Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince James Bond loví Dannyho Boylea 21.2.2018

  James Bond loví Dannyho Boylea

  Režisér pětadvacáté bondovky se hledá už řadu měsíců. Studio MGM původně uhánělo Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049), Davida McKenzieho (Za každou cenu) a Yanna Demange (71), přičemž měl dlouho navrch poslední jmenovaný. Teď se ale změnily priority a Bonda by se měl ujmout někdo známější, což MGM vedlo přímo k Dannymu Boyleovi (Sunshine). Vyjednávání ještě ani nezačala a kdo ví, jestli z toho něco bude. Boyle je nicméně známou britskou tváří a režii Bonda by se (podle dávných vlastních slov) dvakrát nebránil, takže jde o vcelku reálné párování. Celé záležitosti pak nahrává i to, že Boyle režíroval bondovský otvírák Olympijských her z roku 2012. Daniel Craig ho tedy poslouchal už v minulosti, a kdyby to tihle dva (znovu) dali dohromady, premiéra v listopadu 2019 přestane znít jako totální sci-fi.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Arnold Schwarzenegger prezidentem USA 20.2.2018

  Arnold Schwarzenegger prezidentem USA

  Nedávno jsme se dozvěděli, že se Michael Fassbender objeví v celovečerním pokračování Kung Fury. Doteď není jasné, zda si zahraje parťáka hlavního hrdiny, záporáka, nebo někoho úplně jiného. To samé ale neplatí pro další herecký přírůstek, Arnolda Schwarzeneggera, který ve filmu ztvární amerického prezidenta. Guvernátor se očividně rozhodl, že se další zběsilá pocta 80. létům neobejde bez jeho účasti. Režisér David Sandberg tak musí mít ohromnou radost, stejně jako produkční firma KatzSmith Productions, která se podílela třeba na hororovém hitu To. Natáčení Kung Fury II The Movie (pracovní název) by mělo začít letos v létě a proběhne jak v Americe, tak v Evropě. A přestože se zatím nemluví o datu premiéry, počítejte s tím, že se filmu dočkáme nejpozději příští rok.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Black Panther velkolepě ovládl kina 19.2.2018

  Black Panther velkolepě ovládl kina

  Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží víc Black Panther nebo Liga spravedlnosti, možnost číslo jedna by nevyužil nikdo. Realita je ale taková, že král africké Wakandy právě otevřel za víc než dvojnásobek toho, co za první víkend v USA vydělal nejslavnější superhrdinský tým od DC Comics. Black Panther si došel pro 201 milionů dolarů, což je v kontrastu s 93 miliony Ligy spravedlnosti nepředstavitelný úspěch. Dokonce takový, že překonal i rozjezd druhých Avengers (191 milionů), a navíc jde o pátý nejlepší otvírák všech dob - hned za sedmými a osmými Star Wars (247 a 220 milionů), Jurským světem (208 milionů) a prvními Avengers (207 milionů). Ve zbytku světa Black Panther nastřádal dalších 169 milionů, takže má za první tři dny v kinech na kontě už 370 milionů. A jelikož teď nebude mít žádnou konkurenci, miliardové tržby jsou stejně jisté jako oslnivý start dalšího výletu do Wakandy - dubnových třetích Avengers!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Transformery čeká reboot 18.2.2018

  Transformery čeká reboot

  Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to, aby vyklidil filmové pole. Místo Transformers 6 tedy za pár let dostaneme reboot, v němž se nový tvůrčí tým pokusí rozjet nový robotí příběh. Správně připomínáte, že má jít letos do kin sólovka Bumblebeeho, kterou režíruje Travis Knight (Kubo a kouzelný meč). Ta dorazí podle plánu 27. prosince, prequelem z 80. let ale Bayův transformeří vesmír oficiálně skončí. Na sérii, jíž od druhého dílu provázela nepřízeň kritiků, je šest celovečeráků úctyhodný výkon. Bayovi nástupci tak nebudou mít lehkou práci a kdekdo si vlastně neumí představit, jak by mohli drahou fackovačku obřích robotů pojmout zásadně jinak.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Netflix ulovil Ryana Murphyho 16.2.2018

  Netflix ulovil Ryana Murphyho

  Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A jelikož dvaapadesátiletý producent, režisér a scenárista nezastavuje, není divu, že si ho všiml Netflix. Streamovací gigant si Murphyho v podstatě koupil na příštích 5 let. Všechny jeho nové filmy a seriály budou od července startovat na Netflixu, a už teď je jasné, že půjde o kupu velmi odvážných projektů. Kolik peněz Murphy za tuhle exkluzivitu vyinkasoval? Interní zdroje mluví o částce kolem 300 milionů dolarů. Slavný tvůrce má tedy do konce života vystaráno, a navíc si může točit, co se mu zlíbí. Co by za to jeho kolegové dali!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo natočí Call of Duty? 14.2.2018

  Kdo natočí Call of Duty?

  Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která dohlédne na to, aby se z herního vesmíru pečlivě vybudoval filmový. Jasně, Assassin's Creed nebo Warcraft přesně tenhle úkol nesplnily. Tady se ale nebude spoléhat na klasický Hollywood, což by (v ideálním případě) mělo zafungovat podobně jako u Iron Mana. Má Activion nějaké další trumfy? V tuhle chvíli ještě ne, ale rozhodně se jeden pokouší sehnat. O režii prvního celovečeráku se totiž jedná se Stefanem Sollimou, jenž má na kontě krimi Suburra a letos nám dodá Sicaria 2. Sollima je i díky seriálu Gomora náramně obletovaným tvůrcem. Call of Duty pod jeho dohledem je tudíž jasná volba, která se snad brzy promění v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Fassbender a Kung Fury 2 13.2.2018

  Fassbender a Kung Fury 2

  Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se dokonce chlubil písničkou od Davida Hasselhoffa. A přestože dvojku nikdo nečekal, Sanberg jí bude točit už letos v létě a navíc půjde o celovečerák. Kdo si v novém filmu zahraje? Účast Davida Hasselhoffa asi nikoho nepřekvapí a hlavního hrdinu si znovu střihne Sandberg. Před kamery ale dorazí i Michael Fassbender, což z Kung Fury 2 dělá vcelku legitimní biják s komerčním potenciálem. Jedničku ostatně zhlédlo přes 40 milionů lidí. A i když to automaticky neznamená, že dvojka prodá miliony lístků, šance na úspěch (a tudíž i na trojku...) tu bezesporu je.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson 11.2.2018

  Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

  Pokud vás fascinovala hudba u Zmizení, Sicaria a Příchozích, začínáte číst velmi smutnou zprávu. V pouhých 48 letech nás totiž opustil její autor Jóhann Jóhannsson, jeden z nejvýraznějších hudebních skladatelů posledních let. Islandský rodák vydal spoustu vlastních alb a skládal hudbu i pro dokumenty a krátké filmy. Zlomové pro něj však byly až tři zmíněné spolupráce s Denisem Villeneuvem a také soundtrack k Teorii všeho, za nějž dokonce získal Zlatý glóbus. Minulý rok jsme Jóhannssona nikde neslyšeli - u Blade Runnera 2049 byl totiž nahrazen Hansem Zimmerem a Benjaminem Wallfischem a u matky! došel společně s Darrenem Aronofskym k závěru, že film lépe funguje bez hudby. Jeho fanoušci se tak můžou těšit na drama The Mercy, biblickou Máří Magdalénu a thriller Mandy s Nicolasem Cagem, tím však (relativně) krátká Jóhannssonova kariéra skončí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Michael Bay se zajímá o Loba 10.2.2018

  Michael Bay se zajímá o Loba

  Po pátých Transformerech, to vypadá, že šestka jen tak nedorazí. A pokud ano, nebude u toho Michael Bay, který vyhrožuje odchodem už od třetího dílu. V tuhle chvíli nevíme, co bude "pan blockbuster" točit dál. Jednou z možností je ale celovečerák s Lobem, vesmírným lovcem lidí, proti němuž je Deadpool něžný slušňák. Studio Warner Bros. film chystá asi 15 let a v tuhle chvíli má scénář od Jasona Fuchse (Wonder Woman), jehož realizace by vyšla na 200+ milionů dolarů. Taková investice je samozřejmě nesmysl, a kupodivu to vědí jak Warneři, tak Bay. Lobo nutně potřebuje eRkový rating a daleko nižší rozpočet. Fuchs tedy začal scénář přepisovat, a pokud se výsledek zalíbí studiu i obletovanému režisérovi, Lobo od Michaela Baye se může brzy proměnit v realitu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z Joaquina Phoenixe bude Joker 9.2.2018

  Z Joaquina Phoenixe bude Joker

  Studio Warner Bros. loni oznámilo, že hodlá vedle filmů z propojeného vesmíru od DC (Justice League a spol.) točit i separátní, "originálnější" comicsovky. První z nich bude gangsterka s Jokerem, která se má odehrávat v 80. letech v Gothamu a dohlíží na ni Todd Phillips (Pařba ve Vegas). A jelikož půjde o drsný eRkový biják, který by měl produkovat Martin Scorsese, s obsazením se nemířilo zrovna nízko. Původně se do role Jokera ukecával samotný Leonardo DiCaprio. Nakonec ji ale přijal Joaquin Phoenix, s nímž už musí "jen" dořešit všechny potřebné detaily. Phoenixův Joker každopádně nebude překážet Jaredu Letovi, který se jako součást propojeného vesmíru objeví v Sebevražedném oddílu 2, romanci Joker a Harley Quinn, dámské týmovce Gotham City Sirens a sólovce Harley Quinn. Tedy samozřejmě za předpokladu, že všechny tyhle filmy vzniknou...

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 108 215 321 428

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Asie putuje do Nového Jičína 13.6.2008

  Asie putuje do Nového Jičína

  Ve dnech 16. 22. 6. 2008 se v Novém Jičíně uskuteční filmový festival Filmale 2008. Pořadatelé festivalu chtějí nejen navázat na minulé dva ročníky, které se nejprve věnovaly filmu bez hranic a poté současnému evropskému filmu, ale zacílením na asijskou kinematografii přiblížit tak rozporuplné kultury, jakými země Dálného Východu bezesporu jsou.

  Letošní dramaturgie se zaměřila na propagaci asijského filmu a to jak artového, tak i vysokorozpočtových velkofilmů. Cílem je přiblížit laické veřejnosti tituly oceněné filmovými kritiky a nezřídka i ověnčené cenami na zahraničních festivalech, kterým se nedostává dostatečné pozornosti v našich kinech. Filmová přehlídka je primárně určena pro širokou veřejnost, která bude zasvěcena i do náročnějších děl lektorskými úvody. Celkem bude odehráno na 50 představení během jednoho týdne. Filmy budou uváděny na formátech 35 mm, 16 mm, DVD.

  Filmale 2008 tentokrát nebude rozdělováno do úzce vyhraněných sekcí. Připomene zásadní filmy této provenience z let minulých (i dnes stále kontroverzní Korida lásky), stejně jako nadžánrové klasiky (značná část filmografie Kim Ki-duka) i současné angažované snímky (Persepolis). Zvláštními podsekcemi budou Anime (zastoupeny fantastické i drsnější polohy, např. Akira, Ghost in the Shell, nebo Princezna Mononoke) a Akce Hongkong (sledující vývoj hongkongského akčního filmu, např. Mistr létající gilotiny).

  Promítat se bude na sedmi místech. Vedle klasických kinosálů na vás čekají představení v kavárně, letním kině, stylovém filmovém klubu nebo i na novojičínském náměstí. Všechny lokace skýtají netradiční komfort a občerstvovací jednotky, vše pro diváka. Důležitou součástí letošního Filmale bude doprovodný program. Ke shlédnutí bude několik představení Malého divadla kjógenu, přednášky, výstava fotografií (doprovázená vyslanci Česko-japonské společnosti) nebo i etnické taneční večery a koncerty.

  Cena týdenní permanentky je 300 Kč a za jednotlivé představení zaplatíte 50 Kč. Všechny další informace najdete na www.filmale.cz. (Bart)
 • Obrázek k novince CSFD partnerem ubytování na LFŠ 8.6.2008

  CSFD partnerem ubytování na LFŠ

  CSFD se rozhodla podpořit letošní Letní filmovou školu kromě klasické mediální spolupráce i trošku netradičním způsobem. A nejvíce z toho budete těžit právě vy, účastníci LFŠ. Každý, kdo se ubytuje v ZŠ Unesco na 5 a více dní, totiž od CSFD získá dárek z našeho CSFD Krámku! A že se vám jistě kšiltovka či tričko bude v parných filmovkových dnech hodit. Tak neváhejte a akreditujte se již dnes, kapacity jsou omezené. Více informací na www.lfs.cz. (Bart)
 • Obrázek k novince Festival animovaných filmů ANIMERA 2008 2.6.2008

  Festival animovaných filmů ANIMERA 2008

  Ve dnech 3. - 6. 7. 2008 se v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři uskuteční druhý ročník Festivalu animovaných filmů ANIMERA. Pro všechny fanoušky této jedinečné formy vyprávění příběhů je připraveno přes 100 titulů z více jak 20 zemí světa. Nejstarší film z festivalové nabídky má 100 let stejně jako animace sama, zatímco ty nejnovější jsou natolik žhavé, že byste se o ně mohli ještě spálit. Na akci budou uvedeny snímky renomovaných tvůrců jako Hideaki Anno, Konstantin Bronzit, Adam Elliot, Kihachiro Kawamoto, Michel Ocelot, Aleksandr Petrov, Bill Plympton, Makoto Shinkai či Suzie Templeton. Těžisková sekce Svět není černobílý nabídne expedici za poklady animovaného kontinentu napříč všemi styly a žánry. Japonskému kouzlu budete moci podlehnout Pod vycházejícím sluncem, v sekci Bits \'n Pieces budou filmy rozměněny na drobné a Třináctá komnata animovaného filmu zase představí to, co bylo až dosud nepředstavitelné. Jestli vaše srdce aspoň trochu bije i pro animovaný film, na festivalu Animera se rozhodně neztratíte. Více informací na www.animera.sk a www.festivalfantazie.cz. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Projekce v muzeu hudby 23.5.2008

  Projekce v muzeu hudby

  V komorním sále Českého muzea hudby se budou jako doprovodný program k výstavě Muzika Etnika od 4. do 8. června pořádat projekce 13 hudebních filmů. Malá přehlídka tak předznamená podzimní mezinárodní festival Music on Film - Film on Music (MOFFOM). Jeho pátý ročník se uskuteční od 16. do 20. října v pražských kinech. Diváci zhlédnou kupříkladu snímky The Pied Piper of Hützovina (Krysař z Hutzoviny) o Eugenu Hützovi, frontmanovi kapely Gogol Bordello, Samba! o karnevalu v Riu de Janeiro, As Old As My Tongue: The Myth and Life of Bi Kidude (Hudba stará jako můj jazyk: Bi Kidude - žijící legenda) či snímek Nömadak Tx (Nomádi TX), který byl vítězným diváckým filmem loňského festivalu.

  Podzimní MOFFOM představí několik desítek unikátních hudebních dokumentů nebo hraných filmů i řadu doprovodných programů, například koncerty, projekce němých filmů s živým hudebním doprovodem, videoklipů i diskusí se zahraničními režiséry. Informace o akci jsou zveřejněny na stránkách www.moffom.org. (jatamansi)
 • Obrázek k novince Výstava o sexu ve filmu 17.5.2008

  Výstava o sexu ve filmu

  V pražské Galerii Václava Špály probíhá zajímavá výstava Sexismus. Je přístupná od 18 let, potrvá do 15. června. Nabízí práce 12 autorů z domácí i zahraniční scény, kromě Andyho Warhola jsou všichni žijící. Českou tvorbu zastupují autoři, u kterých je téma sexuality či alespoň tělesnosti a jejich společenské kontexty časté - Lenka Klodová, Mark Ther, Ondřej Brody, Petra Pětiletá a Veronika Drahotová. Většina filmů na výstavě má několik minut, doplňují je ale dva snímky s celovečerní stopáží. Film Roye Stuarta The Lost Door trvá dvě hodiny a bude se ve francouzštině s anglickými titulky promítat vždy ve středu a pátek od 18:00. Film Andy Warhola Women in Revolt z roku 1971 má 95 minut a bude se v angličtině promítat vždy ve čtvrtek a sobotu od 18:00. (jatamansi)
 • Obrázek k novince Brno plné japonských „kreslounů“ 6.5.2008

  Brno plné japonských „kreslounů“

  Fascinuje vás anime? Fascinuje vás fest? Pak je tu pro vás Animefest. ;-) Všichni fanoušci mangy a anime (rozdíl mezi komiksovou a filmovou formou snad není potřeba vysvětlovat) jsou zváni na pátý ročník Animefestu, který se uskuteční už tento víkend, konkrétně 10. a 11. května v prostorách Brněnského kulturního centra, v kině Scala a sálu B. Bakalyho. Animefest je největším českým conem s tímto zaměřením. Můžete se těšit na komiksové výstavy, nejrůznější soutěže, odborné přednášky a hlavně promítání anime filmů, od klasik až po horké novinky (všechny filmy jsou opatřeny českými titulky). Program i podrobnější informace o akci získáte na www.otaku.cz, případně na e-mailové adrese con@otaku.cz. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Fenomén grotesky v Uherském Hradišti 29.4.2008

  Fenomén grotesky v Uherském Hradišti

  Vzpomínáte na doby, kdy měla klasická groteska své stabilní místo na televizních obrazovkách? Ty časy jsou dávno pryč, ale pokud si chcete připomenout počátky filmového humoru (ale nejen ty), pak je tady pro vás Seminář archivního filmu, jehož jubilejní desátý ročník proběhne od čtvrtka 8. května do neděle 11. května. Letos bude seminář zaměřený právě na grotesku. Uvidíte nejen klasické kusy amerických hvězd jako Buster Keaton, Harold Lloyd či Charlie Chaplin, ale i jejich evropských kolegů (Max Linder, Pat a Patachon) a taktéž tvorbu pozdějších význačných filmařů, kteří z postupů klasické grotesky výrazně čerpají (od bratří Marxů přes Jacquesa Tatiho až po Wese Andersona).

  Nebudou chybět přednášky českých filmových historiků, kteří se dlouhodobě zabývají žánrem grotesky a jejím vztahem k jiným filmovým žánrům (Petr Král, Věroslav Hába, Pavel Taussig, Lukáš Gregor, Jan Křipač, Martin Jiroušek). Dočkáte se i tvorby domácích zástupců ať už jde o groteskní poetiku ve filmech Juraje Herze, Krvavý román Jaroslava Brabce nebo filmovou a televizní tvorbu Ctibora Turby, Tomáše Vorla a Pražské pětky (film Pražská 5, Divadlo Sklep, baletní jednotka Křeč ad.).

  Mezi hosty semináře se objeví básník, esejista a filmový historik Petr Král, filmový historik Pavel Taussig, divadelníci Ctibor Turba a Boris Hybner, filmař Juraj Herz a Tomáš Vorel, hudebník Jiří Hradil (Chorchestr, Tata Bojs, Lesní zvěř), vyjednáno je také vystoupení (jak k němým filmům, tak i samostatné koncerty) Petra Váši s Těmi Syčáky a Eliščina bandu herce a hudebníka Jana Budaře.

  Vybrané filmy semináře lze navštívit i jednotlivě, tradičně se ovšem vyplatí využít možnosti klasické akreditace v délce jednoho až čtyř dnů. Základní cena letos činí 120,-Kč na den, při uhrazení do 30. 4. pak o 30,-Kč méně a využít lze i několika dalších slev. Akreditovat se na seminář můžete prostřednictvím oficiálního webu na adrese www.archivniseminar.cz, kde naleznete široké spektrum informací o semináři a jeho programu. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Zajímavé premiéry v Cannes 28.4.2008

  Zajímavé premiéry v Cannes

  Chystáte se na filmový festival v Cannes? ;-) Že ne? Nevadí. Tak nebo tak je přehled filmů, které na francouzské riviéře mezi 14. a 25. květnem poprvé uzří světla promítaček, pozoruhodný. Třeba Clint Eastwood představí svůj dobový thriller The Changeling (Angelina Jolie v roli matky, které byl unesen syn, a po jeho návratu má podezření, že to není její dítě) a Steven Soderbergh svou na poslední chvíli sestříhanou biografii Che Guevary s Beniciem Del Torem v hlavní roli The Argentine. Samozřejmě nejen americkou kinematografií je člověk živ. V soutěžní sekci to bude pestré nejen národnostně, ale i žánrově. Diváci uvidí třeba tureckou detektivku Daydreams, maďarský futuristický thriller (!!!) Delta či italské mafiánské drama Gomorra (ano, my víme, že mezi mafií a gomorrou je rozdíl ;-)). Velká tlačenice bude nepochybně na novinku Wima Wenderse The Palermo Shooting s Millou Jovovich a Dennisem Hopperem v hlavních rolích, stejně tak na režijní debut už vlastně kultovního scenáristy Charlieho Kaufmana Synechdoche, New York, ve kterém divadelní režisér (Philip Seymour Hoffman) řeší trable s prací i se ženami ve svém životě (Michelle Williams, Emily Watson). No a pak je tady nesoutěžní sekce, ve které si světovou premiéru odbude Indy a království křišťálové lebky, studio Dreamworks pobaví digitálním animákem Kung-Fu Panda a Woody Allen promítne Vicky Cristina Barcelona, peprnou romanticko komedii s Javierem Bardemem, Scarlett Johansson a Penelope Cruz. No a nebude chybět nový Wong Kar-wai nazvaný Ashes of Time Redux. Tak co, nehodíte na záda baťoh a nechytíte stopa do Francie? (Cervenak)
 • Obrázek k novince Oko na severskou kinematografii... 21.4.2008

  Oko na severskou kinematografii...

  ...má Skandinávský dům v Praze, který vám představuje tvorbu z krajů fjordů a dlouhých zim v... no ano, v kině Oko (Františka Křížka 15, Praha 7). Program na nejbližší tři měsíce je pestrý od komorních osobních dramat přes komedie až po vikingské ságy. Všechny filmy jsou vybaveny českými a anglickými titulky. Zajímavou novinkou je, že u některých snímků jsou české titulky upraveny tak, aby byly vhodné také pro neslyšící.
  Více k projektu Severské filmy v Oku dodává vedoucí filmové sekce Skandinávského domu Lenka Bazinková: Naším hlavním cílem je přiblížit českému publiku filmy ze severu, které nejsou běžně k vidění. Úprava českých titulků na titulky pro neslyšící není ničím jiným, než snahou o příjemnější přístup k této cenné kinematografii pro lidi se sluchovým postižením. Je to jen malá změna, která někomu umožní hlubší filmový zážitek, zatím co jiný si jí téměř nevšimne.

  Zde je program na období duben červen 2008:

  Skenbart/ Iluze - film o vlaku (černá komedie, SE, Peter Dalle, 2003)*
  Út 22.dubna od 19.30
  Je 23. prosince roku 1945. Ze Stockholmu vyjíždí rychlík, který staví až v Berlíně. V něm se sejdou různí lidé: uprchlíci z Pobaltí, které deportují ze Švédska, řádové sestry, které o ně pečují, dva postarší homosexuálové, manželka, její muž, který ji chce zavraždit, jeho milenka, repatriovaný voják, Santa Klaus, komisní průvodčí, a neúspěšný spisovatel, který odjíždí do Berlína, aby zde pomohl v budování nové Evropy. Nechce nic jiného než pomáhat, ale.....

  En Kærlighedshistorie/ Příběh jedné lásky (Drama, DK, 2001)
  Út 6. května od 19.30
  Drama natočené podle manifestu Dogma 95.

  Fjolls til fjells/ Blázinec na horách (komedie, NO, 1957)*
  Út 20.května od 19.30
  Do horského hotelu přijíždí na inspekci v přestrojení dcera majitele.
  Filmový debut Liv Ulmannové.
  VSTUP VOLNÝ

  Tyven, tyven/ Chci tvé srdce (drama, NO, 2002)*
  Út 3.června od 19.30
  Když Vám někdo ukradne dceru, můžete ji ukrást zpátky?

  Hrafninn flýgur/ Když letí havran (Island, 1984)
  Út 17.června od 19.30
  První díl legendární vikinské trilogie.

  * film je opatřen titulky i pro neslyšící

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince Novinky na CSFD 19.3.2008

  Novinky na CSFD

  Oscarová a postoscarová žeň, která nám do kin každý rok v prvním čtvrtletí přináší ty nejlepší filmy, pokračuje. Ještě se z kin nestihl vytratit Bardemův zabiják, pocházející ze země, která rozhodně není pro starý, a už nám na dveře klepe další držitel hereckého Oscara Daniel Day-Lewis. S dobrými filmy v kinech vám i CSFD naservírovala pár příjemných novinek. CSFD Krámku, o který jste si nějakou dobu žádali, jste si již jistě všimli, což platí i o Zajímavostech v profilech filmů, ke kterým se snad nemusím blíže rozpisovat. Před několika dny jsme také rozšířili sekci DVD. Její nová podoba jistě potěší majitele Blu-ray přehrávačů a ty z vás, kteří si libujete v levných padesátikorunových DVD z trafik a příbalů časopisů. Ať vám slouží

  Další CSFD novinkou je spolupráce s internetovou zásilkovou DVD půjčovnou Videorent.cz. Kouzlo tohoto způsobu výpůjček spočívá v pohodlí a nízké ceně. A taky v tom, že každý film si můžete ponechat libovolně dlouhou dobu. DVD si vyberete z katalogu na internetu a následně vám přijde až domů. Nemusíte chodit na poštu, Videorent.cz posílá přímo do domovní schránky. Přiložena je i předplacená návratná obálka, ve které filmy po shlédnutí pošlete zpátky do půjčovny - stačí vhodit do nejbližší poštovní schránky. Po doručení půjčovně je vám obratem poslána další zásilka.
  Tento moderní systém půjčování DVD například v USA úspěšně konkuruje tradičním kamenným půjčovnám a rychle se rozšiřuje do celého světa. Protože se jedná o novou službu na českém trhu, CSFD pro vás ve spolupráci s Videorent.cz připravil speciální možnost vyzkoušet si ji bez rizika a závazků. Díky CSFD si můžete na zkoušku vypůjčit 4 DVD ZDARMA a vyzkoušet si, jestli je zásilkové půjčování DVD pro vás to pravé. Stačí se zaregistrovat do půjčovny, vybrat si filmy, které chcete vidět (doporučujeme mít vždy vybráno alespoň 20 filmů, ze kterých vám Videorent.cz postupně posílá ty, které se vrátili od předešlých zákazníků) a počkat, až vám dorazí do schránky.
  Že je nějaký film v nabídce Videorentu, avizuje CSFD záložkou PŮJČIT DVD v jeho profilu, v místech, kde se zobrazuje třeba také záložka HRAJÍ V KINECH. Viz. například v profilu filmu Happy Feet. Stačí kliknout na záložku a ocitnete se v DVD půjčovně automaticky coby CSFD uživatel, který má nárok na vypůjčení 4 DVD zdarma. Tak si to užijte ;-)

  A tím novinkové období na CSFD nekončí, brzy vás budu informovat o dalších vychytávkách. Zatím se zde mějte všichni jako v ráji. CSFD forever! (POMO)
1 14 28 41 46 47 48 49 50 51 52 54
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace