Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 26.5.2006

  Svatba utužuje rodinné vztahy

  S tím souhlasí určitě každý. Přestože mnohými zatracovaný, nenáviděný, za nudnou šeď označovaný a považovaný herecky i scénáristicky za ubohý seriál, Rodinná pouta se možná dočkají dalších sérií. Pročpak? No, je tu ona mrška zvaná sledovanost, která nedá televizním ředitelům spát, a pak samozřejmě fakt, že Rodinná pouta jsou dlouhodobě nejúspěšnějším pořadem, jaký Prima vůbec vysílá (průměrně 1,3 mio diváků). Přestože další série zatím nejsou potvrzené, jedna věc je jistá. Do seriálu se vrátí všemi fanoušky oplakávaná představitelka hlavní role Evy Pokorné z první série, Klára Jandová. \"Opět zasáhne do děje a to výrazně. Stane se pilířem dalšího vývoje příběhu seriálu,\" řekla Irena Maňáková z Primy. Autorky Kateřina a Jitka Bártů, které studovaly scénáristiku v USA, ji na konci minulé řady poslaly do Švýcarska s manželem Adamem Rubešem, který zde vedl pobočku rodinného podniku Premier Glass. Ten se ale nevrátí: \"Je šťastná, že je konečně doma s Hynkem, jejím otcem. Ve slabé chvilce se přizná, že vztah s Adamem není tak růžový, protože na ni kvůli práci nemá čas a proto u nich doma dochází k častým hádkám.\" Nic podrobnějšího však nikdo říct nechce: \"Na to je teď opravdu brzy. Diváci by se neměli na co těšit.\" řekla dramaturžka Klára Balvínová. Eva se vrátí v 106. díle, který bude Prima vysílat na přelomu srpna a září. Tento návrat je možná následkem jiné svatby. Představitelka nynější hlavní role Marie Boháčkové, Renata Visnerová, si totiž 29. dubna vzala Petra Prokopa (který s kamarády vlastní divadlo VOSTO 5), takže bude mít i jiné věci na práci. \"Brali jsme se na zámku ve Vizovicích a z lásky. Těhotná vážně nejsem, ale i kdybych byla, stejně by to bylo z lásky.\" (monolog)
 • Obrázek k novince 26.5.2006

  Smysl života v dopisech

  Dvojnásobná držitelka Oscara za herecký výkon ve filmech Kluci nepláčou a Million Dollar Baby, Hillary Swank, opět spojí své síly s režisérem Richardem LaGravenesem v snímku P.S. I LOVE YOU. Adaptace mezinárodního knižního bestselleru Cecilie Ahernové bude jejich druhým společným počinem po nedávném natáčení dramatu Freedom Writers, které se do kin dostane počátkem příštího roku. Příběh literární adaptace vypráví o vdově, která najde smysl života v dopisech, napsaných manželem před podlehnutím zákeřné chorobě. Jsou to právě myšlenky a rady z listů, jenž vytrhnou osamělou ženu z apatie a pomohou ji najít tu správnou cestu. Produkce má být zahájena na podzim v New Yorku a Irsku, na plátnech kin se snímek objeví v roce 2008. (Visáč)
 • Obrázek k novince 25.5.2006

  I like Chinese

  Je jich devět stovek milionů v dnešním světě, a já jen říkám, raději by ses je proto měl naučit milovat, zpívá se v jedné z mnoha oblíbených písniček britské humoristické skupiny Monty Python. No, ale teď vážně. Díky všeobecně velkému zájmu o asijské (a hlavně čínské) filmy na Letní filmové škole v roce 2004 vznikl Festival čínských filmů, jenž probíhá ve dnech 24. 5. 4. 6. 2006. Za výrazné pomoci a podpory Ministerstva kultury ČR, Státního úřadu pro rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, Velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR a ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů bude českým filmovým divákům nabídnuta unikátní kolekce osmi významných a mezinárodně oceňovaných čínských celovečerních snímků posledních pěti let. Přestože je o níže zmíněné filmy velký zájem, festival proběhne pouze ve čtyřech městech v republice a to: v Brně kino Scala, v Praze kino Světozor a kino Aero, v Českých Budějovicích kino Kotva a v Olomouci kino Konvikt. Dále na MFF Anifest Třeboň a MFF DM Zlín. Slavnostního zahájení, jež proběhlo 24.5 v 19:00 v kině Světozor, se zúčastnila čínská delegace složená z: Zhang Hongsen (ředitel filmového úřadu SÚRFT), Su Xiaowei (zástupkyně ředitele Centra pro tvorbu scénářů SÚRFT), Zhao Haicheng (zástupce ředitele společnosti Warner China Film HG Corporation), Chen Zhen (režisér filmu Potala), Zhao Yaru (pracovník filmového úřadu SÚRFT), Wang Xingdong (scenárista Forbidden City Corporation Peking). Vstupné si určují kina samotná, ale nemělo by být nijak vysoké.

  Hrané filmy:
  Lotosová lucerna
  (monolog)
 • Obrázek k novince 24.5.2006

  Mistr svého řemesla

  Celosvětově jeden z nejúspěšnějších bestsellerů posledních let, Brownova Šifra mistra Leonarda, jehož se prodalo na šedesát milionů kopií, má svůj film. To ví každý, kdo poslední dobou na severním pólu nelovil tučňáky. Z následujících čísel jde velmi snadno poznat, že hodně rozporná reklama může být mnohem výhodnější než vychvalování do nebes. Že zanícené debaty odpůrců jakýchkoliv možných kacířských teorií dokáží diváky přitáhnout lépe, než nejkrásnější reklama. Zatímco Brownovi zaplatili za práva na adaptaci $6 milionů a celý film stál $125 milionů, během prvního víkendu vydělal na celém světě milionů více jak $230 (z toho jen v samotné Americe celých $77). A to je pro Columbia Pictures výtečná zpráva, protože trumfnout otevírací zisky celého Pána prstenů (1 $47 mil, 2 - $62 mil, 3 - $72 mil) se nezadaří každý den. \"Je to úžasná suma! Rozhodně s vlastnictvím filmu jako je Šifra mistra Leonarda si uvědomíte, že máte skvělou práci. Když srovnáte filmy určené pro dospělé, cokoliv kolem $50 mil je úchvatná cifra. Vždycky jsme vlastně očekávali, že se dostane maximálně někam kolem $60 mil,\" řekl šéf vnitrostátní distribuce Sony, Rory Bruer. Šifra dokonce v celosvětových tržbách za první víkend přeskočila i dosavadního rekordmana Pomstu Sithů a to o necelých $8 mil. Nabízí se také srovnání s podobně vášně bouřícím nedávným snímkem Umučení Krista, jenž za první víkend vydělal v USA o $10 mil více. Jeden velký rozdíl tu však je. Úspěch Šifry pravděpodobně bude následovat Titanic (loď, ne film). Zazáří a brzy pohasne a potopí se, protože celosvětově zdrcující kritiky nepřežije nic (tím víc ale ze začátku získá diváků). Titanic byl fenomén hlavně co se týká dlouhodobého výdělků. Po nepříliš zajímavých $28 mil za otevírací víkend se udržel na prvních pozicích jen v Americe celých 15 týdnů a o jeden týden tak prohrál se Spielbergovým E.T. mimozemšťanem, který od roku 1980 úspěšně brání prvenství. (monolog)
 • Obrázek k novince 23.5.2006

  Laura a její Gladiátor

  Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový Gladiátor Russell Crowe. V příběhu o násilnickém teenagerovi, který uteče z domova v doprovodu šestnáctileté dívky se coby snaživý ochránce zákona pokusí odhalit pravdu o mladíkově spletité minulosti, skrývající klíč k jejich nalezení. (Visáč)
 • Obrázek k novince 22.5.2006

  Unavená smrt

  Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si zahrála jen v několika málo filmech (Podezření nula, Chumscrubber, Snowcake, Sledge: Untold story, Mini\'s First Time) a to většinou ve vedlejší roli. No, nyní se všechno mění a toto léto přijde do kin vysoce obrazově stylizovaná černá komedie Fido. Hlavní hrdina Fido (Billy Connolly) nežije na začátku padesátých let v harmonické vesničce Willard plné bílých plaňkových plotů a upravených trávníků a zahrad, kde každý zná každého a maminky chodí na čajové dýchánky a pečou křehoučké koláčky. Nežije i v rodině Robinsonových a je nejlepším přítelem Carrie-Annina syna Timmyho (K\'Sun Ray). Fido totiž není pejsek, jiný chlapec ani tulák. Fido je mírumilovná roztomilá šedivá zombie v pokročilém stadiu rozkladu (jako Beatles). Je to vlastně na první pohled příběh chlapce a jeho psa, přestože v tomto případě převzal úlohu psa umrlec. V první chvíli jednoduchý koncept příběhu, ale když se na scénář podíváte komplexněji, začne vám připadat mnohem více zajímavější. Ta metafora a její souvislost se subjektivním pohledem na svět je úžasná, řekl hlavní kameraman Jan Kiesser (Noc hrůzy, Doktor T a jeho ženy). Film je neobvyklý nejen pro tým a režiséra Andrew Currie (i scénář), ale také pro samotný zombie žánr: Opravdu hodně mě ovlivnily staré filmy z padesátých let, ty širokoúhlé nádherně barevné klasiky od Douglase Sirka. Chtěl jsem natočit velký film plný barev a dlouhých nájezdů a přiblížení. Skutečně na pohled jemný nádherně vypadající film, který se nebojí jít proti klasickému stylu zombiích filmů, řekl. A prezident finančního oddělení společnosti Lions Gat Peter Block to jen potvrzuje: Fido je bizarní a děsivý film, a také náš hlavní letošní filmový projekt. (monolog)
 • Obrázek k novince 21.5.2006

  Prst v chilli gratis

  Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli odsouzeni dva manželé na dohromady 22 let a půlmilionovou pokutu za jeho podstrčení kvůli vysokému odškodnému. Co to má co dělat s filmem? Režisér Richard Linklater právě uvedl na festivalu v Cannes svůj nový film Fast Food Nation, jenž je založen na úspěšné knize Erica Schlossera, jenž společně s Linklaterem napsal i scénář. Původně však málem nevznikl: \"Myslel jsem, že to bude hodně krátká schůzka, protože dokumenty já nedělám,\" jenže Schlosser ho zaujal dramatickým příběhem, kde se prolínají tři dějové linie: o ilegálních mexických přistěhovalcích do USA, kteří pracují v masném závodu, o vyšetřování správy podniku ve věci chlévské mrvy v hamburgerech a o vysokoškolské studentce a zaměstnankyni v rychlém občerstvení, která zrovna začíná koketovat s myšlenkou aktivismu. \"Ty situace vyplývají ze způsobů, jak tito lidé žijí a co se děje v jejich světě. Chci ukázat jejich životy a ne je předvádět jen jako reprezentanty těch životních situací. Chtěl jsem, aby předně byli opravdovými osobami. Někým, kdo žije ve skutečném světě, který známe.\" Podle jeho slov to bylo nejtěžší filmování jeho života a nejnáročnější poslední scéna, kdy dvě postavy procházejí podlažím jakéhosi masozpracujícího podniku plného rachotu z mechanizovaných porážecích strojů a kravského bojácného bučení: \"Bylo to jako být voják a vidět své kamarády, jak je všude kolem střílí. V takové chvíli prostě nic necítíte.\" Film je však převážně kritikou chování velkých stravovacích společností vůči obyčejným lidem, jak zaměstnancům, tak spotřebitelům: \"Náš přístup byl po celé natáčení zaměřen na průmysl rychlého stravování. V naší kultuře společně se svými hlasy dáváme i peníze, takže je nutné být dostatečně informován a mít svůj názor. Pokud nosíte oblečení tak používáte výrobky, jež někdo vytvořil svou otrockou prací. Ať už je to čokoláda, diamanty nebo oblečení, měli byste o tom vědět víc, protože když to víte, můžete se rozhodnout správně.\" (monolog)
 • Obrázek k novince 19.5.2006

  Velké nesnáze v (ne)malé Číně

  To, že se z filmů běžně odstraňují divákům závadné scény je známá věc (stačí vzpomenout na nedávné extempore se Základním instinktem 2), ale v Číně to berou ještě mnohem razantněji. Na právě probíhajícím filmovém festivalu v Cannes třikrát do užšího výběru boje o Zlatou Palmu vybraný režisér Lou Ye za filmy Suzhou River, Purple Butterfly a nyní Summer Palace se dostal ve své zemi na hranici klatby, protože Čínská státní správa rádia, filmu a televize mu zakázala promítání jeho snímku v nesestříhané podobě. Její povolení je pro čínské filmaře velice důležité, protože pokud by jej nedostali a snímek nechali promítat, jejich film by režim zakázal i doma a je samotné perzekuoval, což se stalo za posledních 20 let všem třiceti nepovoleným snímkům. \"Odstraním jakoukoliv scénu, kterou si řeknou,\" řekl Lou reportérům skrze tlumočníka. \"Udělal bych cokoliv, abych se ujistil, že film bude moci být promítán i v Číně. Je to velmi důležité.\" Proč takový humbuk? Protože Summer Palace reaguje na masakr v roce 1989 na Náměstí Nebeského Klidu, jejž Čínská komunistická strana řešila vysláním tanků skrze bezbranné studenty. Svět se o tom dozvěděl jen díky tehdejší vlně určité obdoby ruské glasnosti. A to je pro představitele Číny velice bolestivé připomenutí starých zločinů. Navíc se v příběhu o šestnáctiletém milostném vztahu studentů Yu Hong a Zhou Weie objevuje i několik milostných scén. Podle režiséra byla závažnost obou prohřešků na stejné úrovni. \"Nejdůležitější je pro mě, že jsme hráli skutečné lidi zažívající radosti i strasti lásky a neměli pomáhat skrývat lidské vady,\" řekla Hao Lei. Producent Fang Li ujistil, že se budou snažit film na festivalu uveřejnit: \"Děj není nijak kontroverzní, takže by neměl být problém prověrkou projít. Pokud ho Filmová Kancelář nepovolí, snímek z festivalu stáhneme.\" (monolog)
 • Obrázek k novince 18.5.2006

  Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

  Tedy alespoň něco na ten způsob. Říká vám jméno Dario Argento něco? Jestli ne, tak vězte, že je to jeden z nejlepších režisérů a scénáristů italských krvavě brutálních horrorů minulých několika desetiletí. A říká vám něco název Tři matky? Tak se totiž souhrnně jmenuje Dariova trilogie sestávající ze snímků Suspiria, Inferno a z právě připravované (v červnu začne natáčení v Římě) Mater Lachrymarum (Mother of Tears), jež ve zkratce vyprávějí o třech čarodějnicích nositelkách zla, které žijí ve třech různých domech zvláště pro ně postavených a o boji proti nim. A třetí matka je prý nejkrásnější a nejmladší, ale zároveň nejvíc smrtící a nejnebezpečnější ze všech (a že ty dvě starší zrovna nejsou roztomilí králíčci). Celá trilogie je na motivy knihy Suspiria de Profundis od Thomase de Quinceyho napsané roku 1845. Jeden ze spoluautorů scénáře Adam Gierasch neprozradil sice nic o ději, ale slíbil, že: Je to rychlejší a brutálnější, než je vůbec možné v pořádku ustát! Prostě a jednoduše, tohle je horror. Je v něm spousta, a tím myslím spousta, vražd! Bude to důstojný konec trilogie, přestože je to úplně jiné, než první dva díly. Dario nechtěl natáčet opět tu samou věc.\" Gierasch zatím s Jace Anderson napsali scénáře k filmům jako Márnice, Krokodýl, Vraždy bez záruky nebo Pavouci, takže spíše marná lásky snaha. Ale: \"Tohle bude špičkový Argento. Zatraceně silný zboží,\" řekl Giampaolo Letta, hlavoun z italské společnosti Medusa, která bude snímek spolufinancovat s Američany. Takže se můžeme jedině nechat překvapit, jestli režisér Argento zakončí důstojně svůj projekt, jenž započal před třiceti lety, nebo zdali příští rok spláčeme nad vejdělkem. (monolog)
 • Obrázek k novince 17.5.2006

  Cesta ke středu Země

  \"Až dosud jsme se dotýkali jen povrchu...\" je reklamní slogan dokumentu společnosti BBC Tajemství oceánu od režiséra Alastaira Fothergilla, který si vzal slova Johna Kennedyho k srdci: Když si jdeme zaplavat do moře, vracíme se tam, odkud jsme původně vzešli. Dokument inspirovaný starším Fothergillovým přírodopisným seriálem Modrá planeta je spíše uměleckým pohledem na život v neprozkoumaných oblastech moří a oceánů, než klasickým vzdělávacím pořadem. Skrze hejna dravých žraloků, skupiny obrovských lovících kosatek, rozbouřenými moři i kolem polárních medvědů provází diváky herec Michael Gambon (v americké verzi Pierce Brosnan), hudbu složil George Fenton (Gándhí, Hitch, Nebezpečná krása, Hrdina proti své vůli) a nahrál Berlínský symfonický orchestr. Film vznikal na Maledivách, Azorech, Kajmanech, Bermudách, v Patagonii, Jižní Africe i Antarktidě, celkem na více než 200 lokalitách. Natáčelo jej pět let dvacet štábů, ponorky s kamerou se potápěly do temných hlubin: \"Pracovali jsme v hloubkách okolo dvou tří tisíc metrů a to znamená tlak dvě až tři sta krát větší, než na povrchu. Jako kdyby jeden člověk na svých ramenou držel 15 až 20 jumbojetů.\" Z celkových více jak sedmi tisíc hodin natočeného materiálu vybrali tvůrci 90 minut toho nejzajímavějšího a nejneobvyklejšího, aby podle režiséra Fothergilla zavedli diváky do světa, který ještě nikdy předtím neměli možnost vidět: Doufám, že si lidé z Tajemství oceánů odnesou velkou úctu z jejich rozlehlosti. Myslím, že si většina lidí neuvědomuje, že z naší planety nejobrovitější oblast zabírají oceány, přesněji 98% vší biosféry. Jsou tam úžasní živočichové a je to ohromné místo, kde se člověk cítí maličký a slabý. A pokud si to lidé odnesou v sobě, a možná i budou k večeří jíst méně rybích prstů... tak to pro mě bude skvělá zpráva. (monolog)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 22.1.2019

  Oscarové nominace 2019

  Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba snímky mají deset nominací. V kategorii Nejlepší film pak kromě dvou výše zmíněných soupeří Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, Green BookZrodila se hvězda a Vice. Mezi nejlepšími režiséry skončili nominovaní Adam McKay (Vice), Alfonso Cuarón (Roma), Pawel Pawlikowski (Studená válka), Spike Lee (BlacKkKlansman) a Yorgos Lanthimos (Favoritka). Kompletní přehled všech nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne 24. února a bude vysíláno stanicí ABC. Letošní ročník se po kontroverzi okolo Kevina Harta zároveň bude muset obejít bez hlavního moderátora.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 22.1.2019

  26. Český lev – Nominace

  Česká filmová a televizní akademie oznámila své nominace pro 26. ročník Českých lvů a mezi největší favority se tak zařadil snímek TomanJiřím Macháčkem, který získal celkem 13 nominací. Hned za ním jsou filmy Hastrman a Všechno bude, každý má po 10 nominacích. Snímek Jan Palach byl pak nominován v 8 kategoriích. O cenu za nejlepší  režii budou usilovat Jan Švankmajer (Hmyz), Robert Sedláček (Jan Palach), Martin Šulík (Tlumočník), Ondřej Trojan (Toman) a Olmo Omerzu (Všechno bude). Kompletní přehled nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne v sobotu 23. března 2019 v pražském Rudolfinu. Přenos bude vysílán na ČT od osmi hodin. Večerem bude provádět herec a moderátor Václav Kopta.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 21.1.2019

  14. Festival krátkých filmů Praha se blíží

  Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy oslavující a reflektující tvorbu fenomenálního švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes, enfant terrible portugalského filmu Gabriela Abrantese, lekce sexu pro začátečníky, nekompromisní set půlnočních filmů, vizuální experimenty, výlet do světa virtuální reality. A chybět samozřejmě nebude pestrá mezinárodní soutěž ani program pro děti. 14. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný společností Film Servis Festival Karlovy Vary a.s., jež stojí i za MFF Karlovy Vary, se představí v  kině Světozor a Pilotů od 23. do 27. ledna 2019.

  Již po čtrnácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětici, tvořící short list soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i tematické bloky. V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás provede moderátor Luděk Staněk. Sedm příběhů v komediálně laděné sekci Místo zvané realita představuje v zásadě obyčejné situace, avšak s drobnými odchylkami od běžné reality. Jaké to je, když vám lékařka sdělí, že trpíte nevyléčitelnou kocovinou, nebo jak probíhá život ve vesnici, kde všichni nosí masku Ježíše na obranu proti uprchlíkům. Sex pro začátečníky odhaluje chvíle, kdy vám dojde, že nevíte, co máte udělat ani co se bude dít. V Paříži usazená produkce Insolence Productions se přičinila o vznik 20 krátkých filmů, uvedených na více než 600 festivalech. Pražský výběr uvede dvě sci-fi utopie, dva thrillery a jeden čistý horor.

  To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka se postupně od 14. ledna objeví zdarma v sekci České shortky na Mall.tv. Výběr představí dva držitele studentského Oscara a jednoho nominovaného, legendární kusy Jana Svěráka, Ivana Zachariáše, Tomáše Vorla či Jana Prušinovského, tvorbu nadějí zítřka, jakými jsou Ondřej Hudeček (Nagano Tapes), Pavel Soukup (Lesapán) a loňského vítěze festivalové domácí soutěže Michala Blaška.

  Pro děti od 4 do 8 let jsme i letos nachystali program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří v kině Pilotů připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak může vypadat audiovizuální zážitek. Více na www.pragueshorts.com.

 • Obrázek k novince 16.1.2019

  Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

  Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby Johna Williamse, kterou zahraje Český národní symfonický orchestr. Dnes už klasický horor, v němž hlavní roli hraje obrovský bílý žralok, bude promítnut v pražském Obecním domě v HD kvalitě.

  Z kanceláře Stevena Spielberga máme jasně dané parametry do nejmenších detailů – týkající se téměř i oblečení muzikantů. Je tak tedy zřejmé, že technické parametry jsou jasně dané a není s nimi možné hýbat. V Obecním domě bude nainstalováno plátno široké téměř 9 metrů. Vyřešit oříšek, zda budeme schopni nad muzikanty v této historické budově pověsit takový kolos, nebylo jednoduché.“, vzpomíná Jan Hasenöhrl, ředitel orchestru. Jedinečná bude samozřejmě i promítací technika. „V tomto ohledu nejsou možné kompromisy, jsme pod dohledem americké produkce“, říká Jan Hasenöhrl.

  Filmové efekty jsou sice dnes už mnohem dále, ale na svou dobu bylo něco nevídaného, co dokázal Steven Spielberg na plátně vytvořit. Natáčení filmu v roce 1975 nebylo vůbec jednoduché. Hned na začátku se rozbil mechanický model žraloka. Z počátku byl zkoušen jen v bazénu, ale slaná mořská voda mu neudělala dobře. Vzhledem k tomu, jak časté byly problémy s manipulací modelu žraloka, volil Steven Spielberg často záběry z pohledu bestie. Film to dělá ještě napínavějším.

  Snímek získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie objevila nový fenomén a díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.

   

 • Obrázek k novince 7.1.2019

  76. Zlaté Glóby – výsledky

  Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců Sandra Oh a Andy Samberg

   

  Podle očekávání zvítězil v kategorii nejlepšího filmového dramatu Bohemian Rhapsody, za film byl oceněn též hlavní herec Rami Malek. Velkým překvapením naopak byla soška pro Glenn Close za film Žena. Nejlepším filmem v kategorii komedie či muzikál se stal Green Book, ten získal také sošku za scénář a vedlejšího herce. V hereckých kategoriích bodovali Olivia Colman (Favoritka) s Christianem Balem (Vice). V televizních kategoriích uspěly počiny Na mušce, American Crime Story, Bodyguard, Ostré předměty, Skandál po anglicku, The Marvelous Mrs. Maisel a Útěk z vězení v Dannemoře. Po dvou soškách si pak odnesly seriály The Kominsky Method a American Crime Story.

   

  Za celoživotní přínos filmu byl oceněn herec Jeff Bridges. Celý seznam ocenění najdete na tomto odkazu.

  (SimpanzJi)
 • Obrázek k novince 5.1.2019

  Začíná přehlídka severských filmů SCANDI

  Přehlídka severských filmů SCANDI přináší do českých kin kvalitní výběr novinek i starších oblíbených titulů z islandské, dánské, švédské a norské produkce. Od 10. do 13. ledna nabídne v patnácti městech po celé republice dvě desítky filmů včetně distribučních premiér, mezi kterými bude například islandská tragikomedie Žena na válečné stezce nebo dánská komedie Svátky klidu a míru.

  Hostem přehlídky bude islandský režisér Benedikt Erlingsson, který osobně uvede projekci svého nového filmu Žena na válečné stezce v sobotu 12. ledna v pražském kině Lucerna.

  SCANDI se na rozdíl od jiných severských přehlídek zaměřuje na nové a aktuální filmy. „Fokusem letošního ročníku je Island a klíčovým filmem Žena na válečné stezce (Woman at War) režiséra Benedikta Erlingsona, kterého vlastně SCANDI pro Česko a Slovensko objevilo, když uvedlo jeho film O koních a lidech. Film Žena na válečné stezce už má hlavní cenu sekce Týden kritiků z festivalu v Cannes, cenu LUX Prize Evropského parlamentu, nominaci na Nejlepší evropskou herečku pro Halldóru Geirharðsdóttir a jistě o něm ještě uslyšíme. Stejně jako o „povánoční“ komedii Svátky klidu a míru dánské herečky a režisérky Papriky Steen, anebo o Amatérech – podle Gotenborg Film Festivalu nejlepším skandinávském filmu roku 2018. Snažíme se vybrat a představit méně, ale kvalitu a kvalitně,“ říká ředitel společnosti Film Europe Ivan Hronec.

  SCANDI bylo vždy oslavou různorodosti. Obdivuhodná schopnost severských kinematografií kombinovat různé žánry a pronikat do světového kontextu výraznými tvářemi svých hereckých hvězd se letos stala stěžejním tématem přehlídky. Proč? Ústředním filmem výběru je Žena na válečné stezce, zručná směsice černé komedie a dramatu o úzkosti ze stavu světa, která se stává součástí naší existence v éře pesimistických vyhlídek,“ říká dramaturg přehlídky Vít Schmarc.

  SCANDI 2019 představí celkem pět nových titulů, z nichž tři tituly budou uvedeny v české festivalové i distribuční premiéře či předpremiéře: titulní islandská Žena na válečné stezce (do kin vstoupí 31. 1.), dánská tragikomedie Svátky klidu a míru (do kin 10. 1.) a švédské drama Goliáš režiséra Petera Grönlunda (do kin 7. 2.). Další informace a aktuální program přehlídky najdete zde.

 • Obrázek k novince 31.12.2018

  Nej filmy roku a PF 2019!

  Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku. Tedy alespoň v Česku a několika dalších evropských zemích. V těch ostatních “pouze” hodně úspěšný film. V Česku ho vidělo již přes 950 tisíc diváků a dle hrubých tržeb se aktuálně zařadil na druhé místo all time výsledků za Avatara. Lokální úspěch, který zaznamenalo i nejvyšší vedení studia 20th Century Fox v Los Angeles a distribuční centrála v Londýně se českého distributora ptá na recept. Gratulujeme! A Freddie, děkujeme Ti za báječnou hudbu, kterou jsi nám po sobě zanechal!

   
  Druhým nejlépe hodnoceným celovečerákem roku dle ČSFD.cz je obdobné překvapení, Spider-Man: Paralelní světy. Kdo by čekal, že nejlepší zástupce pavoučí série za celé dvě dekády bude animovaný. Vzhledem ke slušnému i komerčnímu úspěchu můžeme čekat novou éru animovaných komiksovek. Na třetím místě velkolepí Avengers: Infinity War, na které příští rok naváže čtvrtý díl série. Kdyby bylo oslavované Cuarónovo drama Roma nasazeno do široké kinodistribuce a výrazně dříve, bylo by nejspíš v tuto chvíli v našem žebříčku výše než na šestce. Uvidíme, kam se časem přepracuje. Celková desítka nejlépe hodnocených celovečerních filmů roku 2018 dle ČSFD.cz těsně před koncem roku:

   
  1. Bohemian Rhapsody

  2. Spider-Man: Paralelní světy

  3. Avengers: Infinity War

  4. Zrodila se hvězda

  5. Zloději

  6. Roma

  7. Ready Player One: Hra začíná

  8. Profil

  9. Upgrade

  10. Deadpool 2

   
  Často se mě lidi ptají, na jaký film se těším nejvíce. Obvykle neumím uspokojivě odpovědět, protože filmy jsou pro mě - stejně jako pro NÁS, desetitisíce ČSFĎáků - rozsáhlá zahrada chutí, emocí a myšlenkových vjemů, ze které se úplně nejde těšit nejvíce pouze na jeden. V současnosti mám ale již nějaký ten pátek přece jen jasnou odpověď. V létě 2019 nám Tarantino naservíruje Once Upon a Time in Hollywood - film s nadpozemským obsazením, šedesátkovou atmosférou, zákulisím filmového průmyslu a údajně největší podobností ze všech jeho filmů kultovnímu Pulp Fiction. Tedy jednomu z filmů, díky kterým existuje ČSFD.cz. Už ať je to tady, prosím!

   
  Další věci, na které se v příštím roce můžeme těšit: Kam až ve čtvrtých Avengers s lákavě dramatickým podtitulem “Endgame” tvůrci vyhrotí dramatičnost závěru předešlého dílu?! Z mrtvých vzkříšený Shyamalan naváže se Skleněným na jeho klasiku Vyvolený. Nová marvelovka s blonďatou hrdinkou Captain Marvel. Nový díl X-Menů Dark Phoenix a x-menovský spin-off Noví mutanti. Druhý díl obnovené pavoučí série s Tomem Hollandem Spider-Man: Daleko od domova a druhý díl obnovené série Jumanji. Zajimavé sci-fi o putování vesmírem s Bradem Pittem Ad Astra, na kterém se ne náhodou podílel Nolanův kameraman Hoyte van Hoytema. Duo hraných předělávek Disneyho klasik Dumbo (Tim Burton) a Aladin (Guy Ritchie), plus animovaný remake Lvího krále (Jon Favreau, který nedávno krásně oživil Knihu džunglí). Spin-off série Rychle a zběsile Hobbs and Shaw, tedy s Dwaynem Johnsonem a Jasonem Stathamem. A třetí delikátní střílečka John Wick s Keanu Reevesem.

   
  Dále: over-the-top eye-candy bomba Godzilla II Král monster. Restart hellboyovské série s Davidem Harbourem a novým tvůrčím teamem. Sympaticky obsazený restart Mužů v černém. Pokračování hororu To a na jeho obrovský úspěch navazující další adaptace Kinga Řbitov zvířátek. Na ještě větší úspěch Bohemian Rhapsody navazující životopisák o Eltonovi Johnovi Rocketman. Nové sci-fíčko Douga Limana Chaos Walking. Zatím nepojmenovaný šestý díl terminátorské série s Arniem a Lindou Hamilton pod režijní taktovkou tvůrce prvního Deadpoola. Nové drama Anga Leeho s Willem Smithem Gemini Man. Kriminální drama o zrodu psychopatické postavy batmanovského světa - Jokera - kterého ztělesní Joaquin Phoenix. Pokračování populární komedie Zombieland. Třetí Kingsman, pořád pod taktovkou geniálního Matthewa Vaughna a třetí díl třetí trilogie Star Wars pod taktovkou J.J. Abramse. A konečně česká velkofilmová událost s hvězdným mezinárodním obsazením Nabarvené ptáče Václava Marhoula.

   
  Bude to dobrý filmový rok. Určitě minimálně tak dobrý, jako ten uplynulý, o kterém to myslím můžeme prohlásit bez zaváhaní. Jsem za všechno strašně rád. A děkuji všem v našem neustále se rozrůstajícím týmu ČSFD kolegů za to, že to se mnou vytrvale a s potřebnou péčí táhnou kupředu. Bez nich by ČSFD.cz byla poloviční. Díky nim, díky filmovým fanouškům obecně a díky vám všem, kteří sem chodíte za informacemi o filmech a našimi názory na ně. Vy všichni mi to, co každý den vidím, slyším a cítím dává větší smysl, než v jaký jsem kdy mohl doufat. Mějte báječný filmový rok 2019!

   
  ČSFD forever!

  (POMO)
 • Obrázek k novince 29.12.2018

  TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

  Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy Cuarónovo Roma a mezi seriály hororový The Haunting of Hill House. Oba kousky pocházejí z produkce streamovací služby Netflix, drama Roma ovšem můžete shlédnout i v některých českých artových kinech.

   


  Cervenak

  filmy:

  Hostiles - Možno životný výkon Christiana Balea v drásavo realistickom a zároveň dojímavom westerne.

  Coco - Špičkovo vyrozprávaný príbeh, ktorý má dokonca prekvapujúcu pointu, to všetko v dokonalom Pixar prevedení.

  Roma - Majstrovsky zrežírovaný malý veľký príbeh, Cuarónov Amarcord.

  seriály:

  The Haunting of Hill House - Precízne vystavaná rodinná dráma, ktorá zhodou okolností funguje aj ako horor.

  The Last Kingdom, 3. séria - Momentálne asi najlepší historický seriál, ktorý v tretej sezóne dosahuje svoj doterajší vrchol.

  Counterpart, 1. séria - Dva paralelné svety a dvaja paralelní (a obaja skvelo hrajúci) J.K. Simmonsovia.

   

   

  Cival

  filmy:

  Studená válka - Fantasticky odtočená kronika jednoho destruktivního vztahu napříč dekádami, která mimo jiné ukazuje, jak moc marná je česká kinematografie.

  Dej mi své jméno - Dojemná gay-romance natočená s nevídanou lehkostí a opojným citem pro každý záchvěv italského léta. Čistá filmová krása.

  Nit z přízraků - Mistrovsky vyšívaná dobovka Paula Thomase Andersona, která stejně jako Cuarónova Roma potvrzuje, že velcí autoři nevymřeli a že je radost hltat jejich originální a vyprecizované novinky. Jen to chce vždycky kino.

   

   

  DaViD´82

  filmy:

  Roma - Roma působí jako snímek, který se minul vznikem o pět dekád. Ovšem díky jeho kvalitám by se na něj nezapomnělo, ani kdyby před oněmi padesáti lety skutečně vznikl.

  Nit z přízraků - Tváří se to jako mramory seroucí červená knihovna pro distingované publikum, které i tiché pokašlání bere jako nejhrubší projev hulvátství. Nic však nemůže být vzdálenější pravdě, protože pod povrchem to vře skrze intenzivní podprahovou tenzi vztahů, ze které by bratři Mrštíci uchcávali černohumorným blahem.

  Záhada Silver Lake - Oproti obdobným samoúčelným onanistickým mindfuckovým neuchopitelným divnostem pro divnosti, má tahle jednu nepřekonatelnou výhodu, která ji řadí po bok výše nejlepších lynchovin či Donnie Darka. Funguje totiž sama o sobě, bez jakéhokoli divákova snažení o objevení zašifrovaného významu všehomíra, čistě jako filmařsky majstrštykově vypiplaná hypnoticky podmanivá výprava do hlubin fantazijního šílenství/zdvižený prostředníček všem(u).

  seriály:

  Dvojí spravedlnost, 6. série - Lehce zkorumpovaní jdou proti těžce zkorumpovaným a zaplete se do toho politika, pašování a tak nějak vše; včetně, jak u této série také jinak že, nemravokárného sociálního podtextu.

  The Last Kingdom, 3. série - Všichni se obávali, zda to Netflix přebráním pod svá křídla nezmrví. A on tomu naopak dal křídla, aby šlo o ultimátní historickou rubačku "s přesahem".

  Norsemen, 2. série - Vikingská řada Černé zmije.

   

   

  Djkoma

  filmy:

  Aquaman - O Vánocích bez SW člověk potřebuje jinou "pohádku", v které by si odpočinul a utekl do jiného světa. Tam, kde nestačí chůva, přichází přímočará a epická cesta do hlubin moří...

  Climax - Rozhodně ne nejlepší film roku, ani jsem mu nedal 5*, ale je to až fyzický zážitek, který se v kině nepociťuje často.

  Tísňové volání - Velice intenzivní a komorní film s jednou hlavní postavou. Nevěřil jsem, že to může takhle fungovat. 

  seriály:

  Altered Carbon - Kvalitní scifi nevzniká moc často a kyberpunk už má to nejlepší asi za sebou, ale Altered Carbon ukazuje zajímavé nápady, svět plný technologií a hlavně práci s paradoxem postav/herců, který jinde není. Nahrajte se do těla někoho jiného a zažijte něco nového.

  Who is America? - Protože Sacha Baron Cohen neví, co znamená vkus a jde na hranici toho, co se dá v televizi sledovat a divák nechápe, že něco takového je možné.

  Dům z karet, 6. série - Jako vážně? Nejlepší? Jasně, že ani náhodou, ale neuvěřitelný příklad, jakou sílu mají dnes sociální média, jejich dopad do ostatních médií a na tvůrčí (ne)svobodu. Nebo celá ta sezona je myšlena vážně?

   

   

  Enšpígl

  filmy:

  Bohemian Rhapsody - Když zaplatíš za všechny opakované projekce přes litr, tak si o kvalitě filmu řekl vše.

  Studená válka - Kvůli takovýmu filmu existují kina. Kvůli takovýmu filmu existuje má nekonečná láska ke kinematografii.

  Léto - Svoboda, přátelství, láska, být vždy sám sebou a  dělat to co miluju. Všechny nejvyšší a nejsilnější hodnoty v jednom filmu.

   

   

  hirnlego

  filmy:

  Diamantino - Láska, sex, trápení.

  Mandy - Kult pomsty - Cosmatos, Cage, slipy.

  Svět je tvůj - Gavras, Cassel, diky.

   

   

  J*A*S*M

  filmy:

  Roma - Neobyčejný film o obyčejných věcech, v němž je každá jedna scéna malým uměleckým dílem.

  Děsivé dědictví - Nejlepší horor posledních let s nejšokantnějším zvratem, co byl letos v kinech.

  Zrodila se hvězda - Mainstreamová emocionální ždímačka, ale ve svém žánru stoprocentně funkční.

  seriály:

  The Haunting of Hill House - Hororový seriál, který je nejenom nádherně strašidelný, ale taky věnuje péči svým postavám.

  Ostré předměty - Pomalý dramatický thriller odzbrojující dokonalou režií. Finále fyzicky bolelo.

  The Terror - Mrazivá hororová podívaná z Arktidy, která se hrabe v temných koutech lidské duše. 

   

   

  KarelR

  filmy:

  Zrodila se hvězda - Zdrcující romantické drama, které Bradley Cooper zrežíroval jak pán a po právu se na něj vysype kupa Oscarů.

  Mission: Impossible - Fallout - Nezastavitelná akční jízda, v níž Cruise a McQuarrie znovu potvrzují, že vládnou současnému akčnímu filmu.

  Avengers: Infinity War - Zázračně vybalancovaná comicsová týmovka, která (i díky působivému závěru) víceméně nemá obdoby.

  seriály:

  Yellowstone - Neo-westernová lahůdka, po které si budete chtít koupit ranč pod horami a svěřit ho Costnerovi.

  Bodyguard - Skvělý špionážně-politický thriller, který člověka pohltí už v první scéně a vyplivne ho až na konci posledního dílu.

  Altered Carbon - Parádně drsná sci-fi detektivka, v níž vás Joel Kinnaman (a jeho obří záda) donutí zapomenout na Robocopa i Sebevražedný oddíl.

   

   

  kleopatra

  filmy:

  Alfa - Nesmírně okouzlující a podmanivý příběh, cesta za rodinou, kořeny a hvězdami a já byla vděčná, že se ještě taky dokážu ztratit.

  Blackkklansman - Nekonečný taneček bílé a jejího nejtmavšího odstínu tak, jak to umí jen Spike Lee.

  Bohemian Rhapsody - Živá voda pro ty, co zapomněli, pramen pro ty, co neznali.

  seriály:

  Ozark - Jeden by neřekl, že praní může být takový adrenalin.

  Dobrý boj - Dobrá manželka Alicia žije dál v Diane a jejím Dobrém boji.

  Průměrňákovi - Nesmírně vtipné a povědomé detaily ze života rodiny a jiné zvířeny.

   

   

  Malarkey

  filmy:

  Bohemian Rhapsody - Dllouhá léta jsem si říkal, že zfilmovat počátky kapely Queen by mohl být zážitek. A ono opravdu je.

  Tísňové volání - Minimalistický thriller se vším všudy. To tu dlouho nebylo.

  Upgrade - Chytré, dobře natočené sci-fi, které se netají tím, že je skvělý cyber punk.

  seriály:

  Dabing Street - Parta z Dejvického divadla mě opět parádně pobavila.

  The Haunting of Hill House - Pokud máte rádi duchařinu, tak tohle je podle mě její esence.

  Vzteklina - Česká televize opět vytasila eso z rukávu a připravila si super thriller z prostředí Šumavy, ze kterého tu syrovou atmosféru nejenom uvidíte, ale i ucítíte. 

   

   

  Marigold

  filmy:

  Roma - Neskonale vtahující zážitek, který až maniakálním důrazem na detail rekonstruuje zaniklý svět dětství a vzpomínek. Svět plný neokázale houževnatých osamělých žen.

  První člověk - Fyzicky drtivý a přitom křehce lyrický portrét známého muže a události, které ale film nahlíží z překvapivě komorní perspektivy. Emocionální KO.

  Zloději - Sociální drama i nevšední rodinná tragikomedie zasazená ve světě, kde se nositeli empatie a humánních hodnot stává parta zlodějíčků z okraje společnosti. Art s vřelým srdcem.

  seriály:

  The Haunting of Hill House - Nevyrovnané, ale v nejlepších momentech revoluční spojení "haunted house" hororu s psychologickým dramatem o traumatech z dětství.

  The Last Kingdom, 3. série - Historické béčko s áčkovými postavami se pod rukou Netflixu změnilo v suveréna. Nabušené, vtipné a dojemné vyvrcholení vztahu krále a jeho nejlepšího nepřítele v klidu dorovnává veškerou konkurenci.

  American Crime Story: Versace - Vražda jako umělecké gesto. Nevšední portrét notorického vraha a lháře, který všechno směřoval k vrcholnému dílu; zabití krále módy.

   

   

  Matty

  filmy:

  Roma - Nejlepší porno pro cinefily za mnoho let.

  Vzplanutí - Režijně mistrovské vyjádření toho, že život je matoucí a plný otázek, na které nikdy nedostanete odpověď.

  Šťastný Lazzaro - Realistická pohádka, která změní váš pohled na svět.

  seriály:

  The Little Drummer Girl - Špionážní thriller, v němž všichni neustále mění barvy a v němž na každé barvě zároveň hodně záleží.

  Patrick Melrose - Temně komediální minisérie s neobyčejným porozuměním pro všechny, kdo měli někdy chuť vyskočit z neotevíratelného okna hotelového pokoje.

  The Haunting of Hill House - Prvotřídní, nikoliv prvoplánová lekce strašení.

   

   

  novoten

  filmy:

  Zrodila se hvězda - Instantní klasika plná palčivých životních rozhodnutí, sladkobolu a dokonalých písní.

  Avengers: Infinity War - Nový pohled nejen na komiksy, ale v první řadě na blockbustery. Na první pohled slepená týmovka nejroztodivnějších přírůstků, která ale nemá slabé místo.

  Annihilation - Nenápadná, ale o to upřímnější sci-fi, po okraj naplněná nečekanými zvraty nebo netradičními inspiracemi. 

  seriály:

  Pose - Rodinné drama, které zdůrazní nejprimárnější lidské hodnoty, obraz doby i soulad perfektních songů. Neopakovatelná záležitost. 

  Akta X, 11. série - Nostalgická i sebekritická kompilace všech žánrů i nálad. Nesmrtelná dvojice opět (a tentokrát už nejspíš opravdu naposledy) spolu. 

  Santa Clarita Diet, 2. série - Nejbláznivější twisty, nečekaní hosté a tím spíš parádní herecké výkony. Zombie tematika ještě nikdy nesahala takhle vysoko. 

   

   

  POMO

  filmy:

  Nepřátelé - Velkoplátnová westernová odysea do drsných amerických krajů, ve kterých si hrstka lidí se šrámy na duši musí k sobě najít cestu při putování za svobodou, za povinností a za vykoupením.

  Bohemian Rhapsody - Smutná, ale životní energií nabitá pohádka o výjimečném umělci, který do toho dal všechno. Silně inspirovaná příběhem jedné slavné kapely, kreativně a filmařsky báječně používající její megapopulární písničky.

  Dej mi své jméno - Psychologicky mistrovské, nesmírně citlivě vykreslené vzplanutí nečekané vášně mezi dvěma lidmi a následné trýznavé bolesti z odločení po prvním zamilování se.

   

   

  Shadwell

  filmy:

  Jack staví dům - Holka vedle mě, co jsem ten večer vyexpedoval do nebe, mi z tý dantovský phantasmagorie v půlce odešla.

  Oni a Silvio - Co je 25 let existence Roxy proti těmhle prostopášnostem za 131,8 % HDP.

  Archa světel a stínů - Byl jsem letos v táborský zoo majitele Ekospolu a.s. Korce, ale v tomhle safari muzeu je David Bordwell a během titulků se nikdo ani nehnul.

   

   

  Tosim

  filmy:

  Chata na prodejTomáše Pavlíčka si budu muset začít všímat víc, protože to, co zde předvádí on se spoluscénáristkou, oba narození koncem osmdesátých let, je prostě neuvěřitelné. Naprosto reálné situace, věty, problémy, minulost souvisí se současností a nakonec se stejně nic nevyřeší...

  Mission: Impossible - FalloutTom Cruise je samozřejmě vynikající (i já mám problém s jeho soukromím), ale je potřeba říci, že za úspěchem jeho několika posledních projektů stojí jeden jediný režisér a scénárista. To on udělal Fallout tím, čím je. Svou akcí, osudovostí a důrazem na morální dilemata stojí a padá téměř výhradně s Christopherem McQuarriem.

  První člověkDamien Chazelle mě fascinuje, jak zvládl ukočírovat výpravnou, intimní i společenskou složku filmu a pomalu, ale jistě mě uchvacovat. A co předvedl Justin Hurwitz v hudbě, to je přímo esence energie i romantiky!

  seriály:

  Ostré předměty - Letos chci ze seriálů vypíchnout jenom tento. Gillian Flynn to zase dokázala. Tak šest dílů seroš plyne sice neklidně, ale žádná zvláštní překvapení se nekonají a v posledních dvou částech vás všichni zúčastnění bijí šoky po palici.

   

   

  T2

  filmy:

  Ready Player One: Hra sa začína - Dobrodružná sci-fi jazda ako sa patrí, taká príjemná filmová udalosť.

  Upgrade - Delikatesa, kde je dobrá krimi zápletka, výborné zvraty, prekvapenia, zaujímavá myšlienka sveta budúcnosti, ktorý je na dosah.

  Avengers: Nekonečná vojna - Záporák Thanos je znesiteľný, triková stránka fajn, akcia výborná, tam od Marvelu dominujú a odľahčené scénky nadmieru pobavia.

   

   

  Tom Riddle

  seriály:

  Pose - Jednoduše největší seriálová událost posledních let, bohužel prakticky neznámá.

  American Horror Story, 8. série - Po několika problematických sezónách se AHS vrací zpátky na vrchol.

  Heathers - Minisérie, která skládá důstojnou poklonu původnímu filmu, a zároveň přináší spoustu vlastního.

 • Obrázek k novince 17.12.2018

  Český lev - nominuj svého favorita!

  Milí ČSFĎáci, letos vám opět přinášíme možnost zúčastnit se hlasování v Ceně filmových fanoušků nadcházejících 26. Výročních cen Český lev. Nestatutární cenu České filmové a televizní akademie získá režisér filmu s největším počtem hlasů od našich uživatelů. ČSFD.cz pak vítězi poskytne voucher na masivní reklamní kampaň pro uvedení jeho následujícího filmu do českých kin. Hlasovat za jeden z 69 českých filmů roku 2018 může v sekci 26. Český lev až do půlnoci 18. ledna 2019 každý, kdo má na ČSFD.cz hvězdičkami ohodnocených alespoň 200 filmů, nebo je zde registrovaný přes facebookový účet.

  Výsledky hlasování o Cenu filmových fanoušků zveřejníme v příslušné sekci 22. ledna 2018, kde ode dneška probíhá hlasování. Ve stejný den zveřejníme v sekci Ocenění nominace akademiků v ostatních kategoriích 26. Českého lva. Slavnostní ceremoniál udělování cen pak odvysílá v přímém přenosu Česká televize na okruhu ČT1 v sobotu 23. března 2019 od 20. hod.

 • Obrázek k novince 12.12.2018

  NOC REKLAMOŽROUTŮ - předprodej zahájen!

  Světová reklamní show plná geniálních nápadů NOC REKLAMOŽROUTŮ proběhne v pražském  kině Lucerna ve čtvrtek 7. února 2019 od 19.00 hodin. Následovat ji bude ve čtvrtek 21. února 2019 show v brněnském klubu Fléda. Vstupenky na obě akce jsou již k dispozici v předprodejích Go Out a SMS ticket.

  Téměř 300 spotů z 50 zemí světa v bloku trvajícím přes 5 hodin. Také letos Reklamožrouti servírují reklamy chytré i hloupé, inteligentní a nudné, vášnivé, působivé a dojemné, exotické nebo kontroverzní. Diváci si tak mohou vychutnat přehlídku toho nejlepšího, co svět reklamy za poslední léta vytvořil.

  ,,Dramaturgové přehlídky si dávají záležet na tom, aby se do výběru dostaly zábavné kousky i vážnější snímky. Mnohé reklamy svým obsahem přesahují pouhý reklamní záměr a nutí nás se zamyslet nad společenskými či životními situacemi. Zajímavé jsou také rozdíly mezi velkorozpočtovými reklamami a videi, u kterých dokázali tvůrci vytěžit hodně efektu z malého rozpočtu,”  vysvětluje pořadatel David Horáček.

  Letošní Noc Reklamožroutů ukazuje, jak do videa přirozeně vstupují i prvky globalizace. Typickou ukázkou je například reklama Apple Appocalypse, která ukáže, co vše se může stát, když vypnete jednu zásuvku. Naopak význam individuality představí reklama Adidas One In Billion. Již tradičně nesmějí chybět také sekce japonských reklam. Na své si přijdou i romantici například u poetických reklam Dolce & Gabbana. V přestávkách mezi bloky reklam čeká diváky atraktivní doprovodný program. Více informací na www.reklamozrouti.cz.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace