Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 9.2.2013

  Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

  Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat pokračování Sedm. Nakonec se příběh vrátil k původní koncepci a je to tak možná dobře. Mladý agent FBI je na stopě brutálního sériového vraha a požádá o pomoc doktora, který je geniální mozek a zároveň médium. Doktor (Anthony Hopkins) kdysi pracoval pro FBI, ale potom se jedno vyšetřování stalo příliš osobním a byla zabita jeho dcera. A zdá se, že ji zavraždil právě řezník, který se teď znovu objevil na scéně. Colin Farrell, který pořád čeká na pořádný hit, ale o práci rozhodně nemá nouzi (blíží se jeho gangsterka Dead Man Down a v těchto dnech natáčí urban fantasy po boku Russella Crowea Winter's Tale), si zahraje hlavního padoucha (ačkoli některé zdroje tvrdí, že spíš agenta FBI). Film si jako hollywoodský debut natočí mladý Brazilec Afonso Poyart, který se prosadil akční gangsterkou 2 Coelhos (což znamená „Dva králíci“, nejedná se o příběh dvojníka slavného spisovatele ;-).

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 8.2.2013

  Rychlý a zběsilý agent 47

  Populární akční hra Hitman už se jednou na plátna kin podívala. Film Xaviera Gense s rozpočtem 24 milionů dolarů sice utržil téměř stovku, ale recenze byly odmítavé a fanouškům hry se film taky dvakrát nezamlouval, hlavně kvůli obsazení Timothyho Olyphanta do hlavní role. Pokračování jsme se nedočkali, najednou ale přichází restart. A kdo si oholí hlavu tentokrát? Inu, další „babyface“ – Paul Walker. Je nějaká naděje, že film nazvaný Agent 47 bude lepší? Scénář napíše ten samý člověk, který se postaral o „jedničku“ – Skip Woods (nejblíže jej budeme volat k zodpovědnosti za Smrtonosnou past: Opět v akci). Pomůže mu Michael Finch, který se podílel na Predátorech? Režírovat bude jako svůj celovečerní debut oceňovaný tvůrce reklam Aleksander Bach. Natáčení v Berlíně a Singapuru začne v červnu, kdy už bude mít Walker padla po propagačním turné k Rychle a zběsile 6. A když už je řeč o videoherních adaptacích, brzy se rozjede i Need for Speed. „Perníkového“ Aarona Paula a Dominica Coopera v hlavních rolích doplnil Michael Keaton jako excentrický pracháč, který organizuje nelegální závody napříč Spojenými státy.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 7.2.2013

  Mistr Yoda dostane samostatný film

  A nebude sám, na cestě jsou sólové „odbočky“ i dalších slavných postav z galaktické ságy. Kolovaly o tom dohady už od prodeje Lucasfilmu studiu Walt Disney Pictures. Původně se myslelo, že scenáristé Lawrence Kasdan (Impérium vrací úder) a Simon Kinberg (Sherlock Holmes) napíšou Epizody VIII a IX. Poté jsme se ale dozvěděli, že ve skutečnosti napíšou tzv. spin-offy, sledující vedlejší dějové linie se známými SW postavami v hlavních rolích. A první z nich by se měl točit kolem Yody. Bob Iger, jeden z bossů u Disneye, klepy potvrdil: „Ano, pracujeme na několika samostatných filmech z vesmíru Star Wars. Larry Kasdan a Simon Kinberg pracují na scénářích. Takže kromě Epizod VII, VIII a IX, které uvidíte během šesti let, počínaje létem 2015, budou v tomto období uvedeny i další SW filmy, které s hlavní ságou přímo nesouvisí.“ Iger sice přímo nepotvrdil, že jeden z těchto „vedlejších“ filmů bude o Yodovi, ale podle několika zdrojů z blízkosti Lucasfilmu s tím máme počítat. Na první pohled to zní, že se Disney snaží vymačkat z koupených práv maximum (4 miliardy dolarů jsou 4 miliardy dolarů) a Star Wars nám budou brzy lézt krkem... ale upřímně, k sáze byli doposud přizváni tvůrci takového kalibru, že se každý fanoušek předaleké Galaxie musí tetelit blahem.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 6.2.2013

  Rockův Herkules má konkurenci

  A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner natočí s Dwaynem Johnsonem komiksovou adaptaci Hercules, která má premiéru naplánovanou na srpen 2014. Náhle jim ale vyvstal mocný soupeř – film Hercules 3D studia Millennium Films. Ten natočí kdysi bývalý krátkodobý král akčního filmu Renny Harlin (který dojel na snahu udělat ze své tehdejší manželky Geeny Davis akční hvězdu), dnes téměř zapomenutý béčkař (v mnoha případech břečkař). Na tuhle srandu dostane solidních 70 milionů dolarů a scénář Seana Hooda, který má na svědomí příšerný remake Barbara Conana. Ostatně, i v tomto případě se bude natáčet v Bulharsku... ať ještě obsadí do hlavní role Jasona Momou a budeme mít jistotu, že se tu jen předělává materiál připravený na conanovské pokračování (které se kvůli totálnímu propadu předělávky neuskuteční, přednost má teď Arnold s Legend of Conan). Navíc Harlinův Hercules 3D se začne natáčet v květnu a bude uveden už v březnu 2014, takže stihne divákům znechutit postavu ještě před příchodem verze s The Rockem. Ale kdo ví, jak to s kvalitou filmů nakonec bude. Harlin tvrdí, že jeho verze nebude žádná komiksová fantasy a bude mít blíž ke Gladiátorovi než k „filmům o létajících koních“. Možná by měl Rennymu někdo říct, že ani Ratnerův Hercules není tradiční fantasy plná monster, ale spíš válečný film ve stylu 300, ve kterém řecký hrdina velí družině žoldnéřů v konfliktu tyranského thráckého krále se vzbouřenými kmeny horalů.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 5.2.2013

  Protivný sprostý nemrtvý holky

  Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr „paranormální romance“ ještě nezpůsobuje ošklivou vyrážku, je tady filmová adaptace další veleúspěšné série, která u nás vyšla jako „Vampýrská akademie“. Autorkou je Richelle Mead, která napsala i několik dalších sérií podobného ražení. Filmová verze první části šestidílného cyklu vznikne pod názvem Vampire Academy: Blood Sisters. Do hlavních rolí už byli obsazeni mladí a krásní Zoey Deutch, Lucy Fry a Danila Kozlovski (bacha, to poslední je chlap, alespoň to o něm tvrdí jeho ruští fanoušci). Námět? Jak název napovídá, podíváme se na tajnou univerzitu, na které upíři a napůl lidští míšenci studují alchymii a magii. Rose má sladkých sedmnáct a je dhampir, tedy kříženec upíra a člověka. Její kámoška Lissa je princezna Morojů, kouzla ovládajících smrtelných upírů, kterým nevadí denní světlo. Kdysi utekly z Akademie, ale teď se vrací a musí čelit nebezpečným Strigojům, kteří infiltrovali školu... Nám neznalým to zní jako bohapustý plagiát Twilightu a Harryho Pottera, ale fanoušci knižní série vám samozřejmě budou tvrdit, že to tak vůbec není, že tato knižní série je mnohem lépe napsaná, atmosférická a plná akce a úžasných nápadů. Inu, uvidíme. Režie se ujal Mark Waters, který dorostenky zvládl v Protivných sprostých holkách a fantasy v Kronice rodu Spiderwicků.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 4.2.2013

  Jeremy Renner a CIA financovaná drogami

  Špionáž Jeremyho prostě baví. Pomáhal splnit poslední „nemožnou misi“, převzal žezlo po Bourneovi... a teď se s tajnými službami zaplete opět. Film Kill the Messenger režiséra Michaela Cuesty, který jako producent válí s oceňovaným Homelandem, bude napůl špionážní thriller, napůl biografie. Hrdinou bude Pulitzerovou cenou ověnčený novinář Gary Webb, který v devadesátých letech napsal sérii článků o přímém spojení CIA s pašováním kokainu z Nikaraguy do Kalifornie za Reaganovy vlády. S náznaky, že vláda o tom věděla. Články vyvolaly obrovskou kontroverzi. Noviny, které články uveřejnily, se nakonec pod tlakem od Webba a jeho tvrzení distancovaly, což mělo dopad na jeho kariéru. Webb byl v roce 2004 nalezen mrtev a bylo to vyhodnoceno jako sebevražda, přestože střelné rány na hlavě byly dvě. To samozřejmě vedlo k dohadům, že šlo o pomstu CIA. Nicméně, Webb na sklonku života trpěl těžkými depresemi a na místě byl nalezen jeho dopis na rozloučenou. Renner bude film i produkovat a natáčení startuje letos v létě.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 3.2.2013

  Kenneth Branagh: Po špionáži Popelka?

  Britský sympaťák právě dokončuje clancyovský špionážní thriller Jack RyanPinem, Costnerem, Knightley a sebou samým v roli ruského finančního teroristy snažícího se položit americkou ekonomiku. Premiéra je naplánovaná na letošní Vánoce. Tou dobou už bude Branagh zřejmě natáčet něco úplně jiného: novou hranou Cinderellu pro studio Disney Pictures. Tu měl původně režírovat Mark Romanek, ale před několika týdny odstoupil kvůli „zásadním tvůrčím neshodám“. Asi nikoho nepřekvapí, že jeho pojetí bylo údajně příliš temné a „vyhrocené“. A Disney chce film vstřícný k rodinnému publiku. Je Branagh vhodný kandidát? Zlou macechu si zahraje Cate Blanchett, představitelka hlavní role se pořád hledá. Natáčení startuje na podzim v Londýně, premiéra je plánovaná na druhou polovinu roku 2014.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 1.2.2013

  Filmový Warcraft našel režiséra

  A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na žánrovými fanoušky uznávaný Zdrojový kód už dostal 32 milionů a tržby dosáhly téměř pětinásobek. Dalo se čekat, že jeho dalším filmem bude něco většího. A tohle bude opravdu velké. Filmová adaptace ultrapopulárního herního fenoménu má být rozmáchlou válečnou fantasy. Proto příběh napsal Robert Rodat, zodpovědný třeba za Patriota nebo Zachraňte vojína Ryana. Scénář podle jeho nástřelu obstaral Charles Leavitt (Krvavý diamant). Vypadá to, že herní firma Blizzard a produkční společnost Legendary Pictures jsou s jeho prací spokojení, protože po mnoha letech (práva na film byla prodána už v roce 2006!) se konečně schyluje k reálnému natáčení. Zvládne Jones triky nabitou velkoprodukci, u které se mluvilo o rozpočtu kolem 200 milionů dolarů ( i když poslední dobou se šíří informace, že tato suma byla výrazně okřesána)? Uvidíme. V každém případě je to zajímavější volba než původně zvažovaný Sam Raimi. Natáčení by každopádně mělo začít letos na podzim a premiéra bude pravděpodobně v létě 2015.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 31.1.2013

  Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

  Tak, a je rozhodnuto. Robert Rodriguez si obsazení titulní femme fatale v Sin City: A Dame to Kill For nechal až úplně na konec. Asi věděl, že budeme uznale přikyvovat. Zelenooká Francouzka je totiž skutečně volba, při které rádi zapomeneme na původně uvažované kandidátky jako Angelina Jolie a Rachel Weisz. Svou uhrančivostí, sexy hlasem a nepřehlédnutelnými tělesnými přednostmi totiž dokáže rozjasnit i tak matné zážitky, jako jsou Temné stíny či předčasně ukončený seriál Camelot. Navíc jako herečka nepochybně zvládne, co role Avy Lord vyžaduje: aby byla snem a zároveň noční můrou všech chlapů v Hříšném městě. Film, který Rodriguez a Frank Miller právě natáčejí v Troublemaker Studios v Austinu, bude vycházet ze stejnojmenného komiksu, ale bude mít i nové dějové linie, které Miller napsal přímo pro film. Obsazení je velkolepé a nebudeme znovu vypisovat všechny hvězdy, které Rodriguez ukecal – pro jejich seznam klikněte na profil filmu. Dodejme pouze, že během uplynulých několika dnů se přidal i Bruce Willis, který si znovu zahraje Hartigana, a Julia Garner jako mladinká striptérka, pro kterou bude mít slabost Johnny v podání Josepha Gordona-Levitta. Premiéra je naplánovaná na 3. října 2013.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 30.1.2013

  Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

  A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si naordinoval několik „oddechovek“. Za gangsterského bosse ve střílečce Lovci mafie sice sklidil spíše posměch, ale možná se mu lépe zadaří s akčním thrillerem The Prone Gunman podle stejnojmenného špionážního románu uznávaného francouzského autora Jeana-Patricka Manchetteho. Zápletka? Martin Terrier je zasloužilý tajný agent se specializací na likvidaci vybraných osob. Když na něj dolehnou léta, chce ze hry. Vrátí se do rodného městečka na francouzském venkově, kde se hodlá usadit a oženit se ženou, kterou miluje už od školních let. Jenomže organizace, která jej zaměstnávala, má na jeho odchod jiný názor. Terrier se musí dát na útěk a využít své zabijácké zkušenosti proti mnohem mladším a dravějším kolegům v oboru. Překvapením je, že film není z produkční dílny Luca Bessona, ale Joela Silvera (Matrix). Natáčení startuje na jaře a štáb si projede různé evropské lokace.

  (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 20.9.2019

  Serial Killer se blíží

  Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Uskuteční se 24. – 29. září 2019. Divák má jedinečnou příležitost sledovat to nejlepší, co současná evropská produkce nabízí. Navíc v perfektní kvalitě, na velkém plátně. Už není potřeba dlouhého brouzdání po síti, Serial Killer vám horké novinky naservíruje v několika sálech přímo v centru Brna. Festival se divákům poprvé představil v květnu roku 2018. Vedle celé řady televizních profesionálů, teoretiků a více jak 3000 diváků, přilákal také zástupce filmových škol a pestré delegace tvůrců. Je vždycky o díl napřed. Jako se seriálem Most! (r: J. Prušinovský), který festivalové publikum zhlédlo v exkluzivní premiéře a všichni víme, jaký tajfun znamenal Luďan a jeho parta pro domácí seriálovou tvorbu.

  Letošní nabídka uvede na 40 projekcí, rozdělené do několika sekcí. V hlavní soutěži se utkají nejsilnější seriálové novinky, jednou z nich je kriminální drama Zrádci (režie: Viktor Tauš, scénář: Miro Šifra). Z dalších sekcí jmenujme např. Fokus: Norsko se seriálem Exit, který bude mít premiéru v norské televizi o několik dní později než v České republice. Chybět ale nebudou ani černočerné detektivní komedie nebo kvalitní seriály o současných teenagerech v sekci Seriály (nejen) pro mladé. Zdaleka však nejde jenom o detektivky. Součástí hlavního programu je také soutěž nových webseriálů nebo populární maratonské projekce.

  Klíčovou složkou festivalu jsou atraktivní Industry Days ve dnech 25. a 26. 9. (panelové diskuze, případové studie, speciální projekce a workshopy) pro filmové a televizní odborníky za přítomnosti vyhlášených evropských profesionálů a ředitelů televizí. Festivalovou strategií je systematicky sledovat kvalitní televizní produkci a nově také upozorňovat na výjimečné tvůrčí a producentské talenty z regionu střední a východní Evropy. Letos proto Serial Killer poprvé udělí cenu s názvem “Progressive Killer”.

  Na návštěvníky festivalu čeká také originální doprovodný program a nezapomínejme ani na večírky za účastí tvůrců! K dispozici jsou výhodné akreditace nebo jednorázové vstupenky. Více informací o festivalu najdete na www.serialkiller.tv.
   

  Pojďte s námi zabít čas. Kam? Do Brna! Kam jinam? <3

 • Obrázek k novince 9.9.2019

  Filmové Panství Downton se blíží do kin

  Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy příslušníků starobylého rodu Crawleyů a jejich služebnictva. Do českých kin vstoupí už 12. září. Panství Downton, to je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití. Tím spíš, že ty, kteří se jim starají o celodenní servis, postihly emancipační tendence a představa, že budou svým pánům sloužit až za hrob, už dávno vyšla z módy. V této atmosféře bublajícího neklidu dorazila na panství zpráva, že ho poctí návštěvou anglický král. Pro všechny je to životní zážitek, na který se ti „nahoře“ i ti „dole“ musí víc než stoprocentně připravit.

  Jenže osud je prevít, který dokáže zaskočit i ty nejpřipravenější. Královo služebnictvo chce převzít kompetence toho místního, jelikož ho považuje za neschopné, a domácí se rozhodnou rafinovaně bránit. Plánovaný příjezd krále také na panství přiláká nejrůznější nezvané návštěvníky, kteří mohou mít ty nejhorší úmysly. A do toho všeho se navíc připlete láska.

  „Film se odehrává pár měsíců po ukončení seriálového příběhu, kdy lehce neobvyklé okolnosti svedou dohromady všechny klíčové aktéry,“ říká režisér Michael Engler. Ten slibuje, že diváci se mohou těšit na vše, co mají na Panství Downton rádi. „Intriky, romance, úchvatná výprava – to všechno tu je, jen jsme to posunuli o úroveň výš,“ dodává režisér velkolepé filmové tečky za slavným seriálem. Pro vznik celovečerního filmového zakončení bylo klíčové také obsazení – dobrou zprávou je, že se vracejí všechny známé tváře včetně nesnesitelně rozkošné nejstarší členky rodu v podání Maggie Smith.

 • Obrázek k novince 7.9.2019

  Zlatého lva si odnáší Joker

  76. ročník prestižního filmového festivalu v Benátkách je u konce, a tak je na čase podívat se na jeho vítěze. A začneme rovnou u hlavní ceny Zlatého lva, kterého si nakonec odnáší chválené komiksové drama Joker režiséra Todda PhillipseJoaquinem Phoenixem v hlavní roli. I přes to, že se jedná o žánrový film od tvůrce komediální Pařby ve Vegas, se na něj ihned po premiéře snesla samá chvála a snímek se tak okamžitě stal horkým kandidátem na vítězství, které nakonec i potvrdil a bude zajímavé sledovat, jak si povede během zbytku oscarové sezóny.

   

  O cenu se ale ucházelo mnoho dalších filmů, mezi nimiž byl mimo jiné také český snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Ten se sice žádné z hlavních cen nedočkal, před pár dny byl však oceněn vedlejší studentskou cenou UNICEF za to, že bojuje za práva dětí.

   

  Čeští tvůrci mají na kontě však ještě jeden úspěch. Film Gustava Machatého Extase z roku 1932 totiž získal cenu za nejlepší restaurovaný film v sekci Venice Classics. Co se dalších cen týče, hlavní cenu poroty nakonec získalo drama J’accuse (v USA pod názvem An Officer and a Spy) Romana Polanskiho a Stříbrného lva za režii si pak odnesl švédský tvůrce Roy Andersson za drama Om det oändliga. Herecké ceny si mezi sebou ještě rozdělili Ariane Ascaride za drama Gloria Mundi a Luca Marinelli za snímek Martin Eden. Kompletní přehled výsledků naleznete v následujícím odkaze.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 29.8.2019

  HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

  Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový večer pro všechny milovníky strachu a hrůzy s předpremiérou toho nejnovějšího hororu! Součástí každé akce je doprovodný program, welcome drink Rockstar a bohatá tombola o skvělé ceny. Tak vyrazte s kamarády, přítelem či přítelkyní a pojďte se s námi bát. Bude to jízda!

  První jedinečná hororová noc k filmu To Kapitola 2 startuje v 18:30 hod. doprovodným programem, v rámci kterého na Vás čeká například fotografování s klaunem. Dále bude v 19.00 hod. následovat tombola, ve které můžete vyhrát vstup do strašidelného domu, hororové romány a mnoho dalšího!

  V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

  Chcete se dostat na vůbec první PREMIERE HORROR NIGHT zdarma? Zúčastněte se naší soutěže a soutěžte o vstupenky do Prahy a Olomouce. Sledujte náš FB a vyhrajte večer plný zábavy pro sebe a své kamarády! 

 • Obrázek k novince 28.8.2019

  Navštivte místa, která znáte z českých filmů

  Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo. Na malebné návsi návštěvníci obdivují statek rázné Škopkové, budovu zámku, kde ve filmu sídlilo JZD a nebo budovu mlýna, kde strašil velký černý pes a mrtvý kostelník. I když od natočení prvního dílu uplynulo již více než 30 let, zastavují se ve vesnici autobusy zvědavců. Pokud se i vy budete chtít podívat, kde se odehrával příběh svérázných vesničanů, doporučujeme ho spojit s výletem na Šumavu. Hoštice najdete mezi Sušicí a Strakonicemi.

  Dalším snímkem, který proslavil jižní Čechy na plátně je film Vladimíra Michálka Je třeba zabít Sekala, který v roce 1998 seznámil české diváky s obcí Varvažov. Obec s tímto neobvyklým názvem se nachází na Písecku. Paradoxem je, že ve filmu představuje obec moravskou. Pokud budete chtít objevit krajinu, kde se tento dramatický snímek odehrál, doporučujeme ubytování v Písku. Odtud se můžete vydat na výlety třeba na nedaleký Zvíkov a nebo na zámek Orlík.

  Česká filmová klasika je bez diskuze film Postřižiny, který proslavil zejména Emílii Vášáryovou. Pivovar i s komínem, na který šplhala nezbedná Maryška s ukřičeným strýcem Pepinem najdete na Vysočině v obci Dalešice. Při výletu můžete ochutnat i místní výborné pivo.

  Pokud dáváte před pivem přednost vínu, zavítejte do obce Velké Bílovice. Tato asi nejznámější vinařská obec se kromě lahodného vína zapsala do povědomí českého diváka také jako dějiště oblíbeného filmu Bobule. Ikonickou kapličku na vrchu Hradišťko uvidíte při příjezdu již z dálky. Místní kraj je jako krajina ze snu - nekonečné řady vinohradů, malebné sklípky a pohostinní lidé. Pobyt ve Velkých Bílovicích si užijete všemi smysly. Těšit se můžete i na pokračování filmové série, která se v těchto dnech právě zde natáčí.

  A na závěr pro vás máme pozvánku do kraje, který spíše vypadá jako z postapokalyptického filmu. Nicméně i přesto se zde v posledních letech natáčelo mnoho úspěšných filmů či seriálů. Jmenujme například seriál Pustina a nebo televizní hit Most! Ano, bavíme se o Mostecku. Drsnou krásu uhelné pánve ocení málokdo, ovšem i v okolí tohoto nevábného místa se nachází mnoho turistických zajímavostí, které by vám neměly uniknout. Navštivte třeba zámek Jezeří na kraji uhelné jámy a nebo zříceninu hradu Kyšperk. Přímo v Mostě a nebo v blízkém okolí se nachází mnoho příjemných penzionů, které na cestách přijdou vhod.

 • Obrázek k novince 21.8.2019

  Kreativní výzva Domobrazy

  Charita České republiky vyhlašuje kreativní výzvu s názvem Domobrazy! Migrace je přirozená součást našich životů. Skrývá řadu podob a příběhů. Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. Cílem výzvy Domobrazy je zachytit migraci a její vliv na rozvoj společnosti pomocí originálního uměleckého díla. Jsi nadšený filmař, výtvarník, hudebník nebo třeba vše dohromady? Přijímáš rád výzvy, zajímá tě tématika migrace a udržitelného rozvoje a máš vizi, jakým způsobem by ji šlo umělecky ztvárnit? Charita České republiky ti v tom pomůže!

  Nezáleží na formě, jakou téma migrace zachytíš, ani na místě, kde budeš projekt realizovat. Důležité je jen nadšení pro danou věc a jasné sdělení. Přihlášku, ve které popíšeš svůj nápad včetně jednoduchého rozpočtu, můžeš poslat prostřednictvím webového formuláře do 31. 8. 2019. Pokud bude tvůj projekt natolik unikátní, že nás zaujme, můžeme dát na jeho realizaci až 100 000 Kč. Navíc ti poskytneme i technickou a poradenskou podporu od našeho odborného týmu.

  Více informací, včetně podrobných pravidel a přihláškového formuláře najdeš na www.domobrazy.cz.

 • Obrázek k novince 19.8.2019

  Letos v Marienbadu

  V srdci malebných Mariánských Lázní se v termínu od 28. do 31. srpna 2019 uskuteční již čtvrtý ročník Marienbad Film Festivalu. Poklidné lázeňské město přivítá na konci prázdnin festival zaměřený na experimentální snímky i světové filmové klasiky prezentované v neotřelé podobě. Poprvé čeští diváci uvidí restaurovanou verzi dramatu Loni v Marienbadu režiséra Alaina Resnaise, tečku za festivalem udělá slavná road movie Dva na cestě, v níž exceluje oscarová herečka Audrey Hepburn.

  Festival navštíví jeden z nejvýznamnějších evropských režisérů Benedek Fliegauf, držitel Stříbrného medvěda z Berlína za film Je to jen vítr, který bude mít i svou masterclass. Do Mariánek zavítá i hvězda snímku 120 BPM herec Nahuel Pérez Biscayart spolu s oceňovaným argentinským režisérem Eduardem Williamsem, jehož krátké filmy byly uvedeny v sekcích filmového festivalu v Cannes, celovečerní debut Lidská vlna získal ocenění na filmovém festivalu v Locarnu. Společně uvedou snímek Parsi.

  V Retrospektivě Marienbad Film Festival vzpomene na režiséra, herce, výtvarníka a uměleckého šéfa Divadla Na zábradlí Petra Lébla. Na konci tohoto roku uplyne 20 let od jeho úmrtí, a přesto, že je režisérovo jméno spojené především s divadlem, zaměří se festival na Léblovu režisérskou televizní práci a současně nahlédne na jeho život z pohledů jiných režisérů dokumentárních snímků a televizních pořadů.

  Domácí experimentální scénu bude reprezentovat trojice českých režisérů. Bohdan Karásek rozvíjí v konverzačním titulu Karel, já a ty úvahu o stálosti vztahů, možnosti zvolit jednoho partnera pro život. Roman Štětina je jeden z mála českých umělců, který se věnuje práci se zvukem a propojuje ho s vizuálním uměním. Na festivalu představí triptych svých nových prací v neobvyklém propojení v rámci filmové projekce. Dramatik, dramaturg, filmař a živel Jan Kačena ve svých uměleckých projevech pracuje se záměrnou nedotažeností, kterou považuje za přidanou hodnotu.

  V rámci doprovodného programu spojil Mariánskolázeňský spolek Švihák opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program Marienbad Film Festivalu. Na Kolonádě Ferdinandova pramene vystoupí Katarzia, Zabelov Group, +-0, Market, Kittchen, Aid Kid a Isama Zing, filmový program okoření i přednášky, klipové pořady a workshop elektronické hudby.

  Pestrý program festivalu naleznete na www.marienbadfilmfestival.com, vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

 • Obrázek k novince 17.8.2019

  Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

  7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou kolekci adaptací literárních děl Cornella Woolriche, pocty Veronice Lake a Alanu Laddovi, japonské a tradičně i československé noiry a v neposlední řadě snímky, které byly historickým předvojem filmu noir a ovlivnily jeho podobu. Celkem 36 snímků v 8 programových sekcí bude k vidění od 22. do 25. srpna na hradě Křivoklát. 

  V hlavní tematické sekci LUPIČSKÝ NOIR nebude chybět jeden z klíčových titulů tzv. subžánru heist filmů, a to Zabíjení, jež v rané fázi kariéry natočil Stanley Kubrick a které později inspirovalo Quentina Tarantina při realizaci jeho průlomového – a na letošním Noir Film Festivalu taktéž uváděného – snímku Gauneři. V tradiční RETROSPEKTIVĚ tvůrce, který se zásadním způsobem podílel na utváření klasického filmu noir, NFF letos uvede filmové klenoty od Fritze Langa, jenž se během své dvacetileté americké kariéry profiloval jako mistr noirových snímků. Vedle jeho německé klasiky Vrah mezi námi jsou na programu mj. adaptace špionážního románu Grahama Greena Ministerstvo strachu, gotické melodrama Tajemství za dveřmi, či temné charakterové studie Šarlatová ulice a V osidlech noci.

  Program dále zahrnuje čtveřici filmových adaptací literárních děl amerického spisovatele Cornela Woolriche, který ve 40. a 50. letech 20. století platil za jednoho z nejprodávanějších autorů kriminálních příběhů (noirové perly jako Přízračná dáma, Černý anděl a Křik chlapce doplňuje slavné Hitchcockovo Okno do dvora). Další film mistra napětí – Rebecca – vyjde při příležitosti uvedení na NFF ve speciální, první české Blu-ray edici. Neměnnou součástí akce jsou speciální POCTY hereckým ikonám filmu noir: letos jimi bude populární herecké duo Veronica Lake - Alan Ladd.

  Při mapování různých lokálních inkarnací filmu noir se letos NFF kromě tradiční československé stopy (Noční host, Polnočná omša, Smrt si říká Engelchen, Dům ztracených duší) zaměřuje na výběr snímků z Japonska konce 50. let. Dva z nich (Tokijský tulák, Cejch zabijáka) natočil neúnavný bořič konvencí Seidžun Suzuki

  Mezi hosty se na Křivoklátě objeví režisér filmu Ostrým nožom Teodor Kuhn či režisér a producent Václav Marhoul, jenž v doprovodném programu divákům představí ukázky z vysoce očekávaného snímku Nabarvené ptáče ještě před jeho světovou premiérou v benátské soutěži. Více o programu zde.

 • Obrázek k novince 7.8.2019

  William Shatner Live on Stage

  Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí 750 – 3.650,-Kč jsou v prodeji od července 2019 v obvyklých předprodejních sítích. K dispozici bude i omezený počet VIP vstupenek, které zahrnují prémiové sezení a příležitost vyfotografovat se s panem Shatnerem.

  Nenechte si ujít příležitost prožít nezapomenutelný večer s naprostou hollywoodskou legendou. William Shatner bude s diváky sdílet fascinující a vtipné příběhy ze své více než padesátileté úspěšné herecké, producentské, režisérské, ale i spisovatelské kariéry. Fanoušci budou mít na závěr při Q&A (Otázky & odpovědi) možnost pokládat mu své vlastní dotazy.

  Uvádí JV Classics s.r.o. ve spolupráci s Mills Entertainment, Backlot Project a festivalem Future Gate. Film bude uveden v původním znění s titulky, talkshow bude tlumočena do českého jazyka. Vstupenky v předprodeji jsou k dispozici zde.

 • Obrázek k novince 19.7.2019

  Letní filmová škola se blíží

  Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, představí v sekci Ikona méně známou tvorbu i nejzásadnější snímky rakouského režiséra, držitele dvou Zlatých glóbů Michaela Hanekeho. V nové sekci FAMU History uvede festival studentské filmy Václava Vorlíčka, Hynka Bočana či Jaromila Jireše. Loni poprvé uvedená sekce Ikona se věnuje kultovním režisérům současnosti a pátrá po tom, jakým způsobem dospěli k svému ikonickému statusu. Dramaturgie sekce se letos ujal rakouský filmový publicista a katolický kaplan Alfred Jokesch, takže můžeme čekat neotřelý pohled na Hanekeho poetiku a témata spojená s jeho tvorbou (zobrazení násilí apod.). Dalším hostem bude kameraman a dlouholetý Hanekeho spolupracovník Christian Berger. Prvním uvedeným filmem budou Tři cesty k moři z roku 1976, posledním pak předloňský Happy End.

  Hostem Letní filmové školy bude i polský filmový režisér, spisovatel, básník a malíř Lech Majewski, který spolupracuje s osobnostmi světa umění (Julian Schnabel) i hereckými legendami (Charlotte Ramplingová). Na festival dorazí i stěžejní postava současné ruské kinematografie Alexej German ml., jehož výsostně atmosférické filmy bývají pravidelně premiérovány na festivalech v Berlíně či Benátkách. Po deseti letech se do Uherského Hradiště vrací Marika Green, herečka, modelka a fotografka, která na LFŠ představí unikátní fotografickou výstavu mapující osobnosti jejího rodu s názvem Green / Fotografické paměti.

  Sekce FAMU History se ve svém prvním roce existence zaměří na režiséry a režisérky pražské Filmové akademie múzických umění, kteří zde studovali a natáčeli své filmy od založení v roce 1946/47 až do školního roku 1956/57. Divák se podrobně seznámí s tvorbou tvůrců, jako byli Václav Vorlíček, Milan Vošmik, Drahomíra Reňáková – Králová, Hynek Bočan, Jaromil Jireš nebo Jan Němec. Sekce FAMU History doplní tradiční prezentaci tvorby studentů filmových škol, která je letos opět na vysoké úrovni. Součástí programu bude i tradiční Maratón studentských filmů, který proběhne zároveň v České televizi i v innogy letním kině Masarykovo náměstí v sobotu 27. července večer.

  V loňském roce zahájili organizátoři v souvislosti se 100. výročím vzniku Československa tříletý cyklus Kdo jsou Češi, v němž zkoumají různé fasety národní povahy pohledem českých tvůrců. Letošní výběr nazvaný Smějící se bestie se věnuje snímkům, dokumentujícím svébytný český postoj k moci a autoritám. Filmy jako Nikdo nic neví, Osudy dobrého vojáka Švejka či Nejistá sezóna doprovodí diskuse odborníků. Druhý ročník Východních příslibů přinese především mimořádně výživný pohled do dějin i přítomnosti zemí někdejšího východního bloku. Větší část letošní přehlídky tvoří dramata zkoumající kolizní momenty národní historie i méně existenciální, přesto naléhavé problémy současníků.

  Loni poprvé Letní filmová škola zařadila do svého programu filmy natočené ve virtuální realitě. Letošní výběr novinek z líhně VR vizionářů zahrne poprvé i interaktivní projekty pro náročnější VR zařízení. Stejně tak se poprvé na Filmovce uskuteční unikátní site-specific VR akce – filmy s vězeňskou tematikou se spojí s reálným geniem loci hradišťské opuštěné věznice. Sekce HOT TV se v letošním ročníku zaměří na televizní vyprávění. Dvě letní kina přinesou akreditovaným návštěvníkům festivalu i místním obyvatelům divácky nejatraktivnější české novinky i zapomenuté klenoty 90. let. V innogy letním kině na Masarykově náměstí se pak všichni mohou těšit na druhý sobotní večer a historicky nejúspěšnější film v českých kinech Bohemian Rhapsody.

  V letošním roce se bude konat již druhý Industry program filmové a audiovizuální výchovy, který pořádá Letní filmová škola ve spolupráci s Národním filmovým muzeem NaFilM. Svůj prostor v rámci odborného programu bude mít i mezinárodní projekt filmové výchovy CinEd, jehož českým partnerem je pořadatel Letní filmové školy Asociace českých filmových klubů.

  Akreditace, balíčky vstupů i vstupenky na doprovodný program jsou v prodeji v akreditačním systému moje.lfs.cz. Více informací najdete na www.lfs.cz i ve speciální festivalové sekci na ČSFD.cz.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace