Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 22.1.2019

  Zemřela herečka Marie Kyselková

  Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední fázi života nebyla schopna se o sebe starat. Její kariéra vyvrcholila výše zmíněnou rolí, následně s prací u filmu skončila, aby se mohla věnovat rodině. Předtím se objevila pouze ve třech filmech, Větrná hora, Bomba a Touha. Kyselková po sobě zanechala syna Ondřeje, kterého měla s hercem Petrem Haničincem.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.1.2019

  Kdy se dočkáme třetího Deadpoola?

  Zatímco Disney finalizuje odkup studia 20th Century Fox, mnozí spekulují nad budoucností zejména dvou komiksových franšíz technicky spadajících pod Marvel. Tou první jsou X-Men, poslední film pod hlavičkou Foxů totiž dorazí letos a je více než pravděpodobné, že X-Men: Dark Phoenix bude znamenat konečnou pro původní sérii, která se následně dočká rebootu pod vedením Kevina Feigeho. Velkým otazníkem ale zůstává budoucnost Deadpoola. Zatím není jasné, jak přesně pohádkové studio s maskovaným hrdinou, který mluví sprostě a libuje si v brutální akci, naloží – podle scenáristů Rhetta Reesea a Paula Wernicka (Zombieland, Deadpool 2) ale aktuální plán zní, nejprve X-Force, poté třetí Deadpool. Ano, i přesto, že série brzy změní majitele, hodlají stávající šéfové ze studia 20th Century Fox dotlačit do kin nejprve týmovku X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách), a teprve následně začít chystat třetího Deadpoola. Jestli tenhle plán vyjde, nebo to nakonec celé dopadne úplně jinak, se dozvíme už v nejbližších měsících.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.1.2019

  Fantastická zvířata 3 potřebují více času

  Studio Warner Bros. se rozhodlo posunout začátek produkce na třetích Fantastických zvířatech ze začátku léta na konec podzimu. Důvodem je dát tvůrcům více času na přípravu. Druhý díl vydělal celosvětově 650 milionů dolarů, první však utržil 814, studio tak chce mít jistotu, že až třetí snímek do kin v roce 2020 dorazí, dočká se alespoň vlídnějších reakcí jak Grindelwaldovy zločiny. Odsun je zároveň součástí nové strategie Warnerů, ti nyní chtějí dopřávat všem svým blockbusterům dostatek prostoru a času na to, aby tvůrci mohli doladit veškeré potřebné detaily. Loni se tak například oznámil odsun pokračování Wonder Woman s podtitulem 1984, které původně chtělo studio dostat do kin co nejdříve. Detaily k třetím Fantastickým zvířatům zatím nejsou známy, ví se jen to, že k režii se opět vrátí David Yates (Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, Legenda o Tarzanovi) a děj by se tentokrát měl zaměřit na vztah mezi Brumbálem (Jude Law) a Grindelwaldem (Johnny Depp).

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.1.2019

  Kevin Hart si zahraje Monopoly

  Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve nyní ale našel obsazení a také režiséra. Snímek nakonec natočí tvůrce filmů jako Poldův švagr nebo Fantastická čtyřka, Tim Story. Hlavní roli pak ztvární Kevin Hart (Jumanji: Vítejte v džungli!). Detaily o příběhu zatím nejsou známy, jedním z dřívějších nápadů ale bylo vyprávět o mladém muži z chudé čtvrti, který se vydá na cestu zbohatnout. Vzhledem k tomu, že snímek momentálně nemá oficiálního scenáristu, bude se nejspíš začínat s čistým štítem.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.1.2019

  Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

  Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni celého spolku. Snímek, jenž vychází z knižní předlohy Roalda Dahla, se tentokrát přesune na americký jih během období přísné rasové segregace. Producenty filmu jsou kromě Zemeckise také Guillermo del Toro a Alfonso Cuarón.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.1.2019

  Uncharted našlo nového režiséra

  Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland (Spider-Man: Homecoming), ale zdá se našel více než vítanou náhradu. Sony Pictures totiž najalo Dana Trachtenberga, režiséra Ulice Cloverfield 10 a kraťasu Portal: No Escape.  Natáčet by se mělo ještě letos a premiéru by mohl snímek mít v roce 2020. Trachtenberg má za sebou čerstvě pilot ke komiksové adaptaci The Boys od Amazonu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.1.2019

  Režisér Čáry se vydal do Osvětimi

  Jeden z nejúspěšnějších slovenských režisérů Peter Bebjak (Čára, Spravedlnost) připravuje nové drama z koncentračního táboru Osvětim. Snímek Správa / The Report se pak navíc možná dočká i americké distribuce, o které se momentálně jedná s Michaelem Douglasem (Hra). Část filmu už byla natočena koncem minulého roku, zatímco zbytek režisér plánuje natáčet během února. Důvodem přitom je snaha zachytit počasí a atmosféru filmu pokud možno co nejautentičtěji. Příběh vypráví o dvou vězních, Rudolfu Vrbovi a Alfredu Wetzlerovi, kterým se podaří z tábora uniknout – jejich svědectví následně doputuje až k W. Churchillovi a F. Rooseveltovi, díky jejichž pomoci se nakonec podařilo zachránit několik tisíc maďarských Židů. Jednu z hlavních rolí ztvární slovenský herec Noël Czuczor, který již s Bebjakem spolupracoval na snímku Čistič.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.1.2019

  Lucasfilm zachránil fanouškovský film

  Pokud patříte mezi příznivce Star Wars, pravděpodobně jste zaznamenali nedávný neoficiální fanouškovský film Vader: Shards of the Past. Povedený krátkometrážní snímek je prací youtubového channelu Star Wars Theory a na sociálních sítích dosud zaznamenal velmi nadšené reakce stejně jako prosby o pokračování. Po dlouhé době tak v galaxii daleko, daleko odsud vypadalo vše růžově. Jenže tento týden se fanoušci dozvěděli, že si společnost Disney skrz hudební vydavatelství Warner/Chapell na video nárokovala autorská práva kvůli hudbě, která prý zněla příliš jako skladba Imperial March Johna Williamse. Autor filmu ovšem najal skladatele, který se Williamsovou hudbou jen inspiroval a pro film složil vlastní. Vše si přitom ještě před začátkem produkce nechal schválit společností Lucasfilm, která má Star Wars univerzum na starosti, a ta mu dala zelenou. Jedinou podmínkou bylo, že z filmu nesmí mít žádný zisk. A jelikož tohle splnil, cítili se fanoušci žalobou Disneyho mírně zrazeni. I proto začali okamžitě chystat odplatu ve formě bojkotu deváté epizody. Nakonec se tak musel do celé záležitosti opět vložit Lucasfilm a svoji mateřskou společnost přesvědčit, aby nárok stáhla. To se naštěstí povedlo a pro tuto chvíli tak hněv fanoušků ustal. Ještě předtím ale stihlo hudební vydavatelství Warner/Chapell video monetizovat a vydělat na něm během těch pár dní přes 80 tisíc dolarů! Pokud jste snímek ještě neviděli, můžete tak učinit zde. O zase trochu jiný fanouškovský projekt ze světa Star Wars se v nedávné době postarala i česká parta okolo Petra Cífky. Jejich dokumentární počin Předělávači si můžete přehrát zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.1.2019

  Původní Krotitelé duchů se dočkají pokračování

  Jason Reitman (Juno), syn Ivana Reitmana, režiséra prvních dvou Krotitelů duchů, se oficiálně upsal k režii trojky. Nový film tak nebude remakem, a dokonce bude ignorovat i nevydařený pokus o ženský reboot z roku 2016. Mladý Reitman pak v rozhovoru potvrdil, že děj sequelu se bude odehrávat v současnosti a navazovat na události z 80. let. Zatím není jasné, kolik původních herců se do v novém filmu vrátí, další detaily se budeme dozvídat v průběhu roku. Snímek zároveň dostal už i první teaserovou ukázku, podívat se na ni můžete v profilu filmu.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.1.2019

  Spielbergův muzikál nabírá obsazení

  Příští snímek Stevena Spielberga (Jurský park, Ready Player One) bude hraná adaptace slavného muzikálu West Side Story. Film už se nějaký ten pátek chystá a my tak známe i první jména představiteů. V hlavní roli Marie se pak objeví debutující sedmnáctiletá herečka Rachel Zegler. Oproti ní si zahraje už o něco zkušenější Ansel Elgort (Baby Driver), který si zahraje Tonyho. K již dříve oznámené Ritě Moreno, která se objevila i v originálu, se pak připojí David Alvarez, Ariana DeBose a Josh Andres Rivera. Spielberg tak zjevně dává dohromady převážně neznámé tváře. Scénář k nové verzi napsal držitel Pulitzerovy ceny a autor několika divadelních her Tony Kushner. Natáčení by mělo začít už letos v létě.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 121 241 361 481

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace