Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Další Fantastická zvířata mají název 18.11.2017

  Další Fantastická zvířata mají název

  Zatímco se studio Warner Bros. docela trápí s comicsy od DC, jejich další velký trumf je ve skvělé formě. První Fantastická zvířata vydělala 814 milionů další dolarů, takže se potterovský prequel/spin-off opravdu dočká čtyř pokračování. První z nich dorazí už 15. listopadu 2018, bude v něm i mladý Albus Brumbál (Jude Law) a jeho název zní Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny). V centru dění tak opravdu bude slavný černokněžník, po jehož stopách se Brumbál vydá s Mlokem Scamanderem a jeho kamarády z jedničky. Tentokrát se ve filmu objeví i Mlokův bratr Theseus (Callum Turner), Mlokova bývalá láska Leta Lestrange (Zoë Kravitz) a zatím nepojmenovaná asijská hrdinka s tváří Claudie Kim. Že chcete všechny hrdiny vidět pohromadě? Není problém. Stačí zamířit do tohohle profilu, kde najdete první fotku obsazení i s šestačtyřicetiletým Brumbálem.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Jake Gyllenhaal jako nový Batman? 16.11.2017

  Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

  Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen poklidně přežít propagaci Ligy spravedlnosti. V tuhle chvíli už několikrát naznačil, že možná hodí ručník do ringu. A jak asi tušíte, Warneři mají záložní plán - respektive dva. Prvním z nich má být nová batmanovská trilogie, která nebude patřit do propojeného comicsového vesmíru. Druhým pak tři prequely Batman vs. Superman, což by také umožnilo obsazení nového (a mladšího) představitele Bruce Waynea. Další netopýří film má pořád v rukou Matt Reeves (Válka o planetu opic). A nyní se provalilo, že by rád obsadil Jakea Gyllenhaala, který od Prince z Persie ušel vážně dlouhou cestu. Nikdo netuší, jestli má Jake o roli vůbec zájem. Jak ale bývá dobrým zvykem, v nejbližších týdnech se určitě dozvíme víc... a možná se zase posuneme úplně jinam.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Hercule Poirot a Smrt na Nilu? 15.11.2017

  Hercule Poirot a Smrt na Nilu?

  Nová adaptace Vraždy v Orient expresu uspěla. Kritici nejsou naštvaní, diváci hlásí spokojenost a za první víkend se v amerických kinech vydělalo 28 milionů dolarů. Na detektivku, jíž konkuruje samotný Thor, je to velmi solidní rozjezd. A celkem už má film na kontě 85 milionů, takže jej studio brzy prohlásí za jasný úspěch. Co na to režisér a představitel Hercula Poirota Kenneth Branagh? Ten samozřejmě přemýšlí o pokračování. A protože Agatha Christie nenapsala Vraždu v Orient expresu 2, logicky by se mělo sáhnout po jiném slavném románu, v němž Poirot srší dedukčními moudry. Fanoušci belgického génia už pár let řeší, o co by mohlo jít. A sám Branagh teď spekulace utnul s tím, že ho nejvíc zajímá Smrt na Nilu. Kniha je tedy vybraná, peníze se hrnou... stačí jen sehnat nové hvězdy a může se uhánět na plac!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Seriálový Pán prstenů byl potvrzen 13.11.2017

  Seriálový Pán prstenů byl potvrzen

  Před týdnem otřásla filmovým světem zpráva, že se chystá nový Pán prstenů. Amazon se snažil koupit práva na seriál, který by nás zavedl zpátky do Středozemě, a teď se ukázalo, že se tahle mise povedla. Seriálový Pán prstenů opravdu bude a už nyní bylo oznámeno několik sérií. Pokud se ale bojíte adaptace stejného materiálu, nemusíte, jelikož se začne prequelem Společenstva prstenu. Amazon oficiálně koupil práva za nějakých 200 milionů dolarů, za každou sérii utratí zhruba 150 milionů dolarů a hodlá se dějově držet před Tolkienovou trilogií. Každému je ale nad slunce jasné, že se tím chytře vybuduje cesta k tomu, aby se nakonec přetočily i slavné Jacksonovy filmy. Tou dobou už by však seriál mohl být tak oblíbený, že si fandové o nové Společenstvo řeknou sami Což zní jako docela rozumný plán, který snad nezhatí případná (ne)kvalita téhle riskantní megaprodukce.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Sebevražedný oddíl se utká s Rockem? 11.11.2017

  Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

  Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v říjnu 2018. Ano, na přípravu scénáře tak zbývá necelý rok. A O'Connor ho dozajista využije, protože by měl do filmu přibýt samotný Rock. Koho si zahraje? Dwayne Johnson se má v Sebevražedném oddílu 2 poprvé objevit jako Black Adam, drsná nemesis superhrdiny Shazama, jemuž se mimochodem blíží sólový film od Davida F. Sandberga (Zhasni a zemřeš). Původně se měl Black Adam objevit přímo v Shazamovi. Pak ale nafasoval vlastní film, o kterém se časem přestalo mluvit, a teď se jeho debut zřejmě přesunul do Sebevražedného oddílu 2. Kdo ví, jestli za měsíc nebude všechno jinak. Spíš s tím ale nepočítejte, protože kombinace Willa Smithe, Margot Robbie a Rocka v jednom filmu vůbec nezní marně.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů 10.11.2017

  Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů

  Určitě vám neuniklo, že se všechny dosavadní Star Wars filmy týkají Skywalkerů. I spin-off Rogue One měl v sobě dva členy tohohle klanu, Lucasfilm teď ale vykročí novým směrem. Kdo se o něj postará? Důvěru Kathleen Kennedy získal Rian Johnson, režisér Epizody VIII, který si vzal na starost celou novou trilogii. Ne, nepůjde o Epizody X, XI a XII. Johnson nás vezme za jinými hrdiny do jiného koutu předaleké galaxie, a to ve třech filmech, v nichž se Skywalkerové rozhodně neobjeví. V tuhle chvíli se začíná chystat první díl, který Johnson (stejně jako Epizodu VIII) napíše i natočí. V případě úspěchu se pak může vrhnout i na ty další, což mimochodem nejsou jediné zásadní novinky dnešního dne. Oznámení se zároveň dočkal i hraný seriál ze světa Star Wars, o kterém zatím nevíme zhola nic. Lucasfilm tak opravdu dupnul na plyn a chystá spoustu příběhů, ve kterých snad bude co nejvíc světelných mečů.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Klasická monstra od Universalu to balí? 9.11.2017

  Klasická monstra od Universalu to balí?

  Studio Universal v květnu představilo nový propojený vesmír s klasickými monstry. Po Mumii s Tomem Cruisem a Russellem Crowem měla následovat Frankensteinova nevěsta, v níž se po boku Javiera Bardema objevila Angelina Jolie. Další kroky by vedly k Neviditelnému muži s Johnnym Deppem a případně i k Vlkodlakovi s Dwaynem Johnsonem. A protože teď všichni uctívají Marvel, všichni (anti)hrdinové by se následně sešli v "horororých Avengers", kteří by samozřejmě zbořili pokladny kin. Poté, co Mumie neuspokojila diváky ani kritiky a navíc finančně zklamala (tržby se zastavily u 409 milionů dolarů, z čehož bylo jen 80 milionů z USA), se ale celý plán rozpadl. Frankensteinova nevěsta, který měla jít do kin v únoru 2019, byla odložena na neurčito. A nyní skáčou přes palubu Alex Kurtzman a Chris Morgan, hlavní iniciátoři celého experimentu jménem "Dark Universe". Pánové z Universalu tvrdí, že se filmy i tak natočí - jen nebudou tak moc propojené a vsadí spíš na silné režisérské vize. Nikdo jim ale moc nevěří, takže se připravte na to, že se klasická monstra do kin jen tak nevrátí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Scott nahrazuje Spaceyho 9.11.2017

  Scott nahrazuje Spaceyho

  Kevin Spacey byl nařčen z desítky let trvajícího sexuálního obtěžování mladých chlapců i dospělých mužů. K očerňování jeho jména se přidalo i několik členů štábu House of Cards, takže vás asi nepřekvapí, že má Spacey víceméně po kariéře. Úspěšný seriál skončí příští rok šestou sérií, která se nějak dotočí bez vyhozené hlavní hvězdy. Pokračovat se zřejmě bude spin-offem bez Franka Underwooda, a teď Spaceyho potkala další rána - bude totiž vystříhán z nového filmu Ridleyho Scotta. Drama Všechny prachy světa se točí kolem únosu vnuka J. Paula Gettyho, přičemž si slavného milionáře zahrál právě Spacey. Jeho role ale není zas tak velká (prý ji natáčel 8-10 dní) a Scott teď všechny jeho scény přetočí s Christopherem Plummerem, jehož chtěl obsadit původně (a studio jej zamítlo s tím, že film potřebuje někoho slavnějšího). Další paradox spočívá v tom, že je Spacey v roli nalíčený prakticky k nepoznání. I jeho jméno ale prý stačí k tomu, aby film potopilo, takže se štáb rychle vrátí na plac, aby Všechny prachy světa stihly premiéru 22. prosince 2017. Ano, měnit herce tak narychlo a z takového důvodu je bezprecedentní. Všechno ale údajně vymyslel sám Scott, jenž nechce ohrozit oscarové šance Michelle Williams, která ve filmu hraje Gettyho dceru.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Filmové studio 20th Century Fox je na prodej 8.11.2017

  Filmové studio 20th Century Fox je na prodej

  Hollywood se skládá především z šesti velkých studií (Disney, Warner Bros., Paramount, Universal, Sony, 20th Century Fox) a v posledních dnech se provalilo, že se pánové od Disneyho pokoušeli koupit 20th Century Fox. Hračkářský koncern by tak získal X-Meny, Vetřelce, Predátora, Smrtonosnou past nebo Avatara. Nemluvě o televizní produkci (Simpsonovi, Futurama...) a dalších drobnostech, Foxové by si totiž nechali jen sport a zpravodajství. Jednání jsou v tuhle chvíli na mrtvém bodě, takže se na Deadpoola v Avengers zatím netěšte. Už to, že je 20th Century Fox na prodej, je každopádně velká věc, a Hollywood se trochu děsí disneyovského plánování, jež pomaličku směřuje k monopolu. Uvidíme, jestli se nákup Foxů ještě někam pohne. Pokud se ale něco nevymyslí s Disneym, není vyloučeno, že věhlasné studio nakonec získá někdo od konkurence.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju 6.11.2017

  Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

  Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak určitě víte, Marvel nám v roce 2019 představí Captain Marvel. Sólovka Black Widow oproti tomu stále nehrozí, protože nikdo nepřišel s nosným příběhem. Fanoušci rudovlasých drsňaček ale nemusí smutnit, protože se do kin vrací Rudá Sonja. Hyborijská válečnice, která byla v kinech už v roce 1985, dostane zbrusu novou tvář a příkladně krvavé pojetí. Za jejím návratem totiž stojí Millennium Films, což je společnost zodpovědná za Expendables, čtvrtého Ramba nebo Pád Bílého domu. Rudá Sonja se v comicsech zná s Barbarem Conanem, jehož se v Millennium Films snažili vzkřísit před šesti lety. Doufejme tedy, že se z jeho selhání poučili, a že se populární hrdinka konečně dočká solidní adaptace.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 106 211 316 421

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz 28.12.2010

  Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

  Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle hodnocení uživatelů ČSFD.cz, vygenerovaný na základě systému vyhodnocování Žebříčků. Do žebříčku jsme pro prozatimní menší počet hodnocení nezařadili novinku Darrena Aronofskeho Černá labuť (2010), která po blížícím se oficiálním uvedení v Česku i na Slovensku nejspíš ještě změní tvář tohoto žebříčku.

  1. Gran Torino (2008)
  2. Město bohů (2002)
  3. Počátek (2010)
  4. Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)
  5. Temný rytíř (2008)
  6. Pán prstenů: Návrat krále (2003)
  7. Čistá duše (2001)
  8. Bourneovo ultimátum (2007)
  9. Pianista (2002)
  10. Dokonalý trik (2006)
  11. Hotel Rwanda (2004)
  12. Million Dollar Baby (2004)
  13. Americký gangster (2007)
  14. Osudový dotek (2004)
  15. Cesta do fantazie (2001)
  16. Shrek (2001)
  17. Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)
  18. Láska nebeská (2003)
  19. Jak vycvičit draka (2010)
  20. Nae meori sogui jiugae (2004)
  21. Pán prstenů: Dvě věže (2002)
  22. Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)
  23. Donnie Darko (2001)
  24. Zlo mezi námi (2003)
  25. Útěk do divočiny (2007)
  26. Ip Man (2008)
  27. Amélie z Montmartru (2001)
  28. Fimfárum Jana Wericha (2002)
  29. Černý jestřáb sestřelen (2001)
  30. Životy těch druhých (2006)

  (POMO)
 • Obrázek k novince Rozhovor s Jeffem Bridgesem 16.12.2010

  Rozhovor s Jeffem Bridgesem

  Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. První oscarovou nominaci si Bridges vysloužil v roce 1971 v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli svým výkonem ve filmu Petera Bogdanoviche Poslední představení. O tři roky později byl na tuto cenu ve stejné kategorii nominován za roli ve filmu Michaela Cimina Thunderbolt a Lightfoot. V roce 1984 byl na Oscara nominován za svůj výkon ve filmu Starman, který mu vynesl i nominaci na Zlatý globus. V roce 2001 byl poctěn další nominací na Zlatý globus a čtvrtou nominací na Oscara za roli ve snímku Kandidáti. Ve filmu Tron: Legacy 3D se Jeff Bridges vrací v rolích Kevina Flynna a Clu. Tento rozhovor s Jeffem byl pořízen v San Diegu na letošním Comic-Conu, největším festivalu západní polokoule, oslavujícím komiksovou, filmovou, televizní a populární kulturu.


  Jaké to je, zahrát si stejnou postavu po 27 letech?
  JB: Nikdy jsem nad tím vlastně takhle nepřemýšlel. Nikdy mě nenapadlo, že hraji stejného člověka. Moc se nezměnil. No, možná přišel o část svého nadšení pro technologie. Nakonec je uvězněn v počítači, takže možná část toho nadšení, které v něm technologie vyvolávaly... možná, když nad tím přemýšlí, si říká něco jako „Třeba jsem se měl v životě víc soustředit na jiné věci.“

  S ohledem na všechny ty technologické zázraky, jaký je příběh Tron: Legacy 3D z pohledu člověka?
  JB: No, jedním z prvků příběhu je to, o čem jsme teď mluvili, technologie. Je ohromně vzrušující uvědomit si, co všechno je teď možné. A technologie se vyvíjejí tak rychle, že nejsme vlastně schopni vymýšlet etické zásady, které by se jejich využití měly týkat, nebo znalosti o tom, jaké mohou mít ty technologie důsledky. Takže to je jedno z témat, kterými se Tron: Legacy 3D zabývá.

  Jak do příběhu zapadá vztah otce a syna?
  JB: Ano, vztah otce a syna je centrální složkou celého filmu. Ale nechci toho příliš mnoho prozrazovat, protože ten příběh obsahuje jisté zvraty a kličky. Ale abych vám nastínil základ, jde tu o syna, který zachraňuje svého otce.

  Tady na Comic-conu jsou fanoušci naprosto u vytržení. Čím tenhle projekt v takové míře přitahuje pozornost scifi světa?
  JB: Fanoušci jsou úžasní, to oni vlastně stojí za zrodem filmu Tron: Legacy 3D. Před dvěma lety jsme jim předvedli drobnou ukázku toho, jaký by tenhle film mohl být, zkušební verzi, a ta vyvolala u fanoušků tak bouřlivý ohlas, že se společnost Disney projektu ujala. Jednou z věcí, které mě zaujaly na původním Tronu i na tomhle je skutečnost, že v podstatě tvoříme moderní mýty. Mýty nám mohou pomoci zdolávat některé překážky a výzvy, kterým v životě čelíme. A jak jsme se už zmiňovali, technologie je obrovská výzva, protože jsme přitahováni k věcem, které nám nabízejí okamžité uspokojení.

  Vím, že tohle přilákalo i Stevena Lisbergera, tvůrce původního Tronu. Jaké to bylo pokračovat tam, kde on přestal?
  JB: Joseph Kosinski je úžasný režisér a pro mě je vždycky zajímavé sledovat, čemu se daný režisér věnoval v minulosti. Někteří režiséři byli dříve herci nebo scenáristy, a to filmu dodává jistou atmosféru. Co se Joea týče, je to původem architekt, takže je svět snímku Tron: Legacy 3D hodně reálný. Samozřejmě také natočil několik reklam plných úžasných speciálních efektů a pozoruhodných filmových technologií. Takže má tyhle všechny zkušenosti k dispozici, ale současně má skvělou povahu. Je velice vstřícný a shromáždil kolem sebe všechny ty neuvěřitelně talentované lidi, které respektuje. Naslouchá tomu, co mu druzí říkají. V takové atmosféře je radost pracovat.

  Čím se natáčení obou filmů od sebe nejvíce odlišovalo?
  JB: No, před 27 lety šlo v případě originálu o velice pokrokový film. Samozřejmě, když se na něj podíváte teď, tak působí jako černobílá televizní inscenace. Ale tehdy, když jsme natáčeli původní Tron, neexistoval žádný internet. Naše mobilní telefony se přenášely ve velkých kufrech. Natáčeli jsme ten film na 70mm černobílý film a pak jsme ho poslali do Koreje, kde několik techniků všechna políčka ručně vybarvilo tak, aby naše obleky zářily. Teď jde v případě Tron: Legacy 3D opět o nejmodernější technologie. Představujeme další generaci 3D filmů po Avatarovi. Technologii, se kterou přišel Jim Cameron, posouváme na další úroveň. Naše obleky teď doopravdy září a jejich světlo osvětluje i okolní herce, takže jsou praktické. Myslím, že jednou z opravdu skvělých věcí, kterými Joe jako architekt filmu prospěl, bylo to, že dokázal propojit skutečné kulisy s počítačovou grafikou. Pro diváky je velice těžké posoudit, kde končí jedno a začíná druhé.

  A co herecký tým?
  JB: S Olivií Wilde a Garrettem Hedlundem se mi spolupracovalo skvěle. Dávají do svých rolí obrovské množství energie a fyzična. Tři nebo čtyři měsíce před zahájením natáčení trénovali všemožné bojové techniky a dovednosti, které ve filmu mají umět. Byli ve svých přípravách opravdu důslední. Jsou to navíc skvělí lidé. Ačkoliv bylo natáčení tohohle filmu velkou zábavou, některé prvky nebyly až tak příjemné. Oba k tomu přistupovali s velkým odhodláním a zvládali to naprosto bravurně.

  Zásluhou filmových technologií sdílíte scény se svým mladším já. Jaké to bylo? Je to pro herce osvobozující?
  JB: Moc rád chodím do kina a kdykoliv vidím drahý a výpravný film, ve kterém hlavní hrdina prochází vývojem od mladého chlapce až po starce, obvykle ho v různých životních fázích hrají různí herci. Když sedím v kině a sleduji to, vždycky mě trochu rozruší změna z jednoho herce na jiného. Ale teď je pro mě z pohledu herce velice potěšující zjištění, že jsem schopen hrát sám sebe nebo postavu, kterou představuji, v libovolném věku, od batolete až po starého člověka. To je opravdu vzrušující, zejména když jsem součástí vzniku takové převratné technologie.

  Kde byl Kevin Flynn, váš hrdina, těch 27 let?
  JB: Kevin se vydal do nitra počítače a uvízl tam. Neprozradím vám, jak k tomu došlo, ale uvízl tam a strávil tam více než dvacet let. V takové situaci se s ním setkáváme.

  Co se za ty roky stalo se světem v počítači a mimo počítač?
  JB: Vnější svět vypadá víceméně tak, jak ho dnes známe. Uvnitř se proměnil v pokročilejší verzi toho světa, který známe z původního Tronu, někdy v pozitivním a někdy ne až tak pozitivním smyslu.

  Proč se podle vás o tenhle příběh fanoušci zajímají celých 27 let, co je k tomu vedlo?
  JB: Vím, že Michael Sheen říkal, že první film viděl, když mu bylo 11 let, a že ho opravdu fascinoval. A tahle fascinace s ním zůstala dokonce až do dnešních dní. Je nadšený, že se na tomhle filmu může tolik let po vzniku původního Tronu podílet. Myslím, že pokud něco takového v dětství zažijete, pokud na vás nějaký film takhle zapůsobí, tak to s vámi zůstane navždy.

  Zdroj: Falcon

  (POMO)
 • Obrázek k novince Královské i sociální Zlaté glóby 15.12.2010

  Královské i sociální Zlaté glóby

  Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech s celkově sedmi zářezy. V těsném závěsu se drží šestkrát nominovaný Fincherův The Social Network, který bude ale favoritem udělování, protože už získal snad všechny filmové ceny, které se takhle koncem roku udělují. Půl tuctu nominací má i boxerské drama The Fighter (stojí za pozornost, že z toho jsou čtyři herecké), pak jsou tady se čtyřmi nominacemi Black Swan, Počátek a Děcka jsou v pohodě. V televizních kategoriích podle očekávaní vládnou gangsterské Impérium – Mafie v Atlantic City (Steve Buscemi je hereckým favoritem), historické The Pillars of the Earth a válečný Pacifik, mezi nejlepší dramatické seriály se propracovala i zombie jatka The Walking Dead.

  Pokud bychom měli mluvit o nějakých překvapeních, pak je to málo nominací pro americkými kritiky oslavované Affleckovo Město (pouze Jeremy Renner za vedlejší roli) či vůbec žádné pro nadšenými ohlasy provázený coenovský western Opravdová kuráž. Celá sbírka obrovských WTF nás pak čeká v kategoriích muzikál a komedie, kde je kupříkladu nominovaný kritiky zdevastovaný propadák Cizinec s Johnnym a Angelinou, ale i rozpačitě přijatá Alenka v říši divů nebo důchodcovská akce Red.

  Nejlepší drama
  Black Swan
  The Fighter
  The King's Speech
  Počátek
  The Social Network

  Nejlepší komedie nebo muzikál
  Alenka v říši divů
  Cizinec
  Děcka jsou v pohodě
  Red
  Varieté

  Nejlepší herec v dramatu
  Jesse Eisenberg (The Social Network)
  Colin Firth (The King's Speech)
  James Franco (127 Hours)
  Ryan Gosling (Blue Valentine)
  Mark Wahlberg (The Fighter)

  Nejlepší herečka v dramatu
  Halle Berry (Frankie and Alice)
  Nicole Kidman (Rabbit Hole)
  Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
  Natalie Portman (Black Swan)
  Michelle Williams (Blue Valentine)

  Nejlepší herec v komedii nebo muzikálu
  Johnny Depp (Alenka v říši divů)
  Johnny Depp (Cizinec)
  Paul Giamatti (Barney's Version)
  Jake Gyllenhaal (Láska a jiné závislosti)
  Kevin Spacey (Casino Jack)

  Nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu
  Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
  Anne Hathaway (Láska a jiné závislosti)
  Angelina Jolie(Cizinec)
  Julianne Moore (Děcka jsou v pohodě)
  Emma Stone (Easy A)

  Nejlepší herec ve vedlejší roli
  Christian Bale (The Fighter)
  Michael Douglas (Wall Street: Peníze nikdy nespí)
  Andrew Garfield (The Social Network)
  Jeremy Renner (The Town)
  Geoffrey Rush (The King's Speech)

  Nejlepší herečka ve vedlejší roli
  Amy Adams (The Fighter)
  Helena Bonham Carter (The King's Speech)
  Mila Kunis (Black Swan)
  Melissa Leo (The Fighter)
  Jacki Weaver (Království zvěrstev)

  Nejlepší režie
  Darren Aronofsky (Black Swan)
  David Fincher (The Social Network)
  Tom Hooper (The King's Speech)
  Christopher Nolan (Počátek)
  David O. Russell (The Fighter)

  Nejlepší scénář
  127 Hours (Danny Boyle, Simon Beaufoy)
  Děcka jsou v pohodě (Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg)
  The King's Speech (David Seidler)
  Počátek (Christopher Nolan)
  The Social Network (Aaron Sorkin)

  Nejlepší píseň
  Country Strong (Coming Home)
  Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (There's A Place For Us)
  Na vlásku (I See the Light)
  Varieté (Bound to You)
  Varieté (You Haven't Seen The Last of Me)

  Nejlepší hudba
  127 Hours (A.R. Rahman)
  Alenka v říši divů (Danny Elfman)
  The King's Speech (Alexandre Desplat)
  Počátek (Hans Zimmer)
  The Social Network (Trent Reznor, Atticus Ross)

  Nejlepší animovaný film
  Iluzionista
  Já, padouch
  Jak vycvičit draka
  Na vlásku
  Toy Story 3: Příběh hraček

  Nejlepší cizojazyčný film
  Biutiful (Mexiko, Španělsko)
  Hævnen (Dánsko)
  Io sono l'amore (Itálie)
  Koncert (Francie, Itálie, Rumunsko, Belgie)
  Kray (Rusko)

  Nejlepší seriál – Drama
  Dexter
  Dobrá manželka
  Impérium - Mafie v Atlantic City
  Mad Men
  The Walking Dead

  Nejlepší serial – Komedie
  The Big C
  Glee
  Nurse Jackie
  Studio 30 Rock
  Taková moderní rodinka
  Teorie velkého třesku

  Nejlepší minisérie nebo televizní film
  Carlos
  The Pacific
  The Pillars of the Earth
  Temple Grandinová
  You Don't Know Jack

  Nejlepší herec v minisérii nebo televizním filmu
  Idris Elba (Luther)
  Ian McShane (The Pillars of the Earth)
  Al Pacino (You Don't Know Jack)
  Dennis Quaid (The Special Relationship)
  Édgar Ramírez (Carlos)

  Nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu
  Hayley Atwell (The Pillars of the Earth)
  Claire Danes (Temple Grandinová)
  Judi Dench (Cranford)
  Romola Garai (Slečna Emma)
  Jennifer Love Hewitt (The Client List)

  Nejlepší herec v seriálu – Komedie
  Alec Baldwin (Studio 30 Rock)
  Steve Carell (Kancl)
  Thomas Jane (Hung - Na velikosti záleží)
  Matthew Morrison (Glee)
  Jim Parsons (Teorie velkého třesku)

  Nejlepší herečka v seriálu – Komedie
  Toni Collette (Tara a její svět)
  Edie Falco (Nurse Jackie)
  Tina Fey (Studio 30 Rock)
  Laura Linney (The Big C)
  Lea Michele (Glee)

  Nejlepší herec v seriálu – Drama
  Steve Buscemi (Impérium - Mafie v Atlantic City)
  Bryan Cranston (Breaking Bad)
  Michael C. Hall (Dexter)
  Jon Hamm (Mad Men)
  Hugh Laurie (Dr. House)

  Nejlepší herečka v seriálu – Drama
  Julianna Margulies (Dobrá manželka)
  Elisabeth Moss (Mad Men)
  Piper Perabo (Covert Affairs)
  Katey Sagal (Sons of Anarchy)
  Kyra Sedgwick (Closer)

  Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu
  Scott Caan (Hawaii Five-O)
  Chris Colfer (Glee)
  Chris Noth (Dobrá manželka)
  Eric Stonestreet (Taková moderní rodinka)
  David Strathairn (Temple Grandinová)

  Nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu
  Hope Davis (The Special Relationship)
  Jane Lynch (Glee)
  Kelly Macdonald (Impérium - Mafie v Atlantic City)
  Julia Stiles (Dexter)
  Sofía Vergara (Taková moderní rodinka)

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince Dokument <I>Nesvatbov</I> mapující „nezavrabčené“ třicátníky vstupuje do kin 8.12.2010

  Dokument Nesvatbov mapující „nezavrabčené“ třicátníky vstupuje do kin

  Ve středu 9. prosince vstupuje za mediální podpory CSFD.cz do českých kin situační dokument režisérky Eriky Hníkové odehrávající se v obci Zemplínské Hámre, kde se místní starosta snaží dát po svém dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Coby generál ve výslužbě se nechce vzdát a k pomyslnému boji s místními singles používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místním rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“. Snímek Nesvatbov výběrem tématu a způsobem zpracování navazuje na předchozí úspěšné snímky Eriky Hníkové Ženy pro měny a Sejdeme se v Eurocampu. Nápad natočit dokumentární film o proměně partnerských vztahů a o vzrůstajícím počtu „singles“ vznikl v roce 2007, kdy začaly obhlídky. V jejich průběhu narazila režisérka na zmíněnou východoslovenskou vesnici a na jejího starostu, jehož boj s třicátnickou samotou ji fascinoval. Nebylo zrovna jednoduché sblížit se s místními lidmi a hlavně najít ve vesnici svobodné třicátníky, kteří by se chtěli nechat točit. Natáčení proto začalo pozvolna a film je z tohoto důvodu natočen na HDV kameru – štáb navštěvoval často své hrdiny doma nebo v práci a menší kamera tak působila přátelštěji a komorněji. Natáčení vyvrcholilo v létě roku 2009, kdy starosta obce uspořádal pro „své nezavrabčené“ třicátníky seznamovací večírek. Na ten pozval i mladé svobodné lidi z okolních vesnic. Najdou hrdinové z obce Zemplínské Hámre konečně životní partnery?

  Spolu s uvedením filmu Nesvatbov do českých kin, vám odedneška na CSFD.cz nabízíme také možnost shlédnout celý režisérčin film Čtyři kroky dvojpůlka z roku 2000. (POMO)
 • Obrázek k novince Večer ostrých filmů Chucka Norrise! 7.12.2010

  Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

  Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce Leemu. Kromě dalších promítaných veleděl se můžete těšit i na krutý doprovodný program. Přijďte i vy ukořistit originální kultovní chuckovské tričko či fotku s Chuckem. Do noci pak můžete cvičit své chvaty a hmaty v akčních počítačových hrách Xbox Kinect, které ovládáte celým svým tělem. A aby bylo řádně veselo, do rytmu vás bude bušit ostrý Dj'ský gang. To vše v režii T-Mobile. Vstupenky v hodnotě 30,- Kč v prodeji na pokladně kina Světozor. Více zde. (POMO)
 • Obrázek k novince Filmasia 2010 – asijské „best of“ 30.11.2010

  Filmasia 2010 – asijské „best of“

  Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v pátek 3. 12. hvězdnou akční podívanou Návrat Chen Zhena. Za dechberoucím filmem stojí Andrew Lau jako režisér a Donnie Yen jako autor bojových choreografií.

  Oficiálně 6. Filmasia zahájí českou premiérou nového filmu Takashiho Miikeho 13 zabijáků. Japonský inspirátor Quentina Tarantina přichází s krví nasáklým remakem klasického samurajského titulu z r. 1963. Do programu Filmasie se ale nevrací jen Miike... Kim Ji-woonův už čtvrtý film promítaný na Filmasii Viděl jsem ďábla, je divoká thrillerová jízda. Fanoušci asijského filmu už ale zaostřili i na nové jméno mezi autory bizarních vizí japonské současnosti – Sion Sono balancuje s titulem Studená ryba na hraně choré fantazie a kousavé satiry. Snímek portrétuje dvojičku sériových vrahů a způsob, jakým převrátí naruby život uťáplého obchodníka s tropickými rybami... V neděli 5. 12. se dočkají příznivci animace Hayao Miyazakiho. Autor Cesty do Fantazie nebo Princezny Mononoke přichází s novinkou Ponjo z útesu nad mořem. A úplně posledním filmem 6. Filmasie bude Tvář od Tsaie Ming-lianga. Příběh filmaře, který má v Louvru zfilmovat operu Salome, se v Aeru promítá od 20:30.

  Detailní program a další info je na webu akce www.filmasia.cz. (POMO)
 • Obrázek k novince XV. Seminář britského filmu: John Lennon 27.11.2010

  XV. Seminář britského filmu: John Lennon

  Letošní Seminář britského filmu, který se bude konat ve dnech 3. - 5. 12. 2010 tradičně v Uherském Hradišti (kino Reduta, kino Mír), představí osobnost Johna Lennona prostřednictvím série několika filmů, přednášek, čtení z jeho textů, besed, ale i výstavy či koncertu.

  Dalšími tématy jsou Novinky britského filmu, Česká stopa: Pomoc Nicholase Wintona, Divoká karta: Nickyho rodina (Work in Progress) a Film a škola. Hlavní program obsahuje spoustu u nás nikdy neuvedených snímků na téma Lennonova života a tvorby. Jako hlavní host akce je ohlášen Bill Harry, uznávaný britský hudební publicista a osobní přítel Johna Lennona, zakladatel kultovního časopisu Mersey Beat a autor řady publikací o The Beatles. Harry s sebou přiveze i zajímavé úryvky z osobního filmového archivu.

  Doprovodný program nabídne výstavu fotografií zachycujících proměnu Lennonovy zdi v Praze v průběhu času. V kině Mír vystoupí skupina Professor, která se specializuje na skladby Beatles a Lennona. Představeny budou kniha Lennonova zeď a aktivity Mírového klubu Johna Lennona. Dva pozdní večery zpříjemní sety DJs.

  Pokud se akreditujete do 29. 11., získáte slevu za včasnou úhradu! Možné je také využít slev pro členy filmových klubů v ČR i SR. Více informací najdete na stránkách www.britskyseminar.cz. (Bart)
 • Obrázek k novince KÁNON FILMU 2010 24.11.2010

  KÁNON FILMU 2010

  Dnes byl za finanční podpory Ministerstva kultury ČR spuštěn historicky první výběr “KÁNON FILMU”. Na výběru se budou podílet nejenom filmoví odbornící (kritici, pedagogové, dramaturgové filmových akcí, organizátoři filmově výchovných aktivit), ale poprvé i přední uživatelé CSFD.cz. V sekci KÁNON FILMU je zveřejněn výchozí seznam zahraniční a domácí kinematografie rozdělený do tří částí: kánonu Občana Kanea, kánonu Star Wars a kánonu Abbase Kiarostamiho. Účastnící mají až do 14. prosince možnost sestavit svůj vlastní KÁNON FILMU a výsledek bude následně vytvořen spojením výchozího seznamu filmů a výsledku tohoto hlasování ve všech třech individuálních Kánonech.

  V sekci KÁNON FILMU dále najdete nejenom popis projektu, ale i podrobnější informace o zdrojích výchozího seznamu. V podsekci Aktivity pak najdete stručný přehled nejvýznamnějších domácích a zahraničních aktivit filmové a audiovizuální výchovy. Hlavním cílem projektu KÁNON FILMU je vytvořit systém kvalitního a pro studenty přitažlivého základu pro různé filmově výchovné aktivity ve školách, ale i mimo školy. KÁNON FILMU je prioritně určen studentům středních škol, ale také všem, které zajímá historie a podstata filmového umění. Hlavní inspirací byly myšlenky filmového tvůrce a teoretika Paula Schradera, který se v roce 2006 pokusil napsat knihu “Kánon Filmu” a inspiroval tím kreativce po celém světě ke vzniku mnoha aktivit, včetně tohoto domácího projektu.

  “Již není možné pro mladého filmového diváka sledovat historii filmu a vytvářet si vlastní názor: je totiž až příliš mnoho filmů. Je jen stěží možné postihnout roční audiovizuální tvorbu v televizi a kinech, doma i ve světě. Podobně jako literární nadšenci, tak i ti filmoví musí spoléhat na nakumulované vědomosti filmových vědců (které filmy přetrvávají a proč), vědomosti, které jsou zásadně zamořené populistickými nebo akademickými kritérii. Co tedy potřebujeme je FILMOVÝ KÁNON.“ - Paul Schrader

  Pojďte s námi na dobrodružnou cestu poznání, inspirace a fascinace věčně živým filmovým uměním...
  První tisková zpráva KÁNONU FILMU ke stažení zde. (POMO)
 • Obrázek k novince Pražský filmový orchestr uvádí... 14.11.2010

  Pražský filmový orchestr uvádí...

  Máte rádi filmovou hudbu? Zažili jste někdy její koncert v perfektně ozvučeném pražském Rudolfínu? V podání Pražského filmového orchestru k tomu budete mít možnost již 29. listopadu! Pražský filmový orchestr je symfonický orchestr, jehož hráči jsou mladí lidé, převážně studenti. Ve svém repertoáru má filmovou hudbu z nejslavnějších filmů světové kinematografie (Hvězdné války, Jurský park, Čelisti, Sám doma, Pán prstenů, Piráti z Karibiku, E.T. a další). Orchestr v roce 2004 založil a od té doby jej řídí multiinstrumentalista Jiří Korynta, který zde spojil svoji zálibu v kinematografii a hudbě. Šedesátičlenné těleso pravidelně vystupuje v předních pražských koncertních sálech (Rudolfinum, Žofín, Smetanova síň Obecního domu apod.), pořádá výchovné koncerty a také se podílí na řadě zajímavých projektů, které spojují symfonickou hudbu s jinými žánry (rockový Night Wish Revival, jazzová suita Porgy a Bess apod.). Často také filmovou hudbu nahrává. Již tento měsíc - 29. listopadu - budete mít možnost poslechnout si přední světová díla v podání Pražského filmového orchestru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina! Volné vstupenky je možné si objednat na tel. čísle 731 172 038. Více info na www.praguefilmorchestra.com. (POMO)
 • Obrázek k novince Festival CinemaOpen 2010 14.11.2010

  Festival CinemaOpen 2010

  Nový festival krátkých hraných filmů CinemaOpen 2010, otevře své pomyslné brány 16. a 17. listopadu v artkině Centrál v Hradci Králové. Představí přes 30 nejlepších krátkých hraných filmů, které v posledních dvou desetiletích vznikly v nekomerční, nezávislé a amatérské tvorbě a mohou se chlubit řadou tuzemských i mezinárodních ocenění.

  Slavnostní zahajení v úterý 16.11. v 18.00 hod. odstartuje, za účasti autorů, předpremiérou nového českého filmu Babička, aneb jak to bylo doopravdy. Druhý festivalový den uvede ve 13:00 hod. režisér Tomáš Vorel a v 18:00 hod. se můžete těšit na blok s názvem „Jak začínali slavní“, ve kterém uvidíte prvotiny hosta festivalu, ale i jiných, dnes již slavných osobností českého filmu. Více na www.cinemaopen.cz. Jste srdečně zváni. (POMO)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace