Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 1.7.2020

  Mahershala Ali bude Jack Johnson

  Oscarový herec Mahershala Ali (Moonlight, Zelená kniha) se upsal hlavní roli boxera Jacka Johnsona v nadcházející biografické minisérii Unruly od HBO. Ali bude seriál produkovat spolu s Tomem Hanksem a Kenem Burnsem, Projekt by měl být historicky přesným obrazem prvního černošského mistra těžké váhy mezi lety 1908 – 1915, tedy v době, kdy vrcholila éra tzv. zákonů Jima Crowa. Šestidílnou minisérii napíše Dominique Morisseau na základě Burnsova dokumentu Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson a doprovodné knihy Geoffreyho C. Warda. Ali už v minulosti hrál Johnsona o dvě dekády dříve v divadelní hře The Great White Hope.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 30.6.2020

  Zemřel herec a režisér Carl Reiner

  V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak později potvrdila jeho asistentka Judy Nagyová a syn Rob Reiner.

  Rodák z Bronxu s židovskými kořeny začal na divadelních prknech Broadwaye a poté se usadil v televizi, kde prorazil zejména díky The Dick Van Dyke Show. Za svou televizní tvorbu byl celkem šestnáctkrát nominován na cenu Emmy, z toho devětkrát toto ocenění vyhrál. V pozdějších letech režíroval nemálo celovečerních snímků, z nichž lze zmínit zejména komedie se Stevem Martinem Cvok, Mrtví muži nenosí skotskou sukni a Muž se dvěma mozky. Zahrál si ve filmech jako To je ale bláznivý svět a Průvodce ženatého muže. Mladší diváci ho mohou znát zejména ze série Dannyho parťáků, kde ztvárnil postavu Saula Blooma, nebo ze seriálu Dva a půl chlapa. Jeho hlas jsme mohli v nedávné době slyšet i v seriálu Griffinovi a nejnovějším pokračování Toy Story: Příběhu hraček.

  V Carlových stopách dodnes kráčí jeho syn, Rob Reiner, jenž je světově uznávaným režisérem, autorem snímků jako Hraje skupina Spinal Tap, Stůj při mně, Misery nechce zemřít a Pár správných chlapů.

  (Goldbeater)
 • Obrázek k novince 30.6.2020

  Kina AMC s otevřením nespěchají

  Největší americká síť kin AMC Theatres oznámila, že sály neotevře dříve než koncem července. Důvodem je nedávný nárůst v počtu případů koronaviru. Řetězec s otevřením nespěchá i proto, že se dvě velké červencové premiéry – Tenet a Mulan – posunuly až na srpen. Původně mělo dojít k otevření zhruba 450 poboček už 15. července, nyní je tedy datum otevření stanoveno na 30. července s tím, že zbytek kin posléze bude otevřeno v srpnu. Zbylé americké řetězce Cinemark Theatres a Regal Cinemas nejspíš budou následovat stejný vzor. U nás se situace nemění, i přes nárůst nových případů zatím zůstávají sítě Cinestar i CinemaCity otevřené.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 29.6.2020

  Waititi chystá projekty o kolonizaci

  Režisér a producent Taika Waititi oznámil tři domácí projekty od tří různých režisérů, na které bude dohlížet skrze svoji společnost Piki Films. Všechny se pak tematicky budou točit kolem britské kolonizace. Tím prvním bude adaptace románu The Imaginary Lives of James Poneke o mladém maorském teenagerovi, který odcestuje do Londýna, kde ho vystaví v muzeu jako součást živé výstavy. Nejprve si užívá pozornosti ostatních, brzy ale zjistí, že jej stále všichni považují za pouhého divocha. Druhým filmem bude adaptace stand-up komedie Down the Rabbit Hole o dívce, která uteče z domova, aby se provdala za třikrát tak starého muže. Následně ale skončí v britském vězení, kde se teprve v uvozovkách najde. Posledním projektem je seriál Better the Blood o zapálené maorské vyšetřovatelce, který je na stope sériovému vrahovi, jenž se bude mstít za kolonizaci Nového Zélandu. Premiéry zatím nebyly oznámeny.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 29.6.2020

  Další oslavována hra míří do televize

  Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž dostane také chválený hit z roku 2019 Disco Elysium. Svět hry je postavený na románu Roberta Kurvitze Sacred and Terrible Air a vypráví o zkušeném detektivovi s tajemnou minulostí, který musí rychle vyřešit případ, jenž by mohl potenciálně explodovat do otevřené občanské války mezi politickými frakcemi. Hra získala několik významných ocenění, včetně například toho za nejlepší příběh či nejlepší nezávislou hru, a uspěla hned třikrát dokonce i na cenách BAFTA. Time Magazine ji pak označil za jednu z nejlepší za poslední dekádu. Producenti nyní dávají do kupy tvůrčí tým.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 28.6.2020

  Disney posunulo Mulan

  Ačkoliv už to začíná být mírně unavující, neustále informovat o tom, jak studia něco odsouvají, přesouvají, nebo jinak míchají s premiérami nadcházejících filmů, psát se to musí. Zejména když jde o tak zásadní blockbustery, jako je Mulan, která má dostatek sil na to znovu nastartovat kina po celé Asii. Jenže to by nejdřív musela pandemie koronaviru konečně odejít, což se neděje. Studio Disney tak den po odsunutí Nolanova Tenetu přeložilo Mulan rovnou o měsíc později na 21. srpna.

   

  Letní filmová sezóna je tak de facto mrtvá, přičemž o té podzimní bychom si v tuto chvíli neměli dělat žádné iluze. V současnosti už většina filmů byla přeložena buď na příští rok, nebo konec letošního, a momentálně se tak bijí jen Warneři s Disney o to, kdo první si troufne poslat svůj film do kin a otestovat, jestli na něj publikum vyrazí, nebo ne. Netřeba dodávat, že podobný test by mohl obě studia přijít velmi draze, jelikož rozpočet obou snímků se pohybuje okolo 200 milionů dolarů.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 27.6.2020

  Gerard Butler chce zachránit svět

  Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého domu se ale kariéry drsňáka jen tak nevzdává. Diváci jej nejblíže budou mít šanci znovu spatřit v nadcházejícím katastrofickém filmu Greenland, herec nicméně potvrdil, že už chystá rovnou dvě další pokračování ke svým nedávným akčním sériím. Tím prvním bude pokračování série Pád. Na otázku, proč už se těší na další sequel Butler odpověděl, že svět je na tom momentálně dost špatně a Mike Banning (ústřední hrdina příběhu) je přesně tím člověkem, který by nás mohl zachránit. Herec sice vtipkoval, my se ale bojíme, že by mohl mít pravdu. Druhým filmem každopádně bude pokračování Dokonalé loupeže z rok 2018. Zatím není vůbec jasné, kdy oba filmy dorazí, nicméně fanoušci se už aspoň můžou začít těšit.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 27.6.2020

  Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

  Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s Robbie na Harley Quinn: Birds of Prey, dále píše sólovku Flashe a rovněž připravuje Batgirl. Snímek pak bude stát samostatně od chystaného rebootu hlavní série, jenž mají na starosti Ted Elliott (původní filmy) a Craig Mazin (Černobyl). Disney zřejmě chce z Pirátů udělat další marvelovky, tedy několik filmů o různých postavách, jež by se mohly časem střetávat. Důležité je ovšem zmínit, že Johnny Depp aka proslulý Jack Sparrow nebude mít s novými filmy nic společného.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 26.6.2020

  Tenet znovu odložen

  Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva týdny. Ani v tomhle případě přitom nepočítejme nutně s tím, že se jedná o definitivní datum premiéry – USA čerstvě zaznamenaly nejvyšší denní počet nových případů onemocnění COVID-19 a z Číny přichází informace o možné druhé vlně koronaviru, pakliže se to ukáže být pravda, nových filmů se v dohledné době v kinech jen tak nedočkáme. Warneři mezitím chystaly do kina poslat rovněž znovu Počátek jako přípravu na snímek Tenet, ten se ale rovněž posunul, a to právě na 31. červenec. Jedná se navíc pouze o americká kina, zatím nemáme zprávu, že by se Počátek vracel i k nám.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 26.6.2020

  Cyberpunk 2077 dostane seriál

  Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu. První série anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners by měla mít deset epizod, vznikne pod Netflixem a bude vyprávět příběh pouličního kluka, který se snaží přežít v modifikacemi-posedlém městě. Eventuálně se stane žoldákem, kterým se v tomto světě přezdívá edgerunneři. Seriál natočí Hirojuki Imaiši (PromareKill La Kill) a na streamovací službu dorazí v roce 2022. Na oznamovací ukázku se můžete mrknout zde.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 141 281 420 560

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 4.11.2006

  Filmasia 2006

  Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních letech zaznamenala velmi silnou \"novou vlnu\", jenž světu představila hodnotné režiséry jak na poli komerce, tak artu. Filmasia 2006 přichází běhěm čtyř dnů s třiceti filmy představovanými ve třech sekcích, v nichž se organizátoři pokusí odhalit kouzlo Tchajwanu divákům náročným, ale i těm, kteří si přišli do kina jen odpočinout. V sekci Nové filmy se objeví řada novinek, které se díky spolupráci festivalu s Taipei Economic and Cultural Office shodují s nejúspěšnějšími filmy řady festivalů přímo v Asii. Druhou exkluzivní sekcí, zejména pro náročnější diváky, je přehlídka filmů Hou Hsiao Hsiena který je znám klubovým divákům například svou rodinnou kronikou MĚSTO SMUTKU. Speciální kolecke pak slibuje zajímavé dokumenty, studentské filmy a filmy klasické tchajwanské kinematografie. Specialitou Filmasie 2006 bude Hororová noc a jednorázová projekce thajské romantické komedie, hitu letošního Karlovarského festivalu, CITIZEN DOG. Festival také doprovodí koncert tradiční hudby a výstava fotografií a filmových plakátů v prostorech kin. (May)
 • Obrázek k novince 2.11.2006

  Přehlídka švédských filmů

  Nejen milovníci Ingmara Bergmana si přijdou na své v pražském kině Aero. Ve dnech od 2. až 5.listopadu zde proběhne přehlídka švédských filmů a během pěti večerů jich bude možné zhlédnout celých 12! Speciálně Bergmanovi bude věnován téměř celý páteční večer 3.11., kdy se hned po dokumentárním filmu o kameramanovi Svenu Nykvistovi Světlo je mým společníkem, budeme moci ponořit do dokumentu Bergman Islands. V něm se vůbec poprvé podíváme do Bergmanova soukromí, na ostrov Färo v Baltském moři, kde tento tvůrce žije. Hned poté nám budou naservírovány mistrovy Lesní jahody a Mlčení. Kromě těchto dvou lahůdek vypíchněme ještě Four Weeks in June (H. Meyer) (medii)
1 18 36 53 67 68 69 70 následující >>