Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Comeback sympaťáka Yogiho 5.10.2008

  Comeback sympaťáka Yogiho

  Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho načapat přitroublým správcem parku Smithem. Jeden z nejoblíbenějších (vý)tvorů legendárního studia Hanna-Barbera se zrodil v roku 1958 jako vedlejší postava v The Huckleberry Hound Show, ale už za tři roky si vysloužil vlastní sérii. A žije dodnes – v bezpočtu dokolečka reprízovaných televizních sérií, v komiksech i v několika celovečerních televizních filmech. Už bylo načase, aby se podíval i na plátna kin. Překvapivý úspěch Alvina a Chipmunků inspiroval studio Warner Bros., aby vytáhlo z televizních archivů další slavné „kreslouny“ a vrhlo je na plátna kin. Koncept je stejný – film bude hraný, Yogi a jeho malý parťák Boo Boo vzniknou v počítačích. Dobrou zprávou je, že režie se ujme Ash Brannon, jehož Divoké vlny patří k těm nejpříjemnějším digitálním animákům poslední doby. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Jack Black je nový Bourne 4.10.2008

  Jack Black je nový Bourne

  Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a zjistí, že má dokonalé okno. Neví, jak se tam dostal, netuší, kdo vlastně je. V pátrání mu zřejmě napomůže sledování filmů o tajných agentech, protože si brzy začne myslet, že je určitě superšpión a ztrátu paměti mu způsobil pokus o jeho likvidaci. Samozřejmě, pravda je někde úplně jinde, ale než to hrdina prozatím bezejmenné akční komedie studia Universal Pictures zjistí, bude si hrát na Bournea. Jack Black pro svůj nový film spojil síly se scénáristy Jonathanem Aibelem a Glennem Bergerem, kteří napsali i Kung-fu pandu. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Marty a Bobby vám vymalují barák... 3.10.2008

  Marty a Bobby vám vymalují barák...

  ...krví. A vším, co protéká lidským tělem. Název knížky I Heard You Paint Houses, kterou chce Scorsese zfilmovat, totiž odkazuje k slangovému výrazu pro nájemné zabíjení. Zkuste někoho zlikvidovat brokovnicí nebo výbušninou v útulném pokoji s bílými zdmi a pochopíte, odkud se vzala ta narážka na malování. Robert De Niro si ve filmu zahraje Franka „Irčana“ Sheerana, kterému se připisuje minimálně pětadvacet mafiánských vražd včetně likvidace známého odborového předáka Jimmyho Hoffu. Autor knihy Charles Brandt se s Sheeranem seznámil krátce před jeho smrtí v roce 2003 a měl tak informace, na nichž pak postavil jeho biografii, doslova z první ruky. Největší senzací bylo právě „Irčanovo“ přiznání se k vraždě Hoffu, která byla dlouhá léta velkou záhadou, protože se nenašlo ani jeho tělo (Sheeran znal podrobnosti o odstranění mrtvoly). Je to látka jako stvořená pro oba staré pány, kteří o opětovné spolupráci mluví už několik let. Scénář podle knihy napíše osvědčený Steve Zaillian. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Kirsten ano, Keira ne 2.10.2008

  Kirsten ano, Keira ne

  Co je to za otázku, na kterou takhle odpověděly? Pokud čekáte něco ve stylu: „Objevíte se ve svém následujícím filmu s rouše Evině?“, zklamu vás. Jejich vyjádření se týká účasti v pokračování dvou veleúspěšných trilogií. Kirsten Dunst na dotaz, jak je to s ní a dalšími Spider-Many, odpověděla: „Jdu do toho.“ Sice pak s úsměvem dodala: „Ale nic jsem vám neřekla. Znáte tyhle klepy.“, ale stejně to vypadá na hotovou věc. Kirsten už dříve podmínila návrat do role Mary-Jane účastí Sama a Tobeyho. A ti už smlouvy se studiem Sony/Columbia podepsali. Maguire dostane za Spider-Mana 4 a 5 (natáčet se bude na jeden zátah) 30 milionů dolarů a podíly ze zisku. Kdo by odolal? Snad si Kirsten taky vydupe „pár“ babek. Naopak Keirou Knightley mamon nelomcuje. Studio Disney minulý týden oficiálně oznámilo, že Piráti z Karibiku 4 budou. Novináři se logicky při první příležitosti zeptali Keiry, jestli dostala nabídku vrátit se na palubu. „Ne. Ani netuším, o čem to bude. A nehodlám se k té sérii vrátit. Bylo to úžasné dobrodružství, ale myslím, že je nejvyšší čas posunout se dál.“ Johnny Depp si však roli Jacka Sparrowa zopakuje, ale dost možná bude jediným členem staré posádky, kterého uvidíme ve čtyřce. Kapitán Jack by měl tentokrát hledat Atlantidu. Tu by ale chtěl ve třetích Lovcích pokladů najít i Ben Gates alias Nicolas Cage. Podle mě je to zbytečná námaha – Atlantidu už přece dávno objevil MacGyver! (Cervenak)
 • Obrázek k novince Krotitelé duchů a Muži v černém potřetí? 1.10.2008

  Krotitelé duchů a Muži v černém potřetí?

  O trojce Krotitelů duchů se mluví čím dál hlasitěji. Prozatím se přesně neví, jaký to celé bude mít vlastně koncept (staří známí v plné polní, anebo pouze jako mentoři nového, mladšího týmu?), ale Harold Ramis a Dan Aykroyd už vyjádřili ochotu pustit se do toho. A teď se přidal i Bill Murray: „Myslím, že rány způsobené dvojkou už se zahojily. Scénář píšou ti chlápci, co stojí za seriálem The Office, takže by to mohlo fungovat. Myslím, že je to dobrý nápad.“ Samozřejmě dodal, že to nesmí dopadnout jako v případě druhé části. „Polovina jedničky se obešla bez triků a ty scény, které jsou jen o postavách, jsou stále nejzábavnější. Během natáčení dvojky se už scénář přepisoval na přání chlápků od vizuálních efektů a podle toho to taky dopadlo.“ Bill Murray letos poskytl hlas i pro počítačovou hru Ghostbusters a prý si s tím užil spoustu legrace. „Měl jsem pak tak dobrou náladu, že jsem šel po ulici a zpíval si ústřední song. Lidi se za mnou obraceli a říkali si: ,Ten ale žere sám sebe!´“. A hlásí se i další strašidlo z minulosti – producent Walter Parkes říká, že je tady šance na Muže v černém 3. „Will Smith i Tommy Lee Jones mi řekli, že by do toho šli. Teď už jen sehnat dobrý scénář a najít volné místečko v jejich přeplněných diářích.“ Něco mi říká, Waltře, že tak jednoduché to nebude. ;-) (Cervenak)
 • Obrázek k novince Praštit, či nepraštit kladivem? 30.9.2008

  Praštit, či nepraštit kladivem?

  Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné kladivo, byl kandidátem na režii D. J. Caruso. Ten o uplynulém víkendu bodoval v USA se svým thrillerem Oko dravce, který má údajně velmi zručně natočené akční scény a celkově dobře „šlape“. Čekalo se tedy, že hned v pondělí po úspěšném startu tohoto thrilleru Marvel Studios oficiálně oznámí angažování Carusa. Místo toho přichází nečekaný zvrat. Magazín Variety šokuje jménem Kenneth Branagh. Rokování už prý finišují a smlouva o režírování Thora je na spadnutí. Uznávaný herec a režisér, proslulý svými shakespearovskými adaptacemi, versus komiks o blonďatém svalovci, který mlátí své soupeře po hlavách velkým kladivem? Ale není to až tak nelogická volba. Od „malých filmečků s uměleckými ambicemi“ se ke komiksům dostali i Christopher Nolan, Gavin Hood či Bryan Singer. Navíc Branagh umí pracovat i s většími rozpočty a rozhodně má smysl pro velkolepý vizuál. A trocha toho dramatu, který se ve vztahu Thora s jeho otcem, vládcem bohů Odinem, skrývá, určitě nezaškodí. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Zásadní zvrat v Nottinghamu 29.9.2008

  Zásadní zvrat v Nottinghamu

  Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane kladnou postavou, jsme na čsfd psali už mnohokrát. Ridley Scott teď během interview ke své novince Labyrint lží prozradil naprosto zásadní spoiler, který vrhá na celý příběh úplně nové světlo. Na otázku MTV News, kdo tedy bude hrát Robina Hooda, odpověděl: „Crowe si je zahraje oba dva.“ Tedy zbojníka ze Sherwoodu i jeho úhlavního protivníka. „Cože?“ spadli všem brady. „Bylo by příliš složité to vysvětlit,“ usmál se Scott tajemně a dodal pouze: „Ale to je právě ten prvek, kterým osvěžíme staré známé postavy. Jeden se stává druhým. Pěkně se to střídá.“ Internetem teď samozřejmě sviští dohady o tom, jak to vlastně bude. Nejlogičtějším se zdá být „batmanovský princip“. Tedy že hlavní hrdina Robert Thorne je v civilu šerifem z Nottinghamu a hraje si na zhýralého šlechtice, který je zdánlivě oddaný uzurpátorskému princi Janovi, ale ve skutečnosti stojí na straně utlačovaných přívrženců krále Richarda a ve „chvílích volna“, v utajení, s kápí na hlavě vyráží do Sherwoodu, kde velí vojsku rebelů. Zní to báječně a Crowe svou dvojroli nepřímo potvrdil, když se rozpovídal o tom, že „nebude nosit zelené punčocháče, protože v té době ještě nebyly vynalezeny“. Zároveň se vyjádřil i k přesunu natáčení z letošního léta na příští jaro: „Dáváme si načas. Nezačnete přece dělat na filmu o Robinu Hoodovi, dokud nemáte jistotu, že tohle bude zku*veně nejlepší verze. Jinak můžete jít radši dělat něco jiného.“ (Cervenak)
 • Obrázek k novince Krásky v plném nasazení 28.9.2008

  Krásky v plném nasazení

  Keira Knightley, Scarlett Johansson, Megan Fox a Rachel McAdams vám zpříjemní neděli. Bohužel, pouze v tomto novinkovém souhrnu, který rozebírá jejich nové projekty. ;-)

  Keira se ne a ne odlepit od dobových filmů. V romantickém dramatu Nicka Cassavetese The Beautiful and the Damned se s ní podíváme do 20. let minulého století. Ztvární totiž spisovatelku Zeldu Sayre, milenku a pozdější manželku slavného literáta F. Scotta Fitzgeralda, autora takových klasik jako třeba Velký Gatsby. Ikony „jazzové doby“ prožili velice bouřlivý vztah, prošpikovaný vášní, ale i nevěrami a žárlivostí. Oba to pak využili ve svých knížkách, avšak Zelda nikdy nedosáhla takový úspěch, jako Francis, a nenaplněné umělecké ambice ji přivedly až na psychiatrii. Fitzgerald zatím představitele nemá, ale do dubna, kdy by mělo odstartovat natáčení, je času dost.

  O akčním thrilleru Brilliant, ve kterém si Scarlett Johansson zahraje profesionální zlodějku drahokamů, jsme už na čsfd psali. Pozvolna se schyluje k jeho adaptaci, a ačkoli jméno režiséra pořád neznáme, rýsuje se nám další obsazení. Michael „Alfred“ Caine, kterému Temný rytíř pozoruhodně restartoval kariéru, prozradil v jednom interview, že si už brzy zahraje po boku krásné Scarlett. A bude to právě v tomto projektu. O hlavní mužskou roli se prý zajímá Matthew McConaughey.

  Megan Fox momentálně natáčí Transformers 2, ale současně už sní o akčním fláku, ve kterém by nebyla jen esteticky příjemným doplňkem k hláškujícímu Shiovi a hromadě mimozemského šrotu. Konkrétně by si měla zahrát... vodní pannu? Oukej, ne tak docela. Hrdinkou komiksu Fathom, jehož adaptaci Megan prosazuje u studia Fox Atomic, je zdánlivě obyčejná dívka jménem Aspen, která zjistí, že se ve vodě cítí... jako ryba ve vodě. Ve skutečnosti je totiž potomkem rasy obojživelných humanoidů zvaných Modří. Nedávno jsem Megan viděl při koupání na fotografiích z natáčení Jennifer´s Body a můžu říct jen: S chutí do toho, holka! Voda je tvůj živel! ;-)

  Do usměvavé Rachel McAdams se zamiluje Robert Downey, Jr. Rachel si totiž zahraje Irenu Adlerovou, kterou Arthur C. Doyle označil v povídce Skandál v Čechách za životní lásku Sherlocka Holmese. Přesně tak, opět je tu adaptace dobrodružného komiksu o slavném detektivovi, kterou v říjnu začne natáčet Guy Ritchie. Věrným Watsonem se nakonec stane Jude Law a Brit Mark Strong ztvární ústředního padoucha jménem Blackwood. (Cervenak)
 • Obrázek k novince Adios, Hombre... :-( 27.9.2008

  Adios, Hombre... :-(

  A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné vyjmenovávat nejlepší filmy jeho kariéry, kdo neviděl třeba Podraz, nebo neví, že k jízdě na kole nejlíp zní Raindrops Keep Fallin´ on my Head, jako by ani nevěděl, že existuje vynález jménem kinematografie. Z celkových devíti nominací na Oscara proměnil tu za roli v Barvě peněz, ale nevedl si špatně ani jako režisér – jeho snímek Rachel, Rachel byl žhavým kandidátem na Oscara v kategorii nejlepší film roku. Jeho poslední výraznou rolí byl gangsterský boss v Road to Perdition, závěrečným kontaktem s kinematografií pixarovka Auta, které propůjčil svůj hlas. Pokud máte stejně jako já sevřené hrdlo, doporučuji pustit si Brooksův Němý film. Jistě, Paul Newman hrál v tuctu lepších kousků, ale zrovna tenhle je důkazem, že to byl prima chlápek, který si uměl udělat srandu sám ze sebe. Tak ho vyprovoďme s úsměvem... (Cervenak)
 • Obrázek k novince Novinková smršť 27.9.2008

  Novinková smršť

  Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži.

  Budoucnost Johnnyho Deppa je spojena se studiem Walt Disney Pictures. Zahraje si v Alice in Wonderland, kterou už brzy začne natáčet Tim Burton (ti dva jsou prostě nerozluční), zopakuje si roli Jacka Sparrowa v oficiálně ohlášených Pirátech z Karibiku 4 a hlavně podepsal smlouvu na účinkování ve fantasy westernu The Lone Ranger, který pro Jerryho Bruckheimera podle slavné komiksové série napsali staří „delikventi“ Ted Elliot a Terry Rossio. Johnny si však nezahraje hlavní postavu, ale indiánského šamana jménem Tonto, který hrdinu vyléčí z těžkých zranění a pak se stane jeho věrným spolubojovníkem. Není to až tak překvapivá volba – v Johnnyho žilách koluje odkaz indiánských předků. Nepotvrzeným kandidátem na hlavní roli je George Clooney, který by si údajně docela rád zahrál v nějaké „kovbojce“.

  Režisér Matt Reeves už měl pomalu pracovat na Cloverfieldu 2, ale vypadá to, že pokračování překvapivého hitu se odkládá. Místo něj se režisér pustí do hororu Let the Right One In. Jde o remake oslavovaného švédského filmu režiséra Tomase Alfredsona o mladíkovi, který se zamiluje do dívky, z níž se vyklube upír. Nejzajímavější je, že Reeves film natočí pro Hammer Films. Přesně tak, slavné britské hororové studio se vrací na scénu a hodlá osvěžit žánrové vody. V tom případě se ale vykašlete na remaky, hoši.

  Autor nejlepších hlášek v historii kinematografie Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) ukázal akční komedií Kiss Kiss Bang Bang, že umí i režírovat. A studio Universal Pictures chce, aby se k tomu vrátil a natočil špionážní thriller Cold Warrior. V něm by se měli spojit starší agent, veterán z dob Studené války, a mladý špión uznávající pouze moderní postupy, aby bok po boku odrazili teroristickou hrozbu pocházející z Ruska. Zároveň ale internetem prosvištěly i klepy o rozjíždějící se Smrtonosné zbrani 5, k níž už má Black hotový scénář. Richard Donner sice vzkázal, že se mu do toho moc nechce, ale Black okamžitě prohlásil, že se režie klidně ujme sám. (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince DAS FILMFEST nabídne filmové hody 16.10.2017

  DAS FILMFEST nabídne filmové hody

  Bláznivá špiónská komedie, thriller o pomstě a spravedlnosti, ponurá dystopie nabízející neutěšený obraz naší budoucnosti, film o slavném spisovateli Stefanu Zweigovi nebo fascinující příběh dvou bouřlivých mladých mužů, kteří stáli u zrodu socialistického hnutí - DAS FILMFEST nabídne více než tři desítky snímků, které jinak v našich končinách nejsou k vidění, a představí i řadu zajímavých hostů. Ve středu 18. října, rozezní sály pražských kin Lucerna a Atlas němčina. 12. ročník přehlídky aktuální německé, rakouské a švýcarské kinematografie DAS FILMFEST potrvá v Praze až do neděle 22. října. V Brně proběhne v Sále Břetislava Bakaly od 30. října do 2. listopadu.

   

  DAS FILMFEST představí českému publiku řadu cenami ověnčených snímků i filmů trhající rekordy návštěvnosti kin. Mezi nejočekávanější tituly letošního programu patří zahajovací film Mladý Karl Marx nebo nejnovější počin uznávaného režiséra Fatiha Akina Odnikud se skvělou Diane Kruger v hlavní roli. Pozornosti by neměl uniknout ani snímek Peklo – Inferno od oscarového režiséra Stefana Ruzowitzkeho (mj. Ďáblova dílna) v němž jednu z hlavních rolí ztvárnil Tobias Moretti. Dle německé kritiky: „Angažovaný a vzrušující, stejně nervydrásající jako brutální. Absolutně nic pro slabé povahy!". Program uvede i švýcarského oscarového kandidáta Boží pořádek, první hraný film o švýcarském hlasovacím právu pro ženy a jeho opožděném uzákonění v roce 1971.

   

  Diváci se mohou těšit také na jednu výjimečnou událost. DAS FILMFEST nabídne pražským a brněnským filmovým fajnšmekrům jeden z klíčových snímků světové kinematografie, legendární Metropolis Fritze Langa. „Metropolis slaví v letošním roce 90. výročí vzniku a my jsme se tomuto kultovnímu snímku, který je zároveň jedním z vrcholných děl německého expresionismu, rozhodli vzdát hold právě na festivalu DAS FILMFEST. V Praze i Brně uvedeme nově restaurovanou kopii a projekci navíc doprovodí živá hudba v podání uskupení FORMA. Bude to jedinečný zážitek," říká Tomáš Fridrich z Goethe-Institutu. Letošní ročník nabídne diskuze a setkání s filmovými tvůrci. Vstupenky na festivalové snímky v Praze jsou v prodeji ve festivalových kinech. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky, většina snímků bude opatřena i anglickými titulky. Informace naleznete na www.dasfilmfest.cz.

 • Obrázek k novince Připomeňte si začátky kultovních postav 13.10.2017

  Připomeňte si začátky kultovních postav

  Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další střípky do své životní mozaiky. King Konga zase parta dobrodruhů kolem Toma Hiddlestona objevila na Ostrově lebek. A právě klasiky, ze kterých tato pokračování vychází, si můžete vychutnat během filmového podzimu na televizní stanici AMC.


  Kdo ví, co se francouzskému režiséru Pierru Coffinovi honilo hlavou, když v roce 2010 připravoval první díl animovaného filmu Já, padouch. Jisté je, že se společně s jeho uveřejněním strhla po celém světě žlutá lavina. Roztomile žvatlající potvůrky si oblíbili všichni, bez ohledu na věk. Valné většině malých protagonistů navíc propůjčil Coffin svůj hlas. Úkol rozmluvit necelou tisícovku jednookých či dvouokých příšerek měl sice na začátku připadnout někomu jinému, když však Coffin namluvil na zkoušku pár vět „mimoňovkým" dialektem, producenti hned věděli, že žádného externího dabéra hledat nemusí. Francouzský režisér tak svým hlasem obdařil okolo 899 žlutých nemotorů a nechal je promluvit směsí francouzštiny, angličtiny, španělštiny, italštiny, do kterých přeložil některé názvy indických pokrmů. Roztomilé mimoní žvatlání ve filmu Já, padouch čeká diváky na stanici AMC již tuto sobotu 14. října ve 20:30.


  Předními vlastnostmi tajných agentů bývají nejčastěji jasná mysl, síla, obratnost a samozřejmě notná dávka šarmu, elegance i ledové rozvahy. Hlavní hrdina a profesionální zabiják Jason Bourne (Matt Damon) všechny zmíněné charakteristiky splňuje, ovšem žádnou svou vlastnost si na začátku tří akčních příběhů nepamatuje. Trpí totiž amnézií, kvůli které zapomene i své jméno. Jak to s ním dopadne? Sledujte na stanici AMC tuto neděli 15. 10. ve 20:30 snímek Agent bez minulosti, pokračování Bournův mýtus přesně za týden 22. 10. opět ve 20:30 a vyvrcholení Bourneovo ultimátum následující neděli 29. 10. taktéž ve 20:30.

   

  Každý už asi někdy slyšel příběh o obrovitém gorilím králi, který unese nebohou krásku a vyšplhá s ní na budovu Empire State Building. Okázalou podívanou se pokusilo ztvárnit hned několik režisérů. Jedním z nich byl i Peter Jackson, známý především díky sérii filmů Pán prstenů a Hobit. V příběhu o králi divočiny Novozélanďana nejvíce ovlivnilo filmové zpracování King Konga z roku 1933. Do třicátých let minulého století situoval i vlastní verzi příběhu, kterou ovšem okořenil notnou dávkou trikových efektů a excelentní výpravou. Zpestřete si sychravý podzimní večer snímkem King Kong oceněným jednou cenou BAFTA a třemi Academy Awards i vy, a nalaďte si v sobotu 28. 10. ve 20:30 stanici AMC.

 • Obrázek k novince Nový megaplex Cinema City Chodov 12.10.2017

  Nový megaplex Cinema City Chodov

  Společnost Cinema City otevřela svůj první megaplex. Toto největší tuzemské kino se nachází v nové části pražského obchodního Centra Chodov a nabídne divákům vybavení nejmodernějšími technologiemi, široký výběr filmů i formátů, VIP zónu a rozšířenou nabídku občerstvení včetně vlastní restaurace. Megaplex Cinema City se tak stane největším centrem filmové zábavy v České republice. Diváky čeká celkem 18 nových sálů s celkovým počtem 2635 míst. Na jeho stavbu bylo vynaloženo mnoho tun materiálu.

   

  Ještě než tento nový „gigant" mezi ostatními multiplexy vyrostl, muselo se dát mnoho věcí a lidí do pohybu. Tak například na stavbě pracovalo až 400 lidí v určitých chvílích najednou a muselo se posouvat projekční okno, aby se do projekční kabiny vešel technik i promítačka najednou. Na celou stavbu Cinema City Chodov se spotřebovalo 26 000 m2 sádrokartonu, což jsou 3 fotbalová hřiště nebo 98 tenisových kurtů. V této chvíli je v kině umístěno celkem 120 televizí, jejichž LED obrazovky mají cca 36 000 000 obrazových bodů, což je jako 12 promítaček či 4 800 semaforů. Hvězdná obloha uprostřed lobby obsahuje 3200 světelných bodů a je v nataženo 1,4 km optického vlákna. Podlahové krytiny váží celkem 6 tun, přesně tolik váží 3 plejtváci obrovští. Velmi ostrý obraz promítají 4k projektory. Laserové projektory mají 50x delší životnost než obyčejná žárovka a musí být chlazeny speciální chladicí kapalinou. „Megaplex je u nás zcela nový pojem, kterým posouváme zážitek z návštěvy kina na novou úroveň. Nový megaplex se stane místem, kde si každý návštěvník přijde na své. Nabízí se mu totiž nekonečně mnoho variací, jak si užít film dle svých preferencí. Chceme v lidech zanechat zážitek a dopřát jim nadstandardní služby," uvedl Robert Švec, marketingový ředitel Cinema City.


  Pro milovníky intenzivního filmového zážitku je přichystaný speciální 4DX sál, ve kterém zažijí film opravdu na vlastní kůži. Sedadla a samotný kinosál jsou vybaveny high-tech technologiemi, které v synchronizaci s akcí na plátně docílí větší reálnosti a pocitu, jako by byl návštěvník přímo v dění filmových trháků. Pocit dokreslují také speciální doprovodné efekty, jakými jsou voda, vítr, blesky, vůně a nově také sníh. Dokonalý obraz dokreslí skvělé multi-prostorové ozvučení Dolby Atmos. Tato technologie je vlajkovou lodí společnosti DOLBY. Jedná se o špičkové ozvučení celého sálu za pomoci desítek reproduktorů, které umí kalibrobrovat pouze vyškolený technik. Kalibrace se musí opakovat aspoň jedenkrát za rok. Dolby Atmos může pracovat až se 128 samostatně ovládanými reproduktory a zajistit tak naprosto dokonalý multi-prostorový zvuk.


  Novinkou je také VIP zóna, která 3 sály s ještě pohodlnějšími polohovatelnými sedačkami, vlastní restaurací a neomezenou konzumaci popcornu a nealkoholických nápojů. V této kuchyni pro VIP zónu pracuje celkem 6 národností – lidé z Řecka, Itálie, Jamajky, Izraele, České republiky i Ukrajiny.

 • Obrázek k novince Koncert trilogie Pána Prstenů 2.12. v O2 aréně 4.10.2017

  Koncert trilogie Pána Prstenů 2.12. v O2 aréně

  Cesta „Společenstva Prstenu" je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si tento dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení na gigantickém filmovém plátně a za živého doprovodu 250členného orchestru, sborů a zahraničních sólistů. Česká premiéra Oscary ověnčeného závěrečného dílu Pána Prstenů na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních a za doprovodu 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů, se uskuteční 2. prosince 2017 v pražské O2 aréně. Angažmá potvrdil i jeden z nejslavnějších a nejobsazovanějších dirigentů v žánru živého hudebního doprovodu slavných filmových děl, Maestro Ludwig Wicki, kterého mělo české publikum možnost zhlédnout a ocenit jeho práci s orchestrem a sbory při nedávném představení Amadeus Live.


  Film Pán prstenů: Návrat krále, natočený podle knihy J.R.R.Tolkiena, měl v České republice premiéru 15. 1. 2004. Jeho návštěvnost dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Nádhernou hudbu k celé trilogii složil Howard Shore, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň celé ságy Into the West, kterou nazpívala slavná Annie Lennox"Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině", vysvětluje autor. "Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě i k samotnému zážitku zvláštní vztah," doplňuje Shore. Jeho skladatelské umění se zde projevilo na plno a vytváří tak dokonale druhý plán příběhu. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy.


  Filmový Návrat krále obdržel jedenáct Oskarů a zařadil se tím do síně slávy filmů s nejvyšším počtem zlatých sošek. Režiséra Petera Jacksona završení epické trilogie již navždy usadilo na trůn tvůrců fantasy filmů stejně tak jako se jeho jméno vrylo do paměti milionům lidí po celém světě. Sám autor J.R.R.Tolkien označil své knihy ze Středozemě za dílo, o kterém si myslí, že nelze převést na filmové plátno. Produkční tým v čele s Peterem Jacksonem se vší láskou a úctou k tomuto dílu dokázali opak a díky nim tak máme možnost nyní shlédnout celou trilogii Pán prstenů v HD kvalitě. ,,Pán Prstenů byl od dětství moje srdcová záležitost, možnost převést tento svět na filmové plátno byla zároveň i splněním mého snu." nechal se slyšet Jackson v jednom z rozhovorů po premiéře Návratu Krále. Není tedy divu, že se v roce 2011 se svým týmem do Středozemě vrátil, aby na plátno přenesl další Tolkienovu knihu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky.

   

  Vstupenky na koncert Pán prstenů: Návrat krále exkluzivně v síti Ticketportal. Více info na www.lordoftheringsinconcert.com nebo ZDE. Od středy 4.10. od 12.00 do středy 11.10. do 12.00 probíhá soutěž o plakát osobně podepsaný Howardem Shorem, vstupenky na prosincový koncert Návrat krále do O2 arény, speciální edici 12 DVD Trilogie Pána prstenů, PC hru Shadow of Mordor nebo DVD Návrat krále. Soutěžit můžete ZDE.

 • Obrázek k novince Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě 3.10.2017

  Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

  Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského skladatele a experimentálního filmaře Jóhanna Jóhannssona, autora hudby k flmům Sicario: Nájemný vrah, Teorie všeho nebo Příchozí. Jednadvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních flmů Ji.hlava vstupuje do třetí dekády své existence a přinese tři stovky filmů z celého světa, desítky světových premiér, včetně domácích novinek a k tomu to nejlepší z dějin filmového dokumentu. Festival začíná v úterý 24. a potrvá do neděle 29. října 2017.

   

  Po loňském rekordním ročníku, kdy festival navštívilo více než čtyři a půl tisíce diváků, bude i letos pro hosty připraveno osm promítacích sálů a bohatý doprovodný program v galeriích, kavárnách i na Masarykově náměstí. Nebude chybět ani tradiční divadelní stan a oblíbené obchůdky. Nabitý program přinese tři stovky filmů z celého světa, desítky světových premiér, včetně domácích novinek, a k tomu to nejlepší z dějin filmového dokumentu. „Výjimečnost ji.hlavského festivalu spočívá v tom, že objevuje nové filmy i režiséry. Díky tomu překvapuje i nás, nejen diváky. Festival navíc není místem pro setkání jen s filmaři, ale i se spisovateli, hudebníky či vědci," doplňuje ředitel Marek Hovorka.

   

  Nacistickou minulost Německa reflektuje sekce věnovaná letos devadesátiletému režisérovi Marcelu Ophülsovi. K vidění bude mimo jiné jeho slavný oscarový snímek Hotel Konečná stanice, který pojednává o životě válečného zločince Klause Barbieho (1913-1991). Film odhaluje politické intriky, lži a podvody, kvůli kterým "Lyonský řezník" unikal po válce spravedlnosti více než čtyřicet let. Premiéru budou mít Manželské etudy po 35 letech Heleny Třeštíkové. Režisérka představí pokračování strhujících příběhů šesti manželských párů, jejichž životy sleduje od počátku osmdesátých let. Jak sama říká: "Manželské etudy jsou mým celoživotním projektem."

  V rámci nabitého programu bude k vidění i retrospektiva tchajwanského dokumentu od třicátých let minulého století po současnost. „Tchajwanští tvůrci i historikové považují dokumentární film za jeden z nejvýraznějších projevů své národní a kulturní identity," říká dramaturgyně Andrea Slováková. Letošní Ji.hlava dále nabídne průřez dějinami psychedelického flmu od dvacátých let po současnost, od rané avantgardy po videoart. Sekce Fascinace, pod jejíž hlavičkou série poběží, slibuje „zážitky silnější a živější než droga". Více informací na www.dokument-festival.cz.

 • Obrázek k novince Filmový festival Be2Can bude velká nádhera 2.10.2017

  Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

  Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši, který si z Berlína odnesl Zlatého medvěda a držitele benátského Zlatého lva Ta, která odešla filipínského režiséra Lava Diaze. Objeví se i hvězdně obsazené snímky Zabití posvátného jelena s Nicole Kidman a Colinem Farrellem v hlavních rolích a film s Joaquinem Phoenixem Nikdys nebyl. Ozdobou letošního Be2Can bude první česká kompletní retrospektiva filmů Paola Sorrentina. Přehlídka se uskuteční od 4. - 10. října v pražských kinech Lucerna, Evald a Světozor, od 12. - 18. října v Plzni, Olomouci, Ostravě a Zlíně.


  Filmová událost podzimu slibuje silné zážitky, představí se totiž celkem 12 soutěžních snímků z prestižních festivalů. Kromě vítězných snímků se objeví i další oceněné filmy. Poprvé tak diváci uvidí film francouzského režiséra a scénáristy Robina Campilla 120 BPM, který na festivalu v Cannes vzbudil velký rozruch. Tíživé drama Nemilovaní ruského režiséra Andreje Zvjaginceva, v jehož centru pozornosti stojí rozvádějící se manželský pár a jejich syn, který se stává obětí rozpadajícího se vztahu. Cenu za scénář z Cannes 2017 si odnesly hned dva snímky, thriller Lynne Ramsay Nikdys nebyl, ve kterém exceluje Joaquin Phoenix a horor Zabití posvátného jelena nejznámějšího představitele podivné řecké vlny Yorgose Lanthimose s Nicole Kidman a Colinem Farrellem v hlavních rolích.

   

  V nabitém programu se objeví i snímek Krotká běloruského solitéra Sergeje Loznici, který vznikl podle předlohy povídky Fjodora Dostojevského. Drama Valesky Grisebach Western o obyčejných lidech, střetu jejich kultur a schopnosti porozumět bezeslov. Asi nejextravagantnější kousek z letošního Be2Can je Dumontův muzikál Janička, ve kterém režisér nechává zpívat osmiletou Janu z Arku o tom, jak nemožné je dále snášet násilí páchané na francouzské půdě Angličany během stoleté války. LGBT drama Sebastiána Lelio Fantastická žena a dechberoucí drama Fatiha Akina Odnikud s vynikající Diane Kruger, která si za roli ženy toužící po pomstě a spravedlnosti zároveň, odnesla cenu pro nejlepší herečku Cannes 2017.

   

  Božský Sorrentino, tak je pojmenovaná historicky první česká kompletní retrospektiva Paola Sorrentina, která se uskuteční v kině Světozor v termínu od 6. do 11. října. Nabídne komplexní pohled na tvorbu režiséra a vzdá tak hold největšímu současnému italskému filmaři.V doprovodném programu Be2Can si odborníci posvítí na témata, která hýbou aktuálním světem filmu. V kině Lucerna čekají diváky diskuze, profily osobností a debaty, na DAMU v Hallerově sálu se díky spolupráci s KADU uskuteční projekce s odbornými úvody, panelovou diskuzí a masterclass. Více informací najdete na www.be2can.cz.

   

 • Obrázek k novince Největší koncert kapely Zrní - 11.10.2017 1.10.2017

  Největší koncert kapely Zrní - 11.10.2017

  Zrní mají před sebou velkolepý křest nového alba Jiskřící, již 11. října rozezní Forum Karlín. Celý koncert bude rozdělen do dvou částí, kdy v první polovině kapelu doprovodí Filharmonie Hradec Králové a druhá část bude více věnovaná aktuální desce. Zazní i nejoblíbenější skladby ze starších alb. Zrní ještě nikdy nehráli v Praze v doprovodu symfonického orchestru! Jedná se tedy o jedinečnou šanci pro pražské fanoušky vychutnat si kouzelný hudební zážitek. O návrh scény se postará hudebník a vizuální umělec Milan Cais.


  Ve druhé polovině koncertu se ke kapele na pár písní připojí taneční skupina Dekkadancers vedená prvním sólistou baletu Národního divadla Ondřejem Vinklátem, Štěpánem Pecharem a Markem Svobodníkem. Celý večer otevře elektronický experimentátor Jonatán Pastirčák aka Pjoni (SK), který se postaral o elektronický feeling alba Jiskřící. Ve Foru Karlín odehraje vlastní koncertní set, v němž originálně kombinuje zvuk elektronicky modulovaného Violoncella s postindustriálními beaty. „Na tomhle koncertě pokřtíme naší letošní desku Jiskřící, ze který máme velkou radost a kterou tu téměř celou s velkou chutí zahrajeme", přibližuje zpěvák Zrní Honza Unger a dodává „samozřejmě dojde i na naše oblíbený písničky ze starších alb, jako jsou Rychta, Dva, Jabloně, Hýkal a další."


  Kapela Zrní je známá také spoluprací s nejlepšími tuzemskými symfonickými tělesy. Ať už to byla Janáčkova filharmonie Ostrava, se kterou okouzlili návštěvníky festivalu Colours of Ostrava či Festivalu Pohoda na Slovensku nebo například letošní květnový koncert v domácím Kladně, kde Zrní vystoupili se Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy – FOK. Pro pražský koncert Zrní zvolili Filharmonii Hradec Králové, se kterou již dvakrát úspěšně vystupovali a vždy si spolupráci obě tělesa pochvalovala. Koncert bude dirigovat Stanislav Vavřínek (se Zrní již potřetí), aranží se ujal Stano Palůch (Slovenský geniální multi-instrumentalista a hudebník). „Těšíme se, že si zahrajeme na takovým místě, jako je Forum Karlín. Na místě s tak vyhlášeným zvukem a takovýma možnostma. Vynechali jsme letos koncerty v Praze a všechno směřujeme k podzimu a hraní tady. Bude to náš největší samostatnej koncert a dáme si fakt záležet na tom, aby to byl pro lidi zážitek", uzavírá frontman kapely Honza Unger. Vstupenky k dostání ZDE.

 • Obrázek k novince Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem 23.9.2017

  Na KVIFF vzniklo 7 filmů inspirovaných pivem

  Pivovar Lobkowicz připravil pro návštěvníky jeho festivalového stanu na Filmovém festivalu v Karlových Varech sedm nevšedních filmových premiér: sedm pivem inspirovaných filmů, každý natočený za 24 hodin přímo v Karlových Varech během festivalu. Režie se ujal specialista na filmovou rychlotvorbu Jan Chramosta, jehož předchozí film Bio Buddy získal cenu za nejlepší režii na 48 Hour Film Project 2016.

   

  Každý film série nazvané "Točíme pivo" v sobě odráží charakter jednoho z piv. Diváci tak mohou vidět, jak se krátké filmy mění žánrově i dějově podle toho, jestli jsou natočeny podle pšeničného piva, nebo třeba ležáku. Všechny snímky můžete v plné délce shlédnout na ČSFD.cz v jejich profilech.

   

  Prvním filmem je drama Věčný Kritik inspirovaný hořkostí piva ALE, následuje artový Křik ticha na motivy desítky, černé pivo inspirovalo film noir Pozor na jazyk, nealkoholické pivo komedii Až do dna, pšeničné pivo romantický příběh Na první pohled a ležák fiktivní dokument o tvorbě svérázného režiséra Svět podle Ležáka, ve kterém se hlavní role ujal Karel Ondrka. Všechny filmy potom spojuje do jednoho uceleného příběhu multižánrový Filmový festival, který už získal ocenění na online festivalu TOPSHORTS. Více informací o projektu najdete na tocimepivolobkowicz.cz

 • Obrázek k novince Země na talíři a na plátnech kin 16.9.2017

  Země na talíři a na plátnech kin

  Témata potravin a zemědělství se letos opět představí v podobě dokumentárních filmů na festivalu Země na talíři. Jeho 7. ročník se ve svém podtitulu ptá, zda s vírou v současnou i budoucí funkčnost našeho potravinového systému sázíme na iluze - nebo tyto iluze dokonce sami vysazujeme? S touto otázkou na rtech se festival vydává do různých (často kritických) oblastí systému produkce a spotřeby potravin a snaží se nalézat odpovědi i možná řešení - a to hned ve třech městech. V Praze se odehraje od 21. do 24. září v kině BIO OKO a Studiu ALTA, v Olomouci ve dnech 9. a 10. října a v Ostravě 21. a 22. října.

   

  Naději a možná řešení přináší hned první festivalový snímek nazvaný Sustainable: Potraviny v jiném světle. Film zavede diváky na farmu Martyho Travise, který se na vlastním příkladu snaží demonstrovat, že zemědělství může být zároveň výdělečné i ohleduplné k životnímu prostředí. Na cestě k "lepší" budoucnosti je však nutné změnit mnohé, doposud běžné, praktiky. Například přestat roztáčet Koloběh jedů, který cirkuluje naší planetou v podobě chemikálií využívaných v zemědělství. Navzdory prokázaným negativním účinkům pesticidů a zákazu mnoha jejich druhů v západním světě zůstávají tyto látky výnosným byznysem v rámci exportu do rozvojových zemí.

   

  Další ze snímků se vydává do světa ryb. "Co by se stalo, kdybych jedl ryby každý den, po dobu jednoho roku? A bylo by to prospěšné pro mě i pro planetu?" Tyto dvě otázky si na počátku své pouti po stopách produkce a spotřeby ryb klade světoznámý spisovatel Paul Greenberg. Jeho zjištění najdete ve snímku Ryba, kterou jím. S vodou je neodmyslitelně spjat také film Děkujeme za déšť. V mnoha zemích světa už totiž voda přestává být samozřejmostí... Jedním z příkladů může být Keňa a příběh farmáře jménem Kisilu, který s kamerou v ruce, za pomoci norské režisérky Julie Dahr, dokumentuje život své rodiny i komunity, tváří v tvář změně klimatu.

   

  Odpovědí na nefunkčnost dnešního potravinového systému může být i změna našich jídelníčků. Ruku na srdce, dali byste na něm prostor hmyzu? Ne? Po shlédnutí filmu Vítej brouku možná změníte názor! A chladnými vás nenechají ani Mrtví osli se hyen nebojí, poslední snímek letošního festivalu, který je navíc nominován na Evropské filmové ceny. V Etiopii je totiž sváděn boj mezi místními komunitami a vládou, spojenou se zahraničními investory. A předmětem boje není nic jiného než půda - nové "zelené" zlato. Více informací na www.zemenataliri.cz.

 • Obrázek k novince Goran Bregović má namierené do Bratislavy! 14.9.2017

  Goran Bregović má namierené do Bratislavy!

  Po takmer trojročnej pauze sa do Bratislavy vracia kráľ balkánskej hudby Goran Bregović aj so svojím legendárnym Wedding And Funeral Bandom. Koncert sa uskutoční 28. septembra 2017 v Bratislavskej AEGON Aréne. Goran predstaví na Slovensku prierez svojou už takmer 40-ročnou muzikantskou kariérou, samozrejme so špeciálnym dôrazom na zatiaľ posledný album Champagne forGypsies. Na koncerte nebudú chýbať najväčšie "odrhovačky", ktorými sa Goran počas svojej hudobnej kariéry preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom režiséra Emira Kusturicu (Arizona Dream, 1993, Dom pre obesencov, 1988, atď.).

   

  Do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší, tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie. Goran a muzikanti, ktorými sa obklopil, veľmi dobre vedia, ako v koncertnom dave vyvolať to pravé balkánske šialenstvo. Popri tých pravých balkánskych "vypaľovačkách" ponúkajú v oddychových pasážach aj neuveriteľne precítené pomalé balkánske melódie. Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov - len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval okrem iných aj s Iggym Popom či nebohou Cesáriou Evorou. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace