Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 25.5.2009

  Lekce páření od zvířat v zoo

  Možná to zní bulvárně, ale přesně tohle bude námětem romantické komedie The Zookeeper, kterou se Kevin James pokusí navázat na svůj nečekaný úspěch s Policajtem ze sámošky (ten si nakonec nenašel cestu do našich kin a vyjde pouze na DVD). Tlouštík tentokrát nebude dohlížet na nakupující v hypermarketu, ale na zvířata v zoo. Nicméně objektem jeho romantického zájmu se (naštěstí) stane příslušnice stejného živočišního druhu – konkrétně Rosario Dawson. Aby se však ostýchavý dozorce vůbec odvážil oslovit ženu svých snů, bude muset brát lekce svádění a randění od svých zdánlivě němých svěřenců. O produkci se opět postará Adam Sandler a jeho společnost Happy Madison, režírovat bude sandlerovský recidivista Frank Coraci. Natáčení je naplánované na konec léta v Bostonu, filmu bude mít premiéru 23. července 2010. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 24.5.2009

  Michael Moore si podá kapitalisty

  Komerčně nejúspěšnější současný dokumentarista (ačkoli někteří jej nazývají spíš šikovným manipulátorem) si opět brousí nůž, který zabodne do ledvin americké společnosti. Jeho nový film prozatím nemá název, ale studio Paramount Vantage jej uvede do kin letos 2. října. Téma je jasné: ekonomická krize. Moore má však pro ni přesnější termín: „Největší loupež v historii Ameriky.“ Tvrdí, že krize byla jen zástěrkou pro přesunutí peněz daňových poplatníků do soukromých finančních institucí a dodává: „Boháči se jednoho dne rozhodli, že nemají dost bohatství. Chtěli víc – mnohem víc. Tak vymysleli plán, jak prosté lidi obrat o jejich těžce vydřené peníze. Otázka zní, proč to vlastně udělali? To je to, co se snažím odhalit ve svém novém filmu.“ (Cervenak)
 • Obrázek k novince 23.5.2009

  Korejská žízeň v Hollywoodu

  Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze, který se nakazí tajemným virem a promění se v upíra. A upíři teď náramně zajímají hollywoodské producenty. Přesně tak, už se uvažuje o americkém remaku. Čím náročnější je představit si Parkovy originální a znepokojivé filmy přežvýkané Hollywoodem, o to víc se o ně hlavouni z fabriky na sny zajímají. Steven Spielberg jako producent a možná i režisér plánuje natočit OldBoye s Willem Smithem, Lorenzo di Bonaventura (ten, co stojí za Transformers) by rád remakoval Sympathy for Mr. Vengeance a Charlize Theron nedávno prohlásila, že si možná zahraje hlavní roli v americké verzi Nebohé paní Pomsty. Opakuji: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 22.5.2009

  Milujte svého Clooneyho

  Sympatických zabijáků není nikdy dost. Jeden z nich pochází z románu Martina Bootha “A Very Private Gentleman”, na který zakoupili práva „nezávisláci“ Focus Features. Ti pak spojili síly s produkční společností George Clooneyho a Granta Heslova Smokehouse a ukecali George, aby si zahrál hlavní postavu. A tak jej uvidíme v roli nájemného zabijáka, který se před svou poslední fuškou zašije do idylického městečka někde v Itálii. Sousedy je přijat tak vřele, že odhodí své obvyklé bručounské samotářství a naváže nejen několik přátelství, ale i jeden romantický vztah. Jak jinak, pořádně mu to zkomplikuje jeho poslední džob. Natáčení by mělo odstartovat na podzim v Itálii, režírovat bude zkušený videoklipař a tvůrce hudebních dokumentů Anton Corbijn. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 21.5.2009

  Práva Afroameričanů podle Stonea a Spielberga

  Strkat do jedné novinky Martina Luthera Kinga a Charlese Mansona je téměř rouhání, ale jakkoli bizarně to zní, tyto osobnosti měli něco společného. Oběma ležel na srdci osud černochů v Americe. Každému samozřejmě úplně jinak. Zatímco King byl zapáleným bojovníkem za občanská práva Afroameričanů, Manson blouznil něco o apokalyptické válce černých s bílými a svůj nejslavnější čin (sadistickou rituální vraždu manželky Romana Polanského a několika dalších lidí) se pokusil našít na radikální Černé pantery. Životopis Kinga, který v roce 1963 přednesl ve Washingtonu svůj slavný „I Have a Dream“ projev, aby byl o pět let později ve věku 39 let usmrcen kulkou atentátníka, touží už léta natočit Steven Spielberg. Studio DreamWorks zakoupilo práva na Kingovu biografii a natočí ji pro Paramount Pictures. Spielberg bude produkovat a možná i režírovat. Naopak Mansona, kterému dodnes není cizí hákový kříž ani satanistický pentagram, si zřejmě podá Oliver Stone. Za tímto účelem se tento týden setkal s Vincentem Bugliosim. Ten byl žalobcem během procesu s Mansonem a jeho „rodinou“ a napsal o jejich zvěrstvech knihu s názvem „Helter Skelter“. V srpnu uplyne 40 let od brutální vraždy Sharon Tateové (v době, kdy ji Mansonovi pohůnci ubodali k smrti, byla v osmém měsíci těhotenství). Manson byl odsouzen k smrti, ale v 70. letech mu trest změnili na doživotí. Dnes má 74 let a svastika na jeho čele je pořád zřetelně vidět. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 20.5.2009

  Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

  Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou je špičkový kouzelník Jackson Mandrake, který ovládá hypnózu, je mimořádně ohebný a navíc má plné kapsy šikovných technických udělátek. Jednoho dne jej osloví CIA s nabídkou použít tyhle triky a schopnosti i jinde než na pódiu. Konkrétně je Mandrake pověřen záchranou uvězněného amerického agenta z přísně střeženého čínského vězení. Mandrake až po úspěšně provedené akci zjistí, že byl zneužit na vysvobození padoucha... Pokud vám předcházející řádky připadají povědomé, paměť vás neklame – o projektu Mandrake jsme již psali. Tenkrát měl hlavní roli ztvárnit Jonathan Rhys Meyers a režírovat chtěl zručný béčkař Chuck Russell. Dnes je všechno jinak. Rhyse Meyersa nahradil Christensen, Russella vystřídala už téměř zapomenutá Mimi Leder. Zkrátka pád do druhé ligy. V obsazení dále figuruje Djimon Hounsou, z něhož se pomalu stává „standardizovaný lovecký pes hlavního padoucha“ (Ostrov, Push...). Scénář napsali Josh Oppenheimer a Thomas Dean Donnelly, kteří stáli třeba za Saharou či první verzí scénáře k novému Conanovi. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 19.5.2009

  Klasiky v novém šatu

  Edgar Allan Poe (na obr.): „Zánik domů Usherů“; Emily Brontë: „Bouřlivé výšiny“; Miguel de Cervantes: „Don Quixote“. A k tomu švýcarská legenda o kušostřelci Vilému Tellovi. Ano, nové adaptace notoricky známých příběhů jsou na cestě. Pojďme popořadě. The Ushers – tak se bude jmenovat filmová verze jedné z nejslavnějších hororových povídek E. A. Poea. Známe ji hlavně z verze v režii Rogera Cormana s Vincentem Pricem v hlavní roli. V strašidelném domě v bažinách budou tentokrát ječet hrůzou Claire Forlani, Dougray Scott a Rufus Sewell. Příběh bude přenesen do současnosti a natočen v 3-D. Režíruje Stephen T. Kay. Nové Wuthering Heights měl původně režírovat John Maybury a s hlavní rolí byla spojována Natalie Portman. To už neplatí. Cathy dostane sladkou pusinku Gemmy Arterton a rebelského Heathcliffa si zahraje málo známý Ed Westwick. Režie se ujme Peter Webber, kterému napsala scénář spolupracovnice z Dívky s perlou Olivia Hetreed, což je dobré znamení. Co dál? Ano, španělský rytíř zápasící s větrnými mlýny. Kdo jiný by ho už dnes mohl natočit, než Terry Gilliam, jehož snaha o adaptaci Cervantesovy klasiky hodně připomíná osud titulní postavy? Gilliam a Tony Grisoni přepsali scénář, příběh o současném filmaři přeneseném do středověkého Španělska však zachovali. Režisér momentálně ukecává Johnnyho Deppa, aby se vrátil do role nedobrovolného Sancha Panzy. Quixote prozatím představitele nemá. Hlavně vyber někoho s pevným zdravím, Terry. No a nakonec je tady nový film o švýcarském národním hrdinovi, nazvaný William Tell: The Legend. Do jablka na synkově hlavě bude střílet Jim Caviezel, zlého habsburského monarchu si zahraje Til Schweiger. Natáčení startuje v září pod taktovkou Nicka Hurrana. V Rumunsku. Vy víte, co to znamená – že to bude laciná produkce a pravděpodobně dopadne jako Jimův Outlander, který putoval rovnou na DVD. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 18.5.2009

  Whitaker se promění ve 50 Centa

  Není tomu ani týden, co jste v našich novinkách četli, že Keanu Reeves si pravděpodobně zahraje v nové verzi hororové klasiky Dr. Jekyll a pan Hyde. Teď se náhle vynořil konkurenční projekt, který bude stejně jako film s Reevesem zasazen do současnosti. Ústřední duo si zahrají Forest Whitaker a raper 50 Cent. Je docela zjevné, kdo bude hrát dobráckého vědce Jekylla a kdo ztělesnění jeho tajných tužeb a vášní Hyda. Film s prostým názvem Jekyll and Hyde natočí dnes už vlastně veterán Abel Ferrara, první klapka padne na přelomu léta a podzimu. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 17.5.2009

  Zamilovaný Mínotaurus?

  Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z krétského labyrintu přežil střet s udatným Théseem. A jelikož byl jako syn boha nesmrtelný, přežil až do dnešních dnů. Dnes žije na americkém středozápadě, bydlí v přívěsu a vydělává si jako kuchař v zapadlém bufetu. Jeho život však změní láska k epileptické číšnici Kelly. Bizarní variaci na Krásku a zvíře natočí jeden z tvůrců Kung-fu Pandy John Stevenson. Film bude samozřejmě obsahovat spoustu digitálních triků. (Cervenak)
 • Obrázek k novince 16.5.2009

  Jackman zachraňuje Pattinsona

  ...který je synem Rachel Weisz. Ve westernu napsaném a režírovaném Madeleine Stowe. Uf, náročná kombinace. Pojďme popořadě. Hvězda Posledního Mohykána už někdy v 90. letech napsala scénář filmu Unbound Captives, ve kterém si původně chtěla i zahrát hlavní roli. Projekt se dlouho, předlouho odkládal (mimo jiné i proto, že Ron Howard natočil dějově až podezřele podobné Nezvěstné). Zdá se ale, že koncem tohoto roku Madeleine konečně rozběhne natáčení svého vysněného filmu. Odehrává se v roce 1859 na Divokém západě a Rachel Weisz si v něm zahraje ženu, které krvelační Komančové zavraždí manžela a unesou děti (syna si zahraje Robert Pattinson). Na vystopování Indiánů si hrdinka najme drsného hraničáře v podání Hugha Jackmana. Za sebe musím říct, že to celé zní jako kachna (obzvlášť když si vzpomenete, že Hugh hrál v Austrálii v podstatě tu samou postavu a Rachel prý odmítla roli v Mumii 3, protože nechtěla hrát matku dospělého muže). Taktéž může jít o tradiční „buzení mediálního zájmu“, které se dělá tak, že pustíte zprávu o báječně obsazeném projektu a pak postupně hlavní hvězdy nahrazujete méně zvučnými jmény. Ve vašem filmu nakonec hraje někdo jako Michael Dudikoff, ale pořád je to „ten projekt, ve kterém měl hrát Hugh Jackman“. Ale uvidíme – prestižní magazín Variety o filmu informoval jako o tutovce. (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 9.12.2019

  Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

  Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému filmařskému řemeslu a legendární architektuře se pražské kongresové centrum sídlící na Vyšehradě těší velké popularitě mezi filmovými producenty. Jednací salónky se mění v centrální velitelství, kde padají klíčová rozhodnutí. A okázalé prostory kongresových foyer tak můžeme vidět v americkém seriálu Whiskey Cavalier (2019), který většinu natáčení svého pilotního dílu, i dílu s názvem Česká spojka přesunul do Prahy. Záběry z Kongresového centra Praha (KCP) postřehne dobrý fanoušek také v hororu Satan přichází (2006), nebo v seriálu Bez hranic (2013-2015), jehož štáb přivezl do Prahy Donalda Sutherlanda.

  I fanoušci životopisných sportovních snímků by si v KCP přišli na své. Natáčení poutavého příběhu tenistů a jejich zápasu – jednoho z nejnapínavějších všech dob – ztvárněného ve snímku Borg vs. McEnroe (2017) přivedlo do Komorního sálu Kongresového centra Praha také švédské charakterní herce Stellana Skarsgårda a Sverrira Gudnasona. Vedle tohoto úspěšného filmu se z dalších točených v KCP může skvělým hodnocením pochlubit také český seriál HBO Bez vědomí (2019).

  Také čeští tvůrci se do Kongresového centra Praha vracejí rádi. Natáčely se zde např. scény seriálů Vyprávěj, Pouť, nebo film Pražské orgie. Zázemí si zde také vytvářejí často krimi seriály německé produkce jako je Krimi Zurich. Výhody KCP spočívají ve velkolepých prostorech a architektonické brutalistní jedinečnosti. Díky této kombinaci mohou štáby využít členitých a rozmanitých prostor KCP a simulovat tak záběry z více prostředí a budov. V jedné části kongresového foyer tak může vzniknout moderní open-space, zatímco v patře pod ním ve VIP salónku zasedá vládní krizový štáb.

  A věděli jste, že do Kongresového centra Praha zavítal i Arnold Schwarzenegger, aby zde pod ikonickým lustrem natočil reklamu Mobile Strike? Tento Jižní Salonek 1 funguje pro televizní spoty naprosto magicky. Proč by jej jinak Ivan Zachariáš volil pro natáčení oficiálního spotu 52. KVIFF, kde se Josef Somr domnívá, že mu Bartoška se Zaoralovou prodávají hrnce? Ani Mall.TV nechtěla v úvodních znělkách o zahájení nového vysílání opomenout tento unikátní salonek. Mezi další společnosti, které využily KCP pro natáčení svých reklamních spotů patří také Plzeňský Prazdroj, Guiness, Amazon nebo Samsung.

 • Obrázek k novince 5.12.2019

  První významná filmová ocenění vyhlášena

  První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na Netflixu svůj další film Irčan, který okamžitě vzbudil velký zájem nejen divácké, ale také kritické obce. Příběh, který má být údajně návratem k mafiánským gangsterkám, vyhrál nejlepší film jak na New York Film Critics Circle, tak na National Board of Review. Dalším shodným vítězem stejné kategorie je pak zahraniční film, kterým se podle očekávání stal jihokorejský hit Parazit. Zbytek vítězů je ale rozdílný.

  National Board of Review považuje za nejlepšího režiséra roku Quentina Tarantina díky snímku Tenkrát v Hollywoodu, ocenilo původní scénář Uncut Gems a adaptovaný scénář Irčana. Co se týče hereckých kategorií, oceněn byl Adam Sandler (Uncut Gems), Renée Zellweger (Judy), ve vedlejších hereckých kategoriích pak Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu) a Kathy Bates (Richard Jewell). Nejlepším animovaným filmem je Jak vycvičit draka 3, dokumentární film Maiden, nejlepší obsazení má snímek Na nože a výjimečný přínos kinematografii předvedl kameraman Roger Deakins ve filmu 1917. Pro porovnání můžete vidět kompletní žebříček vítězů New York Film Critics Circle zde.

  (SimpanzJi)
 • Obrázek k novince 1.12.2019

  Tři nejlepší hrané filmy o Africe

  Afrika byla dlouho poměrně málo využívaným místem pro děj hraných filmů. Až v posledních přibližně 15 letech vzrostl zájem filmařů o témata spojená především s turbulentními politickými změnami a válečnými konflikty. Vliv na tento obrat měly především tři filmy, které dodnes patří mezi nejlepší hraná díla odehrávající se v Africe. Jedná se o Hotel Rwanda (2004), Poslední skotský král a Krvavý diamant (oboje 2006). Hotel Rwanda vyniká v sugestivním zachycení nechvalně proslulé genocidy roku 1994, i když k tomu nepotřebuje explicitní vyobrazení násilí. Prakticky po celý film divák nezůstává v klidu a obzvláště první polovina filmu jej donutí obdivovat pevné nervy skutečné postavy hlavního hrdiny Paula Rusesabaginy, který dokáže zachránit 1268 uprchlíků díky svým konexím hotelového manažera. Tomuto tématu se posléze věnovala i další díla, ale žádnému z nich se nedostalo tak kladné odezvy.

  Pokud se divák zajímá o životy afrických diktátorů, pak je pro něj ideálním Poslední skotský král. Ačkoliv to možná podle názvu není hned patrné, film je věnován režimu ugandského diktátora Idiho Amina z pohledu částečně smyšlené postavy jeho lékaře. Diváka jistě zaujme, jak dokáže Forest Whitaker vykreslit Aminovo nevyzpytatelné a chvílemi až děsivé vystupování samozvaného vládce Ugandy v sedmdesátých letech.

  Děj Krvavého diamantu odehrávajícího se v roce 1999 během občanské války v Sierra Leone představuje úplně odlišné, ale neméně kontroverzní téma zneužívání afrického nerostného bohatství lokálními ozbrojenými skupinami a západními firmami diamantového průmyslu. Druhou rovinu můžeme nalézt v příběhu uneseného syna, který je nucen stát se členem dětské milice.

  Všechny tři filmy mají jedno společné. Velmi věrohodně zobrazují ozbrojené konflikty a politickou nestabilitu, s kterými se africké státy potýkají dodnes. Ukazují také negativní dopady na obyčejné lidi nucené prchat ze svých domovů a hladovět. Především těmto lidem se dlouhodobě snaží pomáhat CARE, jedna z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací na světě. Ve 100 zemích světa zachraňuje životy miliónů lidí, podílí se na odstraňování chudoby a zasazuje se o genderovou rovnost.  Její česká pobočka CARE Česká republika například v Zambii pomáhá s obživou uprchlíků z Demokratické republiky Kongo. Do podpory jejích projektů nebo další aktivit CARE se můžete zapojit i Vy prostřednictvím finančního daru na www.balikypomoci.cz. Podívejte se také na televizní spot a nenechte děti usínat s hladem.

   

 • Obrázek k novince 30.11.2019

  27. Český lev

  V sobotu 7. března 2020 bude Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté rozdávat výroční ceny symbolizované soškou Českého lva. Stane se tak na galavečeru ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, odvysílaném v přímém přenosu na ČT1 od 20.00 hodin. Role moderátora se zhostí již podruhé herec Václav Kopta: „Vstupujeme sice podruhé do stejné řeky, ale chceme to pojmout trochu jinak, takže se k docela úspěšnému loňskému ročníku otočíme zády a k Českým lvům vlezeme do klece jinými dveřmi.”

  Kreativní supervize galavečera bude náležet renomovanému režisérovi Marku Najbrtovi a z režisérské židle ho bude řídit jeho neméně zkušený kolega Michael Čech. Český lev dostal k nadcházejícímu ročníku nový vizuál odkazující k tradičnímu českému cibuláku. Nominace pro ceny České filmové a televizní akademie za rok 2019 budou vyhlášeny na tiskové konferenci 15. ledna 2020, kde bude také vyhlášen vítěz Ceny filmových fanoušků, o kterém budete moct hlasovat od 11. prosince 2019 na ČSFD.cz.

  Dodejme, že nejvíce Českých lvů, rovný tucet, si dosud odnesl film Masaryk Julia Ševčíka za rok 2016 a jen o jednoho méně získal tři roky před tím Hořící keř Agnieszky Hollandové. Historicky nejúspěšnější herečkou mezi akademiky je Anna Geislerová s celkem pěti Českými lvy, mezi muži pak vede zcela přesvědčivě Ivan Trojan se šesticí sošek. Výběr úspěšných snímků české kinematografie nabízí ČFTA ke zhlédnutí na www.ceskylev.cz/cz/filmy-online.

 • Obrázek k novince 27.11.2019

  MittelCinemaFest 2019 začíná

  Středoevropský festival italského filmu v Česku již po sedmé představí to nejzajímavější, co aktuálně italský filmový průmysl nabízí. Od 28. 11. do 9. 12. si MittelCinemaFest 2019 užijí i diváci v Praze, Ostravě a Brně. Letošní přehlídka nabízí jak světoznámé, tak i začínající režiséry komedií i dramatických filmů a představuje tak reprezentativní vzorek současné italské filmové produkce, dává možnost přímo nahlédnout do současné italské společnosti a upozorňuje na hlavní témata z politického i kulturního italského života, na malé i velké problémy, kterým Italové denně čelí, na zvyky, módní trendy a tendence rozšířené v naší zemi.

  Program bude zahájen filmem Francesca Falaschiho S chutí Toskánska, kromě tohoto titulu uvede poprvé v České republice také Chvíle obyčejného štěstí (r. Daniele Luchetti), Svatba (ne)bude! (r. Francesco Miccichè), Bangla (r. Phaim Bhuiyam), Starosta z rione Sanità (r. Mario Martone), a dále představí filmy Dafne (r. Federico Bondi), Šampion (r. Leonardo D’Agostini) a také První zrádce (r. Marco Bellocchio), film nominovaný na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek.

  Do festivalového programu byl zařazen také koncert Pražského komorního orchestru, který pod vedením Waltera Attanasiho zahraje skladby autorů, jako jsou Nino Rota, Nicola Piovani a Luis Bakalov, vybrané z nejslavnějších filmů Federica Felliniho, čímž oficiálně zahájíme oslavy blížícího se výročí sta let od narození světoznámého režiséra (Rimini 20. ledna 1920). Bližší informace o festivalu na www.mittelcinemafest.cz a www.kinolucerna.cz.

 • Obrázek k novince 23.11.2019

  Historicky první Comic-Con Prague již v únoru

  Festival popkultury Comic-Con Prague spustil v e-shopu prodej fotek a podpisů hvězd. Nabízí tak unikátní možnost získat vzácné podpisy herců a hereček. Navíc se k tomu na místě budou zdarma podepisovat i komiksoví tvůrci, spisovatelé a další známé osobnosti. Historicky první Comic-Con Prague proběhne v termínu 7.– 9. února 2020 v pražském O₂ universu.

  Zážitků a zkušeností si aktivní mladí lidé cení nejvíc, když máte zážitky, máte i skvělé vzpomínky. Vycházíme vstříc tomuto trendu a přivezeme na Comic-Con Prague plejádu zahraničních hostů, se kterými se mohou jejich fanoušci setkat, vyfotit nebo získat jejich podpis. Cena za účast takových osobností zejména z řad herců je často srovnatelná s náklady na vystoupení zpěváka nebo hudební skupiny a financování jejich návštěvy z prodeje společných fotografií s fanoušky a podpisů je na západě zcela běžné a tamní fanoušci jsou na to zvyklí,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

  Jak to funguje? Vstupenku na Comic-Con Prague si zájemce koupí prostřednictvím sítě Ticketmaster. V její ceně je zahrnutý nabitý program v 15 sálech a pódiích, včetně všech besed s hosty. „Ke vstupence na festival si fanoušek může ještě dokoupit jedinečný zážitek s oblíbenou hvězdou prostřednictvím e-shopu Comic-Con Prague. Podle harmonogramu účasti hostů si zvolí den a zda má zájem o společnou fotku, podpis nebo podepsanou studiovou fotku. V lednu si pak ještě podle upřesněného programu vybere konkrétní čas, ve kterém pak přijde do vyhrazeného prostoru, aby získal nejen fotografii či podpis do sbírky, ale i zážitek se svým oblíbencem,“ vysvětluje Václav Pravda, programový ředitel festivalu. Ceny fotografií a autogramů se pohybují od 190 Kč v závislosti na vybrané hvězdě. Z řad herců svoji účast již potvrdili například Ron Perlman, Brandon Routh, Ian McElhinney, Casper Van DienDavid Nykl či Predrag Bjelac, z komiksových tvůrců pak třeba Marco Turini, Alvaro Martinez, Brian Azzarello, Petr Kopl nebo Jonáš Ledecký.

  Festival Comic-Con Prague organizují poprvé v ČR společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o. (založená pořadateli Festivalu fantazie) ve spolupráci s rádiem Evropa 2. Více informací na www.comiccon.cz

 • Obrázek k novince 14.11.2019

  Slovenský Iron Sky Film Festival v Holandsku

  16. – 17. listopadu proběhne v Humanity House v Haagu již druhý ročník česko-slovenského festivalu Iron Sky Film Festival. Letošní ročník se bude zaměřovat na pravicový extrémismus v České republice a na Slovensku a po čas dvou dní zde bude přednášet několik aktivistů a novinářů jako například Klára Kalibová, Andrej Bán nebo Leonie de Jonge, festival zároveň nabídne pět filmových a dokumentárních projekcí mezi nimiž budou uvedeny např. díla Až přijde válka nebo Český Alláh. Následně bude festival hostit rovněž diskuze s tvůrci. Festival vznikl jako iniciativa Čechů a Slováků žijících v Holandsku, kteří byli zmobilizováni vraždou novináře Jána Kuciaka. Více info o festivalu najdete zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 28.10.2019

  České lázně ve filmu

  Česká města se v průběhu let stala kulisou pro mnoho filmových tvůrců. Zrakům lokačních z českých i zahraničních filmů neunikla ani lázeňská města. A zájem o ně mezi filmaři stále je. Na výlety po stopách filmu v lázních jsme se podívali společně se Spa.cz. Česká republika se snaží každým rokem přitáhnout zahraniční produkce, které nejen že do regionů přinášejí nemalé finanční zisky, ale také pomáhají budovat dobré jméno českých lázní a zvyšovat zájem o pobyty u nás.

  A v jakých filmech jste mohli české lázně zahlédnout? Začneme u města, které je s filmem spojeno snad nejvíce, v Karlových Varech. Zde se každoročně odehrává známý filmový festival s účastí největších tuzemských i zahraničních celebrit. Celebrity se sem ale nesjíždějí jen na večírky, filmové projekce nebo na wellness pobyty, některé sem jezdí i pracovně. V Grandhotelu Pupp Karlovy Vary vzniklo hned několik velmi úspěšných filmů. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat bondovku s Danielem Craigem Casino Royale, romantickou komedii Poslední prázdniny s Queen Latifah v hlavní roli a nebo životopisný film o Edith Piaf. Z českých filmů připomeňme slavný filmový hon na Josefa Abrháma v komedii Vrchní, prchni! a nebo zfilmované příběhy Oty Pavla ve filmu Smrt krásných srnců.

  Známá jsou ale i další místa lázeňského trojúhelníku - Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Ve Františkových Lázních se například schovával Zdeněk Svěrák s malým Koljou ve stejnojmenném filmu. A v Mariánských Lázních se natáčel koprodukční česko-německý film Výstřely v Mariánských Lázních. Nedaleko Mariánek najdete menší Lázně Kynžvart. Ty se ve filmu Kdyby tisíc klarinetů proměnily ve vojenská kasárna a své pěvecké a herecké umění zde předváděly hvězdy první třídy jako Waldemar Matuška, Karel Gott či Eva Pilarová.

  O něco temnější atmosféru měl film, který se natáčel v lázních Velké Losiny. Místní zámek se stal ve filmu a bohužel i ve skutečnosti dějištěm čarodějnických procesů. Film znáte zcela jistě pod názvem Kladivo na čarodějnice. V současnosti se ale při návštěvě města Velké Losiny ničeho bát nemusíte. Vyrazte za odpočinkem třeba na víkendový pobyt do místních termálních pramenů. Určitě si místní krajinu na úpatí Hrubého Jeseníku zamilujete!  Pokud si budete chtít udělat z Velkých Losin další filmový výlet, necelou hodinku odtud najdete další lázeňské městečko spojené s českým filmem - Karlovu Studánku. A co že se zde natáčelo? No přece komedie století S tebou mě baví svět.

 • Obrázek k novince 25.10.2019

  20. ročník Mezipater je za dveřmi!

  Program 20. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra bude i tenhle rok plný těch nejlepších queer filmů, diskuzí a večírků. Festival začíná v Praze 7. listopadu a potrvá až do 14. listopadu. Potom se Mezipatra stěhují do Brna, kde 22. listopadu končí. Tématem letošního ročníku je heslo „V proudu změn” oslavující dlouhou cestu, kterou si queer komunita prošla. Těšit se můžete například na nový film Xaviera Dolana Matthias & Maxime o dvojici dlouholetých kamarádů, kterým jedna jediná pusa změnila život, nebo švédsko-gruzínské drama Dokud se tančí o mladíkovi, který se snaží uspět v machistickém světě tradičního tance. Coming-of-age drama sbírající ocenění na festivalech po celém světě vyslalo Švédsko do boje o Oscara. Mezi další očekávané filmy patří brazilský vítěz Teddy Award Historka o zelené planetě. Ten sleduje trojici přátel, kteří se po smrti babičky hlavní hrdinky snaží splnit její neobvyklé poslední přání. Součástí programu budou i dokumenty jako Mořský koník o trans muži a jeho touze založit si vlastní rodinu nebo Changing the Game o nadějných trans sportovkyních a sportovcích.

  Velkou novinkou Mezipater je industry sekce Queering the Cinema. Ta míří na všechny filmové nadšenkyně a nadšence, kteří se chtějí při diskuzích a přednáškách setkat s ostřílenými filmovými profesionálkami a profesionály. Zúčastnit se můžete debaty Queer Cinema Today o výzvách distribuce filmů s queer a lidskoprávní tematikou s ředitelem distribuční společnosti Peccadillo Pictures Tomem Abellem, masterclass s režisérem Rhysem Ernstem Mainstreaming Minorites o reprezentaci a prosazování trans komunity v televizi a filmu, diskuze  Money, Action, Go s pěticí režisérek a režisérů o tvůrčím procesu výroby krátkých filmů, debaty Festivals for Freedom se zástupkyněmi a zástupci queer filmových festivalů nebo masterclass How to Make Diversity Work s producentem Michaelem Raislerem, který stojí za úspěšnými filmy jako například Plážoví flákači nebo Jsme zvířaty.

  Kompletní program najdete na www.mezipatra.cz.

 • Obrázek k novince 24.10.2019

  Festival argentinského filmu začíná

  Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena kriminálním dramatem Andílek, které minulý rok obdrželo řadu cen na mezinárodních festivalech. „Tak jako v předchozích letech je na festivalu zastoupena celá škála filmových žánrů, včetně např. komedie Mé mistrovské dílo o galeristovi a malíři, kteří si vymyslí šílený plán, jak zbohatnout na uměleckém trhu,” říká iniciátor a dramaturg festivalu Jan Rybář. „Na diváky čeká dále film Druhý komplic, děsivý thriller z prostředí malého městečka provincie Chaco nebo citlivý a realistický pohled na dilema mladé dívky Neviditelná.

  Do doby těsně před nástupem argentinské diktatury je zasazen dramatický snímek Rudá, kriticky vysoce oceněný enigmatický příběh, ve kterém lze rozpoznat řadu filmových žánrů. Do koloniální epochy argentinské historie je zasazen snímek Zama, kandidát na Oscara a mimo jiné nositel ceny Condor de Plata 2018. Nejúspěšnějšího argentinského herce Ricarda Darína zahlédneme v příběhu o manželské krizi Nečekaná láska. Ve výběru filmů nechybí ani jedna z nejúspěšnějších argentinských komedií posledních let Divoké historky, ale také dokumentární film Sólo o klavíristovi a skladateli Martínu Perínovi a jeho zápasu s duševní chorobu,
  “ dodává Jan Rybář. 

  Více informací o festivalu na www.cineargentino.cz.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66