Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 3.9.2018

  Třetí Strážci galaxie bez Draxe?

  K této chvíli to směřovalo již pár týdnů, od momentu, kdy studio Disney Pictures oficiálně vyrazilo režiséra Strážců galaxie Jamese Gunna za jeho několik let staré žerty o pedofilii. Jedním z lidí, kdo se totiž za režiséra a svého přítele od začátku postavili, byl představitel Draxe Dave Bautista (Spectre, Blade Runner 2049), který na Twitteru nevynechal jedinou příležitost, aby si do Disneyho rýpnul. Jeho nespokojenost ještě vzrostla poté, co se šéf studia Bob Iger znovu sešel s Gunnem, jenom aby své rozhodnutí režiséra nechat jít potvrdil. V rozhovoru s Jonathanem Rossem tento týden pak Bautista potvrdil, že jeho čas v marvelovkách může být u konce. Předně je tu ta záležitost s Thanosem, kdy je postava Draxe a několika desítek dalších oficiálně mrtvá. Nikde totiž není psáno, že se musí nutně všichni vrátit. Jenže Bautista má logicky ještě smlouvu na pár dalších filmů, a tu by bylo nutno nejprve rozvázat. Jak se tak ale zdá, to herce, jenž v posledních letech vskutku nemá problém najít práci, nijak zvlášť netrápí. Sám pak doslova tvrdí, že si není jistý, jestli chce pro Disneyho ještě někdy pracovat. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 3.9.2018

  Slavná belgická fantasy míří do televize

  Režisér Florian Henckel von Donnersmarck (Životy těch druhých, Cizinec) natočí seriálovou adaptaci belgické komiksové fantasy Thorgal. Populární komiks pochází z hlav tvůrců Jeana Van Hamma a Grzegorze Rosinskiho, vyšel i u nás a celosvětově se jej pak prodalo přes 14 milionů výtisků. Příběh se odehrává ve středověku a točí se okolo tajemného hocha jménem Thorgal, mimozemského dítěte, kterého se jednoho dne ujme náčelník Vikingů, aby z něj vychoval velkého válečníka. Režisér je momentálně na festivalu v Benátkách se svým nejnovějším snímkem Never Look Away, s nímž chce Německo usilovat o Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 3.9.2018

  Co chystá režisér Hardcore Henry?

  Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut Hardcore Henry byl víceméně jednou souvislou akční scénou z pohledu první osoby a právem mu tak vynesl obdiv nejen širšího publika, ale i kolegů z branže. I díky tomu se teď na jeho dalším projektu budou podílet Chad Stahelski a David Leitch, tedy dvojice zodpovědná za prvního Johna Wicka. Snímek Nobody v hl. roli s Bobem Odenkirkem (Volejte Saulovi) pak bude vyprávět o obyčejném chlapíkovi, jenž jednoho dne zachrání ženu obtěžovanou zloději. Později se však dozvídá, že jeden z mužů, které poslal do nemocnice, je bratrem drogové bosse, a ten by se mu za to teď rád pomstil.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 2.9.2018

  Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

  Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím neshodám s Danielem Craigem a producentkou Barbarou Broccoli. Bond však nebyl jediný film, kterým se režisér Trainspotting nebo 127 hodin poslední měsíce zabýval. Připravuje totiž taky svůj nový muzikál, o němž nedávno vyšlo ven pár zajímavých informací. Snímek podle scénáře Richarda Curtise (Láska nebeská) bude zároveň i komedií odehrávající se ve světě, kde všichni zapomněli na Beatles. Hlavní postava (Himesh Patel) pak bude jediným člověkem na Zemi, kdo si na kapelu vzpomíná, čehož taky náležitě využije. Ve filmu si zahrají i Kate McKinnon (Saturday Night Live) a zpěvák Ed Sheeran, jenž bude hrát sám sebe.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 2.9.2018

  David Cronenberg plánuje seriál

  Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o jeho osobní projekt, žádné další detaily však neposkytnul. Cronenbergovi je na festivalu udílena cena za celoživotní dílo. Režisér se zároveň nedávno vyjádřil na téma návštěv kin, podle něj jsou prý časy, kdy lidé společně chodili zažívat filmy do kina pomalu pryč, nově však dodal, že filmařina jako taková se stále vyvíjí. Tomuto stavu věcí pak podle něj dopomáhá i fakt, že se televizní obrazovky stále zvětšují, a rozdíly mezi filmy a seriály tak současně stále zmenšují. Režisérovým posledním dílem je zatím snímek Mapy ke hvězdám z roku 2014.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 2.9.2018

  Velké nesnáze v Malé Číně dostanou pokračování

  Herec Dwayne Johnson (Pobřežní hlídka, Rychle a zběsile 5) už nějakou dobu pracuje na nové verzi snímku Johna Carpentera Velké nesnáze v Malé Číně. Místo očekávaného remaku teď ale Johnson překvapil fanoušky, když jim řekl, že místo toho přijde pokračování. Nový film má především ctít originál, a proto by Johnson byl rád, kdyby na něm mohl konzultovat i se samotným Carpenterem. Zatím ale není jasné, jestli to kultovnímu režisérovi Věci nebo Halloweenu rozvrh dovolí. Johnson má k této volbě jeden velmi dobrý důvod, jeho Jumanji: Vítejte v džungli totiž původně mělo být taky remakem, nakonec se ale tvůrci rozhodli pro pokračování, a byl z toho nečekaný hit. V originálu si zahrál herec Kurt Russell a film sledoval jeho postavu, která se v čínské čtvrti pustila do křížku se starodávným čínským démonem. Legrační osmdesátkový trailer si můžete pustit zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 1.9.2018

  Kdo další si vyšlápne na Spider-Mana?

  Následující zprávu si zařaďte do kolonky drby, podle webu MCU Cosmic by se ale v chystaném Spider-Man: Daleko od domova mohl objevit taky záporák Molten Man. Kdo, ptáte se? Tenhle padouch, skutečným jménem Mark Raxton, byl kdysi vědcem v New Yorku, pak byl ale omylem vystaven experimentální látce pocházející ze skutečného meteoru, díky čemuž získal schopnosti produkovat teplo a vysílat radiaci. Což z něj dělá docela nepříjemného nepřítele. K jeho potenciální účasti ve filmu pak web dovedla plánovaná edice LEGO figurek spojených právě s chystaným Spider-Manem. Kdo je naopak potvrzený jako hlavní záporák, je tajemný Mysterio s tváří Jake Gyllenhaala (Noční zvířata). V malém cameu by se pak měl ještě vrátit Vulture (Michael Keaton). Další zvěsti hovoří ještě o Chameleonovi a Hydro-Manovi, čímž by se počet záporáku pro Toma Hollanda (Ztracené město Z) v hlavní roli pavoučího muže posunul na pět. Nezbývá než věřit, že tvůrci vědí, co dělají. Spider-Man: Daleko od domova má premiéru 5. července 2019.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 1.9.2018

  Cats si vyškrábnou na Star Wars

  Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu CatsTaylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci) půjdou do kin proti Star Wars: Episode IX J. J. Abramse (Super 8). Kromě výše zmíněných se ve zbývajících hlavních rolích muzikálu objeví Jennifer Hudson a James Corden. Strategii pak studio zvolilo na základě úspěchu Největšího showmana, který i přes nižší otevírací víkend (8,8 milionů) způsobený osmou epizodou Star Wars dokázal přesto dojít díky svátkům a atraktivnímu lednovému oknu k uspokojivým 174 milionům jen z domácích kin. Autor muzikálu a skladatel Andrew Lloyd Webber pak podle všeho skládá pro film i zcela novou píseň, která by se měla týkat kočky Victorie. Kolem ní by se pak ve filmu měl točit oproti předchozím verzím i nečekaný zvrat.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 31.8.2018

  Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

  Akční trilogie BladeWesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak například představitel Bladea šel sedět na tři roky do vězení za daňové úniky, studio Marvel získalo práva na nelítostného zabijáka upírů zpět a eRkové komiksové adaptace už nejsou jen pouhou geekovskou fantazií. Pochopitelně se tak čas od času objeví spekulace, že by se mohl nesmrtelný hrdina vrátit zpátky, ať už ve formě seriálu na Netflixu, nebo nového filmu. Kupodivu největší naději na návrat do slavné role ale podle svých slov drží v rukou právě Snipes. Jeho tým se prý již párkrát sešel s lidmi z Marvelu, a zatímco momentálně ani jedna strana na ničem oficiálně nepracuje, všichni se prý shodují na tom, že by společný projekt nebyl úplně od věci. Na druhou stranu je třeba podobné výroky brát s určitým nadhledem, stále je tu totiž studio Disney, vlastník Marvelu, a z představy krvavých akčních jatek v podání trestaného herce by nejspíš tahle rodinná společnost nadšením zrovna neskákala. Nezbývá tak než si počkat, jestli jsou to všechno jenom Snipesova zbožná přání, nebo se do role, byť třeba na nějaké streamovací službě, v budoucnu skutečně vrátí.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 31.8.2018

  Pokračování Top Gunu se zpozdí

  Studio Paramount Pictures nedávno oznámilo několik nových datum premiér, z nichž asi nejpřekvapivějším je 26. červen 2020 pro Top Gun: Maverick. Sequel ke kultovnímu filmu režiséra Tonyho Scotta (Poslední skaut, Muž v ohni) totiž měl dorazit už v létě příštího roku, kvůli náročným leteckým manévrům ale studio dopřálo tvůrcům v čele s Josephem Kosinskim (Hrdinové ohně) více času na doladění veškerých detailů. Další zajímavostí je pak oznámení data premiéry sequelu k Tichému místu, který by měl dorazit 15. května 2020. Pokračování úspěšného hororu zatím nemá režiséra, scénář by měl ale opět napsat tvůrce jedničky John Krasinski (Jack Ryan). A posledně, chystaná hraná adaptace herního SonicaJimem Carreym a Jamesem Marsdenem dorazí 8. listopadu 2019, zatímco zatím nepojmenované pokračování Terminátora s navrátivší se Lindou Hamilton pak o týden později 15. listopadu.

  (dO_od)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 20.9.2018

  Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

  Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film

   

  Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů ze tří nejvýznamnějších festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes vstoupí do pátého ročníku a uvede deset premiér, včetně držitele Zlaté palmy, snímku Zloději. Letošní ročník si posvítí i na současnou německou kinematografii, která je v posledních pěti letech na vzestupu. Do projektu se zapojilo více jak 50 českých a slovenských kin, VOD platformy a tematické filmové televize. Komunikační koncept kampaně připravila agentura Družina. Be2Can již pět let organizuje Film Europe Media Company bez podpory veřejných zdrojů. Přehlídku hostí od 3. - 9. října pražské kino Lucerna, Evald, Atlas a Pilotů a dalších 19 měst ČR. Detailní program kin na www.be2can.eu.

   

  „Distribuční koncept Be2Can je stejně dobrý jako filmy, které hrajeme. Zájem kinařů nás potěšil, ale nepřekvapil. Be2Can přináší kvalitu prověřenou porotou a publikem nejlepších filmových festivalů, a přitom nečerpá veřejné zdroje. Témata Be2Can filmů rezonují. Kinaři a diváci cítí, že jde o filmy, o kterých se mluví již nyní,“ říká Ivan Hronec, ředitel festivalu.

   

  Zlatá palma a festivalové novinky

  Před pár dny skončil festival v Benátkách. Na Be2Can ho reprezentuje kritiky oceněný snímek Soumrak maďarského režiséra Lázsla Nemese [cena Fipresci], jehož režijní debut Saulův syn získal Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a je náhle konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Film byl toto úterý nominován na Oscara za Maďarsko.

   

  Festival Be2Can slavnostně zahájí film, který ukradne srdce milovníkům artu i mainstreamu. Ukradl srdce i porotě v Cannes, která mu udělila Zlatou palmu za nejlepší film. Jemná japonská filmová freska Zloději vypráví příběh pětičlenné chudé rodiny, která žije v minibytě o velikosti 25 metrů čtverečních a živí se drobnými krádežemi. Na halucinogenní výlet po Los Angeles s Andrewem Garfieldem diváka vysílá osobitý režisér David Robert Mitchell ve svůdném, hypnotickém až lynchovském neo-noir thrilleru Záhada Silver Lake. Ozdobou festivalu bude zjevení letošního Cannes - magický neo-noir Poslední večery na Zemi čínského filmaře Gana Biho s bezmála 50 minut trvajícím záběrem natočeným bez jediného střihu ve 3D. Film o muži, který hledá svou dávno ztracenou lásku, evokuje ponuřejší a abstraktnější verzi vrcholných děl Andreje Tarkovského.

   

  Z německého Berlinale se představí snímek Tvář polské režisérky Małgorzaty Szumowské. Chybět nebude ani první hraný film o teroristickém útoku, který otřásl Evropou, drama Utøya, 22. července norského režiséra Erika Poppeho. Francouzský režisér Cédric Kahn natočil pokorné drama Modlitba o hledání sebe sama i Boha v prostředí komunity drogově závislých.

   

  Zaostřeno na Německo

  Německá kinematografie zažívá v posledních letech renesanci. Jaké filmy se tu natáčí, a jakým tématům se tamní filmaři věnují, se dozví diváci v kině Evald, které se stane ústředním místem sekce Současný německý film. “Německé snímky dostávají tradičně prostor na „domácí“ půdě, tedy v hlavní soutěži Berlinale. Nejde ale jen o to. Německým režisérům se daří skrze výběr zdánlivě obyčejných, civilních témat postihovat mnohem univerzálnější významy. Skrze realistické situace nahlížejí symbolický rozměr věcí zdánlivě obyčejných,” říká Vít Schmarc, dramaturg současné německé sekce.

   

  Be2Can představí německou filmovou generaci sedmi snímky. Novinky zastupuje nevšední a citlivé psychologické drama 3 dny v Quiberonu režisérky Emily Atef sledující tři dny v životě herecké hvězdy Romy Schneider, snímek Christiana Petzolda Tranzit prozkoumávající fantomy evropské migrace a identity. Trojici novinek uzavírá minimalistická lovestory Láska mezi regály z prostředí velkoskladu, která svojí směsicí subtilního dramatu a komedie připomíná zmíněného Toniho Erdmanna – a nejen proto, že v něm také září skvělá Sandra Hüller.

   

  Be2Can využívá princip multiplatformové distribuce prostřednictvím kina, VOD a TV. Jejím cílem je dostat k divákům filmy, které nabízejí vhled do aktuálního festivalového dění na všech distribučních úrovních.

   

  Festival uvede v různých sekcích 31 filmů, z toho 10 nových titulů. Be2Can zamíří celkem do dvaceti měst České republiky. Detailní program kin bude zveřejněn na www.be2can.eu.

 • Obrázek k novince 18.9.2018

  Andrea Bocelli v O2 areně s novým albem ´Sí´

  Andrea Bocelli slaví v těchto dnech (22.září 2018) významné životní jubileum a při příležitosti oslav jeho 60. narozenin máme pro všechny maestrovy příznivce radostnou novinku – pokud jste se nedostali na jeho letošní vyprodaný koncert nebo pokud byste si chtěli úžasný zážitek zopakovat znovu, Andrea Bocelli se opět vrací do pražské O2 areny a to 30.listopadu 2019. Program koncertu bude kromě klasického repertoáru obohacen i o skladby z nového alba ´Sí´, které oslavuje lásku, rodinu, víru a naději. Album vychází 26.října 2018 na Decca records.

   

  Loňského roku natočil režisér Michael Radford o Andrea Bocellim životopisný film „The Music of Silence“ s Antoniem Banderasem v hlavní roli, který vypráví příběh svého alter ega Amose po té, co ve 12 letech oslepl a než se proslavil po celém světě. Bocelli je nejen autorem knižní předlohy (jeho stejnojmenný román vyšel v roce 2010), ale podílel se i na scénáři a ve filmu zazní také dosud nevydané písně, jež kdysi v mládí sám složil. Letos, čerstvě poté, co obdržel Classic BRITs Icon Award a překvapil společným počinem s Edem Sheeranem na londýnském stadionu Wembley, celosvětová superstar, tenor Andrea Bocelli s potěšením oznámil velký comeback a po 14 letech vydává album plné zcela nových písní. Jeho singl 'If Only' je už nyní k dostání ve všech vydavatelstvích s digitální hudbou.

   

  Sí je album o srdci a duši, pozitivitě a rodině, melodii a magii. Z tohoto důvodu si Bocelli zvolil silný a jednoduchý titul. "V tomto historickém období, kterým právě procházíme, často říkáme ne. Ale ano je to slovo, které říkáte, když dostanete svůj první polibek, když s někým souhlasíte, když chcete, aby se někdo cítil dobře. Sí je slovo, které říkáte pokaždé, když věci dobře končí. Za tisíc a jeden důvod je sí výrazem pozitivního a silného ​​lidského slova, pocitu a emocí“. Vstupenky v prodeji v síti společnosti Ticketportal v kategoriích od 900 do 12.500 Kč.

 • Obrázek k novince 17.9.2018

  43. ročník Toronto International Film Festival a jeho vítězové

  Oscarová sezóna je zahájena a po festivalech v Benátkách a nyní Torontu už začíná být o něco jasnější, které snímky by mohly na konci roku soupeřit o ty nejcennější sošky. Favoritem letošní Ceny diváků pro nejlepší film byl na filmovém festivalu v Torontu od začátku snímek A Star Is Born, který je zároveň i režijním debutem Bradleyho Coopera (A-Team, Strážci galaxie), nakonec to ale všechno dopadlo trochu jinak.

   

  Stěžejní cenu diváků si totiž odneslo drama Green Book Petera Farrellyho (Mládeži nepřístupno, Blbý a blbější) pojednávající o přátelství mezi afroamerickým pianistou (Mahershala Ali) a jeho italsko-americkým řidičem (Viggo Mortensen) v éře Afroamerického hnutí za občanská práva. Na druhém místě pak skončila Roma Alfonso Cuaróna (Gravitace) a těsně za ní adaptace knihy Jamese Baldwina If Beale Street Could Talk od oscarového režiséra Barry Jenkinse (Moonlight).

   

  Festival v Torontu je historicky jedním z největších ukazatelů oscarového potenciálu, vítězové předchozích diváckých cen za nejlepší film nasbíraly dohromady 155 oscarových nominací, 16 z nich přitom bylo za nejlepší drama (jako poslední se o to zasloužil film Tři billboardy kousek za Ebbingem).

   

  Zpátky na festival, v dalších kategoriích pak byly úspěšné ještě například snímky Free Solo, jenž vyhrál Cenu diváků pro nejlepší dokumentární film, Mard Ko Dard Nahi Hota, který získal lehce výstřední Cenu diváků pro "půlnoční běs" nebo film Cities of Last Things, který obdržel Zvláštní cenu pro filmy od tvůrců se zvučným jménem a výrazným stylem.

   

  Kompletní seznam vítězů najdete v sekci Ocenění.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.9.2018

  Star Wars: Epizoda IV s živou hudbou

  V termínu 15. října se v pražské O2 areně uskuteční česká premiéra promítání filmu ze ságy Star wars s živým hudebním doprovodem. Na obřím plátně diváci uvidí prvně natočený film serie Star Wars s podtitulem Nová naděje. Film doprovodí kompletní symfonický orchestr, který zahraje mnohokrát oceňovanou hudbu skadatela Johna Williamse. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

    

  Od doby, kdy měli fanoušci po celém světě možnost poprvé vidět film ze serie Star Wars, uplynulo již více než 40 let. Film se stal kultem, ikonou a naprostým přelomem v oblasti kinematografie. Postavy, příběh i zpracovaní filmu zásadně změnilo všeobecné vnímaní a přistupování k filmu jako takovému. Důležitou součástí filmu se stala také nezapomenutelná a všeobecně známá hudba skladatele Johna Wiliamse. Fanoušci budou mít možnost film shlédnout na obřím plátně a za doprovodu živé hudby v podání respektovaného orchestru The City of Prague Philharmonic Orchestra - Filharmonici města Prahy pod vedením dirigenta Christopha Eliota. Pro fanoušky v České republice je to poprvé, kdy bude jeden z dílů Star Wars takto uveden.  

   

  "Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodii až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby," řekl za Disney Channel, jenž vlastní práva na film, Grant Watmuff. Hudební skladatel John Williams je známý především díky jeho hudbě ke všem devítí natočeným filmům ságy Star Wars. Za tu k prvně natočenému, Nová naděje, získal v roce 1977 cenu Oscar. Za práci na ostatních filmech Hvězdných válek si následně vysloužil další čtyři nominace ocenění Americké Akademie.

   

  Celkem je Williams držitelem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie, dvaadvaceti Grammy. Za svou práci v průběhu kariéry byl padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal nejvícekrát žijícím nominovaným člověkem. Celkově je na druhém místě za Waltem Disneyem. V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová naděje označil Americký  filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob.  Stejná hudba byla také národní knihovnou Kongresu zařazena jako esteticky, kulturně a historicky významnou. Kromě Hvězdných válek stál Williams u dalších devíti filmů, které patří mezi dvacet nejvýnosnějších snímků historie. Pražský koncert se uskuteční v termínu 15. října 2018. Bude se jednat o velký zážitek spojený s poslechem ikonické hudby a podívanou na kultovní snímek.                                      

 • Obrázek k novince 13.9.2018

  Nejlepší krátké animované filmy ve 14 městech!

  Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů – AninetFest, představí již po čtvrté výběr 20 nejlepších krátkých snímků z celého světa. Letošní ročník festivalu se celkem přihlásilo přes 1400 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních filmů má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 snímků je opravdu jen to nejzajímavější. Zkrátka tak, aby si na své přišel každý divák a obsah byl tematicky i žánrově různorodý.

   

  Fanoušci animovaného filmu mají možnost zhlédnout soutěžní snímky na premiérové projekci 18.9. v pražském Kině Světozor a dále pak v Ostravě (19.9.), Chomutově (20.9.), Liberci (25.9.), Pardubicích (27.9.), Plzni (3.10.), H. Králové (10.10.), Karviné (11.10.), ve Zlíně (16.10.), Bratislavě (17.10.), Košicích (18.10.), Trnavě (22.10.), Martinu (27.10.) nebo Opavě (31.10.).

   

  Téměř všechny soutěžní filmy posbíraly několik ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Jednotlivé filmy jsou v průměru 4-5 min dlouhé a neobsahují dialogy, takže si můžete lépe vychutnat použité animační techniky a zpracování. Diváci mohou navíc hlasovat pro nejlepší film a přispět tak k rozhodnutí o vítězi „Ceny diváků za nejlepší film". Nejlépe hodnocený film pak získá festivalovou trofej. Celková délka projekce je 100 min a vstupné činí 100,- Kč. Malá ochutnávka na co se letošní ročník můžete těšit v našem krátkém traileru zde. Oficiální web festivalu: www.aninetfest.com.

 • Obrázek k novince 11.9.2018

  Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

  Festival čínských filmů z provincie Zhejiang se koná od 18. do 21. 9. v Praze a v Karlových Varech. Na festivalu bude uvedeno 6 celovečerních filmů, v Praze se na ně diváci mohou vydat do kina Evald, v Karlových Varech do Lázní III. Vstup na projekce je zdarma. Cílem filmové přehlídky je ukázat českým divákům různorodost a pestrost filmového a televizního průmyslu provincie Zhejiang. Snímek Sedmdesát sedm dní je filmovou adaptací skutečného příběhu, ve kterém se mladík ze Šanghaje rozhodne pěšky překonat největší a nejvýše položenou zemi nikoho na světě - severotibetskou náhorní plošinu Čhangtang. Během putování potkává napůl ochrnutou dívku a společně se vydávají na životní cestu za svými sny… Natáčení filmu štáb a herce přivedlo hluboko do nedotčené přírody v nadmořské výšce mezi 4 800 a 6 700 m. Během tříletého natáčení v přírodě zažil štáb setkání s vlky, medvědy tibetskými a divokými jaky.

   

  Dramatický snímek Konec léta vypráví příběh malého chlapce, jeho přísného otce a podivného starého muže v malém městě na jihu Číny, které dohromady svede fotbalová horečka, která se Čínou prohnala během Mistrovství světa v roce 1998. Ve filmu Překrásná lež malá školačka z prosté rodiny před bohatšími spolužáky tají, že její matka pracuje jako uklízečka a tvrdí, že je letuškou. Zkazí lži vzájemný vztah mezi matkou a dcerou? V akčním fantasy snímku režiséra Tsui Harka Detektiv Dee: Čtyři nebeští králové musí detektiv Dee vyřešit řadu záhadných událostí: válečníci v maskách rozsévají zločin po celém městě, liška před barem mluví lidskou řečí, draci na sloupech paláce ožívají a nebeští králové ve svatyni se mračí. Dee se musí vypořádat s překážkami, které mu do cesty klade císařovna Wu a rozluštit, co za těmito mysteriózními událostmi stojí. Výpravný akční snímek Bůh války připomene osobnost slavného generála Čchi, který v 16. století po měsících krutých bojů vyhnal z čínského pobřeží japonské piráty. Tradiční kulturu s čínskými charakteristikami představí snímek Nevděčný milenec natočený v duchu žánru čínské opery yue. Neúspěšný kandidát na úředníka státní správy potkává prostitutku a bere si ji za ženu. Nevděčný úředník však svou ženu využije a zradí. Ta ze zoufalství spáchá sebevraždu a Bůh moře pak pošle jejího ducha, aby Wang Kchueje stáhl do pekla. Další informace na www.zhejiangfilmfestival.cz

   

 • Obrázek k novince 9.9.2018

  75. ročník filmového festivalu v Benátkách je u konce

  Zatímco letní sezóna pomalu odchází, ta filmová podzimní teprve začíná. Vykopl ji, jak už tomu tak bývá, oblíbený filmový festival v Benátkách, jehož 75. ročník před několika hodinami skončil. Letošní festival se nesl ve znamení velkých očekávání, Netflix totiž přijel se svým vysoce očekávaným oscarovým kandidátem snímkem Roma režiséra Alfonso Cuaróna (Potomci lidí, Gravitace), mimo toho se ale promítala i novinka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr, Zabití posvátného jelena) The Favourite, western Jacquese Audiarda (Na dřeň) The Sisters BrothersJoaquinem Phoenixem a Johnem C. Reillym a v neposlední řadě pak nový povídkový film bratří Coenů The Ballad of Buster Scruggs.

   

  Zlatého lva z letošního benátského festivalu si nakonec odváží právě Alfonso Cuarón, jehož silně osobní a procítěná Roma nadchla snad každého, kdo ji měl šanci vidět. Film se s trochou štěstí objeví i v kinech, na Netflixu ji každopádně budou mít diváci možnost vidět ještě do konce roku. Cenu poroty si získala černá komedie The FavouriteOlivií Colman, Rachel Weisz a Emmou Stone. Colman dostala zároveň i cenu za nejlepší herečku. Cenu za nejlepšího herce obdržel Willem Dafoe za snímek At Eternity's Gate o umělci Vincentu van Goghovi. Cenu pro nejlepšího režiséra získal Jacques Audiard a scénář nakonec ukořistili Ethan a Joel Coenovi.

   

  Očekávané hudební drama Zrodila se hvězda debutujícího Bradleyho Coopera (jenž zároveň ztvárnil i hlavní roli) s Lady Gagou nebo Samem Elliottem se nakonec promítalo mimo hlavní soutěž, a tudíž nemohlo být kvalifikováno pro žádné z ocenění. Ohlasy jsou nicméně pozitivní. Mezi dalšími výraznými tituly, jenž nakonec odjíždí z festivalu bez sošky, jsou například Vox Lux Bradyho Corbeta (Mládí vůdce), Sunset László Nemese (Saulův syn), nebo hororový remake Suspiria Lucy Guadagnina (Dej mi své jméno).

   

  Kompletní přehled oceněných filmů a tvůrců 75. ročníku festivalu najdete v sekci Ocenění.

   

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 18.8.2018

  Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

  Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a standard v podobě československých snímků a projektů HBO – to vše uvede v komplexním programovém balíčku 6. ročník Noir Film Festivalu na hradě Křivoklát od 23. do 26. srpna.

   

  Snímky ze sekce VĚZEŇSKÝ NOIR (Hrubá síla, V kleci, Vzpoura v bloku 11 a Chci žít!) dosvědčí, že prostředí kriminálu bylo pro film noir velmi plodné, protože umožňovalo dát doslovnou podobu typickým motivům uvěznění a fatalismu. V sekci PSYCHO NOIR festival představí postavy duševně nevyrovnaných jedinců uchylujících se k brutálnímu násilí, které noirovému cyklu začaly dominovat v jeho pozdější fázi z konce 40. let a jejichž přehnané chování korespondovalo s vyhrocenou estetikou tohoto období (Polibek smrti, Násilný čin, Zrozen k zabíjení, Bílý žár).  Festival rovněž připomene 60. výročí od premiéry oblíbeného filmu Martina Scorseseho Nájemná vražda a promítnuto bude i mistrovské dílo Roberta Aldriche Co se vlastně stalo s Baby Jane?

   

  NFF dále představí revidovaný archetyp femme fatale v neo-noirech jako Past, Ďábelská svůdkyně, Žár těla a Bílá orchidej. Návštěvníci se mohou těšit také na v Česku dosud neuváděné tituly z produkce Dánska, Norska, Švédska a Finska 40. a 50. let, v nichž diváci budou moci rozeznat pozoruhodné paralely se soudobou hollywoodskou produkcí a objevovat více či méně zřejmé vlivy ikonických děl americké kinematografie. Tradiční pocty hereckým ikonám Hollywoodu budou letos patřit Idě Lupino a Robertovi Ryanovi. „Film je jako bojiště. Láska. Nenávist. Akce. Násilí. Smrt. Jedním slovem – emoce.“ To jsou hojně citovaná slova Samuela Fullera, která výstižně definují i režisérovu čtveřici na NFF promítaných noirů, které doplní dokument Plný život Samuela Fullera natočený režisérovou dcerou Samanthou Fuller, jež osobně zavítá na Křivoklát, aby zde osobně uvedla všechny otcovy filmy. 


  Svou návštěvou letos NFF poctí i Jaromír Hanzlík, jenž bude jedním z patronů akce. Tvorbu herce, který letos oslavil 70. narozeniny, připomene projekcí v historických kulisách zasazené detektivky Zločin na Zlenicích hradě. Festival taktéž připomene dílo dalšího letošního jubilanta Hynka Bočana, jenž v dubnu slavil 80. narozeniny. Promítat se bude jeho trezorový Pasťák, jenž má syrovostí a drsnou atmosféru blízko k  vězeňským noirům. Kompletní program najdete na webu www.noirfilmfestival.cz.

   

 • Obrázek k novince 7.8.2018

  7. Filmový víkend ČSFD je tady

  Již za pár dní bude v Letním kině Boskovice u Brna zahájen 7. ročník Filmového víkendu ČSFD - nadšeneckého setkání filmových geeků a fanoušků ČSFD.cz. Akce, kterou každoročně navštíví přes tisíc milovníků velkých, zábavných blockbusterů, nabídne šestici hitovek jako stvořených pro jedno z největších filmových pláten v Česku.

  Páteční “Vesmírnou noc” 10. 8. odstartují Avengers: Infinity War, následovaní tematickým bratříčkem Ant-Man a Wasp, superhrdinské dobrodružství pak uzavře poslední zářez Star Wars univerza Solo. Sobotní “Noc příšer” 11. 8. rozeřvou dinosauři z nového Jurského světa, následovaní ještě větším, žraločím monstrem z hlubin MEG. A na závěr pobaví nejpovolanější z hláškařů, druhý Deadpool.

   
  Vedle cool filmů nabídne dvounoční filmový dejchánek tradičně chutné občerstvení, pro akci exkluzivně navařený pivní speciál “Československou filmovou jedenáctku”, bohatou tombolu pro padesátku výherců, tisíce originálních filmových plakátů k rozebrání zdarma a pro prvních 100 příchozích v pátek i v sobotu DVD dárek s kvalitním filmem. Obě noci bude přítomný fotokoutek Youbox s grafickými náměty akce, do kterých se budou moct účastníci “vklíčovat” a své dílo sdílet na sociálních sítích.

   
  Brány filmového víkendu ČSFD.cz se oba večery otevřou v 19:00, promítání prvního filmu začne lehce po 21. hodině. Sobotní odpoledne můžou návštěvníci strávit relaxem na koupališti a túrami po okolí nebo Moravském krasu s nejhezčími českými jeskyněmi. Všechno o akci, včetně informací o ubytování ve stanovém městečku v krásném zámeckém parku, či zvýhodněném předprodeji vstupenek, najdete zde.

   

  youbox

 • Obrázek k novince 23.7.2018

  Mission: Impossible – Fallout vtrhne do pražského kina IMAX o týden dříve!

  Nenechte si ujít šestý díl špionážní série již od 26. července 2018!

   

  Česká kina již brzy opět ovládne tajný agent Ethan Hunt, kterého již tradičně ztvárnil oblíbený herec Tom Cruise. Nové pokračovaní špionážní série Mission: Impossible nese podtitul Fallout a diváci se ho dokonce dočkají o týden dříve oproti oficiálnímu uvedení do kin, a to v pražském kině IMAX, kde film startuje již 26. července 2018!

   

  Mission: Impossible – Fallout se stane prvním filmem cyklu, který se bude promítat ve formátu 3D. Konečně si tak diváci naplno užijí odvážné kaskadérské kousky tohoto oblíbeného akčního hrdiny, který opět velmi tvrdě trénoval, jelikož si většinu nebezpečných scén realizuje sám.

   

  Nový snímek ve 3D formátu si nejlépe vychutnáte na největším plátně v České republice, v kině IMAX, které se pyšní rozměry 25 x 14 metrů. Zajistěte si svoje místa co nejdříve, Mission: Impossible – Fallout startuje v kině IMAX již 26. července! Vstupenky zakoupíte online na www.cinemacity.cz nebo na pokladně kina.

   

  Multiplexy Cinema City nabízí i další formáty jak si užít film, dle svých preferencí. Pokud si přejete zažít akční podívanou na vlastní kůži, neváhejte navštívit kino 4DX. Toužíte-li po dokonalém zvuku, vydejte se do speciálního sálu Dolby Atmos, a to od 30. července 2018 Více informací o jednotlivých projekcích a kinech naleznete na www.cinemacity.cz

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace