Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 20.5.2019

  Playstation hry zamíří do kin

  Sony Interactive Entertainment se chystá zlomit prokletí filmových adaptací videoher. Herní odnož mateřského Sony totiž zakládá vlastní filmové studio. Nově vzniklá společnost Playstation Productions tak dostane přístup k rozsáhlé knihovně her, které nyní začne adaptovat na velká plátna. Tituly jako Metal Gear Solid, Uncharted, The Last of Us nebo God of War se tak brzy mohou začít objevovat v kinech, podle všeho se navíc již na několika zatím nespecifikovaných projektech pracuje. Studio povede Asad Qizilbash a ten se nyní svěřil serveru Hollywood Reporter, že místo dosavadního licencování svých značek jiným studiím se teď na produkci budou podílet lidé, kteří mají ke hrám blíže. O distribuci filmů se pak následně postará už klasické Sony Studios. Že to navíc Qizilbash a spol. myslí vážně podtrhuje také fakt, že se šéf nově vzniklého studia dva roky bavil s režiséry a producenty, mezi něž patří taky Lorenzo di Bonaventura (Transformers) nebo Kevin Feige (Avengers: Endgame), aby lépe porozuměl filmovému průmyslu a práci s obřími universy. Napodobit úspěch Marvelu by pro něj prý bylo skvělé. 

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.5.2019

  Slavné herečky ve víru akce

  Režisér Navot Papushado (Vzteklina, F is for Falling) už pár měsíců chystá brutální akční thriller Gunpowder Milkshake, jehož příběh by měl vyprávět o vražedném duu matky s dcerou ve světě s bohatou propracovanou mytologií a přísnými pravidly. Tvůrci už stihli do filmu obsadit herečky Karen Gillan, Lenu Headey, Michelle Yeoh nebo Angelu Bassett, které dále doplní charakteristický Paul Giamatti. Nejnovějším přírůstkem je pak rovněž Carla Gugino, která má ztvárnit postavu, jež je součástí tajného sesterstva, které přijde na pomoc postavě hrané Gillan ve chvíli, kdy to s ní začne vypadat špatně. Scénář sepsal Ehud Lavski spolu s Papushadoem a snímek dorazí do kin příští rok.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 20.5.2019

  John Wick sesadil Avengers

  Aktualizováno: Po týdnech totální dominance v kinech se komiksový megahit Avengers: Endgame konečně musel sklonit před nově příchozím zabijákem v podání Keanu Reevese. Jeho třetí John Wick si totiž o svém debutujícím víkendu došel pro 57 milionů dolarů jenom z USA, což ho v kombinaci se zbytkem světa posunulo k hranici téměř 150 milionů. Přesně to dělá 149,2 milionů a tudíž nejlepší debut v sérii. V tomhle případě zřejmě pomohl fakt, že se jedná o závěr trilogie a nadšení byli jak diváci, tak kritici. První místo na mezinárodním trhu konečně uchvátil žluťásek od Warner Bros., Pokémon: Detektiv Pikachu už má tak na kontě celkem 287,4 milionů a pokračuje v boji o právo na pokračování. No a konečně je třeba zmínit ještě partu okolo Tonyho Starka, Avengers: Endgame mají totiž po necelém měsíci od premiéry na kontě 2,615 miliardy a do překonání Avatara už jim tak zbývá zhruba 173 milionů. Marvel by tuto metu jistě rád pokořil, tento týden ale do kin míří hraný Aladdin a je otázkou, kolik dalších milionů si pohádka od Disneyho schramstne pro sebe.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.5.2019

  Michelle Rodriguez zpátky v akci

  Krátce před premiérou zatím posledního dílu Rychle a zběsile se objevily zprávy, že herečka Michelle Rodriguez (Vdovy, Alita: Bojový Anděl) zvažuje odchod z akční série. Důvodem byl nedostatek kvalitních ženských postav v doposud spíše chlapském univerzu. Herečka tak zřejmě s tvůrci série dlouhou dobu vyjednávala a nakonec byla úspěšná, devátý díl totiž najal čerstvě novou scenáristku, jejíž jméno se zatím tají, která ovšem bude mít za úkol proměnit doteď spíše jednorozměrné ženské postavy v plnokrevné charaktery. Nově by tak ženy v testosteronem nabité sérii měly převzít mnohem větší roli. S premiérou devátého filmu v režii Justina Lina se počítá na příští léto.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.5.2019

  Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

  Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí společně totiž remake historického hororu Lovci čarodějnic z roku 1968, který je mnohými považován za neprávem přehlíženou klasiku. Refn se upsal k produkci filmu už před několika lety, od té doby se ale kolem projektu nic nedělo. Snímek ale čerstvě přibral nového scenáristu Jona Crokera (Žena v černém 2: Anděl smrti) a především právě režiséra. Hillcoatův poslední film v kinech příliš neoslnil, jeho posledním dílem je tak epizoda seriálu Černé zrcadlo. Příběh původního snímku vypráví o skutečné historické postavě ze 17. století, která během nepokojů v Anglii projíždí zemi a očišťuje společnost od kacířů, démonů a samozřejmě taky čarodějnic.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.5.2019

  Návrat Beverly Hills provází potíže

  Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově pojmenovaný jako BH90210 showrunner Patrick Sean Smith a několik dalších scenáristů. Oficiální důvod nikdo neuvedl, neoficiální zdroje ovšem tvrdí, že za odchod mohou tvůrčí neshody s dvěma hlavními herečkami a taky studiem FOX. Seriál tak nově převezmu Paul Sciarrotta a původní tvůrci Chris Alberghini a Mike Chessler. Před kamery se vrací Jason Priestley, Shannen Doherty, Jennie Garth, Ian Ziering, Gabrielle Carteris, Brian Austin Green i Tori Spelling. Zesnulý Luke Perry účinkoval v seriálu Riverdale a do Beverly Hills se vracet neměl.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.5.2019

  Gibsonův western nabírá slavné hvězdy

  Remake ikonického westernu Divoká banda od režírujícího Mela Gibsona (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Statečné srdce) nabírá obsazení. V hlavních rolích se tak objeví Michael Fassbender, Jamie Foxx a Peter Dinklage. Příběh původního filmu sledoval skupinu stárnoucích banditů, kteří se chystali na svoji poslední velkou loupež. Mezitím je však pronásledoval jejich bývalý partner, kterého kdysi zradili. Gibson má před sebou několik hereckých povinností a taky režii dramatu Rothchild se Shiou LaBeoufem v hlavní roli stejně jako režii válečného velkofilmu Destroyer, do premiéry jeho westernu tak budeme muset pár let počkat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 17.5.2019

  Kdo si zahraje Batmana?

  The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového netopýřího muže je velké haló. To teď navíc zesílilo po čerstvé zprávě, že studio a režisér konečně našli svého vysněného protagonistu. Měl jím být herec Robert Pattinson, kterého diváci mohou znát díky jeho dřívějším rolím v Harrym Potterovi nebo Twilight sáze, jenže od té doby si Pattinson vybírá spíše artovější projekty a svůj herecký rejstřík tak dávno rozšířil o několik zajímavých rolí, z nichž stojí za zmínku například Ztracené město Z nebo Dobrý časy. Krátce na to se však ukázalo, že Pattinson roli nemá tak úplně jistou, ve hře je totiž podle všeho ještě Nicholas Hoult (X-Men: Dark Phoenix, Tolkien) a oficiálně tak nikdo obsazen nebyl. Pokud ovšem studio či režisér nevytáhnou z rukávu zcela nečekané jméno, příštím Batmanem se stane jeden z dvojice výše zmíněných pánů. Co na tu volbu říkáte?

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 16.5.2019

  Pixar se vydá cestou originality

  Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To by se teď ale mělo do budoucna změnit. Slavné studio totiž hodlá upravit svoji strategii a od nynějška se tak bude soustředit už exkluzivně na nové tituly a originální náměty. Tah oznámil nový šéf studia Pete Docter, který nahradil vyhozeného Johna Lassetera. Na rok 2020 je zatím oznámený pouze jeden snímek a to Onward, další ale budou rychle následovat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.5.2019

  Smolná produkce Bonda pokračuje

  Už to vlastně není ani moc vtipné. Produkci na poslední bondovce s Danielem Craigem totiž za poslední dva roky postihlo tolik problémů, že je v tuhle chvíli zázrak, že vůbec nějaký film vzniká. Po najmutí a odchodu režiséra Dannyho Boyla, několikrát přepisovaném scénáři, jenž se prý stále potýká s problémy a novými úpravami během natáčení, až po několikrát odložené datum premiéry, se dosud nepojmenovaný Bond 25 konečně začal před pár dny na Jamajce točit. Nyní však několik různých zdrojů uvádí, že se jen pár dní po začátku natáčení zranila rovnou hlavní zvěda filmu Daniel Craig. Ten si měl během sprintování vyvrtnout kotník a kvůli velké bolesti byl podle všeho okamžitě převezen zpátky do Spojených států do nemocnice, kde mu provedli rentgen. Natáčení se tak znovu přerušilo, a přestože zatím není jasné, o jak vážné zranění se jedná a na kolik dní, respektive týdnů se produkce zastaví, premiéra snímku je opět v ohrožení.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 126 252 377 502

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 15.11.2006

  Festival krátkých filmů Praha

  Letošní listopad je plný filmových událostí a lahůdek, a jednou z nich je i poměrně čerstvý Festival krátkých filmů Praha. Během jeho 2. ročníku nám pořadatelé představí celkem 73 krátkých hraných filmů v deseti programových blocích a to ve dnech od 15. do 18. listopadu 2006 v pražském kině Světozor. Kromě jednadvaceti soutěžních filmů, které budou rozděleny do tří bloků, bude velice zajímavé shlédnout sekci První podání krátké filmy slavných, v níž budou odhaleny první filmové krůčky dnes již věhlasných režisérů jakými jsou například Lars von Trier, Roman Polanski, Ridley Scott a další. V sekci \"Labo experiment a nové směry\" mají diváci jedinečnou možnost setkat se s jedenácti filmy, které byly zpracovány novými technologiemi, nebo s využitím neobvyklých postupů digitální úpravou obrazu, počítačovou animací, či s odlišnou strukturou filmového prostoročasu. Další nesoutěžní bloky budou věnovány tomu nejlepšímu z Mexika, Velké Británie, německého festivalu Interfilm Berlin a také filmům oceněným na světových festivalech. V pětičlenné mezinárodní porotě zasedne mimo jiné režisér a scénárista Jan Hřebejk, herečka Aňa Geislerová a Heinz Hermanns - ředitel festivalu Interfilm Berlin. Možnost hlasovat a zvolit tak nejlepší krátký film budou mít i diváci prostřednictvím hlasovacího letáku, který obdrží při vstupu do kinosálu. Divácká cena bude předána v rámci slavnostního zakončení 18.listopadu, stejně tak jako hlavní cena poroty. Vstupenky budou k dostání za 50 Kč v pokladně kina Světozor. (medii)
 • Obrázek k novince 9.11.2006

  FAMUFEST 2006

  Fanoušci kinematografie se nemusí nechat rozházet prvními mrazíky, ani vichřicemi, natož chumelenicí, protože budou mít do konce roku mnoho příležitostí zalézt do kina a pěkně se tam ohřát. První významnou událostí počátku tohoto měsíce bude FAMUFEST 2006. Jeho již 23. ročník se uskuteční ve dnech 9.-12.listopadu 2006 v prostorách kina Atlas a Divadla Archa. Během tohoto osobitého festivalu se představí soutěžní i nesoutěžní filmy, a přehlídka bude tradičně obohacena širokým doprovodným programem zahrnujícím koncerty, výstavy a diskusní fóra. Porota složená z českých i světových osobností filmu bude udílet ocenění v patnácti kategoriích. Do rukou vítězů pak poputuje soška \"Maxim\" a dále finanční či materiální odměna, jež má podpořit mladé filmaře v jejich další tvorbě. Vstupenky na celodenní projekce je možné zakoupit v Divadle Archa za 100 Kč, v kině Atlas pak na jednotlivé projekční bloky za 40 Kč. (medii)
 • Obrázek k novince 4.11.2006

  Filmasia 2006

  Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních letech zaznamenala velmi silnou \"novou vlnu\", jenž světu představila hodnotné režiséry jak na poli komerce, tak artu. Filmasia 2006 přichází běhěm čtyř dnů s třiceti filmy představovanými ve třech sekcích, v nichž se organizátoři pokusí odhalit kouzlo Tchajwanu divákům náročným, ale i těm, kteří si přišli do kina jen odpočinout. V sekci Nové filmy se objeví řada novinek, které se díky spolupráci festivalu s Taipei Economic and Cultural Office shodují s nejúspěšnějšími filmy řady festivalů přímo v Asii. Druhou exkluzivní sekcí, zejména pro náročnější diváky, je přehlídka filmů Hou Hsiao Hsiena který je znám klubovým divákům například svou rodinnou kronikou MĚSTO SMUTKU. Speciální kolecke pak slibuje zajímavé dokumenty, studentské filmy a filmy klasické tchajwanské kinematografie. Specialitou Filmasie 2006 bude Hororová noc a jednorázová projekce thajské romantické komedie, hitu letošního Karlovarského festivalu, CITIZEN DOG. Festival také doprovodí koncert tradiční hudby a výstava fotografií a filmových plakátů v prostorech kin. (May)
 • Obrázek k novince 2.11.2006

  Přehlídka švédských filmů

  Nejen milovníci Ingmara Bergmana si přijdou na své v pražském kině Aero. Ve dnech od 2. až 5.listopadu zde proběhne přehlídka švédských filmů a během pěti večerů jich bude možné zhlédnout celých 12! Speciálně Bergmanovi bude věnován téměř celý páteční večer 3.11., kdy se hned po dokumentárním filmu o kameramanovi Svenu Nykvistovi Světlo je mým společníkem, budeme moci ponořit do dokumentu Bergman Islands. V něm se vůbec poprvé podíváme do Bergmanova soukromí, na ostrov Färo v Baltském moři, kde tento tvůrce žije. Hned poté nám budou naservírovány mistrovy Lesní jahody a Mlčení. Kromě těchto dvou lahůdek vypíchněme ještě Four Weeks in June (H. Meyer) (medii)
1 17 32 48 60 61 62 63 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace