Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 31.3.2013

  Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

  Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew McConaughey. Tato volba je trochu překvapivá, ale určitě ne nelogická – McConaughey teď několika filmy (zejména bizarním thrillerem Killer Joe) dokonale setřásl pověst „toho hezouna z přiblblých romantických komedií s Kate Hudson". Je považován za jednoho z nejlepších herců své generace a docela by se mu hodila nějaká oscarová role. Navíc s mezihvězdným cestováním prostřednictvím červích děr (což je vlastně všechno, co víme o zápletce Interstellaru) už jednou do styku přišel – vzpomínáte si ještě na Zemeckisův Kontakt? Christopher Nolan momentálně přepisuje původní scénář svého bratra Jonathana z roku 2006. Film bude mít premiéru 7. listopadu 2014.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 30.3.2013

  Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

  Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další scény. Marvel ale nezahálí a pracuje na dalších filmech. Thor: The Dark World už je v postprodukci a premiéry se dočkáme v listopadu. A na spadnutí je i natáčení Captain America: The Winter Soldier. Režisérská dvojice Joe a Anthony Russo se na poslední chvíli vytasila s husarským castingovým kouskem: povedlo se obsadit hereckou legendu Roberta Redforda. Ten si v nějakém „pořádném hollywoodském" filmu naposledy zahrál v roce 2001 – po boku Brada PittaSpy Game. Od té doby se věnoval hlavně režii a ne zrovna líbivým tématům. Brzy jej ale uvidíme v thrilleru Pravidla mlčení a „survivalu" All Is Lost, který údajně neosahuje vůbec žádné dialogy. A proč najednou komiksová adaptace? „Protože jsem měl chuť zkusit něco jiného. Filmy od Marvelu jsou výborné a jako kluk bych je miloval. Ke všemu je tvoří lidé, kteří rozumí tomu, co dělají." Redford si zahraje vysoko postaveného důstojníka agentury S.H.I.E.L.D. Film bude mít světovou premiéru 4. dubna 2014.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 29.3.2013

  Karl Urban opět futuristický. S Abramsem.

  Role nekompromisního soudce Dredda mu dokonale sedla, ale film i přes pozitivní přijetí fanoušků komiksové předlohy a celkově dobré kritiky neuspěl. Producent Adi Shankar už oficiálně oznámil, že pokračování rozhodně neplánuje. Karl Urban se však policajtem ve futuristickém městě stane opět – jen nebude nosit přilbu a nebude mít tak brutální metody. Příležitost mu nabídl J.J. Abrams, který se s Urbanem dobře zná z natáčení dvou Star Treků. Abramsův nový seriál Human bude akční sci-fi kriminálka z Los Angeles v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy má každý detektiv či policejní důstojník neobvyklého partnera – androida s dokonale lidským vzhledem. Urban si zahraje respektovaného detektiva Kennexe, který se však po tragické nehodě, během níž byl sám vážně zraněn, emocionálně zhroutil (ne, opravdu žádný Dredd). Pomůže mu vrátit se do služby přidělení robotického partnera, kterého hraje Michael Ealy? A podpoří ho krásná, nepodplatitelná, i když trochu naivní kolegyně Valerie v podání Minky Kelly? Natáčení pilotního filmu začalo před několika dny v kanadském Vancouveru, jehož ulicemi se teď díky tomu prohánějí různá futuristická vozidla. Režii dostal na starost zkušený Brad Anderson (třeba thriller Mechanik a epizody seriálů jako Boardwalk Empire, The Killing nebo Person of Interest), o ponurou atmosféru je tedy postaráno.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 28.3.2013

  Matthew Vaughn v tajných službách

  Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už všichni víme, Disney si nakonec vybral Abramse. Teď už víme, že platí původní možnost, o které šla zvěst: Vaughn odstoupil, aby mohl co nejdříve natočit adaptaci dalšího komiksu Marka Millara The Secret Service. Po stolech hollywoodských producentů se totiž přesouvá několik podobně pojatých projektů, a Millar s Vaughnem nechtějí přijít s křížkem po funuse. Vaughn před několika dny dopsal scénář ve spolupráci s tradiční parťačkou Jane Goldman, takže film bude mít v podstatě stejné tvůrčí zázemí jako adaptace Millarova Kick-Ass (momentálně se blíží dvojka a v prvních trailerech Vaughnův režijní rukopis citelně chybí). A stejně jako Kick-Ass, i The Secret Service je svérázným Millarovým pohledem na jeden subžánr, tentokrát špiónské akční thrillery. Prostá zápletka („agent-veterán zasvěcuje mladého nástupce do temného světa tajných služeb") je obohacená o spoustu odkazů na slavná díla žánru a je velmi drsná, nekompromisní a brutální. Zkrátka bondovka od tvůrce Wanted a Kick-Ass. Natáčení by mělo odstartovat v létě a premiéry se dočkáme už v roce 2014.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 27.3.2013

  Bruce Willis a Přání smrti?

  Remake akční klasiky Přání smrti z roku 1974 měl původně pod palcem Sylvester Stallone, pak na něm víc jak rok pracoval Joe Carnahan. Ten ale minulý měsíc odstoupil kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám". Na internetu samozřejmě nič neutajíte, navíc Carnahan je na Twitteru velice sdílný – takže, problém nastal v okamžiku, kdy si studio MGM postavilo hlavu s úmyslem obsadit do hlavní role Bruce Willise. A protože Carnahan kvůli tomu odstoupil, tak se zdá, že Bruce opravdu uvidíme v roli architekta, který po vraždě své manželky a znásilnění dcery pouličním gangem vezme spravedlnost do vlastních rukou a začne zločince střílet jako škodnou. Mimochodem, Carnahan uvažoval o různých představitelích, scénář prý dostali na přečtení i Brad Pitt či Will Smith, režisérovým favoritem byl Russell Crowe. MGM dlouho netápalo ve tmě a našlo náhradníka – je jím Mexičan Gerardo Naranjo, který se naposledy předvedl oceňovaným thrillerem Miss Bala. Joe Carnahan si mezitím hledá další projekt a zdá se, že by mohl pašovat drogy podmořskou cestou v akčním krimi-thrilleru Narco Sub, se kterým byl krátce před svou smrtí spojován Tony Scott.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 26.3.2013

  Mark Strong bude mocný i v televizi

  Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho budete moct dávkovat s týdenní frekvencí. Zahraje si totiž hlavní roli v prozatím desetidílném kriminálním seriálu Low Winter Sun. Ten je americkou verzí stejnojmenné britské minisérie z roku 2006, ve které si hlavní postavu zahrál... inu, Mark Strong. Opět se tedy stane detektivem, který z pomsty zabije vlastního kolegu a doufá, že spáchal perfektní zločin. Jak jinak, plete se. Vyšetřování bude mít dopad nejen na jeho kariéru, ale i na psychickou stabilitu. Následuje sestup do podsvětí a temných vod korupce. Děj se přenese z původního Edinburghu do Detroitu. Seriál uvede stanice AMC, která aktuálně boduje hlavně se zombie hitem The Walking Dead, ale zaválela i se seriály Breaking Bad, Hell on Wheels nebo The Killing.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 25.3.2013

  Freddie Mercury si hledá holku

  A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má dávno rezervovanou Sacha Baron Cohen. Bude to pro něj šance konečně výrazně zabodovat i u kritiků a možná urvat nějakou tu oscarovou nominaci (pro změnu v herecké kategorii, nominaci za scénář mu už přinesl Borat). Proto se na roli poctivě připravuje. Momentálně prý pozorně sleduje hodiny a hodiny archivních záznamů nejen z koncertů, ale i ze zákulisí či Freddieho soukromí. Taktéž spolupracuje s odborníky na přízvuk a, samozřejmě, bere hodiny zpěvu. Napodobit nejlepšího rockového zpěváka všech dob ale nebude snadné, proto ještě nebylo rozhodnuto, zda bude Cohen (údajně obrovský fanoušek Queenu) ve filmu opravdu zpívat, nebo pojede na playback. O režii projevil zájem oscarový Tom Hooper, který svůj cit pro muziku prokázal Bídníky. Momentálně se intenzivně hledá představitelka Mary Austin, Mercuryho celoživotní lásky. Žil s ní v sedmdesátých letech a přestože se rozešli poté, co měl Freddie aféru s mužem a začal pěstovat velmi rozmarný sexuální život, zůstali přáteli až do zpěvákovy smrti v roce 1991. Podle nejnovějších drbů by roli mohla dostat Blake Lively, ale protože se zprávou přišel bulvární plátek The Sun (něco jako britský Blesk), prozatím to berte jako fámu.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 24.3.2013

  Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

  „Komediální drama" The Judge, kterým se vrací na scénu režisér Nesvatbových a Rytířů ze Šanghaje David Dobkin, už loni v dubnu získalo do hlavní role Roberta Downeye Jr. Téměř po roce začíná projekt studia Warner Bros. nabírat konkrétnější tvary, protože se pozvolna blíží červnový start natáčení v Bostonu. Downey Jr. si ve filmu zahraje uznávaného soudce z velkého města, který se po letech vrací do rodného městečka. Důvod je neradostný – pohřeb matky. Ještě horší věci se soudce dozvídá na místě – máma byla zavražděna a hlavním podezřelým je její manžel a hrdinův otec, který je shodou okolností taktéž soudce (role pro veterána Roberta Duvalla). Downey Jr. bude muset odhalit pravdu o zločinu a zároveň se vyrovnat se svými hříchy z mládí. Třeba s bývalou láskou, která dodnes nenašla odvahu vypadnout z maloměsta a pořád tu pracuje jako servírka – zahraje si ji Vera Farmiga, která aktuálně hvězdí jako máti Batesová v seriálu Bates Motel, prequelu k Psychu. Dále hrají třeba Vincent D´Onofrio a Billy Bob Thornton. Premiéru můžeme očekávat během příštího roku.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 23.3.2013

  Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

  Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou konkurenci. Thriller Child 44, který v produkci Ridleyho Scotta natočí Daniel Espinosa (úspěšný Nepřítel pod ochranou) začíná jako standardní detektivka – degradovaný člen vojenské policie (Tom Hardy) se tak trochu na vlastní pěst pouští do vyšetřování brutálních vražd malých dětí. Brzy se ale hlavním podezřelým stává on sám. Po krku mu půjdou Gary Oldman jako policejní šéf a Joel Kinnaman (který s Espinosou natočil už dva filmy) jako jeho bezohledná a krví mnoha odpůrců režimu potřísněná pravá ruka. Ke všemu je tady hrdinova manželka (Noomi Rapace), která je možná chameleón měnící identity. Už teď to zní zatraceně zajímavě, tak snad se můžeme těšit na kvalitní krimi-thriller. Zárukou kvality je i jméno scenáristy – Richard Price se podílel na seriálu The Wire a napsal třeba Gibsonovo Výkupné, takže příběh s překvapivými zvraty by mu neměl dělat nejmenší problémy. Natáčení startuje v červnu, premiéry se dočkáme příští rok.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 22.3.2013

  Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

  Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent Hobbs v podání Dwaynea Johnsona bude hvězdit i v blížící se šestce. A pak? Studio Universal a tvůrci série pro něj mají místo i v sedmém pokračování, ve kterém se podle internetové šeptandy jako hlavní padouch ukáže sám velký Jason Statham. Ale možná ještě předtím dorazí Hobbs v samostatném filmu. „Nic ještě není jisté," říká The Rock, „ale postupně budujeme postavu a dáváme jí tvar. Ale pokud k sólo filmu opravdu dojde, nemůžu se dočkat." Po Hobbsově boku by se v spin-offu mohla ukázat i jeho filmová parťačka Gina Carano, která (jak prozrazují trailery) bude mít v šestce za úkol především zkrotit zmrtvýchvstalou Michelle Rodriguez. Johnson si mezitím leští muskulaturu pro blížící se natáčení akční fantasy Hercules, kterou v produkci Petera Berga režíruje Brett Ratner. Novou posilou pro Rocka v hlavní roli a Askila Hennieho jako Herkulova krvelačného pobočníka je Rufus Sewell jako Autolycus. Že vám to jméno něco říká? No jasně, Bruce Campbell si mazaného zloděje zahrál v seriálech Herkules a Xena. Podle řecké mytologie byl Autolykos Herkulovým společníkem během výpravy proti Amazonkám, ve filmu bude členem žoldnéřské družiny, která se pod Herkulovým velením vzepře krutému thráckému králi. Dále byli obsazeni Ian McShane jako bojovný věštec a Herkulův mentor Amphiarus a Joseph Fiennes, John Hurt a Rebecca Ferguson v prozatím nespecifikovaných rolích. Film bude mít světovou premiéru 25. července 2014.

  (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 4.1.2007

  Miniprofil Pedro Almodóvar

  Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během dvou dnů od 5. do 6. ledna 2007 představí nejen výše zmíněný snímek, ale ještě čtyři další: Volver, Spoutej mě!, Vše o mé matce, a Špatná výchova. Vstupné 80-90 Kč (medii)
 • Obrázek k novince 23.12.2006

  Filmy roku 2006 podle CSFD

  Sly *Rocky* Stallone právě v amerických kinech úspěšně dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Jsem jeho comebackem upřimně dojat a určitě nejsem sám. Zde na CSFD pochází většina z nás z generace, která si na jeho akčním hrdinství stavěla chlapecké hodnoty. A na to se nezapomíná.
  Je tady konec roku. Hektického, pro CSFD úspěšného. A hodně horkého (už i tučnáci z toho rapujou!). Jsou to možná první Vánoce, kdy mi na okně sedí moucha, Ježíšek běhá po venku v Boratových plavkách a Dustin Hoffman se učí kuchařskému umění. Ale určitě nebudou prvními Vánocemi, které strávím nad CSFD. Na oko jsem s mojí \'oficiální rodinou\' a tlačím do sebe maminčiny medovníky, ale ve skutečnosti se věnuju CSFD galeriím, posterům a trailerům. Priority jsou zapeklitá věc. Jak to je s vámi? Jste na tom podobně? Pokuď ano, patří vám toto blahopřání duplovaně:
  Všem vám, ať už jste na CSFD zatím jenom mrkli okem, nebo tady s námi trávíte denně celé hodiny, přeji pohodové prožití vánočních svátků, divokého Silvestra a do Nového roku jen to NEJ-NEJ-NEJ.

  A na závěr pětice NEJLEPŠÍCH \'masově navštěvovaných\' filmů českých a slovenských kin roku 2006 podle CSFD:
  1. Let číslo 93
  2. Potomci lidí
  3. Auta
  4. Casino Royale
  5. Skrytá identita

  (POMO)
 • Obrázek k novince 4.12.2006

  Nová CSFD

  Šestiletá CSFD opouští zdi školky a chystá se do školy. Toto nové oblečení, větší font a tlustější vydání, je přizpůsobeno dnes nejpoužívanějšímu rozlišení monitorů. Pokud se Vám líbila stará CSFD, na jednoduchost a plastičnost grafiky této nové si možná budete chvilku zvykat, ale po týdnu až dvou se Vám zalíbí. Je to cesta současného trendu, větší profesionality a decentnosti, díky kterým CSFD definitivně získává image projektu, hodného současné denní návštěvnosti, cca 45 tisíc unikátních návštěvníků a 800 tisíc zobrazených stránek. Výraznější obsahová vylepšení teprve přijdou, pro začátek tu máme tato:
  Tvůrcům a hercům se v jejich profilech bude v novém podání lebedit jako v bavlnce. Můžete už o nich vést i diskuze (žebříček nejdiskutovanějších tvůrců a herců najdete ve Statistikách) a filmy v jejich filmografiích si můžete seřazovat podle kvality od nejlepších po nejslabší / nehodnocené. V profilech filmů v pravém sloupci s hodnoceními uživatelů se nově zobrazuje 20 hodnocení. Pokud jste přihlášeni, zobrazí se vám tak 10 vašich oblíbených uživatelů + 10 dalších z předních příček žebříčku Nejoblíbenějších uživatelů. Malé změny nastaly v sekcích Novinky, Diskuze a na hlavní stránce CSFD, kde výraznější prostor dostaly TV tipy dne, trailery a novinky na DVD.
  Přeji Vám hezký den a předvánoční čas, a užijte si CSFD do sytosti. (POMO)
 • Obrázek k novince 27.11.2006

  Filmasia 2006: Vylodění na Tchaj-wanu

  Druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia konající se ve dnech 30. 11. 3. 12. 2006 nabídne v pražských kinech Aero a Světozor průřez tím nejlepším z dalekého východu a přinese s sebou řadu akcí s asijským filmem spojených. Jak jsme již zmínili, letošním hlavním tématem je kinematografie Tchaj-wanu. Program přináší na 44 projekcí asijských filmů rozdělených do tří základních sekcí. V rámci režisérského pátku ve Světozoru Filmasia 2006 nabízí v rámci sekce Pocta Hou Hsiao-Hsiena kolekci čtyř filmů této výjimečné osobnosti, Three Times, Millenium Mambo, Café Lumiere a legendární Město smutku. Sekce Nový tchaj-wanský film pak skrývá 19 snímků nejrozličnějších žánrů. Mnohé z nich byly u nás již s úspěchem promítány, mimo jiné i Blue Cha Cha, jenž na letošním festivalu v Karlových Varech patřila k jednomu z nejnavštěvovaněšjších filmů asijské produkce, nebo Formula 17 režiséra Yin-jung Chena, od něhož budou mít navštěvníci možnost zhlédnout i další film, akční komedii Catch. Zajímavostmi z programu festivalu Filmasia 2006 jsou například premiérové uvedení debutu slavného a oscarem ověnčeného režiséra Anga Leeho Tlačit rukama, dokumenty a studentské filmy vycházejících hvězd současné tchaj-wanské kinematografie nebo třeba Korejská hororová noc v Aeru s filmy Cinderella a Dead Friend. (May)
 • Obrázek k novince 21.11.2006

  Festival Francouzského filmu

  Quest-ce qui passe ce soir au cinéma? Že neumíte francouzsky, žabí stehýnko byste pozřeli leda tak omylem a vůbec netušíte kdo je Amélie? To všechno se jistě rázem změní během Festivalu Francouzského Filmu. Jeho 9. ročník se uskuteční ve dnech od 23. do 27. listopadu v pražském kině Světozor, v kinosálu Francouzského institutu v Praze, a současně také v Brně (kino Art), Českých Budějovicích (Kotva) a Hradci Králové (Centrál). Promítnuto nám bude přes 30 filmů a dokumentů vybraných českými kritiky a distributory, z toho pět předpremiér: Narko režisérského dua Gilles Lellouche a Tristana Auroueta.
  Mezi záplavou dalších filmů je navíc možné omrknout v předsálí kin (Světozor, Kotva, Centrál a ve Francouzské alianci v Brně) fotografické portréty francouzských umělců, dříve publikovaných v renomovaném časopise Cahiers du cinéma, nebo se zúčastnit debaty \"Kulatý stůl\" ve Francouzském institutu v Praze, kde se budou zahraniční i domácí odborníci zamýšlet nad otázkou \"proč podporovat národní kinematografii?\". Všechny filmy budou uváděny v původním znění s českými titulky (kromě dokumentu Jane Birkin), vstupné 70 Kč, na debatu Kulatý stůl vstup volný. (medii)
 • Obrázek k novince 18.11.2006

  Normální festival

  Od 21. do 24. listopadu 2006 se v pražském kině Aero uskuteční přehlídka hraných a dokumentárních filmů, jejichž společným tématem jsou lidé, kteří se v běžném životě orientují trochu pomaleji, některé věci zvládají jen s odborným dohledem, a těm, kteří mají takzvaně o kolečko víc, či chcete-li o kolečko míň. Zárukou kvality a lákadlem zároveň nám budiž nejen film Idioti režiséra Larse von Triera, ale i drama Osmý den s Danielem Auteuilem v hlavní roli, za níž byl oceněn Zlatou palmou z Cannes. Diváci, kteří herecké výkony Johnnyho Deppa a Leoparda DiCapria ve filmu Co žere Gilberta Grapea? již dávno ocenili, by si neměli nechat ujít například norský snímek Elling, nebo divácky úspěšný Do Paříže!, při kterém zjistí, že i německá komedie může být svěží. Pro osoby hloubavější zde bude k vidění dokument Hows Your News?, nebo Případ na hraně: Lid vs Eunice Baker. Den před zahájením festivalu budou v rámci \"Dokumentárních pondělků\" v kině Světozor k vidění další dva tematické dokumenty Nenormální a Born Dead. Projekce bude doplněna krátkými předfilmy a videoklipem k písni Svefn-g-englar islandské skupiny Sigur Rós. Rezervace lístků (80 až 90 Kč) je možná on-line na www.kinoaero.cz, nebo jako obvykle v pokladně kina - tam si také ohlídejte, je-li vámi vybraný film s českými titulky, anglickými, nebo jen v originální verzi a simultánním překladem do sluchátek! Ozvěny Normálního festivalu zazní i na Slovensku ve filmovém klubu při UKF v Nitře ve dnech 4. - 5. prosince. (medii)
 • Obrázek k novince 15.11.2006

  Festival krátkých filmů Praha

  Letošní listopad je plný filmových událostí a lahůdek, a jednou z nich je i poměrně čerstvý Festival krátkých filmů Praha. Během jeho 2. ročníku nám pořadatelé představí celkem 73 krátkých hraných filmů v deseti programových blocích a to ve dnech od 15. do 18. listopadu 2006 v pražském kině Světozor. Kromě jednadvaceti soutěžních filmů, které budou rozděleny do tří bloků, bude velice zajímavé shlédnout sekci První podání krátké filmy slavných, v níž budou odhaleny první filmové krůčky dnes již věhlasných režisérů jakými jsou například Lars von Trier, Roman Polanski, Ridley Scott a další. V sekci \"Labo experiment a nové směry\" mají diváci jedinečnou možnost setkat se s jedenácti filmy, které byly zpracovány novými technologiemi, nebo s využitím neobvyklých postupů digitální úpravou obrazu, počítačovou animací, či s odlišnou strukturou filmového prostoročasu. Další nesoutěžní bloky budou věnovány tomu nejlepšímu z Mexika, Velké Británie, německého festivalu Interfilm Berlin a také filmům oceněným na světových festivalech. V pětičlenné mezinárodní porotě zasedne mimo jiné režisér a scénárista Jan Hřebejk, herečka Aňa Geislerová a Heinz Hermanns - ředitel festivalu Interfilm Berlin. Možnost hlasovat a zvolit tak nejlepší krátký film budou mít i diváci prostřednictvím hlasovacího letáku, který obdrží při vstupu do kinosálu. Divácká cena bude předána v rámci slavnostního zakončení 18.listopadu, stejně tak jako hlavní cena poroty. Vstupenky budou k dostání za 50 Kč v pokladně kina Světozor. (medii)
 • Obrázek k novince 9.11.2006

  FAMUFEST 2006

  Fanoušci kinematografie se nemusí nechat rozházet prvními mrazíky, ani vichřicemi, natož chumelenicí, protože budou mít do konce roku mnoho příležitostí zalézt do kina a pěkně se tam ohřát. První významnou událostí počátku tohoto měsíce bude FAMUFEST 2006. Jeho již 23. ročník se uskuteční ve dnech 9.-12.listopadu 2006 v prostorách kina Atlas a Divadla Archa. Během tohoto osobitého festivalu se představí soutěžní i nesoutěžní filmy, a přehlídka bude tradičně obohacena širokým doprovodným programem zahrnujícím koncerty, výstavy a diskusní fóra. Porota složená z českých i světových osobností filmu bude udílet ocenění v patnácti kategoriích. Do rukou vítězů pak poputuje soška \"Maxim\" a dále finanční či materiální odměna, jež má podpořit mladé filmaře v jejich další tvorbě. Vstupenky na celodenní projekce je možné zakoupit v Divadle Archa za 100 Kč, v kině Atlas pak na jednotlivé projekční bloky za 40 Kč. (medii)
 • Obrázek k novince 4.11.2006

  Filmasia 2006

  Ve dnech 30. 11. - 3. 12. 2006 se v pražských kinech Světozor a Aero uskuteční již druhý ročník asijského filmového festivalu Filmasia, letos zaměřený na Tchajwanskou kinematografii. Ta v posledních letech zaznamenala velmi silnou \"novou vlnu\", jenž světu představila hodnotné režiséry jak na poli komerce, tak artu. Filmasia 2006 přichází běhěm čtyř dnů s třiceti filmy představovanými ve třech sekcích, v nichž se organizátoři pokusí odhalit kouzlo Tchajwanu divákům náročným, ale i těm, kteří si přišli do kina jen odpočinout. V sekci Nové filmy se objeví řada novinek, které se díky spolupráci festivalu s Taipei Economic and Cultural Office shodují s nejúspěšnějšími filmy řady festivalů přímo v Asii. Druhou exkluzivní sekcí, zejména pro náročnější diváky, je přehlídka filmů Hou Hsiao Hsiena který je znám klubovým divákům například svou rodinnou kronikou MĚSTO SMUTKU. Speciální kolecke pak slibuje zajímavé dokumenty, studentské filmy a filmy klasické tchajwanské kinematografie. Specialitou Filmasie 2006 bude Hororová noc a jednorázová projekce thajské romantické komedie, hitu letošního Karlovarského festivalu, CITIZEN DOG. Festival také doprovodí koncert tradiční hudby a výstava fotografií a filmových plakátů v prostorech kin. (May)
 • Obrázek k novince 2.11.2006

  Přehlídka švédských filmů

  Nejen milovníci Ingmara Bergmana si přijdou na své v pražském kině Aero. Ve dnech od 2. až 5.listopadu zde proběhne přehlídka švédských filmů a během pěti večerů jich bude možné zhlédnout celých 12! Speciálně Bergmanovi bude věnován téměř celý páteční večer 3.11., kdy se hned po dokumentárním filmu o kameramanovi Svenu Nykvistovi Světlo je mým společníkem, budeme moci ponořit do dokumentu Bergman Islands. V něm se vůbec poprvé podíváme do Bergmanova soukromí, na ostrov Färo v Baltském moři, kde tento tvůrce žije. Hned poté nám budou naservírovány mistrovy Lesní jahody a Mlčení. Kromě těchto dvou lahůdek vypíchněme ještě Four Weeks in June (H. Meyer) (medii)
1 17 33 49 62 63 64 65 následující >>