Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.2.2019

  Černí panteři od tvůrců Black Panthera

  Nenechte se zmást titulkem, následující zpráva se netýká ani tolik chystaného pokračování k slavnému hrdinovi z Wakandy (který mimochodem letos skončil nominován na Oscara za nejlepší film), ale skutečné organizace jménem Black Panther Party, která působila v USA od poloviny 60. do konce 70. let dvacátého století, a jejíž členové byli obecně známí jako Černí panteři. Právě kolem nich by se totiž měl točit nový snímek Jesus Was My Homeboy od producenta Ryana Cooglera (ten komiksový Black Panther) a režiséra Shaky Kinga (Newlyweeds). Příběh by pak měl vyprávět o proslulém členovi Černých panterů Fredu Hamptonovi, jenž bojoval za občanská práva Afroameričanů, a především vystupoval proti policejní brutalitě páchané v té době na jeho spoluobčanech. To vše bychom přitom měli sledovat z perspektivy Williama O’Neala, muže, který ho později zradil, což následně vedlo k Hamptonově zastřelení při kontroverzní policejní razii. O dvacet let později spáchal O’Neal sebevraždu. Hlavní role ve filmu získali Daniel Kaluuya (Uteč, Vdovy) a Lakeith Stanfield (Sorry To Bother You). Snímek zaštítí studio Warner Bros. Pictures.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.2.2019

  Dostane Obi-Wan vlastní seriál?

  Následující řádky jsou převážně sérií čerstvých spekulací ze světa Star Wars, nic nebylo potvrzeno, a tak je třeba k informacím přistupovat s nadhledem. Podle nejnovějších drbů se však studio Disney rozhodlo zrušený film s Obi-Wanem Kenobim přesunout na svoji chystanou streamovací službu Disney+ v podobě šestidílné minisérie. Projekt by tak víceméně následoval zrušený snímek o Boba Fettovi, ze kterého v podstatě vzešel seriálový The Mandalorian. Šéf Disney Bob Iger po fiasku jménem Solo: Star Wars Story sám uvedl, že na filmové frontě hodlá zpomalit, a místo toho bude vesmír Star Wars rozšiřován několika novými seriály. Kromě výše zmíněného Mandaloriana je pak potvrzený ještě prequel Rogue OneDiegem Lunou. Podle několika dalších zdrojů ovšem Lucasfilm zvažuje také seriály s Landem a Q’irou (s účastí Donalda Glovera a Emilie Clarke), případně Landem a mladým Hanem, Poem a Finnem, a ve vzduchu lítají dokonce i tak bizarní náměty jako mladá Princezna Leia, origin Captain Phasma, nebo seriál o Darth Baneovi, starodávném Sithovi, který se v kánonu poprvé objevil v animovaných Star Wars: The Clone Wars. Znovu je ale třeba zdůraznit, že se jedná o čiré spekulace a některé zní až příliš šíleně na to, aby byly pravdivé. Prozatím tak můžeme pouze říct, že za daných podmínek zní minisérie s Obi-Wanem uvěřitelně, a zbytek je třeba brát s velkou hrstkou soli.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Bond nabírá ostříleného scenáristu

  Zatím nepojmenovaný Bond 25 nedávno změnil datum premiéry. Pravděpodobně poslední snímek s Danielem Craigem v hlavní roli agenta 007 dorazí místo února 2020 o dva měsíce později v dubnu. Film pak zároveň dostal i nového scenáristu. Producenti najali jednoho z nejvyhledávanějších script doctorů v Hollywoodu, Scotta Z. Burnse (Bourneovo ultimátum). Ten teď podle serveru The Playlist dostal za úkol v podstatě celý scénář předělat do ucházející podoby, což znamená kromě nejspíš slušné kompenzace, především taky místo prvního scenáristy. Začátek natáčení byl plánován na březen, ale byl rovněž posunut na duben. Snímek natočí Cary Joji Fukunaga (Temný případ) a do vedlejších rolí se vrací Ralph Fiennes, Léa Seydoux, Naomie Harris i Ben Whishaw.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Paul Schrader a tak trochu jiný western

  Režisér a scenárista oceňované letošní novinky Zoufalství a naděje Paul Schrader má možná 72 let, podle jeho aktivity byste to do něj ale nejspíš neřekli. Nově totiž chystá western Nine Men from Now, jehož shrnutí teď nechám na samotném panu režisérovi: „Kdybyste vzali scénář k filmu Sedm mužů na zabití z roku 1956, který napsali Budd Boetticher a Randolph Scott, a poprosili byste Terryho Malicka a Davida Lynche, aby vám na něj hodili bobek, dostali byste film, který teď natáčím.“ Snímek je popisován jako „neo-meta western“ a je v podstatě remakem výše zmíněného filmu Budda Boettichera, Schraderovi ale původní příběh nestačil – ten vypráví o osamělém ochránci zákona, jenž se vydá na stopu sedmi podezřelých z vraždy jeho manželky – v nové verzi tak režisér chce, aby si postavy hrdiny a záporáka v polovině filmu vyměnily role. Ve filmu si zahraje Willem Dafoe a vrátit se měl i Ethan Hawke (Chlapectví), který s režisérem pracoval na jeho posledním filmu, ten ale podle čerstvých zpráv film opustil.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Punisher oficiálně zrušen

  A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady PunisheraJonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak zrušil jak Punishera, tak poslední zbývající Jessicu Jones, jejíž třetí série dorazí ještě letos. Zpráva o zrušení obou seriálu se setkala s hlasitým nesouhlasem většiny fanoušků na sociálních sítích, šéf Marvel TV Jeph Loeb tak reagoval otevřeným dopisem, ve kterém poděkoval za pět spolupráce všem tvůrcům, hercům, i štábům, a na závěr naznačil, že není nutně všem dnům konec, a hrdinové Daredevil, Iron Fist, Luke Cage, Jessica Jones i Punisher se potenciálně mohou v budoucnu vrátit. V jaké formě, a na jaké stanici, zatím zůstává otázkou.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Sebastian Stan střídá Chrise Evanse

  Herec Sebastian Stan (Já, Tonya) nahradí kolegu z MCU Chrise Evanse (Captain America: Občanská válka) ve snímku The Devil All the Time od režiséra Antonio Campose (epizody The Sinner, Christine). Evans snímek nakonec musel opustit kvůli nabitému rozvrhu. V drsném dramatu rozpínajícím se skrz dvě dekády se hlavní postava, Arvin, postupně promění ze šikanovaného chlapce v muže, který ví, kdy a jak se bránit. Na své cestě se přitom střetne s několika nelítostnými postavami – párem sériových vrahů, knězem, jenž ztratil víru, nebo místním zkorumpovaným šerifem. Zbytek obsazení čítá Toma Hollanda, Miu Wasikowskou, Roberta Pattinsona nebo Billa Skarsgarda.

   

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Další posily pro Dunu

  Pokud začínáte mít pocit, že se v Hollywoodu v současnosti neobsazuje žádný jiný film než Duna, pak máte nejspíš pravdu. O hereckých posilách pro chystanou adaptaci sci-fi klasiky od Franka Herberta jsme toho za poslední týdny napsali dost, rovnou tedy přejdeme k posledním přídavkům. Dříve tento týden se k filmu režiséra Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049, Příchozí) připojil Josh Brolin (Deadpool 2, Sicario), jenž se objeví v roli Gurneye Hallecka, věrného bojovníka rodu Atreidů a mentora hlavní postavy Paula Atreida (Timothée Chalamet). Není ale sám, nově byl totiž obsazen taky Jason Momoa (Aquamana, Hra o trůny), který vymění digitální vody za písky Jordánska coby Duncan Idaho, pravá ruka vévody Leta Atreida (Oscar Isaac). Kamery se roztočí letos na jaře a krom výše zmíněného Jordánska se bude točit také v Budapešti.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.2.2019

  Pokračování Breaking Bad na Netflixu

  Dnes již kultoví seriál Breaking Bad od stanice AMC znají nejspíš i ti, kteří ho nikdy neviděli. Před pár měsíci jsme se dozvěděli, že tvůrce oceňovaného hitu Vince Gilligan (Volejte Saulovi) plánuje filmové pokračování, a právě to nyní začalo nabírat reálné obrysy. Zaprvé, snímek uvede exkluzivně Netflix, později se ale dočká i premiéry na AMC. Příběh pak bude přímo navazovat na finále seriálu, pokud jste ho tedy ještě neviděli, měli byste přestat číst zde. To se točilo okolo Waltera Whitea (Bryan Cranston) a jeho pomsty skupině extremistů, která ho připravila o jeho drogové království. Ti zároveň drželi Walterova bývalého partnera Jesseho Pinkmana (Aaron Paul), jako svého zajatce. V závěru se Jessemu povedlo uniknout, diváci už se ale nikdy nedozvěděli, jak to s ním nakonec dopadlo. Nový film tedy tuto část příběhu dokončí. Aaron Paul se tudíž logicky vrací do hlavní role, Gilligan snímek napsal a zároveň jej i natočí. Účast Bryana Cranstona zatím vypadá nepravděpodobně, tvůrci ale oficiálně nic nepotvrdili.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Najdou Daredevil a spol. nový domov?

  Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože je stále zejména kvůli nově chystané streamovací službě Disney+ poměrně nepřehledná, možná teď někdo přeci jen našel cestu ven. Tím někým je streamovací služba Hulu, domov hitu Příběh služebnice nebo v budoucnu minisérie The Devil in the White City od Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Šéf Hulu se totiž nechal slyšet, že by s Marvelem velice rád rozšířil spolupráci, a to klidně v podobě oživení zrušených seriálů. Marvel již s Hulu spolupracuje na adaptaci komiksu Runaways a v nejbližších letech rovněž přivede na malou obrazovku animované seriály M.O.D.O.K., Hit Monkey, Tigra and Dazzler a Howard the Duck. Ti se pak po vzoru Defenders spojí v crossover jménem The Offenders. Aby toho nebylo málo, díky akvizici studia 21th Century Fox teď Disney získá v Hulu šedesátiprocentní podíl. Kolem a kolem si tak Hulu buduje docela výsadní pozici, otázkou nicméně zůstává, do jaké míry bude chtít Disney filtrovat obsah mezi několik různých služeb, obzvlášť teď, když se studio chystá na své streamovací platformě uvést hrané seriály provázané s filmovými Avengers, specificky okolo postav Lokiho, Scarlett Witch nebo Winter Soldiera. Následující měsíce tak nejspíš napoví víc.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Oscaři mají na krku další kontroverzi

  Poté, co akademie selhala v plánu najít pro letošní rok moderátora a jejím zástupcům se nepodařilo protlačit vznik nové kategorie nejpopulárnějších filmů, je tu další malý skandál. Tento týden se totiž oznámilo, že celkem čtyři oscarové kategorie budou prezentovány během reklamních přestávek – výherce v těchto kategoriích tak televizní diváci živě neuslyší ani neuvidí. Místo toho si je budou moci přehrát na online streamu, nebo poslechnout později během vysílání. To by ještě nebylo nic tak hrozného, už dříve bylo řečeno, že se letošní ročník vysílání oscarového večera bude různými metodami zkracovat. Problém tkví v tom, že místo tzv. vyškrtnutí menších kategorií, se akademie rozhodla odsunout čtyři poměrně výrazné, specificky se jedná o kameru, střih, make-up a krátkometrážní hraný film. Zde se hodí zmínit, že právě kategorie nejlepšího střihu většinou předpověděla i vítěze v kategorii nejlepší film. Akademie se pak brání tím, že hodlá tyto čtyři kategorie, které nebudou vysílány v přímém přenosu, každý rok měnit, ani to však nezabránilo řadě tvůrců ve vyjádření jejich hlasitého nesouhlasu s tímto nešťastným rozhodnutím. Udílení cen proběhne 24. února.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 122 244 365 486

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace