Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Claire Foy je nová Lisbeth Salander 18.9.2017

  Claire Foy je nová Lisbeth Salander

  Série Milénium bude v kinech oficiálně pokračovat bez Rooney Mary a Daniela Craiga. Tedy série... americká verze se dočkala jediného dílu, po němž přišla dlouhá pauza a teď se bude rebootovat. Nečekejte tak zbylé dva díly, zároveň ale nedojde ani na předělávku Mužů, kteří nenávidí ženy. Fede Alvarez (Smrt ve tmě) místo toho natočí Dívku v pavoučí síti, tedy čtvrtý díl knižní série, jenž po smrti Stiega Larssona napsal David Lagercrantz. Lisbeth Salander a Michael Blomkvist se tentokrát zapletou do velkého spiknutí se špióny a kyberzločinci. A ačkoliv zatím nevíme, kdo nahradí Craiga, na pozici Rooney Mary naskočila Claire Foy (The Crown). Kdy se začne točit? Výlet do Berlína a Stockholmu je v plánu na leden 2018. V říjnu 2018 se potom dočkáme premiéry, která definitivně ukáže, jestli má Lisbeth filmovou budoucnost nebo ne.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Filmový festival v Torontu udělil ceny 18.9.2017

  Filmový festival v Torontu udělil ceny

  Filmový festival v kanadském Torontu letos svým návštěvníkům přinesl na plátnech kin 339 filmů během jedenácti dnů. A zde vám jako tradičně přinášíme přehled hlavních vítězů. Cenu diváků pro nejlepší film získal americký snímek Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Hned za ním se umístily filmy I, Tonya a Chiamami con il tuo nome. Cenu diváků pro "půlnoční běs" si odnesl film Bodied. Cena diváků pro nejlepší dokumentární film putuje do Francie za film Visages, villages. V porotě pro udělení mezinárodní ceny letos zasedli Kaige Chen, Malgorzata Szumowska a Wim Wenders. A jako vítěze zvláštní ceny pro tvůrce se zvučným jménem a výrazným stylem zvolili australský snímek Sweet Country. Čestné uznání pak udělili filmu Dark River. Nejlepším kanadským celovečerním filmem se stal horor Les Affamés. Nejlepším kanadským debutem bylo zvoleno drama Luk'Luk'I. Kompletní přehled vítězů najdete v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis 16.9.2017

  Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

  Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista David Gordon Green (Travička zelená) totiž chystá tzv. legacyquel, což je označení pro film navazující na vybrané díly série. V tomto případě se bude stavět na Halloweenu a Halloweenu II, přičemž se zřejmě odignoruje následujících 6 pokračování. A jak jste zjistili v titulku, všechno bude stát na comebacku Jamie Lee Curtis, která se 40 let po premiéře originálu vrátí do role Laurie Strode. Nový Halloween produkuje sám John Carpenter a Greenovi pomáhá se scénářem Danny McBride, jenž by se klidně mohl vydat i před kameru. Finální střet Laurie s Michealem Myersem tak zní čím dál tím lépe - a to ještě nevíte, že za ním stojí hlavně Jason Blum, producent letošních hitů Uteč a Rozpolcený!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Nový Hellboy má datum premiéry 15.9.2017

  Nový Hellboy má datum premiéry

  Třetí Hellboy od Guillerma del Tora byl letos definitivně pohřben a prakticky okamžitě se objevil reboot. Nikdo nečekal, že by se nová a drsnější verze od Neila Marshalla hýbala extra rychle. Na internet už ale dorazila první fotka, která dokazuje, že se vážně začíná točit. Rudocha v novém filmu hraje David Harbour (Stranger Things) a hlavní záporačkou bude Krvavá královna s tváří Milly Jovovich (Resident Evil). Dále se můžete těšit na Iana McShanea (John Wick) v roli profesora Brooma a dorazí také Penelope Mitchell (Hemlock Grove), Sasha Lane (American Honey) nebo Daniel Dae Kim (Ztraceni). Kdy půjde nový Hellboy do kin? Řádně krvavé a démonické hody se rozpoutají 11. března 2019. Celý příští rok se totiž věnuje postprodukci, tak doufejme, že ho Marshall opravdu vyždíme na maximum.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince J. J. Abrams natočí deváté Star Wars 12.9.2017

  J. J. Abrams natočí deváté Star Wars

  Lucasfilm se nedávno rozloučil s Colinem Trevorrowem (Jurský svět), který chystal finále nové trilogie Star Wars. Epizoda IX musela být po smrti Carrie Fisher přepsána a studio s Trevorrowem nenašlo společnou řeč, což vyústilo v další režisérský odchod. Po problémech s Rogue One (přetáčky bez účasti Garetha Edwardse) a Hanem Solem (Phila Lorda a Chrise Millera během produkce nahradil Ron Howard) potřeboval Lucasfilm spolehlivého náhradníka. A k úlevě všech zúčastněných kývnul na návrat J. J. Abrams, jehož Epizoda VII vydělala monstrózní 2 miliardy dolarů. Letos v prosinci tedy dostaneme Epizodu VIII od Riana Johnsona (Looper) a pak se do předaleké galaxie vrátí "Džej Džej", který společně s Chrisem Terriem (Argo) napíše i scénář. Co premiéra? Ta je ohlášena na květen 2019. Už teď ale začíná být jasné, že si na film možná počkáme déle, jelikož se víceméně potřetí začíná od nuly.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Patty Jenkins natočí Wonder Woman 2 12.9.2017

  Patty Jenkins natočí Wonder Woman 2

  Z Patty Jenkins se po chválené a velmi úspěšné Wonder Woman stala oslavovaná režisérka. Studio Warner Bros. s tím k vlastní smůle nepočítalo a upsalo ji na jediný film, což znamenalo dlouhá vyjednávání o jejím návratu. Jak to nakonec dopadlo? Patty už (spolu s kreativní šéfem DC Comics Geoffem Johnsem) pracuje na scénáři Wonder Woman 2 a teď se konečně upsala i režii. A nejspíš vás nepřekvapí, že za psaní, natáčení a produkování dostane něco kolem 8 milionů dolarů (plus štědrý podíl z tržeb), takže 8x víc než za první díl. Z Patty Jenkins se tak stává nejlépe placená režisérka v Hollywoodu. A pokud nám v prosinci 2019 doručí parádní film, u třetího dílu se Warneři možná ani nedoplatí.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Druhé To má scenáristu 11.9.2017

  Druhé To má scenáristu

  Nejspíš jste si všimli, že horor To o víkendu vládnul kinům. Adaptace slavného románu vydělala za první víkend v USA 117 milionů dolarů, čímž pokořila rekordní zářijový otvírák Hotelu Transylvánie 2 (48 milionů). Zároveň má na kontě druhý nejlepší víkendový otvírák pro eRkový film (na prvním místě je Deadpool s 132 miliony) a nejlepší hororový otvírák všech dob, jelikož přejela 58 milionů Scottova Hannibala. Na malý film za 35 mega to je samozřejmě obrovský úspěch. Studio Warner Bros. tak rovnou najalo Garyho Daubermana, aby začal sepisovat druhý díl, jehož by se měl ujmout režisér jedničky Andy Muschietti. Kdy bude premiéra? To zatím nikdo neví. Počítejte ale tak s dvouletou pauzou, během níž se určitě vyrojí pár hororů s děsivými klauny.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Zlatý lev z Benátek udělen 9.9.2017

  Zlatý lev z Benátek udělen

  74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos putuje do Izraele za film Foxtrot. Zvláštní cenou poroty byl odměněn australský snímek Sweet Country. Cenu pro nejlepší herečku získala Charlotte Rampling za svou roli ve filmu Hannah. Nejlepším hercem se stal Kamel El Basha za své vystoupení ve filmu L'insulte. Stříbrným lvem a cenou za režii a zároveň i cenou za nejlepší debut byl odměněn Xavier Legrand za film Jusqu'à la garde. V sekci Orizonti se stal nejlepším snímkem životopisný snímek Nico, 1988.


  Letos porotě předsedala americká herečka Annette Bening. S rozhodováním ji v porotě vypomáhali mimo jiné maďarská režisérka Ildikó Enyedi, mexický režisér Michel Franco, britská herečka Rebecca Hall a Hong Kongský režisér Yonfan. Zvláštní cenou za celoživotní přínos byli letos vyznamenáni Robert Redford a Jane Fonda. Kompletní přehled vítězů letošního ročníku naleznete v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince Režisér To a drákulovský prequel 9.9.2017

  Režisér To a drákulovský prequel

  Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se blíží prequel Dracul (ano, Dracul) s Bramem Stokerem. Autorovi slavného Drákuly v něm bude 21 let a dostane se k věži, v níž uvězní „bezbožné zlo". O všem si přitom bude psát poznámky, které (jak správně tušíte) poslouží jako základ jeho knižní klasiky. Režie Draculu se má ujmout Andy Muschietti, jenž momentálně slaví úspěch s hororem To. Nečekejte ho tudíž moc brzy, Muschiettiho příštím filmem totiž dozajista bude To 2.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Drew Goddard natočí X-Force s Deadpoolem 8.9.2017

  Drew Goddard natočí X-Force s Deadpoolem

  Jak určitě víte, kolem Deadpoola se začíná budovat malý filmový vesmír. Kromě druhého (a třetího) dílu totiž dostaneme i týmovku X-Force, která bude drsnější protiváhou slavných X-Menů. Vzhledem k tomu, že není Deadpool od party Profesora X separovaný, z ní může teoreticky rekrutovat pár mutantů. V první řadě ale bude X-Force stát na žoldákovi s vyřídilkou Ryana Reynoldse a Cableovi s tváří Joshe Brolina, jenž se představí už příští rok v Deadpoolovi 2. X-Force zatím nemá datum premiéry, o scénář a režii se ale postará Drew Goddard (Chata v lesích, Daredevil), jenž kdysi chystal záporáckou týmovku Sinister Six. Comicsových zkušeností má tedy dostatek a vzhledem k tomu, že napsal Marťana nebo Monstrum, se o X-Force v podstatě nemusíme bát.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 105 209 313 417

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Miniprofil Pedro Almodóvar 4.1.2007

  Miniprofil Pedro Almodóvar

  Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během dvou dnů od 5. do 6. ledna 2007 představí nejen výše zmíněný snímek, ale ještě čtyři další: Volver, Spoutej mě!, Vše o mé matce, a Špatná výchova. Vstupné 80-90 Kč (medii)
 • Obrázek k novince Filmy roku 2006 podle CSFD 23.12.2006

  Filmy roku 2006 podle CSFD

  Sly *Rocky* Stallone právě v amerických kinech úspěšně dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Jsem jeho comebackem upřimně dojat a určitě nejsem sám. Zde na CSFD pochází většina z nás z generace, která si na jeho akčním hrdinství stavěla chlapecké hodnoty. A na to se nezapomíná.
  Je tady konec roku. Hektického, pro CSFD úspěšného. A hodně horkého (už i tučnáci z toho rapujou!). Jsou to možná první Vánoce, kdy mi na okně sedí moucha, Ježíšek běhá po venku v Boratových plavkách a Dustin Hoffman se učí kuchařskému umění. Ale určitě nebudou prvními Vánocemi, které strávím nad CSFD. Na oko jsem s mojí \'oficiální rodinou\' a tlačím do sebe maminčiny medovníky, ale ve skutečnosti se věnuju CSFD galeriím, posterům a trailerům. Priority jsou zapeklitá věc. Jak to je s vámi? Jste na tom podobně? Pokuď ano, patří vám toto blahopřání duplovaně:
  Všem vám, ať už jste na CSFD zatím jenom mrkli okem, nebo tady s námi trávíte denně celé hodiny, přeji pohodové prožití vánočních svátků, divokého Silvestra a do Nového roku jen to NEJ-NEJ-NEJ.

  A na závěr pětice NEJLEPŠÍCH \'masově navštěvovaných\' filmů českých a slovenských kin roku 2006 podle CSFD:
  1. Let číslo 93
  2. Potomci lidí
  3. Auta
  4. Casino Royale
  5. Skrytá identita

  (POMO)
 • Obrázek k novince Nová CSFD 4.12.2006

  Nová CSFD

  Šestiletá CSFD opouští zdi školky a chystá se do školy. Toto nové oblečení, větší font a tlustější vydání, je přizpůsobeno dnes nejpoužívanějšímu rozlišení monitorů. Pokud se Vám líbila stará CSFD, na jednoduchost a plastičnost grafiky této nové si možná budete chvilku zvykat, ale po týdnu až dvou se Vám zalíbí. Je to cesta současného trendu, větší profesionality a decentnosti, díky kterým CSFD definitivně získává image projektu, hodného současné denní návštěvnosti, cca 45 tisíc unikátních návštěvníků a 800 tisíc zobrazených stránek. Výraznější obsahová vylepšení teprve přijdou, pro začátek tu máme tato:
  Tvůrcům a hercům se v jejich profilech bude v novém podání lebedit jako v bavlnce. Můžete už o nich vést i diskuze (žebříček nejdiskutovanějších tvůrců a herců najdete ve Statistikách) a filmy v jejich filmografiích si můžete seřazovat podle kvality od nejlepších po nejslabší / nehodnocené. V profilech filmů v pravém sloupci s hodnoceními uživatelů se nově zobrazuje 20 hodnocení. Pokud jste přihlášeni, zobrazí se vám tak 10 vašich oblíbených uživatelů + 10 dalších z předních příček žebříčku Nejoblíbenějších uživatelů. Malé změny nastaly v sekcích Novinky, Diskuze a na hlavní stránce CSFD, kde výraznější prostor dostaly TV tipy dne, trailery a novinky na DVD.
  Přeji Vám hezký den a předvánoční čas, a užijte si CSFD do sytosti. (POMO)
 • Obrázek k novince Filmasia 2006: Vylodění na Tchaj-wanu 27.11.2006

  Filmasia 2006: Vylodění na Tchaj-wanu

  Druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia konající se ve dnech 30. 11. 3. 12. 2006 nabídne v pražských kinech Aero a Světozor průřez tím nejlepším z dalekého východu a přinese s sebou řadu akcí s asijským filmem spojených. Jak jsme již zmínili, letošním hlavním tématem je kinematografie Tchaj-wanu. Program přináší na 44 projekcí asijských filmů rozdělených do tří základních sekcí. V rámci režisérského pátku ve Světozoru Filmasia 2006 nabízí v rámci sekce Pocta Hou Hsiao-Hsiena kolekci čtyř filmů této výjimečné osobnosti, Three Times, Millenium Mambo, Café Lumiere a legendární Město smutku. Sekce Nový tchaj-wanský film pak skrývá 19 snímků nejrozličnějších žánrů. Mnohé z nich byly u nás již s úspěchem promítány, mimo jiné i Blue Cha Cha, jenž na letošním festivalu v Karlových Varech patřila k jednomu z nejnavštěvovaněšjších filmů asijské produkce, nebo Formula 17 režiséra Yin-jung Chena, od něhož budou mít navštěvníci možnost zhlédnout i další film, akční komedii Catch. Zajímavostmi z programu festivalu Filmasia 2006 jsou například premiérové uvedení debutu slavného a oscarem ověnčeného režiséra Anga Leeho Tlačit rukama, dokumenty a studentské filmy vycházejících hvězd současné tchaj-wanské kinematografie nebo třeba Korejská hororová noc v Aeru s filmy Cinderella a Dead Friend. (May)
 • Obrázek k novince Festival Francouzského filmu 21.11.2006

  Festival Francouzského filmu

  Quest-ce qui passe ce soir au cinéma? Že neumíte francouzsky, žabí stehýnko byste pozřeli leda tak omylem a vůbec netušíte kdo je Amélie? To všechno se jistě rázem změní během Festivalu Francouzského Filmu. Jeho 9. ročník se uskuteční ve dnech od 23. do 27. listopadu v pražském kině Světozor, v kinosálu Francouzského institutu v Praze, a současně také v Brně (kino Art), Českých Budějovicích (Kotva) a Hradci Králové (Centrál). Promítnuto nám bude přes 30 filmů a dokumentů vybraných českými kritiky a distributory, z toho pět předpremiér: Narko režisérského dua Gilles Lellouche a Tristana Auroueta.
  Mezi záplavou dalších filmů je navíc možné omrknout v předsálí kin (Světozor, Kotva, Centrál a ve Francouzské alianci v Brně) fotografické portréty francouzských umělců, dříve publikovaných v renomovaném časopise Cahiers du cinéma, nebo se zúčastnit debaty \"Kulatý stůl\" ve Francouzském institutu v Praze, kde se budou zahraniční i domácí odborníci zamýšlet nad otázkou \"proč podporovat národní kinematografii?\". Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky (kromě dokumentu Jane Birkin), vstupné 70 Kč, na debatu Kulatý stůl vstup volný. (medii)
 • Obrázek k novince Normální festival 18.11.2006

  Normální festival

  Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji, některé věci zvládají jen s odborným dohledem, a těm, kteří mají takzvaně o kolečko víc, či chcete-li o kolečko míň. Zárukou kvality a lákadlem zároveň nám budiž nejen film Idioti režiséra Larse von Triera, ale i drama Osmý den s Danielem Auteuilem v hlavní roli, za níž byl oceněn Zlatou palmou z Cannes. Diváci, kteří herecké výkony Johnnyho Deppa a Leoparda DiCapria ve filmu Co žere Gilberta Grapea? již dávno ocenili, by si neměli nechat ujít například norský snímek Elling, nebo divácky úspěšný Do Paříže!, při kterém zjistí, že i německá komedie může být svěží. Pro osoby hloubavější zde bude k vidění dokument Hows Your News?, nebo Případ na hraně: Lid vs Eunice Baker. Den před zahájením festivalu budou v rámci \"Dokumentárních pondělků\" v kině Světozor k vidění další dva tematické dokumenty Nenormální a Born Dead. Projekce bude doplněna krátkými předfilmy a videoklipem k písni Svefn-g-englar islandské skupiny Sigur Rós. Rezervace lístků (80 až 90 Kč) je možná on-line na www.kinoaero.cz, nebo jako obvykle v pokladně kina - tam si také ohlídejte, je-li vámi vybraný film s českými titulky, anglickými, nebo jen v originální verzi a simultánním překladem do sluchátek! Ozvěny Normálního festivalu zazní i na Slovensku ve filmovém klubu při UKF v Nitře ve dnech 4. - 5. prosince. (medii)
 • Obrázek k novince Festival krátkých filmů Praha 15.11.2006

  Festival krátkých filmů Praha

  Letošní listopad je plný filmových událostí a lahůdek, a jednou z nich je i poměrně čerstvý Festival krátkých filmů Praha. Během jeho 2. ročníku nám pořadatelé představí celkem 73 krátkých hraných filmů v deseti programových blocích a to ve dnech od 15. do 18. listopadu 2006 v pražském kině Světozor. Kromě jednadvaceti soutěžních filmů, které budou rozděleny do tří bloků, bude velice zajímavé shlédnout sekci První podání krátké filmy slavných, v níž budou odhaleny první filmové krůčky dnes již věhlasných režisérů jakými jsou například Lars von Trier, Roman Polanski, Ridley Scott a další. V sekci \"Labo experiment a nové směry\" mají diváci jedinečnou možnost setkat se s jedenácti filmy, které byly zpracovány novými technologiemi, nebo s využitím neobvyklých postupů digitální úpravou obrazu, počítačovou animací, či s odlišnou strukturou filmového prostoročasu. Další nesoutěžní bloky budou věnovány tomu nejlepšímu z Mexika, Velké Británie, německého festivalu Interfilm Berlin a také filmům oceněným na světových festivalech. V pětičlenné mezinárodní porotě zasedne mimo jiné režisér a scénárista Jan Hřebejk, herečka Aňa Geislerová a Heinz Hermanns - ředitel festivalu Interfilm Berlin. Možnost hlasovat a zvolit tak nejlepší krátký film budou mít i diváci prostřednictvím hlasovacího letáku, který obdrží při vstupu do kinosálu. Divácká cena bude předána v rámci slavnostního zakončení 18.listopadu, stejně tak jako hlavní cena poroty. Vstupenky budou k dostání za 50 Kč v pokladně kina Světozor. (medii)
 • Obrázek k novince FAMUFEST 2006 9.11.2006

  FAMUFEST 2006

  Fanoušci kinematografie se nemusí nechat rozházet prvními mrazíky, ani vichřicemi, natož chumelenicí, protože budou mít do konce roku mnoho příležitostí zalézt do kina a pěkně se tam ohřát. První významnou událostí počátku tohoto měsíce bude FAMUFEST 2006. Jeho již 23. ročník se uskuteční ve dnech 9.-12.listopadu 2006 v prostorách kina Atlas a Divadla Archa. Během tohoto osobitého festivalu se představí soutěžní i nesoutěžní filmy, a přehlídka bude tradičně obohacena širokým doprovodným programem zahrnujícím koncerty, výstavy a diskusní fóra. Porota složená z českých i světových osobností filmu bude udílet ocenění v patnácti kategoriích. Do rukou vítězů pak poputuje soška \"Maxim\" a dále finanční či materiální odměna, jež má podpořit mladé filmaře v jejich další tvorbě. Vstupenky na celodenní projekce je možné zakoupit v Divadle Archa za 100 Kč, v kině Atlas pak na jednotlivé projekční bloky za 40 Kč. (medii)
 • Obrázek k novince Filmasia 2006 4.11.2006

  Filmasia 2006

  Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních letech zaznamenala velmi silnou \"novou vlnu\", jenž světu představila hodnotné režiséry jak na poli komerce, tak artu. Filmasia 2006 přichází běhěm čtyř dnů s třiceti filmy představovanými ve třech sekcích, v nichž se organizátoři pokusí odhalit kouzlo Tchajwanu divákům náročným, ale i těm, kteří si přišli do kina jen odpočinout. V sekci Nové filmy se objeví řada novinek, které se díky spolupráci festivalu s Taipei Economic and Cultural Office shodují s nejúspěšnějšími filmy řady festivalů přímo v Asii. Druhou exkluzivní sekcí, zejména pro náročnější diváky, je přehlídka filmů Hou Hsiao Hsiena který je znám klubovým divákům například svou rodinnou kronikou MĚSTO SMUTKU. Speciální kolecke pak slibuje zajímavé dokumenty, studentské filmy a filmy klasické tchajwanské kinematografie. Specialitou Filmasie 2006 bude Hororová noc a jednorázová projekce thajské romantické komedie, hitu letošního Karlovarského festivalu, CITIZEN DOG. Festival také doprovodí koncert tradiční hudby a výstava fotografií a filmových plakátů v prostorech kin. (May)
 • Obrázek k novince Přehlídka švédských filmů 2.11.2006

  Přehlídka švédských filmů

  Nejen milovníci Ingmara Bergmana si přijdou na své v pražském kině Aero. Ve dnech od 2. až 5.listopadu zde proběhne přehlídka švédských filmů a během pěti večerů jich bude možné zhlédnout celých 12! Speciálně Bergmanovi bude věnován téměř celý páteční večer 3.11., kdy se hned po dokumentárním filmu o kameramanovi Svenu Nykvistovi Světlo je mým společníkem, budeme moci ponořit do dokumentu Bergman Islands. V něm se vůbec poprvé podíváme do Bergmanova soukromí, na ostrov Färo v Baltském moři, kde tento tvůrce žije. Hned poté nám budou naservírovány mistrovy Lesní jahody a Mlčení. Kromě těchto dvou lahůdek vypíchněme ještě Four Weeks in June (H. Meyer) (medii)
1 13 26 38 47 48 49 50 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace