Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Jake Gyllenhaal jako nový Batman? 16.11.2017

  Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

  Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen poklidně přežít propagaci Ligy spravedlnosti. V tuhle chvíli už několikrát naznačil, že možná hodí ručník do ringu. A jak asi tušíte, Warneři mají záložní plán - respektive dva. Prvním z nich má být nová batmanovská trilogie, která nebude patřit do propojeného comicsového vesmíru. Druhým pak tři prequely Batman vs. Superman, což by také umožnilo obsazení nového (a mladšího) představitele Bruce Waynea. Další netopýří film má pořád v rukou Matt Reeves (Válka o planetu opic). A nyní se provalilo, že by rád obsadil Jakea Gyllenhaala, který od Prince z Persie ušel vážně dlouhou cestu. Nikdo netuší, jestli má Jake o roli vůbec zájem. Jak ale bývá dobrým zvykem, v nejbližších týdnech se určitě dozvíme víc... a možná se zase posuneme úplně jinam.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Hercule Poirot a Smrt na Nilu? 15.11.2017

  Hercule Poirot a Smrt na Nilu?

  Nová adaptace Vraždy v Orient expresu uspěla. Kritici nejsou naštvaní, diváci hlásí spokojenost a za první víkend se v amerických kinech vydělalo 28 milionů dolarů. Na detektivku, jíž konkuruje samotný Thor, je to velmi solidní rozjezd. A celkem už má film na kontě 85 milionů, takže jej studio brzy prohlásí za jasný úspěch. Co na to režisér a představitel Hercula Poirota Kenneth Branagh? Ten samozřejmě přemýšlí o pokračování. A protože Agatha Christie nenapsala Vraždu v Orient expresu 2, logicky by se mělo sáhnout po jiném slavném románu, v němž Poirot srší dedukčními moudry. Fanoušci belgického génia už pár let řeší, o co by mohlo jít. A sám Branagh teď spekulace utnul s tím, že ho nejvíc zajímá Smrt na Nilu. Kniha je tedy vybraná, peníze se hrnou... stačí jen sehnat nové hvězdy a může se uhánět na plac!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Seriálový Pán prstenů byl potvrzen 13.11.2017

  Seriálový Pán prstenů byl potvrzen

  Před týdnem otřásla filmovým světem zpráva, že se chystá nový Pán prstenů. Amazon se snažil koupit práva na seriál, který by nás zavedl zpátky do Středozemě, a teď se ukázalo, že se tahle mise povedla. Seriálový Pán prstenů opravdu bude a už nyní bylo oznámeno několik sérií. Pokud se ale bojíte adaptace stejného materiálu, nemusíte, jelikož se začne prequelem Společenstva prstenu. Amazon oficiálně koupil práva za nějakých 200 milionů dolarů, za každou sérii utratí zhruba 150 milionů dolarů a hodlá se dějově držet před Tolkienovou trilogií. Každému je ale nad slunce jasné, že se tím chytře vybuduje cesta k tomu, aby se nakonec přetočily i slavné Jacksonovy filmy. Tou dobou už by však seriál mohl být tak oblíbený, že si fandové o nové Společenstvo řeknou sami Což zní jako docela rozumný plán, který snad nezhatí případná (ne)kvalita téhle riskantní megaprodukce.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Sebevražedný oddíl se utká s Rockem? 11.11.2017

  Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

  Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v říjnu 2018. Ano, na přípravu scénáře tak zbývá necelý rok. A O'Connor ho dozajista využije, protože by měl do filmu přibýt samotný Rock. Koho si zahraje? Dwayne Johnson se má v Sebevražedném oddílu 2 poprvé objevit jako Black Adam, drsná nemesis superhrdiny Shazama, jemuž se mimochodem blíží sólový film od Davida F. Sandberga (Zhasni a zemřeš). Původně se měl Black Adam objevit přímo v Shazamovi. Pak ale nafasoval vlastní film, o kterém se časem přestalo mluvit, a teď se jeho debut zřejmě přesunul do Sebevražedného oddílu 2. Kdo ví, jestli za měsíc nebude všechno jinak. Spíš s tím ale nepočítejte, protože kombinace Willa Smithe, Margot Robbie a Rocka v jednom filmu vůbec nezní marně.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů 10.11.2017

  Star Wars konečně utíkají od Skywalkerů

  Určitě vám neuniklo, že se všechny dosavadní Star Wars filmy týkají Skywalkerů. I spin-off Rogue One měl v sobě dva členy tohohle klanu, Lucasfilm teď ale vykročí novým směrem. Kdo se o něj postará? Důvěru Kathleen Kennedy získal Rian Johnson, režisér Epizody VIII, který si vzal na starost celou novou trilogii. Ne, nepůjde o Epizody X, XI a XII. Johnson nás vezme za jinými hrdiny do jiného koutu předaleké galaxie, a to ve třech filmech, v nichž se Skywalkerové rozhodně neobjeví. V tuhle chvíli se začíná chystat první díl, který Johnson (stejně jako Epizodu VIII) napíše i natočí. V případě úspěchu se pak může vrhnout i na ty další, což mimochodem nejsou jediné zásadní novinky dnešního dne. Oznámení se zároveň dočkal i hraný seriál ze světa Star Wars, o kterém zatím nevíme zhola nic. Lucasfilm tak opravdu dupnul na plyn a chystá spoustu příběhů, ve kterých snad bude co nejvíc světelných mečů.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Klasická monstra od Universalu to balí? 9.11.2017

  Klasická monstra od Universalu to balí?

  Studio Universal v květnu představilo nový propojený vesmír s klasickými monstry. Po Mumii s Tomem Cruisem a Russellem Crowem měla následovat Frankensteinova nevěsta, v níž se po boku Javiera Bardema objevila Angelina Jolie. Další kroky by vedly k Neviditelnému muži s Johnnym Deppem a případně i k Vlkodlakovi s Dwaynem Johnsonem. A protože teď všichni uctívají Marvel, všichni (anti)hrdinové by se následně sešli v "horororých Avengers", kteří by samozřejmě zbořili pokladny kin. Poté, co Mumie neuspokojila diváky ani kritiky a navíc finančně zklamala (tržby se zastavily u 409 milionů dolarů, z čehož bylo jen 80 milionů z USA), se ale celý plán rozpadl. Frankensteinova nevěsta, který měla jít do kin v únoru 2019, byla odložena na neurčito. A nyní skáčou přes palubu Alex Kurtzman a Chris Morgan, hlavní iniciátoři celého experimentu jménem "Dark Universe". Pánové z Universalu tvrdí, že se filmy i tak natočí - jen nebudou tak moc propojené a vsadí spíš na silné režisérské vize. Nikdo jim ale moc nevěří, takže se připravte na to, že se klasická monstra do kin jen tak nevrátí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Scott nahrazuje Spaceyho 9.11.2017

  Scott nahrazuje Spaceyho

  Kevin Spacey byl nařčen z desítky let trvajícího sexuálního obtěžování mladých chlapců i dospělých mužů. K očerňování jeho jména se přidalo i několik členů štábu House of Cards, takže vás asi nepřekvapí, že má Spacey víceméně po kariéře. Úspěšný seriál skončí příští rok šestou sérií, která se nějak dotočí bez vyhozené hlavní hvězdy. Pokračovat se zřejmě bude spin-offem bez Franka Underwooda, a teď Spaceyho potkala další rána - bude totiž vystříhán z nového filmu Ridleyho Scotta. Drama Všechny prachy světa se točí kolem únosu vnuka J. Paula Gettyho, přičemž si slavného milionáře zahrál právě Spacey. Jeho role ale není zas tak velká (prý ji natáčel 8-10 dní) a Scott teď všechny jeho scény přetočí s Christopherem Plummerem, jehož chtěl obsadit původně (a studio jej zamítlo s tím, že film potřebuje někoho slavnějšího). Další paradox spočívá v tom, že je Spacey v roli nalíčený prakticky k nepoznání. I jeho jméno ale prý stačí k tomu, aby film potopilo, takže se štáb rychle vrátí na plac, aby Všechny prachy světa stihly premiéru 22. prosince 2017. Ano, měnit herce tak narychlo a z takového důvodu je bezprecedentní. Všechno ale údajně vymyslel sám Scott, jenž nechce ohrozit oscarové šance Michelle Williams, která ve filmu hraje Gettyho dceru.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Filmové studio 20th Century Fox je na prodej 8.11.2017

  Filmové studio 20th Century Fox je na prodej

  Hollywood se skládá především z šesti velkých studií (Disney, Warner Bros., Paramount, Universal, Sony, 20th Century Fox) a v posledních dnech se provalilo, že se pánové od Disneyho pokoušeli koupit 20th Century Fox. Hračkářský koncern by tak získal X-Meny, Vetřelce, Predátora, Smrtonosnou past nebo Avatara. Nemluvě o televizní produkci (Simpsonovi, Futurama...) a dalších drobnostech, Foxové by si totiž nechali jen sport a zpravodajství. Jednání jsou v tuhle chvíli na mrtvém bodě, takže se na Deadpoola v Avengers zatím netěšte. Už to, že je 20th Century Fox na prodej, je každopádně velká věc, a Hollywood se trochu děsí disneyovského plánování, jež pomaličku směřuje k monopolu. Uvidíme, jestli se nákup Foxů ještě někam pohne. Pokud se ale něco nevymyslí s Disneym, není vyloučeno, že věhlasné studio nakonec získá někdo od konkurence.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju 6.11.2017

  Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

  Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak určitě víte, Marvel nám v roce 2019 představí Captain Marvel. Sólovka Black Widow oproti tomu stále nehrozí, protože nikdo nepřišel s nosným příběhem. Fanoušci rudovlasých drsňaček ale nemusí smutnit, protože se do kin vrací Rudá Sonja. Hyborijská válečnice, která byla v kinech už v roce 1985, dostane zbrusu novou tvář a příkladně krvavé pojetí. Za jejím návratem totiž stojí Millennium Films, což je společnost zodpovědná za Expendables, čtvrtého Ramba nebo Pád Bílého domu. Rudá Sonja se v comicsech zná s Barbarem Conanem, jehož se v Millennium Films snažili vzkřísit před šesti lety. Doufejme tedy, že se z jeho selhání poučili, a že se populární hrdinka konečně dočká solidní adaptace.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Pán prstenů míří do televize 5.11.2017

  Pán prstenů míří do televize

  Jeff Bezos, šéf Amazonu a jeden z nejbohatších lidí na světě, touží po vlastní Hře o trůny. Jeho podřízení z Amazon Studios měli za úkol něco vymyslet, a očividně se dvakrát nepředřeli, protože mu hodili na stůl Pána prstenů. Od premiéry Návratu krále uplynulo 14 let a Tolkienův syn Christopher se nikdy netajil tím, že mu filmy Petera Jacksona přišly málo poetické a příliš komediální. Slovo tedy dalo slovo a začíná se jednat o velkolepém seriálu, jenž by byl co nejbližší tolkienovské vizi. Nikdo neříká, že je v tuhle chvíli něco jisté. Do celé záležitosti ale mluví i sám Bezos, který je ohromným fanouškem fantasy a chce Amazon vytlačit na úroveň HBO a Netflixu. Spíš tak počítejte s tím, že seriálový Pán prstenů opravdu vznikne. A že ho uvidí mnohem víc lidí, než si zarytí fandové Petera Jacksona myslí...

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 106 211 316 421

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Všechny cesty vedou do Varů 29.4.2007

  Všechny cesty vedou do Varů

  Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary svůj 42. ročník odstartuje již 29. června a tedy by bylo na místě trochu poodhalit program nejprestižnější české filmové události. Předběžná filmová nabídka rozhodně není nijak úzce zaměřena, ba naopak má ambice uspokojit co největší spektrum diváků. Jen posuďte sami. Máte rádi český film? Tak to rozhodně nesmíte minout retrospektivu českého filmu, která rekapituluje veškerou domácí tvorbu od minulého ročníku festivalu až do zahájení toho letošního. Zároveň se organizátorům podařilo dostat Vratné Lahve rodinného tandemu Svěrákových do hlavní soutěže celého festivalu, ta však ještě není úplná a soupeřů proti stárnoucímu učiteli Tkalounovi je prozatím pomálu. Přestože Petr Vachler dokumenty na Českých lvech přezíravě ignoruje, tak u prezidenta festivalu Jiřího Bartošky mají své místo jisté, a to dokonce ve své samostatné soutěžní sekci. Ceny se budou rozdávat i v dalším programovém bloku Na východ od západu, který by měl divákům nabídnout rozmanitou nabídku děl ze střední a východní Evropy. Shodou okolnosti i zde máme své želízko v ohni v podobě snímku Pravidla Lži od pana režiséra Sedláčka.

  Všechny zaryté příznivce toho ryzího filmového umění jistě potěší programový blok Horizonty, který má ambice představit současné podoby filmového artu, kde se mimo vítězů jiných evropských festivalů představí i nový film Stevea Buscemiho Interview, což je anglicky mluvený remake filmu kontroverzního holandského filmaře Theo Van Gogha. Avšak tím dozajista největším lákadlem bude česká předpremiéra nejnovějšího filmu Davida Lynche Inland Empire. Pro všechny milovníky nezávislého filmu je i letos připraveno jeho fórum, které je letos rozděleno do čtyř kategoriích: Nový německý film, Americký nezávislý film, Panorama latinsko-amerického filmu a Zaostřeno na malajský film. Zejména posledně jmenovaná kategorie by neměla uniknout vaší pozornosti vzhledem k faktu, že tyto nezávisláky vznikají doslova na koleně a přesto jim nechybí ono vyzrálé filmové vidění a kus té zvláštní estetiky.

  Takový nápor nezávislých a uměleckých filmů může nejednoho filmového fanouška pořádně unavit a pro takové je zde něco odpočinkového, kde se mohou zregenerovat na další pouť lázeňským festivalem. Sekce Půlnočních filmů se bezvýhradně věnuje snímkům, které bychom mohly klasifikovat za pokleslé nebo přinejmenším za kultovní. Již dnes se zdá, že tento blok má už svého favorita v podobě filmu Black Sheep, který vypráví o zmutovaných a hlavně pořádně krvežíznivých ovcích.

  Tím ovšem náš program zdaleka nekončí, ještě nás čekají dvě zásadní retrospektivy. Jedna z nich se věnuje Japonské nové vlně aneb Mladí rozhněvaní muži po Japonsku. Festival v rámci tohoto programu nabídne sedm klíčových snímků z tohoto plodného období. Druhá retrospektiva se bude věnovat Novému Hollywoodu, který je snad zbytečné představovat, a nabídne hlavně ty svěží díla začínajících filmařů jakými byli Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Terence Malick anebo Steven Spielberg. Tak jako na každém pořádném festivalu se i u nás v České republice budou vzdávat pocty a poplácávat po rameni. Jiří Bartoška si protentokrát připravil pořádné díky pro Williama Wylera. Už jsme u konce a ty, kterým to je pořád málo, bych rád upozornil, že v průběhu celého festivalu se odpromítá přes 200 titulů, a pokud by ani to nestačilo, tak nezoufejte, pár týdnů poté začíná Letní filmová škola, kde si již zcela jistě zchladíte svoji filmovou žáhu. (CheGuevara)
 • Obrázek k novince Španělský film v Uherském Hradišti (3.-6.5.2007) 28.4.2007

  Španělský film v Uherském Hradišti (3.-6.5.2007)

  Po loňské přestávce Asociace českých filmových klubů opět pokračuje v tradici pořádání seminářů archivního filmu. V termínu 3. 6. května 2007 tak v Uherském Hradišti proběhne již IX. ročník semináře archivního filmu, který bude letos věnovaný španělské kinematografii. Program je opět rozdělen do několika cyklů představí se přehlídka filmů, které získaly v uplynulých letech španělskou cenu Goya (obdoba našich Českých lvů), v dalším cyklu uvedou vzácní hosté Imanol Uribe a José María Forn svá filmy a v dalším cyklu pak Zlatý fond španělské kinematografie. Program semináře opět doplní doprovodný program. Všechny informace o této zajimavé akci včetně podrobného programu a možnosti akreditce naleznete na její oficiálních stránkach. (POMO)
 • Obrázek k novince Staň se hercem! 22.3.2007

  Staň se hercem!

  Česká televize a Beltfilm hledají dívky a kluky ve věku od 15 do 20 let pro obsazení hlavních rolí nového filmu Máj režiséra F. A. Brabce. Konkurz proběhne v neděli 25. března v čase od 9:00 do 18:00 hodin v agentuře Locall casting, Máchova 21, Praha 2. Viléme, Jarmilo! Čekáme na Vás! Premiéra filmu MÁJ se uskuteční na jaře 2008. Více informací o filmu najdete na webových stránkách projektu.

  P.S. A ještě jsem slíbil jednomu zdejšímu uživateli, že mu za jeho pisatelské zásluhy zde na CSFD udělám reklamu jeho krátkému amatérskému filmu Tělo, který můžete zhlédnout zde. Tak na něj mrkněte. ;) (POMO)
 • Obrázek k novince FEBIOFEST 2007 19.3.2007

  FEBIOFEST 2007

  XIV. mezinárodní přehlídka filmu, televize a videa
  Největší a také jeden z nejvíce navštěvovaných českých filmových festivalů Febio zahajuje svůj již čtrnáctý ročník v hlavním městě Praze dne 22. března 2007, v ostatních regionech 29. března a na Slovensku dne 26. marca 2007 (viz průběh na konci textu). Co od něj očekávat? Chůzi po červeném koberci, boj o lístky, všeobecný schon a mumraj a také paralelní zpestření Febio Music Festivalem, který bude plný world music a exotických rytmů.

  V hlavní programové sekci festivalu představuje Febio českým divákům premiéry zásadních filmů současné kinematografie a předpremiéry nejlepších filmů z nabídky českých distributorů. Dále každý rok představuje aktuální dění v oblastech jako Asie, Afrika, Latinská Amerika, Východní Evropa atd. Věnuje se také nastupující generaci evropských režisérů a představuje šestnáct debutů nebo druhých filmů, které vybírá na základě došlých přihlášek, ale také za pomoci menších filmových festivalů po celé Evropě. Důležitou součástí programu jsou i rozsáhlé retrospektivy (v posledních letech Ernst Lubitsch, P. P. Pasolini, Josef von Sternberg, Andy Warhol, Ermanno Olmi, Michelangelo Antonioni a další) a kratší profily zásadních osobností současného filmu, kteří se festivalu osobně účastní a aktivně diskutují s diváky a novináři o svých filmech (Claudia Cardinale, Roman Polanski, Ryiuchi Hiroki, Claude Lelouch, István Szábo, Andrej Končalovský, Carlos Saura, Ivan Passer, Julia Jentsch a další)

  Průběh Festivalu:

  PRAHA / 22. 3. - 30. 3. 2007
  Čtvrtek 22. 3. 2007: slavnostní zahájení v 19.00 hod. v multiplexu Village Cinemas Anděl, (s předáním Ceny Jaromila Jireše udělované ARAS-em).
  23. 30. 3. 2007 (pátek - pátek): filmy Febiofestu nejméně v 15 kinosálech: Multiplex Village Cinemas Anděl (12 sálů), kino Ponrepo + 2 videosály (vybraný kostel + další sál).
  Pátek 30. 3. 2007: slavnostní zakončení v 19.00 hod. v multiplexu Village Cinemas Anděl, (s předáním Cen české kritiky \"Kristián 2006\").

  OZVĚNY FEBIOFESTU V REGIONECH ČR:
  KLADNO 29. 1. 4. 2007, (kino Hutník / slavnostní zahájení: 29. 3. ve 20.00 hod.)
  BRNO 2. 6. 4. 2007, (kino Scala, kino Art I + II. / zahájení v kině Scala: 2. 4. ve 20.00 hod.)
  OLOMOUC 3. 6. 4. 2007, (kino Metropol / slavnostní zahájení: 3. 4. ve 20.00 hod. )
  OSTRAVA 4. 6. 4. 2007, (kino Art / slavnostní zahájení: 4. 4. ve 20.00 hod.)
  PARDUBICE 5. 9. 4. 2007, (Multiplex Cinestar / slavnostní zahájení: 5. 4. ve 20.00 hod.)
  LIBEREC 9. 13. 4. 2007, (kino Varšava, Experiment. studio / zahájení- kino Varšava:9. 4., 20.00)
  HRADEC KRÁLOVÉ 10. - 13. 4. 2007, (kino Central / slavnostní zahájení: 10. 4. ve 20.00 hod.)
  ÚSTÍ NAD LABEM 11. 13. 4. 2007, (Dům kultury / slavnostní zahájení: 11. 4. ve 20.00 hod.)
  ČESKÉ BUDĚJOVICE 12. 15. 4. 2007 (kino Kotva / slavnostní zahájení: 12. 4. ve 20.00 hod.)
  Závěrečný DEN FEBIOFESTU: DOMAŽLICE: sobota 14. 4. 2007 (Městské kulturní středisko celodenní promítání)

  FEBIOFEST NA SLOVENSKU:
  BRATISLAVA 26. 3. 1. 4. 2007 ( Charlie centrum, FK Nostalgia, Kino Mladosť, VŠMU / slavnostní zahájení 26. 3. ve 20.00 hod. v Multikině Palace cinemas)
  NITRA 2. 4. 4. 4. 2007 (FK Univerzita)
  BANSKÁ BYSTRICA 2. 4. 4. 4. + 16. 4. 18. 4. (Kino Korzo)
  POPRAD 10. 4. 12. 4. 2007 (Kino Tatran)
  MARTIN 10. 4. 15. 4. 2007 ( Kino Strojár)
  PREŠOV 16. 4. 18. 4. 2007 (Kino Klub)
  ŽILINA 17. 4. 19. 4. 2007 (kino Klub)
  KOŠICE 19. 4. 25. 4. 2007 (FK Cinefil / + slavnostní zakončení) (medii)
 • Obrázek k novince Seminář 70mm filmů 14.3.2007

  Seminář 70mm filmů

  Do Krnova na ne-anamorfní 2,2:1! Druhý ročník unikátní filmové akce Seminář 70mm filmů proběhne ve dnech 16.-18. března v krnovském kině Mír. Promítnuto bude 13 snímků a témata referátů se budou týkat filmové, promítací, natáčecí techniky a zajímavých postřehů k jednotlivým filmům. 70mm film je cenný pro produkce, kde jde o pocit panoramatického detailu, perfektní ostrost obrazu, magnetický stereofonní zvuk a působivosti na velkém lehce zakřiveném plátně. Širokoúhlá éra začala v roce 1952 uvedením snímku This is Cinerama, jejímž tématem byl v podstatě systém použitý k jejímu natočení. Cinerama, vynález Freda Wallera, používala tři kamery a tři projektory, aby pokryla ohromné prohnuté plátno. Zatímco filmaři experimentovali se širokoúhlými systémy mnoho let, byla to až ekonomická hrozba, kterou počátkem padesátých let představovala televize, díky níž se nakonec širokoúhlé formáty staly běžné. Filmová studia přenechala akademický formát 1,33:1 novému televiznímu průmyslu a rychle přišla na to, že jejich nejmocnější zbraní proti novému umění byla velikost obrazu. Začaly převládat systému s jedinou kamerou, jako CinemaScope a později Panavision.

  Nalákali jsme vás? Akreditaci na seminář 70mm filmů si můžete zajistit přímo v kině Mír 70 v Krnově, avšak pro očekávanou velkou účast doporučujeme použít on-line akreditaci.

  PROGRAM:

  16.3.2007

  14:30 Zajati vesmírem (1969)
  17:00 Cikáni jdou do nebe (1975)
  19:00 Doktor Živago (1965)
  22:30 Bela (1966)

  17.3.2007
  08:30 Létající Clipper (1962)
  11:30 Potopa I. (1974)
  14:30 Potopa II. (1974)
  17:00 ukázky z dalších 70mm filmů
  20:00 Nebeské dny (1978)
  22:00 Nový svět (2006) - jen na 35mm

  18.3.2007
  08:30 Becket (1964)
  12:00 Zajati vesmírem (1969)
  14:30 Létající Clipper (1962)
  (medii)
 • Obrázek k novince 6. ročník festivalu Vysněná zem 11.3.2007

  6. ročník festivalu Vysněná zem

  Ve dnech 17. - 18. března se v pražském kině Lucerna uskuteční mezinárodní festival nekomerčních hraných filmů Vysněná zem. Tvůrci představí celkem 28 filmů a videoklipů ve třech kategoriích (nezávislí profesionálové, studenti filmových škol, amatéři). Startovat se bude v sobotu v 16h filmem Lukáše Melníka Léto, zakončení festivalu bude spojené s předáváním sedmi hlavních cen bez pořadí \"Sedm střípků snu\". Po festivalech, které probouzí naše svědomí a občas v nás vyvolávají i pocit viny, se teď pro změnu budeme moci přenést na druhý břeh a zamávat tak šátečkem na rozloučenou nejen komerci... Program zde. (medii)
 • Obrázek k novince Festival otrlého diváka III. 9.3.2007

  Festival otrlého diváka III.

  Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu otrlého diváka. Protože i tematicky pokleslé filmy tvoří dějiny filmu, jsou pravidelnou součástí festivalu také lektorské úvody a besedy s pozvanými odborníky z řad teoretiků umění ale také umělců. V pátek 16. března se uskuteční večírek spřízněné značky B-kult. Během večera budou promítnuty dva filmy a celou atmosféru nastartuje živé vystoupení kapely Estrada. Pevnost vašich nervů si nechte prověřit v sobotu 17. března na Hororové noci začíná ve 23:45 a uvidíte tři filmy v řadě za jedno vstupné.

  PROGRAM

  13. 3. úterý
  18:00 - Hardcore Collection (USA, Richard Kern):
  - Right Side of my Brain (1984)
  - Submit to me (1985)
  - Manhattan Love Suicides (1985)
  - Fingered (1986)
  - The Evil Cameraman (1986)
  - The Sewing Circle (1992)
  - The Bitches (1992)
  20:30 - Krvavá hostina (USA, 2005)

  14. 3. středa
  18:00 - Hrůzostrašný Baron (Mexiko, 1961)
  20:30 - Akce Mutant (Španělsko/Francie, 1993)

  15. 3. čtvrtek
  18:00 - Hory mají oči (USA, 2006)
  20:30 - Hory mají oči (USA, 1977)

  16. 3. pátek
  18:00 - Leningradští nekrorealisté (Rusko 1980-90, Jevgenij Jufít, Andrej Mertvij, Alexandr Anikejenko, Igor Bezrukov)
  B-KULT VEČÍREK:
  20:00 - ESTRADA živě
  20:30 - Terror Firmer (USA, 1999)
  23:00 - El Santo a Blue Demon proti příšerám (Mexiko, 1969)

  17. 3. sobota
  17:00 - Hardcore Collection (USA 1984-1992, Richard Kern)
  20:00 - Dům na strašidelném návrší (USA, 1959)
  21:45 - Otisk (epizoda z TV seriálu Masters of Horror) (USA/Japan 2006, Takashi Miike)
  HORROROVÁ NOC:
  23:30 - Brána do záhrobí (Itálie, 1981)
  01:15 - Hrůzostrašný Baron (Mexiko, 1961)
  02:45 - Hory mají oči (USA, 1977)

  18. 3. neděle
  18:00 - Brána do záhrobí (Itálie, 1981)
  20:30 - Akce Mutant (Španělsko/Francie, 1993) (medii)
 • Obrázek k novince FILMOVÉ DĚDICTVÍ... 2.3.2007

  FILMOVÉ DĚDICTVÍ...

  ...to je název akce, která poběží na CSFD do konce března a jejímž účelem je vybrat nejlepší filmy světové i domácí kinematografie. Něco podobného jsme tady měli už před dvěmi lety, tentokrát jde ale o závažnější mezinárodní (na akci participuje i Polsko) výběr, podpořený i silnějším mediálním pozadím (týdeník Reflex). Neváhejte a přispějte svými hlasy k dílu. Vstup do sekce najdete na hlavní stránce CSFD, v pravém sloupci nahoře. (POMO)
 • Obrázek k novince Jeden svět 2007 22.2.2007

  Jeden svět 2007

  Devátý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádaný společností Člověk v tísni se bude konat v Praze od 28. února do 8. března 2007. Kromě Prahy se bude Jeden svět konat v dalších 15 městech po celé České republice: Brně (8.-15. 3.), Českých Budějovicích (13.-17. 3.), Hradci Králové (12.-16. 3.), Liberci (26.-31. 3.), Mělníku (15.-17. 3.), Olomouci (26.-30. 3.), Ostravě (5.-9. 3.), Pardubicích (19.-24. 3.), Plzni (22.-28. 3.), Rožnově pod Radhoštěm (27.-29. 3.), Táboře (22.-24. 3.) a Ústí nad Labem (5.-10. 3.). Poprvé se letos Jeden svět uskuteční také v Karlových Varech (12.-17. 3.), ve Zlíně (19.-22. 3.) a v Bílině (12.-14. 3.).

  Jeden svět on-line

  Jak se podívat na některý z dokumentů Jednoho světa, když člověk nepochází z některého z měst, kde právě festival probíhá, nebo zrovna nemůže přijít do kina? Ve spolupráci s Českou televizí, hlavním mediálním partnerem festivalu, nabídne Jeden svět divákům část festivalového programu i na internetu. Od 13. února budou na webu České televize k dispozici krátké ukázky z téměř padesáti filmů. Kromě toho budou moci diváci po celý březen vidět přes internet několik úspěšných dokumentů z uplynulých ročníků Jednoho světa a vybrané letošní snímky ze sekce krátkých filmů, a to v celé jejich délce a s českými titulky.

  Na stránce budou k vidění snímky: Láska a střepy (Dánsko, 2006, 35 min) I kdyby se provinila (Francie, 2005, 9 min) Soňa a její rodina (Slovensko, 2006, 35 min) Saidova cesta (Španělsko, 2006, 35 min) Být skinheadem (Francie, Německo, Švýcarsko, 2005, 90 min) Děti ze stanice Leningradská (Polsko, 2005, 35 min) Soulský vlak vysvobození (USA, 2005, 54 min) Made in China (USA,2004, 66 min)

  Dále také uvidíte 25 sociálních spotů ze sekce NonComm. Od 27. 2. do 9. 3. bude možné zde vidět Střípky Jednoho světa, které poběží každý večer na programu ČT 2.

  NonComm: sociální spoty

  V rozsáhlé podsekci nazvané NonComm v rámci festivalu Jeden svět bude znovu věnován velký prostor sociálním spotům. Krátké a vtipné spoty jsou nejen divácky vítaným osvěžením, ale zároveň velmi zajímavým a účinným komunikačním prostředkem. Spotů jsou založeny nejen na vtipu a kreativním nápadu, ale najdou se i takové, které spíše pracují s momentem překvapení a šoku. Tyto spoty se buď snaží upoutat naši pozornost k závažným tématům, jakými jsou ničení přírody, porušovaní lidských práv, omezování svobody médií, rasismus nebo se snaží kultivovat způsob našeho chování ve společnosti tím, že upozorňují, že se nemá jezdit autem pod vlivem alkoholu nebo že se nemá kouřit v přítomnosti dětí.

  NonComm 2007 program:

  V rámci programu NonComm 2007 bude uveden výběr 30 nejnovějších sociálních reklam z celého světa, historická retrospektiva z archivu Amnesty International, nejzdařilejší české spoty z reklamní kreativní soutěže Louskáček nebo ukázky prací uznávané mezinárodní sítě reklamní agentury BBDO.

  Od 16. února bude na webu České televize možné shlédnout celkem 25 spotů a v divácké soutěži vybrat nejpřekvapivější, nejpůsobivější či nejzábavnější spoty z celosvětové tvorby.

  NonComm New: Nejnovější světová tvorba 2005 2006
  bloky spotů před hlavními projekcemi ve všech kinech

  NonComm na webu České televize
  Od 16. února promítání The Best of NonComm a divácká soutěž

  Čtvrtek 1. března až úterý 6. března, každý den kromě neděle a úterý, vždy v 17:30, Městská knihovna
  Odpolední NonComm retrospektivy: Amnesty Interational a RSF(Reportéři bez hranic), Louskáček, BBDO Worldvide, D&AD New a 2005 - 2006 New .

  Středa 7. března, 19:00, Světozor
  Promítání nejnovější světové tvorby 2005 -2006; vyhlášení výsledků odborné poroty; promítání The Best of NonComm a vyhlášení výsledku divácké webové ankety.

  Nonstop promítání v kavárně kina Lucerna

  Filmový maraton
  Filmový maratón se uskuteční v pátek 2. března od 21.30 v kině Lucerna. Jeho součástí budou tři vybrané snímky z kategorie Hudba, hra a lidská práva. Za cenu jedné vstupenky budou moci diváci shlédnout tři snímky: Buddhovy ztracené děti, Hvězdy od trati a Tenký led.

  Projekce:
  21:30 Buddhovy ztracené děti
  23:30 Hvězdy od trati
  01:15 Tenký led

  (medii)
 • Obrázek k novince Japonský animovaný film 16.2.2007

  Japonský animovaný film

  Pražské Strašnické divadlo fandí anime a každý měsíc přináší anime-fanouškům jeden film. Tento měsíc v úterý 20. února od 19:30 to bude příběh hudebníka Goshu a jeho spřátelených zvířátek, kteří mu pomáhají cvičit a zdokonalovat se ve hře na violoncello. V tomto zábavném příběhu se naprosto přirozeně prolíná reálný svět s pohádkovými fantaziemi. Průkopnické období anime šedesátých a sedmdesátých let se zde propojuje se současnou érou odstartovanou snímky Hayao Miyazakiho.

  Vstupné: 90 Kč/ Zlevněné vstupné: 60 Kč
  Tramvaj 7,11 zastávka Zborov
  Více informací na www.strasnickedivadlo.cz (medii)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace