Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince „Kapitán Amerika“ jako tichý mstitel? 4.8.2011

  „Kapitán Amerika“ jako tichý mstitel?

  Ale opravdu tichý. Scénář akčního thrilleru Motor City od autora vystupujícího pod jménem Chad St. John (docela odvaha) proslul v Hollywoodu tím, že je v něm jedna jediná věta dialogu. Všechno ostatní by mělo být vyprávěno pouze obrazem, zvuky a hudbou. To zní dost zajímavě – určitě zajímavěji než samotná zápletka: Hrdinou by měl být bezvýznamný flákač, který se díky falešnému obvinění ocitne za mřížemi. Když odtamtud vyleze, rozhodne se pomstít všem, co ho tam dostali. Je to opravdu vyvařený námět, ale studio Warner Bros. tvrdí, že se dočkáme minimálně jednoho překvapivého zvratu. O režii má zájem Albert Hughes (naposledy Kniha přežití), produkce se ujme veterán Joel Silver (Smrtonosná zbraň, Matrix). Právě Silver se snaží do hlavní role získat úspěšně komiksového Chrise Evanse. Dalšími možnými kandidáty jsou Joel Edgerton a Jeremy „Jsem teď úplně všude“ Renner. (Cervenak)
 • Obrázek k novince John McClane a rodinný výlet do Moskvy 3.8.2011

  John McClane a rodinný výlet do Moskvy

  Studio 20th Century Fox se rozhodlo pohnout s Die Hard 5. A protože Noam Murro, který ji měl původně režírovat, dal přednost pokračování starořecké řežby pod názvem 300: Battle of Artemisia, hledá se nový šéf pro Bruce Willise. Kandidáti jsou čtyři: Justin Lin (ten je po Rychle a zběsile 5 považovaný za jednoho z nových akčních bohů), krvelačný Dán Nicolas Winding Refn (jeho novinka Drive sbírá samé pozitivní ohlasy), režisér britského akčního překvapení Attack the Block Joe Cornish a nakonec John Moore (naposledy Max Payne). A přestože ten poslední zní nejméně zajímavě, prý má největší šanci džob získat. Pokud se tak stane, pojede s McClanem do Moskvy. Tam se odehrává scénář Skipa Woodse (A-Team, X-Men Origins: Wolverine). A zatímco ve čtyřce John pečoval o svou dcerušku, v pětce by měl před nejhoršími hrdlořezy ruského posvětí pro změnu zachraňovat syna. Uf. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Leonardo DiCaprio a další western? 2.8.2011

  Leonardo DiCaprio a další western?

  Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli v adaptaci bestselleru The Creed of Violence od autora píšícího pod pseudonymem Boston Teran. Příběh se odehrává v roce 1910 na pozadí mexické revoluce. Psanec Rawbone se živí pašováním zbraní a munice mexickým povstalcům. Jednoho dne jej dopadnou američtí vládní agenti, ale dají Rawboneovi ještě jednu šanci. Výměnou za beztrestnost jim musí pomoct získat kontrolu nad mexickými ropnými ložisky. Dohlédnout na splnění mise má agent Lourdes. Rawbone netuší, že je to ve skutečnosti jeho dávno opuštěný syn... Prozatím se neví, kterou ze dvou hlavních rolí by DiCaprio hrál. Jisté ale je, že pro studio Universal film natočí Todd Field, který se zajímal i o McCarthyho western Krvavý poledník. Premiéra The Creed of Violence je stanovena na prosinec 2012, takže film má zjevně oscarové ambice. Aby ne, předloha je kritiky vynášena do nebes jako obraz historie amerického způsobu vměšování se do cizích záležitostí a prý v sobě spojuje akčnost Sergia Leoneho a epický rozmach Lawrence z Arábie. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Kevin Bacon opět zlotřilý 1.8.2011

  Kevin Bacon opět zlotřilý

  Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční komedii R.I.P.D. Ryana Reynoldse v ní uvidíme jako poldu, zabitého během výkonu služby. Po smrti se dostane do záhrobní jednotky nemrtvých policistů a dostane za parťáka šerifa, veterána ještě z dob Divokého západu (role jak ušitá pro Jeffa Bridgese). Spolu budou hledat hrdinova vraha a snažit se mu zabránit v úmyslu ublížit nebožtíkově rodině. Režíruje Robert Schwentke, který loni uspěl s důchodcovskou akcí Red. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Robert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy 31.7.2011

  Robert Rodriguez plánuje hrdinskou fantasy

  Kdysi dávno byl kandidátem na režii nového Conana. Nic z toho nebylo. Pak chtěl natočit novou verzi Rudé Sonji. Z toho taky sešlo. Robert Rodriguez ale pořád touží po pořádné heroic fantasy se svalovci zachraňujícími polonahé krásky. Spojil se proto s dědici legendárního výtvarníka Franka Frazetty a plánuje hraný remake kultovního animáku Ralpha Bakshiho Oheň a led, který byl Frazettovými malbami hodně inspirován. Rodriguez by chtěl, aby v jeho filmu diváci doslova vstoupili do Frazettových obrazů, takže počítejte s digitálními omalovánkami ve stylu 300 či Sin City. Příběh zůstává: když je princezna Teegra unesena zlotřilým Nekronem, udatný mladík Larn a bájný válečník Temný vlk vyrazí na výpravu s cílem osvobodit ji. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Nejdražší korejský velkofilm s americkým režisérem 30.7.2011

  Nejdražší korejský velkofilm s americkým režisérem

  Koprodukční válečný epos 1950 bude z větší části financovaný korejskou společností CJ E&M Pictures a natáčení začne příští rok v květnu na Korejském poloostrově. S rozpočtem 100 milionů dolarů půjde o vůbec nejdražší film, jaký kdy korejský filmový průmysl vyprodukoval. Není divu, že bude mít mezinárodní (tedy na Američany cílený) záběr. Půjde sice o zobrazení války mezi Severní a Jižní Koreou (vrcholnou scénou bude útěk 200 000 civilistů před čínskou a severokorejskou armádou), ale hlavní hrdinkou bude americká žurnalistka Marguerite Higgins. Ta putovala poloostrovem s četou mariňáků a za své zpravodajství z konfliktu jako první žena vůbec získala Pulitzerovu cenu. Kdo si ji zahraje, to se zatím neví, ale režie se ujme starý asiofil Rob Cohen. Premiéra je předběžně stanovena na jaro 2013. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Zemeckis na lovu mořských příšer? 29.7.2011

  Zemeckis na lovu mořských příšer?

  Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty vadit nebudou. A ve filmu studia Warner Bros. Here There Be Monsters, jehož režii Zemeckis zvažuje, na ně určitě dojde. Příběh se sice odehrává za Americké války za nezávislost ve druhé polovině 18. století a jejím hrdinou je první americký admirál a válečný hrdina John Paul Jones, avšak nepůjde o čistě historický film. Scénář Briana Helgelanda totiž pracuje s předpokladem, že Jones neválčil jen s Brity, ale musel děla své plachetnice obrátit i proti gigantickým obludám, které vylezly ze dna Atlantiku a pokusily se zničit mladičké Spojené státy. Samozřejmě, Zemeckis plánuje i několik dalších projektů, třeba letecké drama Flight s Denzelem Washingtonem, časovku Timeless, pokračování Falešné hry s králíkem Rogerem či napůl hraný, napůl animovaný komediální horor How to Survive a Graden Gnome Attack. Uvidíme, pro co se nakonec rozhodne. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Cage vs. Cusack v mrazivé divočině 28.7.2011

  Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

  Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z nejznámějších amerických sériových vrahů. Robert Hansen žil v malém městečku na Aljašce jako vzorný manžel a otec dvou dětí. Volný čas ale trávil tím, že unášel mladé ženy a poté, co si s nimi užil trochu toho znásilňování a mučení (Wikipedia uvádí ošklivé historky o násadách kladiv ve vagínách), odvezl je malým soukromým letadlem do divočiny, kde je vypustil a uspořádal na ně štvanici. Poslední slovo měla obvykle jeho lovecká puška, nůž, pila, sekera a lopata. Takhle zavraždil podle oficiálních záznamů 17 až 21 dívek (exhumované ostatky byly na kusy, takže se nedal určit přesný počet těl) a byl za to odsouzen k 461 letům vězení. Konec jeho řádění nastal 13. května 1983, kdy 17-letá Cindy Paulson uprchla v okamžiku Hansenovy nepozornosti během přípravy loveckého vercajku. Na ulici jí pak pomohl policista. A právě toho si zahraje Nicolas Cage. To, co bude následovat, už zřejmě nebude příliš podle skutečnosti – policista totiž spolu s dívkou uspořádá v lesích hon na vraha. Film je scénáristickým i režijním debutem jistého Scotta Walkera, který na natáčení sehnal 27 milionů dolarů. První klapka padne v říjnu přímo v aljašském Anchorage, dějišti Hansenova běsnění. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Bonnie a Clyde tentokrát natvrdo 27.7.2011

  Bonnie a Clyde tentokrát natvrdo

  Je zvláštní říct to o filmu, který byl ve své době kritizován za amorálnost a drsnost (zejména krvavé finále diváky v roce 1967 doslova šokovalo), ale je to tak – Bonnie a Clyde Arthura Penna nabízí hodně zromantizované podání příběhu slavné milenecké a zločinecké dvojice. Nová verze, jejíž scénář podle knihy Jeffa Guinna „Go Down Together“ píše Sheldon Turner (uvěříte, že napsal Texaský masakr motorovou pilou: Počátek a poté oscarovku Lítám v tom?), se bude mnohem víc držet skutečnosti. Takže se třeba dozvíme, že Bonnie byla před setkáním s Clydem prostitutka a Clyde jako svou první oběť zavraždil spoluvězně, který ho opakovaně znásilňoval. Režie byla nabídnuta Neilovi Burgerovi, ale ten už se chystá na adaptaci počítačové hry Uncharted: Drake's Fortune, takže noví Bonnie a Clyde budou muset počkat, nebo si najít jiného tvůrce. Samozřejmě nás nejvíc bude zajímat, kdo získá role, které vynesly oscarové nominace pro Warrena Beattyho a Faye Dunaway. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Redford prchá před LaBeoufem 26.7.2011

  Redford prchá před LaBeoufem

  Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film, který bude Redford režírovat a zahraje si i jednu ze dvou hlavních rolí, vznikne podle románu Neila Gordona The Company You Keep. Hlavní postavou je bývalý militantní radikál, který se už 30 let úspěšně skrývá před FBI. Jednoho dne jej náhodou odhalí mladý ambiciózní reportér, načež vypukne celonárodní hon na zločinného důchodce. Ze zápletky je jasné, koho bude hrát Redford a koho Shia LaBeouf, který nedávno podepsal smlouvu na účinkování ve filmu. Scénář píše Lem Dobbs, odpovědný třeba za Proyasova kultovního Smrtihlava či blížící se Soderberghovu akční špionáž Haywire. Natáčení startuje v září ve Vancouveru. Samozřejmě, asi každého z nás teď napadne, jestli tvůrci neplánují vykreslit Redfordovu postavu i trochu sympaticky. Po událostech v Norsku má svět pro militantní radikály ještě menší pochopení než obvykle. (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem 23.9.2017

  Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem

  Pivovar Lobkowicz připravil pro návštěvníky jeho festivalového stanu na Filmovém festivalu v Karlových Varech sedm nevšedních filmových premiér: sedm pivem inspirovaných filmů, každý natočený za 24 hodin přímo v Karlových Varech během festivalu. Režie se ujal specialista na filmovou rychlotvorbu Jan Chramosta, jehož předchozí film Bio Buddy získal cenu za nejlepší režii na 48 Hour Film Project 2016.

   

  Každý film série nazvané "Točíme pivo" v sobě odráží charakter jednoho z piv. Diváci tak mohou vidět, jak se krátké filmy mění žánrově i dějově podle toho, jestli jsou natočeny podle pšeničného piva, nebo třeba ležáku. Všechny snímky můžete v plné délce shlédnout na ČSFD.cz v jejich profilech.

   

  Prvním filmem je drama Věčný Kritik inspirovaný hořkostí piva ALE, následuje artový Křik ticha na motivy desítky, černé pivo inspirovalo film noir Pozor na jazyk, nealkoholické pivo komedii Až do dna, pšeničné pivo romantický příběh Na první pohled a ležák fiktivní dokument o tvorbě svérázného režiséra Svět podle Ležáka, ve kterém se hlavní role ujal Karel Ondrka. Všechny filmy potom spojuje do jednoho uceleného příběhu multižánrový Filmový festival, který už získal ocenění na online festivalu TOPSHORTS. Více informací o projektu najdete na tocimepivolobkowicz.cz

 • Obrázek k novince Země na talíři a na plátnech kin 16.9.2017

  Země na talíři a na plátnech kin

  Témata potravin a zemědělství se letos opět představí v podobě dokumentárních filmů na festivalu Země na talíři. Jeho 7. ročník se ve svém podtitulu ptá, zda s vírou v současnou i budoucí funkčnost našeho potravinového systému sázíme na iluze - nebo tyto iluze dokonce sami vysazujeme? S touto otázkou na rtech se festival vydává do různých (často kritických) oblastí systému produkce a spotřeby potravin a snaží se nalézat odpovědi i možná řešení - a to hned ve třech městech. V Praze se odehraje od 21. do 24. září v kině BIO OKO a Studiu ALTA, v Olomouci ve dnech 9. a 10. října a v Ostravě 21. a 22. října.

   

  Naději a možná řešení přináší hned první festivalový snímek nazvaný Sustainable: Potraviny v jiném světle. Film zavede diváky na farmu Martyho Travise, který se na vlastním příkladu snaží demonstrovat, že zemědělství může být zároveň výdělečné i ohleduplné k životnímu prostředí. Na cestě k "lepší" budoucnosti je však nutné změnit mnohé, doposud běžné, praktiky. Například přestat roztáčet Koloběh jedů, který cirkuluje naší planetou v podobě chemikálií využívaných v zemědělství. Navzdory prokázaným negativním účinkům pesticidů a zákazu mnoha jejich druhů v západním světě zůstávají tyto látky výnosným byznysem v rámci exportu do rozvojových zemí.

   

  Další ze snímků se vydává do světa ryb. "Co by se stalo, kdybych jedl ryby každý den, po dobu jednoho roku? A bylo by to prospěšné pro mě i pro planetu?" Tyto dvě otázky si na počátku své pouti po stopách produkce a spotřeby ryb klade světoznámý spisovatel Paul Greenberg. Jeho zjištění najdete ve snímku Ryba, kterou jím. S vodou je neodmyslitelně spjat také film Děkujeme za déšť. V mnoha zemích světa už totiž voda přestává být samozřejmostí... Jedním z příkladů může být Keňa a příběh farmáře jménem Kisilu, který s kamerou v ruce, za pomoci norské režisérky Julie Dahr, dokumentuje život své rodiny i komunity, tváří v tvář změně klimatu.

   

  Odpovědí na nefunkčnost dnešního potravinového systému může být i změna našich jídelníčků. Ruku na srdce, dali byste na něm prostor hmyzu? Ne? Po shlédnutí filmu Vítej brouku možná změníte názor! A chladnými vás nenechají ani Mrtví osli se hyen nebojí, poslední snímek letošního festivalu, který je navíc nominován na Evropské filmové ceny. V Etiopii je totiž sváděn boj mezi místními komunitami a vládou, spojenou se zahraničními investory. A předmětem boje není nic jiného než půda - nové "zelené" zlato. Více informací na www.zemenataliri.cz.

 • Obrázek k novince Goran Bregović má namierené do Bratislavy! 14.9.2017

  Goran Bregović má namierené do Bratislavy!

  Po takmer trojročnej pauze sa do Bratislavy vracia kráľ balkánskej hudby Goran Bregović aj so svojím legendárnym Wedding And Funeral Bandom. Koncert sa uskutoční 28. septembra 2017 v Bratislavskej AEGON Aréne. Goran predstaví na Slovensku prierez svojou už takmer 40-ročnou muzikantskou kariérou, samozrejme so špeciálnym dôrazom na zatiaľ posledný album Champagne forGypsies. Na koncerte nebudú chýbať najväčšie "odrhovačky", ktorými sa Goran počas svojej hudobnej kariéry preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom režiséra Emira Kusturicu (Arizona Dream, 1993, Dom pre obesencov, 1988, atď.).

   

  Do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší, tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie. Goran a muzikanti, ktorými sa obklopil, veľmi dobre vedia, ako v koncertnom dave vyvolať to pravé balkánske šialenstvo. Popri tých pravých balkánskych "vypaľovačkách" ponúkajú v oddychových pasážach aj neuveriteľne precítené pomalé balkánske melódie. Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov - len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval okrem iných aj s Iggym Popom či nebohou Cesáriou Evorou. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

 • Obrázek k novince AninetFest odstartuje v pražském Světozoru 13.9.2017

  AninetFest odstartuje v pražském Světozoru

  Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů – AninetFest, představí již po třetí výběr 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní 3. ročník festivalu se celkem přihlásilo neuvěřitelných 1650 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen výběr toho nejzajímavějšího. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tematicky i žánrově různorodý a zajímavý. Fanoušci animovaného filmu mají možnost zhlédnout soutěžní snímky na premiérové projekci 19.9. v pražském Kině Světozor a dále pak v Chomutově, Liberci, Č. Budějovicích, Plzni a Ostravě.

   

  Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy. Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Diváci mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 95 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince Noir Film Festival slaví 5. narozeniny 16.8.2017

  Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

  Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě československé stopy a seriálových maratonů z dílny HBO – to je programový balíček filmové radosti a slasti, který dostane každý, kdo se mezi 17. a 20. srpnem vydá na hrad Křivoklát, jenž do svých komnat bude znovu po roce láká milovníky filmu noir. Program intenzívní čtyřdenní akce opět čítá na čtyři desítky projekcí situovaných v několika hradních sálech a na jeho nádvoří. Přehlídka, jejíž dramaturgie se neomezuje pouze na jádro filmu noir, tedy jeho klasickou etapu v americké kinematografii 40. a 50. let 20. století, zase o něco více přiblíží jeho evoluci napříč žánry a geografickým prostorem.

   

  Vedle tísnivého prostředí vlaků, které spojuje čtveřici filmů z hlavní festivalové sekce Vlaky ve filmu noir (Dáma ve vlaku, Vysoký cíl, Nebezpečný útěk, Lidská bestie), bude jedním ze specifických míst, které festival divákům představí, exotické Mexiko. Tzv. zlatou éru mexické kinematografie 40. a 50. let budou reprezentovat Dobrodružka s půvabnou Ninón Sevilla a dva snímky od tamního mistra melodramatu Roberta Gavaldóna Ta druhá s Dolores del Rio a Klečící bohyně s Mariou Felix. Duch Mexika bude z plátna sálat i v případě filmů v sekci Noir na jih od El Pasa, která představí do Mexika situované hollywoodské snímky téže doby. Neboť právě Mexiko bylo častým cílem hrdinů prchajících před zákonem či neblahým osudem, což je případ protagonisty Cesty bez návratu v podání Roberta Mitchuma. Vedle Mitchuma a Lizabeth Scott festival uctí odkaz Humphreyho Bogarta – uvede čtyři tituly z různých etap jeho herecké kariéry (Vysoko v horách, Konflikt, Key Largo a Na opuštěném místě). Řada letos přijde i na mistra napětí Alfreda Hitchcocka (Ani stín podezření, Pochybná žena, Nepravý muž).

   

  Československý noir letos zastoupí vedle Svědomí Jiřího Krejčíka tři tituly z 60. let: Třicet jedna ve stínu, Naděje a Hra bez pravidel. Posledně jmenovaný titul vychází z iniciativy festivalu na DVD, které bude možno na místě zakoupit za festivalovou cenu 99 Kč. Každoroční maratony minisérií z dílny HBO letos spojují dvě mrtvé dívky: vraždu jedné rozkrývá Jedna noc a zmizení druhé Pustina. Ve zvláštním uvedení pak na řadu přijdou americké neonoiry Bez okolků a Skrytá vada, slovenský Čistič a dva díly ze série Soukromé pasti.

 • Obrázek k novince Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb! 13.8.2017

  Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

  ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka. Dunkirk, Wonder Woman, Král Artuš: Legenda o meči, Valerian a město tisíce planet, Rogue One: Star Wars Story, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Strážci Galaxie Vol. 2, Transformers: Poslední rytíř, Pasažéři, Vetřelec: Covenant, Logan: Wolverine, Válka o planetu opic, Mumie, Fantastická zvířata a kde je najít, La La Land a další pecky z vašich repráků kdykoliv na jedno klinknutí!

 • Obrázek k novince Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů! 1.8.2017

  Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

  Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude rozdávat spousta radosti. Prvních sto příchozích v pátek 4.8. si bude moct jako dárek vybrat DVD s áčkovým filmem, a prvních sto příchozích v sobotu 5.8. DVD s dalším "áčkem". 50 výherců v tombole vyhraje třeba trika Dunkirk a Král Artuš, figurky a samolepky Wonder Woman, knížky Volání netvora a Fantastická zvířata nebo čerstvé vydání druhého ročníku našeho filmového kalendáře A Tribute to Movie Classics 2018, který je ode dneška (!) oficiálně v prodeji.

  A kdo přijde oba dny včas, bude si moct navíc odnést některé z více než tisíc originálních filmových plakátů největšího formátu A1 k filmům jako Gravitace, Interstellar, V srdci moře, Šílený Max, Americký sniper a dalším. Plakáty budeme tradičně jako každý rok rozdávat zdarma, dělat vám radost a těšit se s vámi z naší společné lásky k filmu! 6. Filmový víkend ČSFD.cz, letos v čerstvě zrekonstruovaném amfiteátru letního kina Boskovice nedaleko Brna, je tady! ;-)

 • Obrázek k novince 43. Letní filmová škola začíná 28. července 18.7.2017

  43. Letní filmová škola začíná 28. července

  Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z vůbec nejvýznamnějších švédských režisérů Jan Troell a také syn Ingmara Bergmana Daniel Bergman. Jedním z vrcholů letošní „Filmovky" bude jistě kompletní retrospektiva Andreje Tarkovského. Všechny celovečerní filmy Tarkovského budou na LFŠ vůbec poprvé uvedeny v restaurované verzi a vedle nich promítneme i jeho studentské snímky Zabijáci a Dneska se nikam nejede. Sci-fi filmy v podsekcích kyberpunk a výlety do kosmu mimo jiné nastíní, jak se sci-fi v kinematografii proměňovala v souladu s pokroky ve vědě, společnosti a filmových technologiích. Heritage film přinese elegantní obrazy britské minulosti a odpoví na otázky, zda lze tyto filmy hodnotit jen na základě estetických kvalit či zda jsou ideologicky zatížené konzervatismem a nevytvářejí falešný obraz britských dějin.

   

  Aktuální problematiku televizní tvorby bude reflektovat sekce Hot TV. Z produkce dominantní kabelové televize HBO bude uvedena například úspěšná komediální minisérie Sedmilhářky. New French Extremity navazuje na dlouhou tradici francouzského extrémního filmu využívajícího zobrazení krajních forem lidského těla, sexu či násilí. Cestu do nejodlehlejších zákoutí divákovy perverznosti nabídnou filmy jako Zvrácený, Kalvárie nebo Mučedníci. Sekce Press Start představí kultovky jako Memento, Tron, Na hraně zítřka nebo béčkové Tunelové krysy a pokusí se odpovědět na otázky související s průnikem videoher a filmu. Úplně nová sekce Letní festivalové echo vznikla ve spolupráci s Be2Can Distribution. Diváci LFŠ budou mít jedinečnou možnost vidět top festivalové filmy z Benátek, Berlinale a Cannes, včetně snímků oceněných Zlatým lvem (Ta, která odešla) a Zlatým medvědem (O těle a duši).

   

  Tým AČFK na letošní Filmovce představí úplně nový projekt s názvem LFŠ uvádí, jehož cílem je zapojit diváky do procesu výběru filmu do české kinodistribuce. Během roku byly předvybrány tři výrazné tituly, které si bezesporu zaslouží uvedení v českých kinech. Do distribuce se nakonec dostane pouze jeden z nich, vítěz diváckého hlasování po třech unikátních projekcích během LFŠ. Ani letos nebude v programu Letní filmové školy chybět výběr těch nejlepších filmových novinek ze zemí visegrádského regionu. Kromě čerstvého nositele Křišťálového glóbu z Karlových Varů, filmu Václava Kadrnky Křižáček, exkluzivní předpremiéry Po strništi bos a nejnovějšího filmu Wojciecha Smarzowského Volyň se můžete těšit i na slovenskou novinku Čára Petera Bebjaka, která si z Varů odvezla Cenu za režii, na kontroverzní dokument Víta Klusáka Svět podle Daliborka, či bohužel poslední dílo Andrzeje Wajdy Mžitky. Kompletní filmový i doprovodný program naleznete na www.lfs.cz.

 • Obrázek k novince Hans Zimmer: ČSFD Award + rozhovor 14.7.2017

  Hans Zimmer: ČSFD Award + rozhovor

  Při příležitosti pražského koncertu a s blížící se premiérou nolanovky Dunkerk jsme pro vás přichystali rozhovor s králem instrumentální filmové hudby, Hansem Zimmerem (rozhovor zde). Soundtrackový mág si již na svém turné, nyní pokračující v USA, s sebou také nosí v kufru ČSFD Award pro "Nejoblíbenějšího filmového skladatele všech dob". Ten obdržel od zakladatele ČSFD.cz Martina Pomothyho na konci rozhovoru.

  Pomothy komentuje: "Zimmer změnil způsob komponování filmové hudby i jejího vnímaní mainstreamovým publikem. ČSFD Award bychom mu mohli udělit za různé přínosy. V žebříčku nejoblíbenějších skladatelů ČSFD.cz ale vede s takovým náskokem, že post Nejoblíbenějšího filmového skladatele je nejvýstižnější a na několik desítek let neotřesitelný. Dělat s ním rozhovor a udělit mu za české a slovenské fanoušky naši cenu byla na poli filmové hudby nejvyšší dosažitelná meta."

 • Obrázek k novince Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST 13.7.2017

  Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

  Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2017 za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

   

  Budou se promítat festivalové hity: skvostná italská tragikomedie o partnerských vztazích Naprostí cizinci, drama o jednom z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století Egon Schiele, vítěz loňského Cannes - drama Já, Daniel Blake v režii britského legendárního tvůrce Kena Loache. Z letošní oscarové nabídky uvádíme muzikál La La Land, dále drama s excelujícím oscarovým Casey Affleckem Místo u moře či brilantní thriller ze současného Teheránu Klient oceněný Oscarem pro Nejlepší zahraniční film. Diváci se dále můžou těšit na díla uznávaných tvůrců, např.: tragikomedii amerického kultovního tvůrce Jima Jarmusche Paterson či vizuálně vytříbený milostný příběh od uznávaného balkánského režiséra Emira Kusturici Na mléčné dráze. Na přehlídce nechybí ani animovaná sekce, např. rodinná animovaná komedie Mimi šéf či hraná adaptace animované klasiky Kráska a zvíře.

   

  Z českých filmů jsou zastoupeny tyto tituly: favorit letošních Českých lvů životopisné drama Masaryk, tragikomedie Bohdana Slámy o mezilidských vztazích Bába z ledu, první díl z trilogie Zahradnictví melodrama Jana Hřebejka Rodinný přítel či rodinná letní komedie Špunti na vodě. Na programu jsou rovněž dokumenty: snímek o legendárním písničkáři Vladimíru Mišíkovi Nechte zpívat Mišíka v režii Jitky Němcové či časosběrný snímek Strnadovi mapující pětatřicet let jednoho manželství z pera dámy českého dokumentu Heleny Třeštíkové. Více informací na www.bestfilmfest.cz

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace