šesti lety. Doufejme tedy, že se z jeho selhání poučili, a že se populární hrdinka konečně dočká solidní adaptace.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 106 211 316 421

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince XX. ročník Semináře ruských filmů 8.11.2013

  XX. ročník Semináře ruských filmů

  Jubilejní  20. ročník semináře ruských filmů se uskuteční v Hodoníně v kině Svět ve dnech 15. – 17. listopadu 2013. Hlavním tématem 20. ročníku se stala dvě výročí: před 85 lety začal vycházet román Michaila Šolochova "Tichý Don" a 400. výročí dynastie Romanovců (roku 1613 byl Michail Romanov zvolen carem). K prvnímu tématu bude na semináři uvedena třídílná adaptace Tichého Donu (1957 – 58, r. Sergej Gerasimov) a dokumentární film Michail Šolochov (1975, r. Leonid Kristi, Leon Mazrucho). Projekce doplní přednáška prof. Zdeňka Pechala, vedoucího katedry slavistiky – ruské sekce na FF UP v Olomouci.

  K druhému tématu se promítnou filmy Pád dynastie Romanovců (1927, r. Esfir Šubová) a Konec Petrohradu (1927, r. Vsevolod Pudovkin). Jelikož jde o tituly ještě z němého období kinematografie, doprovodí jejich promítání hrou na klavír Jan Dušek. Neméně atraktivní bude i velkofilm Jemeljan Pugačov (1978, r. Alexej Saltykov), jehož titulní hrdina se v 18. století prohlásil za zemřelého cara Petra III. Romanovcům bude věnována i výstava ve foyer kina Svět, připravená Ruským střediskem vědy a kultury v Praze. Dalšími filmy, které se promítnou v rámci semináře jsou např. Malá Věra (1988, r. Vasilij Pičul), Dopisy mrtvého (1986, r. Konstantin Lopušanskij), Dvacet dnů bez války (1976, r. Alexej German). Současnou ruskou produkci budou reprezentovat dva filmy Kyslík (2009, r. Ivan Vyrypajev) a Vlček (2009, r. Vasilij Sigarev). Více na www.kinosvet.eu.

 • Obrázek k novince Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby! 4.11.2013

  Největší událost roku pro fanoušky taneční hudby!

  V sobotu 30. listopadu se v O2 areně bude konat 10. pokračování mega show Transmission. Těšit se můžete na nejlepší světové DJs, záplavu světel, laserů a pyro efektů a také na vizuální show na téma „The Machine of Transformation". Přijďte se uvolnit od každodenního stresu, zatančit si na skvělou hudbu, poznat nové přátele a také shlédnou show, která nemá obdoby.

  Zahrají Vám přední světoví DJs, čekají Vás světelné a pyrotechnické efekty, laserová show a zážitek na světové úrovni. V sobotu 30. listopadu se můžete vydat na výlet z minulosti do budoucnosti. Každého DJe uvede speciální intro – krátká projekce a světelná show, která představí jednotlivá období z minulosti až po dalekou budoucnost.

  The Machine of Transformation hned v úvodu rozvíří proud Vaší fantazie – obklopí Vás vynálezy Leonarda DaVinciho a provede Vás obdobím RENESANCE. Až se ho nabažíte, ocitnete se ve století páry – čeká Vás STEAM PUNK. Poté budete fascinováni elektřinou a dostanete se do éry ELECTRIC DIESEL PUNK. Následovat nebude nic jiného než výjevy z výpočetní techniky – přichází DIGITAL PUNK. A na závěr si budete připadat jako ve sci-fi filmu, protože zavítáme do BUDOUCNOSTI.

  Jako DJs vystoupí MARKUS SCHULZ, ØRJAN NILSEN, COSMIC GATE, ARNEJ, TOMAS HEREDIA, SNEIJDER a THOMAS COASLTINE. O vizuální stránku se postará holandský tým Vission Impossible. Transmix má na starosti The Thrillseekers. Chcete-li malou ochutnávku, pusťte si trailer k 10. vydání TRANSMISSION.

  Transmission je největší halová akce v rámci celé České republiky! Světová jednička mezi tanečními eventy vznikla a pořádá se v Praze. Transmission, na kterou mohou být Češi právem pyšní, je jedinou českou taneční událostí, která splňuje a překračuje mezinárodní očekávání. Získejte svůj Transmission zážitek zde: transmission.cz/vstupenky.

 • Obrázek k novince Juniorfest 2013 se blíží 28.10.2013

  Juniorfest 2013 se blíží

  Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále populárnějšího festivalu, který každoročně navštěvují tisíce diváků. Letošní ročník se bude odlišovat od těch předchozích především svým novým pojetím. „Poprvé budeme totiž festivalem soutěžním" prozrazuje ředitelka festivalu Judita Soukupová.

  Mezinárodní odborná porota, ve které zasedne i zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy, ohodnotí filmy ve dvou soutěžních kategoriích. Zajímavé filmy se však objeví i v nesoutěžní sekci "Oldschool", která je zaměřena především na středoškolské a vysokoškolské studenty. Některé z filmů si odbydou svoji českou premiéru. Plzeňská část sekce "Oldschool" bude obohacena v pondělí 11. listopadu 2013 o předpremiéru nového českého filmu ze středoškolského prostředí režiséra Tomáše Houšky Maturita. Kromě samotného filmu se návštěvníci mohou těšit na exkluzivní projížďku vozítky FUNWAY. Anotace k jednotlivým snímkům všech festivalových sekcí naleznete na webových stránkách festivalu.

  Hlavním mediálním partnerem festivalu se v letošním roce stala Česká televize, která si pro návštěvníky připravila hned několik překvapení. Na sobotním slavnostním zahájení, které odstartuje pětidenní maratón filmů, workshopů a doprovodných akcí, bude uvedena nová pohádka režiséra E. Sokolovského ml. Sněžný drak.  Dále bude z archivu vylovena kopie filmu Sněhurka, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil Viktor Preiss. Právě ON bude jedním z nejočekávanějších hostů letošního ročníku. „Máme z toho skutečně velkou radost, neboť pan Viktor Preiss se na podobných akcích často neobjevuje" dodává Judita Soukupová. Velký ohlas v regionálních médiích zaznamenalo připravované setkání účastníků legendárního televizního pořadu Malý televizní kabaret, které se uskuteční v pondělí 11. listopadu v prostorách hradu a zámku Horšovský Týn. Svoji účast potvrdili kromě Pavla Zedníčka, Josefa Dvořáka, Ladislava Gerendáše nebo Jiřího Lábuse také režiséři některých dílů. Zkrátka letos nesmíte na JUNIORFESTu chybět...

  (POMO)
 • Obrázek k novince 2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně 3.10.2013

  2. ročník Festivalu argentinského filmu v Lucerně

  Palác Lucerna v Praze a kino Art v Brně ve spolupráci s Velvyslanectvím Argentinské republiky v Praze představují druhý ročník festivalu CINE ARGENTINO - Festivalu argentinského filmu. Pražská část přehlídky proběhne v termínu 3.–9. 10.2013, v Brně pak naváže v termínu 10.-13.10. 2013. V Argentině každoročně vznikne velké množství nesmírně zajímavých filmových titulů. Tato pro českého diváka téměř neznámá kinematografie se pyšní celou řadou významných ocenění ze světových festivalů i Oscary pro nejlepší zahraniční film.

  Po úspěchu prvního ročníku festival opět připravuje to nejlepší z argentinské filmové tvorby uplynulých let. Festival zahájí film Čínský bufet oceněn v roce 2012 cenou Goya za nejlepší iberoamerický film. Střet kultur, kulturní rozmanitost Argentiny a cesta za hledáním či poznáním sama sebe se nesou jako ústřední témata i v dalších filmech uváděných na festivalu.

  V rámci slavnostního zahájení 3.10. se diváci mohou těšit na ukázku argentinského tanga. Před filmem proběhnou ukázky tohoto populárního tanečního stylu v Pasáži Paláce Lucerna, po zahajovacím snímku se představí tři taneční školy – Buenos Aires Tango, El Caminito, Julio Martínez a zahraniční host Nestor Pellicciaro v Mramorovém sálu Paláce Lucerna. V rámci doprovodného programu festivalu proběhne v neděli 6.10. v kavárně Lucerna tradiční argentinská tančírna – milonga.

  Bližší informace a program festivalu najdete na www.cineargentino.cz. Jednotné vstupné na všechny projekce festivalu je 80 Kč. Senioři mají možnost navštívit jednu projekci za snížené vstupné 40 Kč. Pro diváky je k dispozici i permanentka platná na všechna představení festivalu za 390 Kč. Všechny filmy jsou ve španělském znění s anglickými i českými titulky.

 • Obrázek k novince ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené 2.10.2013

  ČSFD Sál v CineStaru zaručenou trefou do červené

  CineStar na pražském Smíchově ve spolupráci s ČSFD.cz přináší návštěvníkům kin atraktivní novinku. Od čtvrtka 3. října multiplex otevře "ČSFD Sál", ve kterém poběží vždy dva nejlépe hodnocené filmy z aktuální nabídky multiplexu, s preferencí novinek. Na ČSFD.cz jsou filmy s hodnocením nad 70% zabarveny do červena, to bude taky charakteristická barva ČSFD Sálu. "Návštěvníci kin se při výběru filmu často rozhodují dle hodnocení na ČSFD.cz a náš Sál jim rozhodování urychlí – stačí, aby vám vyhovoval žánr jednoho ze dvou filmů a skvělý zážitek máte zaručený", vysvětluje myšlenku konceptu zakladatel ČSFD.cz Martin Pomothy. Sál za regulérní vstupné nebude promítat komerční reklamy, ale výhradně filmové ukázky v celkové délce maximálně pěti minut a pouze na filmy, u kterých se očekává vyšší, "červená" kvalita. Bude zde platit oblíbená slevová karta CineStar Club. Prvními dvěma filmy, které budou moct návštěvníci ČSFD Sálu shlédnout, budou Rivalové a Gravitace – snímky výjimečných kvalit, dost možná adepti na oscarové nominace.

  Vyhraj, jezdi o Vánocích šmrncovním ČSFD autem a koukej na filmy v CineStaru zdarma!

  S otevřením ČSFD Sálu je spojena soutěž o 29 věcných cen s filmovou tematikou a jednu speciální dvoucenu: VIP Gold kartu s jednoročním volným vstupem do všech CineStarů a zapůjčení auta Opel Adam od 10. prosince 2013 na jeden měsíc. Novinku automobilového trhu od Auto Palace Spořilov, v červené barvě a s logy ČSFD.cz, budou moct všichni návštěvníci CineStaru Anděl vidět ve foyer kina od 2. do 31. října, kdy bude soutěž probíhat. K účasti v soutěži bude stačit vhodit přes přední boční okénko auta použitou vstupenku z libovolného CineStaru, podepsanou jménem a příjmením soutěžícího a e-mailovým kontaktem, pod kterým je soutěžící registrovaný na ČSFD.cz. Kdo nevyhraje zapůjčení auta, může vyhrát jednu z dalších 29 cen, včetně stolních her Český film Prémium nebo triček a bund ČSFD.cz. Jména výherců zveřejníme 15. listopadu v příslušné sekci.

  Spuštěním ČSFD Sálu se prohlubuje dlouhodobá spolupráce mezi celorepublikovým multiplexovým řetězcem CineStar a nejoblíbenějším filmovým serverem. "ČSFD Sál považujeme za další krok CineStaru k maximálnímu uspokojení našich zákazníků", dodává marketingový ředitel CineStaru Tomáš Volt.

 • Obrázek k novince MF studentských filmů Písek 2013 30.9.2013

  MF studentských filmů Písek 2013

  Ve dnech 4. – 6. října se uskuteční v pořadí již 13. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2013. Námětem letošního ročníku je „Evoluce filmu" s mottem VÝVOJ NEZASTAVÍŠ. Připravili jsme program šitý na míru široké veřejnosti, ze kterého si snad každý návštěvník odnese nezapomenutelný zážitek a někdy, doufejme, až slastný pocit kulturního obohacení. Těšit se můžete na studentské filmy, které do Písku doputovaly z neuvěřitelných 29 zemí světa. O těch nejlepších bude na 13. MFSF Písek 2013 rozhodovat pětičlenná porota jejímiž členy jsou: dokumentaristka Olga Sommerová, dramaturg Jan Gogola, polský režisér Piotr Zlotorowicz, finský kameraman Tommi Moilanen a anglický režisér Tomasz Pobóg-Malinowski. Na programu je dále promítání vítězných snímků prestižního festivalu Ars Electronica, jehož letošní ročník se uskutečnil ve dnech 5. – 9. září v rakouském Linci.

  Také doprovodný program je pro tento rok velmi bohatý. Na své si totiž přijdou i malé děti, kterým je věnován celý páteční den v Palackého sadech. Přebytečnou energii si děti mohou vybít na skákacím hradu Coca–Cola a poté si spolu se svými rodiči vychutnat divadélko O zatoulaných barvičkách, kde kromě zpěvu nebude chybět ani tanec. A jelikož si neříkáme „mezinárodní festival" jen tak pro nic za nic, bude se mluvit anglicky! Chybět samozřejmě nesmí ani klasická lidová pohádka Popelka, kterou si pro Vás připravil loutkový divadelní soubor Studio dell´arte.

  Pro ty, kdo by se chtěli něco zajímavého dozvědět, máme připravené inspirativní workshopy. Chtěli byste si z dovolené u moře přivézt nějaký neopakovatelný zážitek z mořských hlubin, ale nevíte, jak na to? Přijďte na workshop Martiny Balzarové a ponořte se s fotoaparáty do krás podvodního světa! Dalším významným hostem bude fotograf Karel Steiner, pražský rodák, který v roce 1969 emigroval do Spojených států a v současnosti vychovává mladou generaci na pařížské Parsons School of Design. Přijďte se seznámit s touto mimořádnou osobností, s umělcem, který vystavoval svá díla v mnoha zemích světa - Itálii, Lucembursku, na Ukrajině, ale i ve Spojených arabských emirátech a Kolumbii. Ani letos nebude v kavárně "U Vavřiny" chybět workshop společnosti EIZO. Ten jistě zaujme tvůrce vizuálních efektů.

  Program třináctého ročníku již tradičně zahájí přednáška "Seznam se bezpečně", na které se můžete těšit jak na film, tak na speciálního hosta, kterým je pro letošní rok Ben Cristovao! Také k nám zavítá Tobogan. Přímého přenosu se můžete zúčastnit i vy v sobotu 5.10. od 10:30 do 12 hodin v Divadle Fráni Šrámka. Jedním z mnoha významných hostů bude nová chlapecká kapela New Element. Fanoušky filmové kritiky bezpochyby potěší filmový klub s Tomášem Pilátem, který do kina Portyč zavítá v neděli 6. října.

  Jelikož je festival pořádán studenty, těšit se můžete také na bohatý večerní program, který ovládne hudba. Ben Cristovao, Indienami, Ille, The Háro, The Fialky nebo Circus Ponorka? Ti všichni si pro Vás ladí své hudební nástroje! Staňte se proto i Vy součástí festivalu a spolu se studenty prožijte tři dny plné neopakovatelných filmových zážitků, zajímavých workshopů a nespoutaného večerního programu. Nezaměnitelné kulisy města Písku doprovázené tóny končícího léta Vás srdečně zvou! Více informací o festivalu na www.filmfestpisek.cz.

 • Obrázek k novince Smršť koncertů filmové hudby se blíží 25.9.2013

  Smršť koncertů filmové hudby se blíží

  Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený výhradně na interpretaci nejlepší hudby soudobé světové kinematografie, který právě vstupuje do své desáté sezóny zahájí svoji šňůru koncertů 13. října v kině Lucerna. Poté se 19. října vypraví do Besedního domu v Brně, na konci měsíce zahraje ještě 26. října společně s velkým pěveckým sborem Pražští pěvci v Bratislavě a 31. října v kostele Šimona a Judy v Praze. V listopadu čekají na orchestr tři zájezdy: 2. listopadu do Ostravy, 16. listopadu do Zlína a 30. listopadu do Litomyšle. Ti z vás, kteří dají přednost některému z velkých předvánočních koncertů, se můžou těšit 7. prosince na již tradiční Vánoční koncert v Rudolfinu, a 14. prosince na koncert v ateliéru Babylon v Bratislavě.

  Pražský filmový orchestr, který si připravil pro každý ze svých koncertů odlišný program, nastudoval pro nadcházející sezónu řadu nových skladeb, například hudbu z filmu Vzpomínky na Afriku, pohádky Legenda o Mulan nebo několik nových skladeb ze série Mission: Impossible. Na své si přijdou i milovníci počítačových her, pro které je připraven soundtrack z hry Deadspace.

  Podrobný program všech koncertů a plno dalších informací o orchestru včetně videí z koncertů najdete na www.praguefilmorchestra.com. Vstupenky na všechny koncerty si můžete koupit či zarezervovat již teď na tel. čísle 731 172 038. Na tomto čísle získáte rovněž potřebné informace o všech koncertech. Mimoto budou lístky k dostání v předprodejích v jednotlivých městech.

 • Obrázek k novince Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy 24.9.2013

  Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

  65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě) odnesla drogová sága Breaking Bad aneb Perníkový táta. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala i Anna Gunn za Skyler Whiteovou. V herecké kategorii tentokrát nezabodoval Bryan Cranston, ale nemusí ho to mrzet, za roli Waltera Whitea získal Emmy už třikrát. S kým prohrál? Kupodivu ne s Kevinem Spaceym v polit-dramatu House of Cards. Nejlepším hercem v dramatickém seriálu je tentokrát Jeff Daniels za zpravodajskou ságu The Newsroom. Z ceny se těšil i Michael Douglas za hlavní roli v Liberace! (Behind the Candelabra), který zároveň získal cenu v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie. I Soderbergh podle očekávání bodoval jako nejlepší režisér televizního filmu a další filmový matador David Fincher rovněž – získal cenu za nejlepší režii seriálu za první díl výtečného House of Cards. Nejlepší herečkou v dramatickém seriálu je Claire Danes za Homeland, v komediálním seriálu je nejlepší Julia Louis Dreyfus z Veep. Nejlepším komediálním hercem je opět Jim Parsons alias Sheldon v Teorii velkého třesku. Nejlepším komediálním seriálem se opět stala Taková moderní rodinka. No a zklamání? Populární seriály jako Hra o trůny, Panství Downton či Mad Men tentokrát odešly bez jediného ocenění.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 2. ročník Festivalu Jarmily Novotné 4.9.2013

  2. ročník Festivalu Jarmily Novotné

  Programy pro děti, přednášky, rozšířenou výstavu, dokumentární film, premiéru, koncert v liteňském kostele i vlastní operní produkci – na to vše láká návštěvníky 2. ročník Festivalu Jarmily Novotné, který se odehraje 7. a 8. září v zámeckém areálu v Litni, kde slavná pěvkyně a sólistka Metropolitní opery v New Yorku žila. Sejdou se na něm mladí pěvci i umělci již etablovaní na mezinárodní scéně. Mezi nima je opět houslistka Tatiana Daubek, vnučka Jarmily Novotné, jejíž vystoupení vloni připravilo posluchačům mimořádně silný zážitek. Tatiana zahraje nejen na obou galakoncertech a jako součást orchestru v opeře, ale také v liteňském kostele, kde byla jako sedmiletá pokřtěna.

  Druhý ročník tohoto úspěšně nastartovaného nového hudebního festivalu je koncipován s akcentem na osvětu. Jméno Jarmily Novotné totiž vinou historických okolností stále nemá rezonanci, jakou by si zasloužilo. O. s. Zámek Liteň, pořadatel festivalu, chce dlouhodobě pracovat na zpřístupňování a zveřejňování jejího odkazu a na jeho aktualizaci. Program se letos zaměří jak na operní (pořady Českého rozhlasu, komentované prohlídky, výstava), tak na filmový odkaz této osobnosti (přednášky, projekce). Více informací o programu a vstupenkách najdou zájemci na stránkách Zámku Liteň.

 • Obrázek k novince Filmová noc ČSFD.cz již tuto sobotu! 15.8.2013

  Filmová noc ČSFD.cz již tuto sobotu!

  Po úspěšném loňském startu proběhne v letním kině v Turnově 17. srpna druhý ročník Filmové noci ČSFD.cz. Tu připravila ČSFD.cz ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov a distribuční společností CinemArt, a rozhodně je na co se těšit. Abramsův druhý Star Trek, Bayův Pot a krev a Forsterova Světová válka Z, spousta filmových fanoušků, whiskey Jameson, pivo Svijany, grilované maso a další speciality. To vše dá dohromady filmový zážitek s ojedinělou atmosférou. Pro prvních sto příchozích z řad registrovaných uživatelů navíc budou připraveny speciální dárky, a pro všechny zúčastněné velká tombola. Všechny další info, včetně ohlasů na minulou Filmovou noc ČSFD.cz, najdete v příslušné sekci. Těšíme se na vás již v sobotu!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace