Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.2.2019

  Černí panteři od tvůrců Black Panthera

  Nenechte se zmást titulkem, následující zpráva se netýká ani tolik chystaného pokračování k slavnému hrdinovi z Wakandy (který mimochodem letos skončil nominován na Oscara za nejlepší film), ale skutečné organizace jménem Black Panther Party, která působila v USA od poloviny 60. do konce 70. let dvacátého století, a jejíž členové byli obecně známí jako Černí panteři. Právě kolem nich by se totiž měl točit nový snímek Jesus Was My Homeboy od producenta Ryana Cooglera (ten komiksový Black Panther) a režiséra Shaky Kinga (Newlyweeds). Příběh by pak měl vyprávět o proslulém členovi Černých panterů Fredu Hamptonovi, jenž bojoval za občanská práva Afroameričanů, a především vystupoval proti policejní brutalitě páchané v té době na jeho spoluobčanech. To vše bychom přitom měli sledovat z perspektivy Williama O’Neala, muže, který ho později zradil, což následně vedlo k Hamptonově zastřelení při kontroverzní policejní razii. O dvacet let později spáchal O’Neal sebevraždu. Hlavní role ve filmu získali Daniel Kaluuya (Uteč, Vdovy) a Lakeith Stanfield (Sorry To Bother You). Snímek zaštítí studio Warner Bros. Pictures.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.2.2019

  Dostane Obi-Wan vlastní seriál?

  Následující řádky jsou převážně sérií čerstvých spekulací ze světa Star Wars, nic nebylo potvrzeno, a tak je třeba k informacím přistupovat s nadhledem. Podle nejnovějších drbů se však studio Disney rozhodlo zrušený film s Obi-Wanem Kenobim přesunout na svoji chystanou streamovací službu Disney+ v podobě šestidílné minisérie. Projekt by tak víceméně následoval zrušený snímek o Boba Fettovi, ze kterého v podstatě vzešel seriálový The Mandalorian. Šéf Disney Bob Iger po fiasku jménem Solo: Star Wars Story sám uvedl, že na filmové frontě hodlá zpomalit, a místo toho bude vesmír Star Wars rozšiřován několika novými seriály. Kromě výše zmíněného Mandaloriana je pak potvrzený ještě prequel Rogue OneDiegem Lunou. Podle několika dalších zdrojů ovšem Lucasfilm zvažuje také seriály s Landem a Q’irou (s účastí Donalda Glovera a Emilie Clarke), případně Landem a mladým Hanem, Poem a Finnem, a ve vzduchu lítají dokonce i tak bizarní náměty jako mladá Princezna Leia, origin Captain Phasma, nebo seriál o Darth Baneovi, starodávném Sithovi, který se v kánonu poprvé objevil v animovaných Star Wars: The Clone Wars. Znovu je ale třeba zdůraznit, že se jedná o čiré spekulace a některé zní až příliš šíleně na to, aby byly pravdivé. Prozatím tak můžeme pouze říct, že za daných podmínek zní minisérie s Obi-Wanem uvěřitelně, a zbytek je třeba brát s velkou hrstkou soli.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Bond nabírá ostříleného scenáristu

  Zatím nepojmenovaný Bond 25 nedávno změnil datum premiéry. Pravděpodobně poslední snímek s Danielem Craigem v hlavní roli agenta 007 dorazí místo února 2020 o dva měsíce později v dubnu. Film pak zároveň dostal i nového scenáristu. Producenti najali jednoho z nejvyhledávanějších script doctorů v Hollywoodu, Scotta Z. Burnse (Bourneovo ultimátum). Ten teď podle serveru The Playlist dostal za úkol v podstatě celý scénář předělat do ucházející podoby, což znamená kromě nejspíš slušné kompenzace, především taky místo prvního scenáristy. Začátek natáčení byl plánován na březen, ale byl rovněž posunut na duben. Snímek natočí Cary Joji Fukunaga (Temný případ) a do vedlejších rolí se vrací Ralph Fiennes, Léa Seydoux, Naomie Harris i Ben Whishaw.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Paul Schrader a tak trochu jiný western

  Režisér a scenárista oceňované letošní novinky Zoufalství a naděje Paul Schrader má možná 72 let, podle jeho aktivity byste to do něj ale nejspíš neřekli. Nově totiž chystá western Nine Men from Now, jehož shrnutí teď nechám na samotném panu režisérovi: „Kdybyste vzali scénář k filmu Sedm mužů na zabití z roku 1956, který napsali Budd Boetticher a Randolph Scott, a poprosili byste Terryho Malicka a Davida Lynche, aby vám na něj hodili bobek, dostali byste film, který teď natáčím.“ Snímek je popisován jako „neo-meta western“ a je v podstatě remakem výše zmíněného filmu Budda Boettichera, Schraderovi ale původní příběh nestačil – ten vypráví o osamělém ochránci zákona, jenž se vydá na stopu sedmi podezřelých z vraždy jeho manželky – v nové verzi tak režisér chce, aby si postavy hrdiny a záporáka v polovině filmu vyměnily role. Ve filmu si zahraje Willem Dafoe a vrátit se měl i Ethan Hawke (Chlapectví), který s režisérem pracoval na jeho posledním filmu, ten ale podle čerstvých zpráv film opustil.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Punisher oficiálně zrušen

  A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady PunisheraJonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak zrušil jak Punishera, tak poslední zbývající Jessicu Jones, jejíž třetí série dorazí ještě letos. Zpráva o zrušení obou seriálu se setkala s hlasitým nesouhlasem většiny fanoušků na sociálních sítích, šéf Marvel TV Jeph Loeb tak reagoval otevřeným dopisem, ve kterém poděkoval za pět spolupráce všem tvůrcům, hercům, i štábům, a na závěr naznačil, že není nutně všem dnům konec, a hrdinové Daredevil, Iron Fist, Luke Cage, Jessica Jones i Punisher se potenciálně mohou v budoucnu vrátit. V jaké formě, a na jaké stanici, zatím zůstává otázkou.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Sebastian Stan střídá Chrise Evanse

  Herec Sebastian Stan (Já, Tonya) nahradí kolegu z MCU Chrise Evanse (Captain America: Občanská válka) ve snímku The Devil All the Time od režiséra Antonio Campose (epizody The Sinner, Christine). Evans snímek nakonec musel opustit kvůli nabitému rozvrhu. V drsném dramatu rozpínajícím se skrz dvě dekády se hlavní postava, Arvin, postupně promění ze šikanovaného chlapce v muže, který ví, kdy a jak se bránit. Na své cestě se přitom střetne s několika nelítostnými postavami – párem sériových vrahů, knězem, jenž ztratil víru, nebo místním zkorumpovaným šerifem. Zbytek obsazení čítá Toma Hollanda, Miu Wasikowskou, Roberta Pattinsona nebo Billa Skarsgarda.

   

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Další posily pro Dunu

  Pokud začínáte mít pocit, že se v Hollywoodu v současnosti neobsazuje žádný jiný film než Duna, pak máte nejspíš pravdu. O hereckých posilách pro chystanou adaptaci sci-fi klasiky od Franka Herberta jsme toho za poslední týdny napsali dost, rovnou tedy přejdeme k posledním přídavkům. Dříve tento týden se k filmu režiséra Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049, Příchozí) připojil Josh Brolin (Deadpool 2, Sicario), jenž se objeví v roli Gurneye Hallecka, věrného bojovníka rodu Atreidů a mentora hlavní postavy Paula Atreida (Timothée Chalamet). Není ale sám, nově byl totiž obsazen taky Jason Momoa (Aquamana, Hra o trůny), který vymění digitální vody za písky Jordánska coby Duncan Idaho, pravá ruka vévody Leta Atreida (Oscar Isaac). Kamery se roztočí letos na jaře a krom výše zmíněného Jordánska se bude točit také v Budapešti.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.2.2019

  Pokračování Breaking Bad na Netflixu

  Dnes již kultoví seriál Breaking Bad od stanice AMC znají nejspíš i ti, kteří ho nikdy neviděli. Před pár měsíci jsme se dozvěděli, že tvůrce oceňovaného hitu Vince Gilligan (Volejte Saulovi) plánuje filmové pokračování, a právě to nyní začalo nabírat reálné obrysy. Zaprvé, snímek uvede exkluzivně Netflix, později se ale dočká i premiéry na AMC. Příběh pak bude přímo navazovat na finále seriálu, pokud jste ho tedy ještě neviděli, měli byste přestat číst zde. To se točilo okolo Waltera Whitea (Bryan Cranston) a jeho pomsty skupině extremistů, která ho připravila o jeho drogové království. Ti zároveň drželi Walterova bývalého partnera Jesseho Pinkmana (Aaron Paul), jako svého zajatce. V závěru se Jessemu povedlo uniknout, diváci už se ale nikdy nedozvěděli, jak to s ním nakonec dopadlo. Nový film tedy tuto část příběhu dokončí. Aaron Paul se tudíž logicky vrací do hlavní role, Gilligan snímek napsal a zároveň jej i natočí. Účast Bryana Cranstona zatím vypadá nepravděpodobně, tvůrci ale oficiálně nic nepotvrdili.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Najdou Daredevil a spol. nový domov?

  Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože je stále zejména kvůli nově chystané streamovací službě Disney+ poměrně nepřehledná, možná teď někdo přeci jen našel cestu ven. Tím někým je streamovací služba Hulu, domov hitu Příběh služebnice nebo v budoucnu minisérie The Devil in the White City od Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Šéf Hulu se totiž nechal slyšet, že by s Marvelem velice rád rozšířil spolupráci, a to klidně v podobě oživení zrušených seriálů. Marvel již s Hulu spolupracuje na adaptaci komiksu Runaways a v nejbližších letech rovněž přivede na malou obrazovku animované seriály M.O.D.O.K., Hit Monkey, Tigra and Dazzler a Howard the Duck. Ti se pak po vzoru Defenders spojí v crossover jménem The Offenders. Aby toho nebylo málo, díky akvizici studia 21th Century Fox teď Disney získá v Hulu šedesátiprocentní podíl. Kolem a kolem si tak Hulu buduje docela výsadní pozici, otázkou nicméně zůstává, do jaké míry bude chtít Disney filtrovat obsah mezi několik různých služeb, obzvlášť teď, když se studio chystá na své streamovací platformě uvést hrané seriály provázané s filmovými Avengers, specificky okolo postav Lokiho, Scarlett Witch nebo Winter Soldiera. Následující měsíce tak nejspíš napoví víc.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Oscaři mají na krku další kontroverzi

  Poté, co akademie selhala v plánu najít pro letošní rok moderátora a jejím zástupcům se nepodařilo protlačit vznik nové kategorie nejpopulárnějších filmů, je tu další malý skandál. Tento týden se totiž oznámilo, že celkem čtyři oscarové kategorie budou prezentovány během reklamních přestávek – výherce v těchto kategoriích tak televizní diváci živě neuslyší ani neuvidí. Místo toho si je budou moci přehrát na online streamu, nebo poslechnout později během vysílání. To by ještě nebylo nic tak hrozného, už dříve bylo řečeno, že se letošní ročník vysílání oscarového večera bude různými metodami zkracovat. Problém tkví v tom, že místo tzv. vyškrtnutí menších kategorií, se akademie rozhodla odsunout čtyři poměrně výrazné, specificky se jedná o kameru, střih, make-up a krátkometrážní hraný film. Zde se hodí zmínit, že právě kategorie nejlepšího střihu většinou předpověděla i vítěze v kategorii nejlepší film. Akademie se pak brání tím, že hodlá tyto čtyři kategorie, které nebudou vysílány v přímém přenosu, každý rok měnit, ani to však nezabránilo řadě tvůrců ve vyjádření jejich hlasitého nesouhlasu s tímto nešťastným rozhodnutím. Udílení cen proběhne 24. února.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 122 244 365 486

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 23.12.2006

  Filmy roku 2006 podle CSFD

  Sly *Rocky* Stallone právě v amerických kinech úspěšně dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Jsem jeho comebackem upřimně dojat a určitě nejsem sám. Zde na CSFD pochází většina z nás z generace, která si na jeho akčním hrdinství stavěla chlapecké hodnoty. A na to se nezapomíná.
  Je tady konec roku. Hektického, pro CSFD úspěšného. A hodně horkého (už i tučnáci z toho rapujou!). Jsou to možná první Vánoce, kdy mi na okně sedí moucha, Ježíšek běhá po venku v Boratových plavkách a Dustin Hoffman se učí kuchařskému umění. Ale určitě nebudou prvními Vánocemi, které strávím nad CSFD. Na oko jsem s mojí \'oficiální rodinou\' a tlačím do sebe maminčiny medovníky, ale ve skutečnosti se věnuju CSFD galeriím, posterům a trailerům. Priority jsou zapeklitá věc. Jak to je s vámi? Jste na tom podobně? Pokuď ano, patří vám toto blahopřání duplovaně:
  Všem vám, ať už jste na CSFD zatím jenom mrkli okem, nebo tady s námi trávíte denně celé hodiny, přeji pohodové prožití vánočních svátků, divokého Silvestra a do Nového roku jen to NEJ-NEJ-NEJ.

  A na závěr pětice NEJLEPŠÍCH \'masově navštěvovaných\' filmů českých a slovenských kin roku 2006 podle CSFD:
  1. Let číslo 93
  2. Potomci lidí
  3. Auta
  4. Casino Royale
  5. Skrytá identita

  (POMO)
 • Obrázek k novince 4.12.2006

  Nová CSFD

  Šestiletá CSFD opouští zdi školky a chystá se do školy. Toto nové oblečení, větší font a tlustější vydání, je přizpůsobeno dnes nejpoužívanějšímu rozlišení monitorů. Pokud se Vám líbila stará CSFD, na jednoduchost a plastičnost grafiky této nové si možná budete chvilku zvykat, ale po týdnu až dvou se Vám zalíbí. Je to cesta současného trendu, větší profesionality a decentnosti, díky kterým CSFD definitivně získává image projektu, hodného současné denní návštěvnosti, cca 45 tisíc unikátních návštěvníků a 800 tisíc zobrazených stránek. Výraznější obsahová vylepšení teprve přijdou, pro začátek tu máme tato:
  Tvůrcům a hercům se v jejich profilech bude v novém podání lebedit jako v bavlnce. Můžete už o nich vést i diskuze (žebříček nejdiskutovanějších tvůrců a herců najdete ve Statistikách) a filmy v jejich filmografiích si můžete seřazovat podle kvality od nejlepších po nejslabší / nehodnocené. V profilech filmů v pravém sloupci s hodnoceními uživatelů se nově zobrazuje 20 hodnocení. Pokud jste přihlášeni, zobrazí se vám tak 10 vašich oblíbených uživatelů + 10 dalších z předních příček žebříčku Nejoblíbenějších uživatelů. Malé změny nastaly v sekcích Novinky, Diskuze a na hlavní stránce CSFD, kde výraznější prostor dostaly TV tipy dne, trailery a novinky na DVD.
  Přeji Vám hezký den a předvánoční čas, a užijte si CSFD do sytosti. (POMO)
 • Obrázek k novince 27.11.2006

  Filmasia 2006: Vylodění na Tchaj-wanu

  Druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia konající se ve dnech 30. 11. 3. 12. 2006 nabídne v pražských kinech Aero a Světozor průřez tím nejlepším z dalekého východu a přinese s sebou řadu akcí s asijským filmem spojených. Jak jsme již zmínili, letošním hlavním tématem je kinematografie Tchaj-wanu. Program přináší na 44 projekcí asijských filmů rozdělených do tří základních sekcí. V rámci režisérského pátku ve Světozoru Filmasia 2006 nabízí v rámci sekce Pocta Hou Hsiao-Hsiena kolekci čtyř filmů této výjimečné osobnosti, Three Times, Millenium Mambo, Café Lumiere a legendární Město smutku. Sekce Nový tchaj-wanský film pak skrývá 19 snímků nejrozličnějších žánrů. Mnohé z nich byly u nás již s úspěchem promítány, mimo jiné i Blue Cha Cha, jenž na letošním festivalu v Karlových Varech patřila k jednomu z nejnavštěvovaněšjších filmů asijské produkce, nebo Formula 17 režiséra Yin-jung Chena, od něhož budou mít navštěvníci možnost zhlédnout i další film, akční komedii Catch. Zajímavostmi z programu festivalu Filmasia 2006 jsou například premiérové uvedení debutu slavného a oscarem ověnčeného režiséra Anga Leeho Tlačit rukama, dokumenty a studentské filmy vycházejících hvězd současné tchaj-wanské kinematografie nebo třeba Korejská hororová noc v Aeru s filmy Cinderella a Dead Friend. (May)
 • Obrázek k novince 21.11.2006

  Festival Francouzského filmu

  Quest-ce qui passe ce soir au cinéma? Že neumíte francouzsky, žabí stehýnko byste pozřeli leda tak omylem a vůbec netušíte kdo je Amélie? To všechno se jistě rázem změní během Festivalu Francouzského Filmu. Jeho 9. ročník se uskuteční ve dnech od 23. do 27. listopadu v pražském kině Světozor, v kinosálu Francouzského institutu v Praze, a současně také v Brně (kino Art), Českých Budějovicích (Kotva) a Hradci Králové (Centrál). Promítnuto nám bude přes 30 filmů a dokumentů vybraných českými kritiky a distributory, z toho pět předpremiér: Narko režisérského dua Gilles Lellouche a Tristana Auroueta.
  Mezi záplavou dalších filmů je navíc možné omrknout v předsálí kin (Světozor, Kotva, Centrál a ve Francouzské alianci v Brně) fotografické portréty francouzských umělců, dříve publikovaných v renomovaném časopise Cahiers du cinéma, nebo se zúčastnit debaty \"Kulatý stůl\" ve Francouzském institutu v Praze, kde se budou zahraniční i domácí odborníci zamýšlet nad otázkou \"proč podporovat národní kinematografii?\". Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky (kromě dokumentu Jane Birkin), vstupné 70 Kč, na debatu Kulatý stůl vstup volný. (medii)
 • Obrázek k novince 18.11.2006

  Normální festival

  Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji, některé věci zvládají jen s odborným dohledem, a těm, kteří mají takzvaně o kolečko víc, či chcete-li o kolečko míň. Zárukou kvality a lákadlem zároveň nám budiž nejen film Idioti režiséra Larse von Triera, ale i drama Osmý den s Danielem Auteuilem v hlavní roli, za níž byl oceněn Zlatou palmou z Cannes. Diváci, kteří herecké výkony Johnnyho Deppa a Leoparda DiCapria ve filmu Co žere Gilberta Grapea? již dávno ocenili, by si neměli nechat ujít například norský snímek Elling, nebo divácky úspěšný Do Paříže!, při kterém zjistí, že i německá komedie může být svěží. Pro osoby hloubavější zde bude k vidění dokument Hows Your News?, nebo Případ na hraně: Lid vs Eunice Baker. Den před zahájením festivalu budou v rámci \"Dokumentárních pondělků\" v kině Světozor k vidění další dva tematické dokumenty Nenormální a Born Dead. Projekce bude doplněna krátkými předfilmy a videoklipem k písni Svefn-g-englar islandské skupiny Sigur Rós. Rezervace lístků (80 až 90 Kč) je možná on-line na www.kinoaero.cz, nebo jako obvykle v pokladně kina - tam si také ohlídejte, je-li vámi vybraný film s českými titulky, anglickými, nebo jen v originální verzi a simultánním překladem do sluchátek! Ozvěny Normálního festivalu zazní i na Slovensku ve filmovém klubu při UKF v Nitře ve dnech 4. - 5. prosince. (medii)
 • Obrázek k novince 15.11.2006

  Festival krátkých filmů Praha

  Letošní listopad je plný filmových událostí a lahůdek, a jednou z nich je i poměrně čerstvý Festival krátkých filmů Praha. Během jeho 2. ročníku nám pořadatelé představí celkem 73 krátkých hraných filmů v deseti programových blocích a to ve dnech od 15. do 18. listopadu 2006 v pražském kině Světozor. Kromě jednadvaceti soutěžních filmů, které budou rozděleny do tří bloků, bude velice zajímavé shlédnout sekci První podání krátké filmy slavných, v níž budou odhaleny první filmové krůčky dnes již věhlasných režisérů jakými jsou například Lars von Trier, Roman Polanski, Ridley Scott a další. V sekci \"Labo experiment a nové směry\" mají diváci jedinečnou možnost setkat se s jedenácti filmy, které byly zpracovány novými technologiemi, nebo s využitím neobvyklých postupů digitální úpravou obrazu, počítačovou animací, či s odlišnou strukturou filmového prostoročasu. Další nesoutěžní bloky budou věnovány tomu nejlepšímu z Mexika, Velké Británie, německého festivalu Interfilm Berlin a také filmům oceněným na světových festivalech. V pětičlenné mezinárodní porotě zasedne mimo jiné režisér a scénárista Jan Hřebejk, herečka Aňa Geislerová a Heinz Hermanns - ředitel festivalu Interfilm Berlin. Možnost hlasovat a zvolit tak nejlepší krátký film budou mít i diváci prostřednictvím hlasovacího letáku, který obdrží při vstupu do kinosálu. Divácká cena bude předána v rámci slavnostního zakončení 18.listopadu, stejně tak jako hlavní cena poroty. Vstupenky budou k dostání za 50 Kč v pokladně kina Světozor. (medii)
 • Obrázek k novince 9.11.2006

  FAMUFEST 2006

  Fanoušci kinematografie se nemusí nechat rozházet prvními mrazíky, ani vichřicemi, natož chumelenicí, protože budou mít do konce roku mnoho příležitostí zalézt do kina a pěkně se tam ohřát. První významnou událostí počátku tohoto měsíce bude FAMUFEST 2006. Jeho již 23. ročník se uskuteční ve dnech 9.-12.listopadu 2006 v prostorách kina Atlas a Divadla Archa. Během tohoto osobitého festivalu se představí soutěžní i nesoutěžní filmy, a přehlídka bude tradičně obohacena širokým doprovodným programem zahrnujícím koncerty, výstavy a diskusní fóra. Porota složená z českých i světových osobností filmu bude udílet ocenění v patnácti kategoriích. Do rukou vítězů pak poputuje soška \"Maxim\" a dále finanční či materiální odměna, jež má podpořit mladé filmaře v jejich další tvorbě. Vstupenky na celodenní projekce je možné zakoupit v Divadle Archa za 100 Kč, v kině Atlas pak na jednotlivé projekční bloky za 40 Kč. (medii)
 • Obrázek k novince 4.11.2006

  Filmasia 2006

  Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních letech zaznamenala velmi silnou \"novou vlnu\", jenž světu představila hodnotné režiséry jak na poli komerce, tak artu. Filmasia 2006 přichází běhěm čtyř dnů s třiceti filmy představovanými ve třech sekcích, v nichž se organizátoři pokusí odhalit kouzlo Tchajwanu divákům náročným, ale i těm, kteří si přišli do kina jen odpočinout. V sekci Nové filmy se objeví řada novinek, které se díky spolupráci festivalu s Taipei Economic and Cultural Office shodují s nejúspěšnějšími filmy řady festivalů přímo v Asii. Druhou exkluzivní sekcí, zejména pro náročnější diváky, je přehlídka filmů Hou Hsiao Hsiena který je znám klubovým divákům například svou rodinnou kronikou MĚSTO SMUTKU. Speciální kolecke pak slibuje zajímavé dokumenty, studentské filmy a filmy klasické tchajwanské kinematografie. Specialitou Filmasie 2006 bude Hororová noc a jednorázová projekce thajské romantické komedie, hitu letošního Karlovarského festivalu, CITIZEN DOG. Festival také doprovodí koncert tradiční hudby a výstava fotografií a filmových plakátů v prostorech kin. (May)
 • Obrázek k novince 2.11.2006

  Přehlídka švédských filmů

  Nejen milovníci Ingmara Bergmana si přijdou na své v pražském kině Aero. Ve dnech od 2. až 5.listopadu zde proběhne přehlídka švédských filmů a během pěti večerů jich bude možné zhlédnout celých 12! Speciálně Bergmanovi bude věnován téměř celý páteční večer 3.11., kdy se hned po dokumentárním filmu o kameramanovi Svenu Nykvistovi Světlo je mým společníkem, budeme moci ponořit do dokumentu Bergman Islands. V něm se vůbec poprvé podíváme do Bergmanova soukromí, na ostrov Färo v Baltském moři, kde tento tvůrce žije. Hned poté nám budou naservírovány mistrovy Lesní jahody a Mlčení. Kromě těchto dvou lahůdek vypíchněme ještě Four Weeks in June (H. Meyer) (medii)
1 16 31 46 58 59 60 61 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace