Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 25.5.2018

  Boyle opravdu natočí Bonda

  O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská). Zatím nepojmenovaný film jde do kin 13. září 2019 a nový Bond má stanovenou premiéru na 8. listopadu 2019. Teď se však ukázalo, že to Boylea moc netrápí, jelikož novou bondovku opravdu natočí. V oficiálním prohlášení se potvrdila nejen účast Daniela Craiga, ale i scenáristy, jímž bude Boyleův dlouholetý spolupracovník John Hodge. Špiónskou sérii tak doslova přebírají tvůrci Trainspotting, kteří mají jen rok a půl na to, aby zrealizovali velkolepý akční nářez.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 24.5.2018

  Noví Watchmeni si našli obsazení

  Možná už jste zaslechli, že se na HBO chystají seriáloví Watchmeni. Celý projekt řídí Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí) a prý nepůjde o adaptaci slavného comicsu. Lindelof místo toho vezme oblíbené postavy a zasadí je do nového příběhu, který se bude odehrávat v současnosti. Problémy reaganovské éry tak nahradí ty aktuální, a teď konečně víme, kdo u toho bude. V obsazení Watchmenů se sejdou Regina King (Pozůstalí), Don Johnson (Nespoutaný Django), Tim Blake Nelson (Lincoln), Louis Gossett Jr. (Důstojník a džentlmen), Adelaide Clemens (Velký Gatsby) a Andrew Howard (Všemocný). Někteří si zahrají dobře známé hrdiny, někteří zcela nové. Watchmeni zkrátka nebudou kopírovat Snyderův film, což je... v rámci možností docela zajímavé řešení?

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 23.5.2018

  Bay se vrací do akce s Reynoldsem

  Michael Bay si konečně našel další režijní projekt (respektive hned dva). Po pěti dílech Transformers (a Potu a krvi a 13 hodinách) se vrhne na akční thriller Six Underground, v němž šestice milionářů zfalšuje vlastní smrt, aby mohli potichu likvidovat padouchy. Scénář mají na svědomí Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, Deadpool 2), takže není velkým překvapením, že se hlavní role ujme Ryan Reynolds. Mnohem zajímavější je fakt, že půjde o jeden z největších filmů od Netflixu (rozpočet se má vyšplhat na 150 milionů dolarů), a že se začne točit už letos v létě. Nač ten spěch? Bay se chce příští rok vrhnout na sci-fi Robopocalypse, kterou zdědil po Stevenu Spielbergovi. Po roční dovolené se tak naplno vrací za kameru, a nezbývá než doufat, že nám zase jednou vytře zrak.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 22.5.2018

  Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

  Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé hollywoodské projekty. Gyllenhaal se k nim vrací dost opatrně a zatím kývnul jen na videoherní adaptaci The Division. Teď ale pořádně dupnul na plyn, jelikož začal jednat o roli v dalším Spider-Manovi. Pokračování Homecoming bude první marvelovkou po Avengers 4 a natáčení má začít už v nejbližších týdnech. O zápletce přitom nic oficiálního nevíme, Spidey by se však měl vydat do Evropy, kde narazí na padoucha Mysteria. Ano, právě tuhle roli zvažuje obletovaný Gyllenhaal. A ačkoliv všechno vypadá dost nadějně, ještě se nic nepodepsalo, tak dejte to šampaňské zpátky do lednice!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 20.5.2018

  Spielberg, DiCaprio a generál Grant

  Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá dál? Ačkoliv se to vždycky může změnit, po Joneseovi chce Spielberg točit remake West Side Story. A po slavném muzikálu se možná vrhne na životopis generála (a 18. amerického amerického prezidenta) Ulyssa S. Granta, jehož by si rád zahrál Leonardo DiCaprio. David James Kelly (Robin Hood) momentálně píše scénář, jenž vychází z biografie Grant od Rona Chernowa. A pokud se jeho práce zalíbí Spielberovi i DiCapriovi, Chyť mě, když to dokážeš přestane být jejich jediným společným filmem.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 18.5.2018

  Chystá se návrat do Zombielandu

  Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A teď to vypadá, že se ho konečně dočká! Kdo ho probudil k životu? Zombieland 2 nakousli přímo scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick, kteří mluví o natáčení začátkem příštího roku a premiéře v říjnu 2019. Jméno režiséra je zatím pod pokličkou, stejně jako zápletka. V obsazení by ale měli figurovat všichni původní herci, a jelikož mají Reese a Wernick za sebou dva Deadpooly, nikoho by nepřekvapilo, kdyby se druhý Zombieland opravdu natočil. A navrch byl ještě zábavnější než jednička!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 17.5.2018

  Seriálový Pán prstenů bude o Aragornovi

  Není žádným tajemstvím, že Amazon draze koupil práva na Pána prstenů a chystá epický seriál. Už nějakou dobu víme, že půjde o prequel slavné trilogie, který ji (a tohle je jen teorie) může v posledních sériích náležitě zremakeovat. Nikoho tak nemůže překvapit, že Amazon začne u nejhrdinnějšího ze všech „prstenových“ hrdinů, samotného Aragorna. Právě budoucí král Gondoru má být středobodem první série, která se může odehrávat v Roklince, v divočině nebo na nějakém válečném tažení. V každém případě se bude Aragornovi říkat spíš Hraničář nebo Chodec (jeho pravá identita je tajná) a nejspíš počítejte s tím, že dojde na nové verze Elronda a Arwen a časem možná i Gandalfa nebo Legolase. Kdy bude mít seriál premiéru a kdo ho natočí? To zatím nevíme. Vzhledem k tomu, že jen práva vyšla na 200 milionů dolarů, se s ní ale rozhodně nebude otálet.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 16.5.2018

  Lando dostane vlastní film?

  Sólovka Hana Sola jde do kin příští týden, první reakce ale už teď naznačují, že v ní diváky nejvíc baví Lando v podání Donalda Glovera. Nejspíš vás tedy nepřekvapí, že by Lando mohl dostat vlastní film, ve kterém se dozvíme... jak se dostal do Oblačného města? Ne, detaily zatím dostupné nejsou. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy pouze řekla, že se sice chystají další dobrodružství Hana a Chewbaccy, ale že by se měl další Star Wars spin-off točit kolem Landa. Znamená to, že jsou drby o sólovce Obi-Wana Kenobiho opravdu jen drby? Kdo ví. Po úspěchu Black Panthera by film s Landem určitě dával větší smysl, tak uvidíme, jestli se jedno propagační souvětí vážně promění v obří celovečerák.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 15.5.2018

  Zabiják a bodyguard se vrátí

  Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom O’Connor, za kameru usedne Patrick Hughes a hlavních rolí se ujmou Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson. A pokud se neobejdete bez Salmy Hayek, máte kliku, jelikož se dvojka jmenuje Bodyguard zabijákovy ženy. Produkční firma Millenium Films, která chystá i pětku Ramba (nebo čtyřku Expendables), film momentálně prodává v Cannes, kde už dokonce visí první plakáty. Zabiják a bodyguard by se tak měli vrátit do dvou let a s trochou štěstí si nejspíš vydělají i na trojku.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince 14.5.2018

  Brooklyn 99 se nakonec neruší

  V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa na Zemi nebo Brooklynu 99. Jen v pátek se zařízlo neskutečných 19 seriálů (většina z nich není v Česku moc známá), takže americký tisk mluvil o krvavé lázni, jíž zatím přežil jen oblíbený policejní sitcom. Poté, co byl Brooklyn 99 zrušen na kanálu FOX, se totiž ozvala armáda fanoušků, v níž nechyběli třeba Mark Hamill nebo Lin-Manuel Miranda. A ačkoliv to obvykle nic neznamená, Brooklyn 99 se záhy přesunul na NBC, kde ho na podzim čeká třináctidílná 6. série.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 110 218 327 435

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

1 15 29 34 35 36 37 38 39 40 43 57
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace