Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Druhý Creed má režiséra 12.12.2017

  Druhý Creed má režiséra

  Poslední měsíce to vypadalo, že na natáčení Creeda 2 dohlédne přímo Sylvester Stallone. O to překvapivější je tedy oznámení, že od Ryana Cooglera (Black Panther) nepřebírá štafetu samotný Rocky, nýbrž Steven Caple Jr., který má za sebou jen drama Sígři. Ano, série znovu vsadí na festivalového režiséra s jediným celovečerním zářezem. Minule to ale vyšlo a nikde není psáno, že se produkující Stallone nemůže trefit znovu. Kdo všechno se objeví před kamerou? Kromě Michaela B. Jordana a Tessy Thompson v hlavních rolích je samozřejmostí i Stallone jako Rocky. A přestože to není stoprocentně oficiální, prakticky nevyhnutelná je také účast Dolpha Lundgrena, který se vrátí jako Ivan Drago a měl by ringu poslat svého podobně hrozivého syna.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Kdo dohlédne na Zaklínače? 10.12.2017

  Kdo dohlédne na Zaklínače?

  Netflix v květnu oznámil seriálovou adaptaci Zaklínače. Inspirací budou spíš Sapkowskiho romány, než populární videohry, a teď konečně víme, kdo se je pokusí oživit. Hlavní dohled nad seriálem si totiž vybojovala Lauren Schmidt Hissrich, producentka Daredevila nebo Defenders, která teď musí pořádně načíst (minimálně) Poslední přání, Krev elfů a Meč osudu. Netflix zatím neprozradil kde seriál začne, kdy ho uvidíme a kdo si v něm zahraje. "Showrunnerku" ale má, takže se všechno hýbe kupředu a brzy se snad dozvíme, jestli si Geralta zahraje Mads Mikkelsen, Nikolaj Coster-Waldau, Josh Holloway nebo někdo úplně jiný...

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Bohemian Rhapsody má nového režiséra 9.12.2017

  Bohemian Rhapsody má nového režiséra

  Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho ale nenapadlo, že dva týdny před koncem natáčení dostane padáka. Co se stalo? Singer několik dní nedorazil na plac, protože se (podle svých slov) v Americe staral o nemocného rodiče. Studio 20th Century Fox ale mělo dojem, že už je těch problémů a neohlášených absencí moc, takže s ním vyrazilo dveře. Bohemian Rhapsody dotočí Dexter Fletcher, režisér retro komedie Orel Eddie. A vzhledem k tomu, že Singer navíc čelí obvinění ze znásilnění sedmnáctiletého chlapce (v roce 2003), není úplně jasné, zda se ještě někdy vůbec postaví za kameru.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Tarantino a krvavý Star Trek? 8.12.2017

  Tarantino a krvavý Star Trek?

  Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v něm být i Chris Hemsworth jako Kirkův otec) a studio Paramount moc nevědělo kudy dál. Kdo mu vytrhnul trn z paty? Kupodivu Quentin Tarantino, který projevil zájem o režii nového Star Treku. Původně si všichni mysleli, že jde jen o výkřik do tmy. Tarantino se ale spojil s J. J. Abramsem, režisérem dvou výletů na Enterprise a producentem slavné ságy, a v tuhle chvíli se shání scenárista, který by Tarantinovi sepsal všechno potřebné.  Schůzky už mají za sebou Mark L. Smith (REVENANT Zmrtvýchvstání), Drew Pearce (Iron Man 3) a Lindsey Beer (Chaos Walking), přičemž má být favoritem Smith. A aby těch zajímavých zpráv nebylo málo, Tarantino si prý vydupal krvavý „eRkový“ rating, takže se všichni modlí, aby z tohohle neskutečného projektu nesešlo!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Dívka v pavoučí síti a nový Blomkvist 6.12.2017

  Dívka v pavoučí síti a nový Blomkvist

  Už v lednu se v Berlíně a ve Stockholmu začne natáčet Dívka v pavoučí síti, čtvrtý díl série Milénium, jenž napsal David Lagercrantz. Studio Sony v podstatě chystá reboot - přeskočí totiž druhý a třetí díl a navíc se nevrátí ani Rooney Mara, ani Daniel Craig. Lisbeth Salander si tentokrát zahraje Claire Foy, která teď září v seriálu The Crown. A konečně známe i nového Mikaela Blomkvista, jímž se stane Sverrir Gudnason (aka Bjorn Borg z dramatu Borg/McEnroe). Nový film zrežíruje Fede Alvarez (Smrt ve tmě) a v dalších rolích se objeví Sylvia Hoeks (Blade Runner 2049) nebo Claes Bang (Čtverec). Připravte se tedy na ambiciózní a drsný thriller, který se v českých kinech objeví už v říjnu 2018.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Star Trek od Tarantina? 5.12.2017

  Star Trek od Tarantina?

  Devátým filmem Quentina Tarantina bude zatím nepojmenované drama z roku 1969. Příběh televizního herce a jeho kaskadéra, kteří shánějí práci, zatímco se Amerika vzpamatovává z řádění kultu Charlese Mansona, půjde do kin 9. srpna 2019. A jelikož chce Tarantino natočit jen deset filmů, všechny samozřejmě zajímá, co chystá jako velké finále. Jedna z možností? Kupodivu Star Trek. Tarantino se nedávno rozpovídal o tom, že by ho docela zajímal celovečerní výlet s Enterprise. A přestože to neznělo dvakrát reálně, J. J. Abrams teď dává dohromady partu scenáristů, kteří by Tarantinovi s filmem pomohli. Na jednu stranu je obrovská šance, že z téhle spolupráce nakonec sejde. Na druhou se ale může vymyslet něco famózního, a v tom případě Tarantino usedne za kameru a pokusí se všem ukázat, jak vypadá autorská sci-fi za 150+ milionů dolarů.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Čekají nás 4 další filmy s Harley Quinn? 4.12.2017

  Čekají nás 4 další filmy s Harley Quinn?

  Sebevražedný oddíl se sice nedočkal kritického a diváckého nadšení, téměř všichni se ale shodli na tom, že je Harley Quinn v podání Margot Robbie super. Studio Warner Bros. si tohohle detailu samozřejmě všimlo. A protože se železo musí kout, dokud je (doslova) žhavé, rychle se vymyslelo pár filmů, ve kterých by se mohla objevit. V první řadě se začalo mluvit o Sebevražedném oddílu 2, jenž má režírovat Gavin O'Connor (Warrior), a o dívčí týmovce Gotham City Sirens, v níž nám David Ayer (Sebevražedný oddíl) představí nové verze Catwoman a Poison Ivy. Následovaly drby o gangsterské romanci Joker a Harley Quinn, jíž mají na starost Glenn Ficarra a John Requa (Bláznivá, zatracená láska). Tím ale pořád nekončíme, sama Margot Robbie totiž oznámila sólovku Harley Quinn, která nemá se zmíněnými projekty nic společného. Který ze čtyř filmů vznikne jako první? To v tuhle chvíli nikdo netuší. Minimálně jeden z nich ale brzy vyrazí před kamery, aby se Harley mohla v roce 2019 vrátit do kin.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Mindhunter a Stranger Things pokračují 3.12.2017

  Mindhunter a Stranger Things pokračují

  I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým vyšetřovatelů, kteří se snaží dostat do hlavy sériovým vrahům, se tentokrát zaměří na 28 propojených vražd, jež se odehrály mezi lety 1979-1981 v Atlantě. Pomalu se tak přehoupneme do 80. let, která pak navštívíme i v další netflixovském hitu - ve Stranger Things. Parta kolem "Jedenáctky" právě dostala třetí sérii, která zřejmě bude mít 8 dílů. A to je úplně všechno, co o pokračování víme, tvůrci seriálu si totiž užívají největší streamovací výhody - nemusí nikam spěchat!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Vládci vesmíru od Goyera? 1.12.2017

  Vládci vesmíru od Goyera?

  Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle riskování očividně netrápí. Goyer totiž po rebootu Green Lanterna, jenž možná dorazí v roce 2020, sepsal remake Vládců vesmíru (aka Masters of the Universe). Příběh uberborce He-Mana, který musí na planetě Eternia porazit zlého Skeletora, se podíval do kin už v roce 1987. Jak to ale za mořem chodí, 30 let je dost velká pauza na novou verzi, která se samozřejmě pokusí přiblížit Strážcům Galaxie a třetímu Thorovi. Studiu Sony se Goyerův scénář líbil natolik, že se mu teď snaží udat i režii. A pokud tahle dohoda klapne, stačí přesunout ohlášenou premiéru (v prosinci 2019 by He-Man potkal deváté Star Wars) a může z toho být další sci-fi divočina, u které se může jít pořádně za hranu.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co chystá Matthew Vaughn? 30.11.2017

  Co chystá Matthew Vaughn?

  Druhý díl Kingsmanů zatím vydělal o něco méně než první (414 milionů vs. 394 milionů), takže se o trojce příliš nemluví. Matthew Vaughn se proto odvelel k jiným projektům a má v plánu hned dva. Nejdřív by měl točit špionážní thriller I Am Pilgrim, jehož hlavním hrdinou je bývalý tajný agent, který se musí vrátit do akce a zachránit svět. Ano, zní to jako stokrát viděná klasika. Románová předloha od Terryho Hayese se však proměnila v bestseller, takže má zřejmě něco, co z ní dělá velký žánrový požitek. Po I Am Pilgrim pak Vaughn plánuje akční sci-fi Courage, o jejímž ději nevíme zhola nic. Rámcově ale máme čekat epickou podívanou z ranku Počátku a Na hraně zítřka, což vůbec nezní špatně!

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 107 212 318 423

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace