Ocenění

2018 - The 90th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Tvář vody (J. Miles Dale, Guillermo del Toro)
Akta Pentagon: Skrytá válka (Kristie Macosko Krieger, Amy Pascal, Steven Spielberg)
Dej mi své jméno (Emilie Georges, Luca Guadagnino, Marco Morabito, Peter Spears)
Dunkerk (Christopher Nolan, Emma Thomas)
Lady Bird (Eli Bush, Evelyn O'Neill, Scott Rudin)
Nejtemnější hodina (Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten, Douglas Urbanski)
Nit z přízraků (Paul Thomas Anderson, Megan Ellison, Daniel Lupi, JoAnne Sellar)
Tři billboardy kousek za Ebbingem (Graham Broadbent, Peter Czernin, Martin McDonagh)
Uteč (Jason Blum, Edward H. Hamm Jr., Sean McKittrick, Jordan Peele)
Režie
Guillermo del Toro (Tvář vody)
Christopher Nolan (Dunkerk)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Nit z přízraků)
Jordan Peele (Uteč)
Hlavní herec
Gary Oldman (Nejtemnější hodina)
Timothée Chalamet (Dej mi své jméno)
Daniel Day-Lewis (Nit z přízraků)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)
Daniel Kaluuya (Uteč)
Hlavní herečka
Frances McDormand (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá válka)
Margot Robbie (Já, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Sally Hawkins (Tvář vody)
Vedlejší herec
Sam Rockwell (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Richard Jenkins (Tvář vody)
Christopher Plummer (Všechny prachy světa)
Vedlejší herečka
Allison Janney (Já, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Nit z přízraků)
Octavia Spencer (Tvář vody)
Zahraniční film
Fantastická žena (Sebastián Lelio) (Chile)
Čtverec (Ruben Östlund) (Švédsko)
L'insulte (Ziad Doueiri) (Libanon)
Nemilovaní (Andrej Zvjagincev) (Rusko)
O těle a duši (Ildikó Enyedi) (Maďarsko)
Původní scénář
Jordan Peele (Uteč)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani (Pěkně blbě)
Martin McDonagh (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Tvář vody)
Adaptovaný scénář
James Ivory (Dej mi své jméno)
Scott Frank, Michael Green, James Mangold (Logan: Wolverine)
Dee Rees, Virgil Williams (Mudbound)
Scott Neustadter, Michael H. Weber (The Disaster Artist: Úžasný propadák)
Aaron Sorkin (Velká hra)
Kamera
Roger Deakins (Blade Runner 2049)
Hoyte van Hoytema (Dunkerk)
Rachel Morrison (Mudbound)
Bruno Delbonnel (Nejtemnější hodina)
Dan Laustsen (Tvář vody)
Střih
Lee Smith (Dunkerk)
Jonathan Amos, Paul Machliss (Baby Driver)
Tatiana S. Riegel (Já, Tonya)
Jon Gregory (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Sidney Wolinsky (Tvář vody)
Hudba
Alexandre Desplat (Tvář vody)
Hans Zimmer (Dunkerk)
Jonny Greenwood (Nit z přízraků)
John Williams (Star Wars: Poslední z Jediů)
Carter Burwell (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Píseň
Coco (Remember Me)
Dej mi své jméno (The Mystery of Love)
Marshall (Stand Up for Something)
Mudbound (Mighty River)
Největší showman (This is Me)
Animovaný film
Coco (Darla K. Anderson, Lee Unkrich)
Ferdinand (Carlos Saldanha)
Mimi šéf (Tom McGrath, Ramsey Ann Naito)
S láskou Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman)
Živitel (Nora Twomey)
Výprava
Paul D. Austerberry (Tvář vody)
Dennis Gassner (Blade Runner 2049)
Nathan Crowley (Dunkerk)
Sarah Greenwood (Kráska a zvíře)
Sarah Greenwood (Nejtemnější hodina)
Kostýmy
Mark Bridges (Nit z přízraků)
Jacqueline Durran (Kráska a zvíře)
Jacqueline Durran (Nejtemnější hodina)
Luis Sequeira (Tvář vody)
Consolata Boyle (Viktorie a Abdul)
Makeup
Nejtemnější hodina
(Ne)obyčejný kluk
Viktorie a Abdul
Mix zvuku
Dunkerk
Baby Driver
Blade Runner 2049
Star Wars: Poslední z Jediů
Tvář vody
Střih zvuku
Dunkerk
Baby Driver
Blade Runner 2049
Star Wars: Poslední z Jediů
Tvář vody
Vizuální efekty
Blade Runner 2049
Kong: Ostrov lebek
Star Wars: Poslední z Jediů
Strážci Galaxie Vol. 2
Válka o planetu opic
Krátkometrážní animovaný film
Dear Basketball (Glen Keane)
Lou (Dave Mullins)
Pohádky naruby (TV film) (Jan Lachauer, Jakob Schuh)
Prázdný prostor (Ru Kuwahata, Max Porter)
Zahradní party (studentský film) (Victor Caire, Gabriel Grapperon)
Krátkometrážní hraný film
Tiché dítě (Chris Overton, Rachel Shenton)
My Nephew Emmett (Kevin Wilson Jr.)
Watu wote (Katja Benrath)
Základní škola DeKalb (Reed Van Dyk)
11. hodina (Josh Lawson, Derin Seale)
Celovečerní dokument
Icarus (Bryan Fogel)
Abacus: Small Enough to Jail (Steve James)
Poslední v Aleppu (Firas Fayyad, Soeren Steen Jespersen)
Strong Island (Yance Ford)
Visages, villages (Agnès Varda)
Krátkometrážní dokument
Heaven Is A Traffic Jam On The 405 (Frank Stiefel)
Edith+Eddie (Laura Checkoway, Thomas Lee Wright)
Heroin(e) (Patrick Coker, Isaiah Mackson)
Knife Skills (Thomas Lennon)
Silniční kontrola (Kate Davis, David Heilbroner)
Čestný Oscar
Charles Burnett
Agnès Varda
Donald Sutherland
Owen Roizman
Zvláštní přínos
Alejandro González Iñárritu (Carne y Arena)

2017 - The 89th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Klient
(Asghar Farhadi)
- Írán

Všechny kategorie

Nejlepší film
Moonlight (Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski)
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (Bill Mechanic, David Permut)
La La Land (Fred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt)
Lion (Iain Canning, Angie Fielder, Emile Sherman)
Místo u moře (Lauren Beck, Matt Damon, Chris Moore, Kimberly Steward, Kevin J. Walsh)
Ploty (Todd Black, Scott Rudin, Denzel Washington)
Příchozí (Dan Levine, Shawn Levy, David Linde, Aaron Ryder)
Skrytá čísla (Donna Gigliotti, Peter Chernin, Theodore Melfi, Jenno Topping, Pharrell Williams)
Za každou cenu (Carla Hacken, Julie Yorn)
Režie
Damien Chazelle (La La Land)
Mel Gibson (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny)
Kenneth Lonergan (Místo u moře)
Barry Jenkins (Moonlight)
Denis Villeneuve (Příchozí)
Hlavní herec
Casey Affleck (Místo u moře)
Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny)
Ryan Gosling (La La Land)
Denzel Washington (Ploty)
Viggo Mortensen (Tohle je náš svět)
Hlavní herečka
Emma Stone (La La Land)
Meryl Streep (Božská Florence)
Isabelle Huppert (Elle)
Natalie Portman (Jackie)
Ruth Negga (Loving)
Vedlejší herec
Mahershala Ali (Moonlight)
Dev Patel (Lion)
Lucas Hedges (Místo u moře)
Michael Shannon (Noční zvířata)
Jeff Bridges (Za každou cenu)
Vedlejší herečka
Viola Davis (Ploty)
Nicole Kidman (Lion)
Michelle Williams (Místo u moře)
Naomie Harris (Moonlight)
Octavia Spencer (Skrytá čísla)
Zahraniční film
Klient (Asghar Farhadi) - Írán
Muž jménem Ove (Hannes Holm) - Švédsko
Tanna (Martin Butler, Bentley Dean) - Austrálie
Toni Erdmann (Maren Ade) - Německo
V písku - Příslib svobody (Martin Zandvliet) - Dánsko
Původní scénář
Kenneth Lonergan (Místo u moře)
Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos (Humr)
Damien Chazelle (La La Land)
Taylor Sheridan (Za každou cenu)
Mike Mills (Ženy 20. století)
Adaptovaný scénář
Barry Jenkins (Moonlight)
Luke Davis (Lion)
August Wilson (Ploty)
Eric Heisserer (Příchozí)
Theodore Melfi, Allison Schroeder (Skrytá čísla)
Kamera
Linus Sandgren (La La Land)
Greig Fraser (Lion)
Rodrigo Prieto (Mlčení)
James Laxton (Moonlight)
Bradford Young (Příchozí)
Střih
John Gilbert (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny)
Tom Cross (La La Land)
Joi McMillon, Nat Sanders (Moonlight)
Joe Walker (Příchozí)
Jake Roberts (Za každou cenu)
Hudba
Justin Hurwitz (La La Land)
Mica Levi (Jackie)
Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran (Lion)
Nicholas Britell (Moonlight)
Thomas Newman (Pasažéři)
Píseň
La La Land (City Of Stars)
Jim: The James Foley Story (The Empty Chair)
La La Land (Audition (The Fools Who Dream)
Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (How Far I'll Go)
Trollové (Can't Stop The Feeling)
Animovaný film
Zootropolis: Město zvířat (Byron Howard, Rich Moore)
Červená želva (Michaël Dudok de Wit)
Kubo a kouzelný meč (Travis Knight)
Můj život Cuketky (Claude Barras)
Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (Ron Clements, John Musker)
Výprava
David Wasco (La La Land)
Jess Gonchor (Ave, Caesar!)
Stuart Craig (Fantastická zvířata a kde je najít)
Guy Hendrix Dyas (Pasažéři)
Patrice Vermette (Příchozí)
Kostýmy
Colleen Atwood (Fantastická zvířata a kde je najít)
Consolata Boyle (Božská Florence)
Madeline Fontaine (Jackie)
Mary Zophres (La La Land)
Joanna Johnston (Spojenci)
Makeup
Sebevražedný oddíl
Muž jménem Ove
Star Trek: Do neznáma
Mix zvuku
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
La La Land
Příchozí
Rogue One: Star Wars Story
13 hodin: Tajní vojáci z Benghází
Střih zvuku
Příchozí
Deepwater Horizon: Moře v plamenech
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
La La Land
Sully: Zázrak na řece Hudson
Vizuální efekty
Kniha džunglí
Deepwater Horizon: Moře v plamenech
Doctor Strange
Kubo a kouzelný meč
Rogue One: Star Wars Story
Krátkometrážní animovaný film
Ptáčátko (Alan Barillaro)
Borrowed Time (Andrew Coats, Lou Hamou-Lhadj)
Pear Cider and Cigarettes (Robert Valley)
Pearl (Patrick Osborne)
Slepá Vaysha (Theodore Ushev)
Krátkometrážní hraný film
Školní sbor (Kristóf Deák)
Ennemis intérieurs (Selim Azzazi)
La Femme et le TGV (Timo von Gunten)
Silent Nights (Aske Bang)
Timecode (Juanjo Giménez Peña)
Celovečerní dokument
O.J.: Made in America (TV seriál) (Ezra Edelman)
Animovaný život (Roger Ross Williams)
Fuocoammare (Požár na moři) (Gianfranco Rosi)
Nejsem žádný tvůj negr (Raoul Peck)
13th (Ava DuVernay)
Krátkometrážní dokument
The White Helmets (Orlando von Einsiedel)
Darované housle (Kahane Cooperman)
Extremis (Dan Krauss)
Wataní - Můj domov (Marcel Mettelsiefen)
4.1 Miles (Daphne Matziaraki)

2016 - The 88th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Saulův syn
(László Nemes)
- Maďarsko

Všechny kategorie

Nejlepší film
Spotlight (Blye Pagon Faust, Steve Golin, Nicole Rocklin, Michael Sugar)
Brooklyn (Finola Dwyer, Amanda Posey)
Marťan (Mark Huffam, Simon Kinberg, Ridley Scott, Michael Schaefer)
Most špiónů (Kristie Macosko Krieger, Marc Platt, Steven Spielberg)
REVENANT Zmrtvýchvstání (Steve Golin, Alejandro González Iñárritu, Arnon Milchan, Mary Parent, Keith Redmon)
Room (Ed Guiney)
Sázka na nejistotu (Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Brad Pitt)
Šílený Max: Zběsilá cesta (George Miller, Doug Mitchell)
Režie
Alejandro González Iñárritu (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Lenny Abrahamson (Room)
Adam McKay (Sázka na nejistotu)
Tom McCarthy (Spotlight)
George Miller (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Hlavní herec
Leonardo DiCaprio (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Eddie Redmayne (Dánská dívka)
Matt Damon (Marťan)
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Bryan Cranston (Trumbo)
Hlavní herečka
Brie Larson (Room)
Saoirse Ronan (Brooklyn)
Cate Blanchett (Carol)
Jennifer Lawrence (Joy)
Charlotte Rampling (45 let)
Vedlejší herec
Mark Rylance (Most špiónů)
Sylvester Stallone (Creed)
Tom Hardy (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Christian Bale (Sázka na nejistotu)
Mark Ruffalo (Spotlight)
Vedlejší herečka
Alicia Vikander (Dánská dívka)
Rooney Mara (Carol)
Jennifer Jason Leigh (Osm hrozných)
Rachel McAdams (Spotlight)
Kate Winslet (Steve Jobs)
Zahraniční film
Saulův syn (László Nemes) - Maďarsko
Boj (Tobias Lindholm) - Dánsko
Mustang (Deniz Gamze Ergüven) - Francie
Objetí hada (Ciro Guerra) - Kolumbie
Theeb (Naji Abu Nowar) - Jordánsko
Původní scénář
Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
Alex Garland (Ex Machina)
Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman (Most špiónů)
Andrea Berloff, Jonathan Herman, S. Leigh Savidge (Straight Outta Compton)
Josh Cooley, Ronaldo Del Carmen, Pete Docter, Meg LeFauve (V hlavě)
Adaptovaný scénář
Adam McKay, Charles Randolph (Sázka na nejistotu)
Nick Hornby (Brooklyn)
Phyllis Nagy (Carol)
Drew Goddard (Marťan)
Emma Donoghue (Room)
Kamera
Emmanuel Lubezki (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Edward Lachman (Carol)
Robert Richardson (Osm hrozných)
Roger Deakins (Sicario: Nájemný vrah)
John Seale (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Střih
Margaret Sixel (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Stephen Mirrione (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Hank Corwin (Sázka na nejistotu)
Tom McArdle (Spotlight)
Maryann Brandon, Mary Jo Markey (Star Wars: Síla se probouzí)
Hudba
Ennio Morricone (Osm hrozných)
Carter Burwell (Carol)
Thomas Newman (Most špiónů)
Jóhann Jóhannsson (Sicario: Nájemný vrah)
John Williams (Star Wars: Síla se probouzí)
Píseň
Spectre ("Writing's On The Wall")
Lovný revír ("Til It Happens to You")
Mládí ("Simple Song #3")
Padesát odstínů šedi ("Earned It")
Zastavte vymírání ("Manta Ray")
Animovaný film
V hlavě (Ronaldo Del Carmen, Pete Docter)
Anomalisa (Duke Johnson, Charlie Kaufman)
Chlapec a svět (Alê Abreu)
Omoide no Marnie (Hiromasa Jonebajaši)
Ovečka Shaun ve filmu (Mark Burton, Richard Starzak)
Výprava
Colin Gibson (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Eve Stewart (Dánská dívka)
Arthur Max (Marťan)
Adam Stockhausen (Most špiónů)
Jack Fisk (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Kostýmy
Jenny Beavan (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Sandy Powell (Carol)
Paco Delgado (Dánská dívka)
Sandy Powell (Popelka)
Jacqueline West (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Makeup
Šílený Max: Zběsilá cesta
REVENANT Zmrtvýchvstání
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Mix zvuku
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
Most špiónů
REVENANT Zmrtvýchvstání
Star Wars: Síla se probouzí
Střih zvuku
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
REVENANT Zmrtvýchvstání
Sicario: Nájemný vrah
Star Wars: Síla se probouzí
Vizuální efekty
Ex Machina
Marťan
REVENANT Zmrtvýchvstání
Star Wars: Síla se probouzí
Šílený Max: Zběsilá cesta
Krátkometrážní animovaný film
Bear Story (Gabriel Osorio Vargas)
Bez kosmu žít nemůžeme (Konstantin Bronzit)
Prologue (Richard Williams)
Super Team (Sanjay Patel)
Svět zítřka (Don Hertzfeldt)
Krátkometrážní hraný film
Zádrhel (Benjamin Cleary)
Ave Maria (Basil Khalil)
Den první (Henry Hughes)
Přítel (Jamie Donoughue)
Všechno dobře dopadne (Patrick Vollrath)
Celovečerní dokument
Amy (Asif Kapadia)
Podoba ticha (Joshua Oppenheimer)
What Happened, Miss Simone? (Liz Garbus)
Země kartelů (Matthew Heineman)
Zyma v ogni (Evgeny Afineevsky)
Krátkometrážní dokument
Dívka v řece: Cena odpuštění (Sharmeen Obaid-Chinoy)
Body Team 12 (David Darg)
Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah (Adam Benzine)
Chau, Beyond the Lines (Courtney Marsh)
Last Day of Freedom (Dee Hibbert-Jones, Nomi Talisman)

2015 - The 87th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Ida
(Paweł Pawlikowski)
- Polsko

Všechny kategorie

Nejlepší film
Birdman (Alejandro González Iñárritu, John Lesher, James W. Skotchdopole)
Americký sniper (Bradley Cooper, Clint Eastwood, Andrew Lazar, Robert Lorenz, Peter Morgan)
Grandhotel Budapešť (Wes Anderson, Jeremy Dawson, Steven Rales, Scott Rudin)
Chlapectví (Richard Linklater, Cathleen Sutherland)
Kód Enigmy (Nora Grossman, Ido Ostrowsky, Teddy Schwarzman)
Selma (Christian Colson, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Oprah Winfrey)
Teorie všeho (Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten)
Whiplash (Jason Blum, Helen Estabrook, David Lancaster)
Režie
Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Bennett Miller (Hon na lišku)
Richard Linklater (Chlapectví)
Morten Tyldum (Kód Enigmy)
Hlavní herec
Eddie Redmayne (Teorie všeho)
Bradley Cooper (Americký sniper)
Michael Keaton (Birdman)
Steve Carell (Hon na lišku)
Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
Hlavní herečka
Julianne Moore (Pořád jsem to já)
Reese Witherspoon (Divočina)
Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc)
Felicity Jones (Teorie všeho)
Rosamund Pike (Zmizelá)
Vedlejší herec
J.K. Simmons (Whiplash)
Edward Norton (Birdman)
Mark Ruffalo (Hon na lišku)
Ethan Hawke (Chlapectví)
Robert Duvall (Soudce)
Vedlejší herečka
Patricia Arquette (Chlapectví)
Emma Stone (Birdman)
Meryl Streep (Čarovný les)
Laura Dern (Divočina)
Keira Knightley (Kód Enigmy)
Zahraniční film
Ida (Paweł Pawlikowski) - Polsko
Divoké historky (Damián Szifrón) - Argentina
Leviatan (Andrej Zvjagincev) - Rusko
Mandarinky (Zaza Urušadze) - Estonsko
Timbuktu (Abderrahmane Sissako) - Mauritánie
Původní scénář
Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
E. Max Frye, Dan Futterman (Hon na lišku)
Richard Linklater (Chlapectví)
Dan Gilroy (Slídil)
Adaptovaný scénář
Graham Moore (Kód Enigmy)
Jason Dean Hall (Americký sniper)
Paul Thomas Anderson (Skrytá vada)
Anthony McCarten (Teorie všeho)
Damien Chazelle (Whiplash)
Kamera
Emmanuel Lubezki (Birdman)
Robert D. Yeoman (Grandhotel Budapešť)
Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal (Ida)
Dick Pope (Mr. Turner)
Roger Deakins (Nezlomný)
Střih
Tom Cross (Whiplash)
Joel Cox, Gary Roach (Americký sniper)
Barney Pilling (Grandhotel Budapešť)
Sandra Adair (Chlapectví)
William Goldenberg (Kód Enigmy)
Hudba
Alexandre Desplat (Grandhotel Budapešť)
Hans Zimmer (Interstellar)
Alexandre Desplat (Kód Enigmy)
Gary Yershon (Mr. Turner)
Jóhann Jóhannsson (Teorie všeho)
Píseň
John Legend (Selma) - "Glory"
Beyond the Lights - "Grateful"
Glen Campbell: I'll Be Me - "I'm Not Gonna Miss You"
LEGO® příběh - "Everything Is Awesome"
Love song - "Lost Stars"
Animovaný film
Velká šestka (Don Hall, Chris Williams)
Jak vycvičit draka 2 (Dean DeBlois)
Píseň moře (Tomm Moore)
Příběh o princezně Kaguje (Isao Takahata)
Škatuláci (Graham Annable, Anthony Stacchi)
Výprava
Adam Stockhausen (Grandhotel Budapešť)
Dennis Gassner (Čarovný les)
Nathan Crowley (Interstellar)
Maria Djurkovic (Kód Enigmy)
Suzie Davies (Mr. Turner)
Kostýmy
Milena Canonero (Grandhotel Budapešť)
Colleen Atwood (Čarovný les)
Jacqueline Durran (Mr. Turner)
Mark Bridges (Skrytá vada)
Anna B. Sheppard (Zloba - Královna černé magie)
Makeup
Grandhotel Budapešť
Hon na lišku
Strážci Galaxie
Mix zvuku
Whiplash
Americký sniper
Birdman
Interstellar
Nezlomný
Střih zvuku
Americký sniper
Birdman
Hobit: Bitva pěti armád
Interstellar
Nezlomný
Vizuální efekty
Interstellar
Captain America: Návrat prvního Avengera
Strážci Galaxie
Úsvit planety opic
X-Men: Budoucí minulost
Krátkometrážní animovaný film
Hostina (Patrick Osborne)
Já a moje kolo (Torill Kove)
Nahrávka (Joris Oprins)
Širší perspektiva (studentský film) (Daisy Jacobs)
The Dam Keeper (Robert Kondo, Daisuke 'Dice' Tsutsumi)
Krátkometrážní hraný film
Telefonát (Mat Kirkby)
Aya (Oded Binnun, Mihal Brezis)
Boogaloo a Graham (Michael Lennox)
Lampa (Wei Hu)
Parvaneh (Talkhon Hamzavi)
Celovečerní dokument
Citizenfour: Občan Snowden (Laura Poitras)
Hledání Vivian Maier (John Maloof, Charlie Siskel)
Le sel de la Terre (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
Poslední dny ve Vietnamu (Rory Kennedy)
Virunga (Orlando von Einsiedel)
Krátkometrážní dokument
Krizová linka: Pomoc válečným veteránům (Ellen Goosenberg Kent)
Bílá země (studentský film) (Christian Jensen)
Joanna (Aneta Kopacz)
La parka (Gabriel Serra)
Naše prokletí (Tomasz Sliwinski)

2014 - The 86th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
12 let v řetězech (Dede Gardner, Anthony Katagas, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Brad Pitt)
Gravitace (Alfonso Cuarón, David Heyman)
Kapitán Phillips (Dana Brunetti, Michael De Luca, Scott Rudin)
Klub poslední naděje (Robbie Brenner, Rachel Winter)
Nebraska (Albert Berger, Ron Yerxa)
Ona (Megan Ellison, Spike Jonze, Vincent Landay)
Philomena (Steve Coogan, Tracey Seaward, Gabrielle Tana)
Špinavý trik (Megan Ellison, Jonathan Gordon, Charles Roven, Richard Suckle)
Vlk z Wall Street (Leonardo DiCaprio, Joey McFarland, Martin Scorsese, Emma Tillinger Koskoff)
Režie
Alfonso Cuarón (Gravitace)
Alexander Payne (Nebraska)
David O. Russell (Špinavý trik)
Martin Scorsese (Vlk z Wall Street)
Steve McQueen (12 let v řetězech)
Hlavní herec
Matthew McConaughey (Klub poslední naděje)
Bruce Dern (Nebraska)
Christian Bale (Špinavý trik)
Leonardo DiCaprio (Vlk z Wall Street)
Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech)
Hlavní herečka
Cate Blanchett (Jasmíniny slzy)
Meryl Streep (Blízko od sebe)
Sandra Bullock (Gravitace)
Judi Dench (Philomena)
Amy Adams (Špinavý trik)
Vedlejší herec
Jared Leto (Klub poslední naděje)
Barkhad Abdi (Kapitán Phillips)
Bradley Cooper (Špinavý trik)
Jonah Hill (Vlk z Wall Street)
Michael Fassbender (12 let v řetězech)
Vedlejší herečka
Lupita Nyong'o (12 let v řetězech)
Julia Roberts (Blízko od sebe)
Sally Hawkins (Jasmíniny slzy)
June Squibb (Nebraska)
Jennifer Lawrence (Špinavý trik)
Zahraniční film
Velká nádhera (Paolo Sorrentino) - Itálie
Hon (Thomas Vinterberg) - Dánsko
Chybějící obraz (Rithy Panh) - Kambodža
Omar (Hany Abu-Assad) - Palestina
Přerušený kruh (Felix Van Groeningen) - Belgie
Původní scénář
Spike Jonze (Ona)
Woody Allen (Jasmíniny slzy)
Craig Borten, Melisa Wallack (Klub poslední naděje)
Bob Nelson (Nebraska)
David O. Russell, Eric Warren Singer (Špinavý trik)
Adaptovaný scénář
John Ridley (12 let v řetězech)
Billy Ray (Kapitán Phillips)
Steve Coogan, Jeff Pope (Philomena)
Julie Delpy, Ethan Hawke, Richard Linklater (Před půlnocí)
Terence Winter (Vlk z Wall Street)
Kamera
Emmanuel Lubezki (Gravitace)
Phedon Papamichael (Nebraska)
Philippe Le Sourd (Velmistr)
Bruno Delbonnel (V nitru Llewyna Davise)
Roger Deakins (Zmizení)
Střih
Alfonso Cuarón, Mark Sanger (Gravitace)
Christopher Rouse (Kapitán Phillips)
Martin Pensa, Jean-Marc Vallée (Klub poslední naděje)
Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers (Špinavý trik)
Joe Walker (12 let v řetězech)
Hudba
Steven Price (Gravitace)
Win Butler, Owen Pallett (Ona)
Alexandre Desplat (Philomena)
Thomas Newman (Zachraňte pana Bankse)
John Williams (Zlodějka knih)
Píseň
Ledové království - "Let it Go"
Alone Yet Not Alone - "Alone Yet Not Alone"
Já, padouch 2 - "Happy"
Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě - "Ordinary Love"
Ona - "The Moon Song"
Animovaný film
Ledové království (Chris Buck, Jennifer Lee)
Croodsovi (Kirk De Micco, Chris Sanders)
Já, padouch 2 (Pierre Coffin, Chris Renaud)
O myšce a medvědovi (Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner)
Zvedá se vítr (Hajao Mijazaki)
Výprava
Catherine Martin (Velký Gatsby)
Andy Nicholson (Gravitace)
K.K. Barrett (Ona)
Judy Becker (Špinavý trik)
Adam Stockhausen (12 let v řetězech)
Kostýmy
Catherine Martin (Velký Gatsby)
Michael Wilkinson (Špinavý trik)
Michael O'Connor (Vášeň mezi řádky)
William Chang (Velmistr)
Patricia Norris (12 let v řetězech)
Makeup
Klub poslední naděje
Jackass: Děda Mizera
Osamělý jezdec
Mix zvuku
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Kapitán Phillips
Na život a na smrt
V nitru Llewyna Davise
Střih zvuku
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Kapitán Phillips
Na život a na smrt
Vše je ztraceno
Vizuální efekty
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Iron Man 3
Osamělý jezdec
Star Trek: Do temnoty
Krátkometrážní animovaný film
Mr Hublot (Laurent Witz)
Divoch (Daniel Sousa)
Mickeyho velká jízda (Lauren MacMullan)
Pokoj na koštěti (TV film) (Max Lang)
Tsukumo (Šúhei Morita)
Krátkometrážní hraný film
Helium (Anders Walter)
Do I Have to Take Care of Everything? (Selma Vilhunen)
Než o všechno přijdeme (Xavier Legrand)
That Wasn't Me (Esteban Crespo)
Voormanův problém (Mark Gill)
Celovečerní dokument
20 Feet from Stardom (Morgan Neville)
Dirty Wars (Rick Rowley)
Fešanda a boxer (Zachary Heinzerling)
Náměstí Tahrír (Jehane Noujaim)
Způsob zabíjení (Joshua Oppenheimer)
Krátkometrážní dokument
Lady In Number 6, The (Malcolm Clarke)
Cavedigger (Jeffrey Karoff)
Důstojnost nemá hranic (Sara Ishaq)
Facing Fear (Jason Cohen)
Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall (Edgar Barens)

2013 - The 85th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Láska
(Michael Haneke)
Rakousko

Všechny kategorie

Nejlepší film
Argo (Ben Affleck, George Clooney, Grant Heslov)
Bídníci (Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward, Cameron Mackintosh)
Divoká stvoření jižních krajin (Michael Gottwald, Dan Janvey, Josh Penn)
Láska (Stefan Arndt, Veit Heiduschka, Michael Katz, Margaret Ménégoz)
Lincoln (Kathleen Kennedy, Steven Spielberg)
Nespoutaný Django (Reginald Hudlin, Pilar Savone, Stacey Sher)
Pí a jeho život (Ang Lee, Gil Netter, David Womark)
Terapie láskou (Bruce Cohen, Donna Gigliotti, Jonathan Gordon)
30 minut po půlnoci (Kathryn Bigelow, Mark Boal, Megan Ellison)
Režie
Ang Lee (Pí a jeho život)
Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
Michael Haneke (Láska)
Steven Spielberg (Lincoln)
David O. Russell (Terapie láskou)
Hlavní herec
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Hugh Jackman (Bídníci)
Denzel Washington (Let)
Joaquin Phoenix (Mistr)
Bradley Cooper (Terapie láskou)
Hlavní herečka
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Quvenzhané Wallis (Divoká stvoření jižních krajin)
Emmanuelle Riva (Láska)
Naomi Watts (Nic nás nerozdělí)
Jessica Chastain (30 minut po půlnoci)
Vedlejší herec
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)
Alan Arkin (Argo)
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Philip Seymour Hoffman (Mistr)
Robert De Niro (Terapie láskou)
Vedlejší herečka
Anne Hathaway (Bídníci)
Sally Field (Lincoln)
Amy Adams (Mistr)
Helen Hunt (Sezení)
Jacki Weaver (Terapie láskou)
Zahraniční film
Láska (Michael Haneke) Rakousko
Kon-Tiki (Joachim Rønning, Espen Sandberg) Norsko
Královská aféra (Nikolaj Arcel) Dánsko
Malá čarodějka (Kim Nguyen) Kanada
No (Pablo Larraín) Chile
Původní scénář
Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
Wes Anderson (Až vyjde měsíc)
Roman Coppola, Michael Haneke (Láska)
John Gatins (Let)
Mark Boal (30 minut po půlnoci)
Adaptovaný scénář
Chris Terrio (Argo)
Lucy Alibar, Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
Tony Kushner (Lincoln)
David Magee (Pí a jeho život)
David O. Russell (Terapie láskou)
Kamera
Claudio Miranda (Pí a jeho život)
Seamus McGarvey (Anna Karenina)
Janusz Kamiński (Lincoln)
Robert Richardson (Nespoutaný Django)
Roger Deakins (Skyfall)
Střih
William Goldenberg (Argo)
Michael Kahn (Lincoln)
Tim Squyres (Pí a jeho život)
Jay Cassidy, Crispin Struthers (Terapie láskou)
William Goldenberg, Dylan Tichenor (30 minut po půlnoci)
Hudba
Mychael Danna (Pí a jeho život)
Dario Marianelli (Anna Karenina)
Alexandre Desplat (Argo)
John Williams (Lincoln)
Thomas Newman (Skyfall)
Píseň
Adele (Skyfall) - "Skyfall"
Bídníci - "Suddenly"
Hon za ledem - "Before My Time"
Méďa - "Everybody Needs A Best Friend"
Pí a jeho život - "Pi's Lullaby"
Animovaný film
Rebelka (Mark Andrews, Brenda Chapman)
Frankenweenie: Domácí mazlíček (Tim Burton)
Norman a duchové (Chris Butler, Sam Fell)
Piráti! (Peter Lord)
Raubíř Ralf (Rich Moore)
Výprava
Rick Carter (Lincoln)
Sarah Greenwood (Anna Karenina)
Eve Stewart (Bídníci)
Dan Hennah (Hobit: Neočekávaná cesta)
David Gropman (Pí a jeho život)
Kostýmy
Jacqueline Durran (Anna Karenina)
Paco Delgado (Bídníci)
Joanna Johnston (Lincoln)
Eiko Išioka (Sněhurka)
Colleen Atwood (Sněhurka a lovec)
Makeup
Bídníci
Hitchcock
Hobit: Neočekávaná cesta
Mix zvuku
Bídníci
Argo
Lincoln
Pí a jeho život
Skyfall
Střih zvuku
Skyfall
30 minut po půlnoci
Argo
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Vizuální efekty
Pí a jeho život
Avengers
Hobit: Neočekávaná cesta
Prometheus
Sněhurka a lovec
Krátkometrážní animovaný film
Papíry (John Kahrs)
Adam a pes (Minkyu Lee)
Až po uši (studentský film) (Fodhla Cronin O'Reilly, Timothy Reckart)
Čerstvé guacamole (PES)
Simpsonovi: Maggie zasahuje (David Silverman)
Krátkometrážní hraný film
Sophia a Richie (Shawn Christensen)
Asad (Bryan Buckley, Mino Jarjoura)
Buzkashi Boys (Sam French, Ariel J. Nasr)
Henry (Yan England)
Mrtvý stín (Ellen De Waele, Tom Van Avermaet)
Celovečerní dokument
Pátrání po Sugar Manovi (Malik Bendjelloul, Simon Chinn)
Jak přežít mor (David France, Howard Gertler)
Neviditelná válka (Kirby Dick, Amy Ziering)
Pět rozbitých kamer (Emad Burnat, Guy Davidi)
Strážci (Estelle Fialon, Philippa Kowarsky, Dror Moreh)
Krátkometrážní dokument
Inocente (Sean Fine, Andrea Nix)
Kings Point (Sari Gilman, Jedd Wider)
Open Heart (Kief Davidson, Cori Shepherd Stern)
Pondělky v Racine (Robin Honan, Cynthia Wade)
Spása (Jon Alpert, Matthew O'Neill)

2012 - The 84th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
The Artist (Thomas Langmann)
Černobílý svět (Michael Barnathan, Chris Columbus, Brunson Green)
Děti moje (Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor)
Hugo a jeho velký objev (Graham King, Martin Scorsese)
Moneyball (Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt)
Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Scott Rudin)
Půlnoc v Paříži (Letty Aronson, Stephen Tenenbaum)
Strom života (Dede Gardner, Sarah Green, Grant Hill, Bill Pohlad)
Válečný kůň (Kathleen Kennedy, Steven Spielberg)
Režie
Michel Hazanavicius (The Artist)
Alexander Payne (Děti moje)
Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
Terrence Malick (Strom života)
Hlavní herec
Jean Dujardin (The Artist)
George Clooney (Děti moje)
Gary Oldman (Jeden musí z kola ven)
Brad Pitt (Moneyball)
Demián Bichir (Za lepší život)
Hlavní herečka
Meryl Streep (Železná lady)
Glenn Close (Albert Nobbs)
Viola Davis (Černobílý svět)
Michelle Williams (Můj týden s Marilyn)
Rooney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy)
Vedlejší herec
Christopher Plummer (Začátky)
Jonah Hill (Moneyball)
Kenneth Branagh (Můj týden s Marilyn)
Max von Sydow (Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko)
Nick Nolte (Warrior)
Vedlejší herečka
Octavia Spencer (Černobílý svět)
Janet McTeer (Albert Nobbs)
Jessica Chastain (Černobílý svět)
Bérénice Bejo (The Artist)
Melissa McCarthy (Ženy sobě)
Zahraniční film
Rozchod Nadera a Simin (Asghar Farhadi) Irán
Býčí šíje (Michaël R. Roskam) Belgie
Monsieur Lazhar (Philippe Falardeau) Kanada
Poznámka pod čarou (Joseph Cedar) Israel
V temnotě (Agnieszka Holland) Polsko
Původní scénář
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
J.C. Chandor (Margin Call)
Asghar Farhadi (Rozchod Nadera a Simin)
Michel Hazanavicius (The Artist)
Annie Mumolo, Kristen Wiig (Ženy sobě)
Adaptovaný scénář
Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Děti moje)
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon (Den zrady)
John Logan (Hugo a jeho velký objev)
Bridget O'Connor, Peter Straughan (Jeden musí z kola ven)
Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
Kamera
Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
Jeff Cronenweth (Muži, kteří nenávidí ženy)
Emmanuel Lubezki (Strom života)
Guillaume Schiffman (The Artist)
Janusz Kamiński (Válečný kůň)
Střih
Kirk Baxter, Angus Wall (Muži, kteří nenávidí ženy)
Kevin Tent (Děti moje)
Thelma Schoonmaker (Hugo a jeho velký objev)
Christopher Tellefsen (Moneyball)
Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius (The Artist)
Hudba
Ludovic Bource (The Artist)
Howard Shore (Hugo a jeho velký objev)
Alberto Iglesias (Jeden musí z kola ven)
John Williams (Tintinova dobrodružství)
John Williams (Válečný kůň)
Píseň
Bret McKenzie (Mupeti) - "Man or Muppet"
Rio - "Real in Rio"
Animovaný film
Rango (Gore Verbinski)
Chico a Rita (Javier Mariscal, Fernando Trueba)
Kocour v botách (Chris Miller)
Kung Fu Panda 2 (Jennifer Yuh)
Život kočky (Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol)
Výprava
Dante Ferretti (Hugo a jeho velký objev)
Stuart Craig (Harry Potter a Relikvie smrti - část 2)
Anne Seibel (Půlnoc v Paříži)
Laurence Bennett (The Artist)
Rick Carter (Válečný kůň)
Kostýmy
Mark Bridges (The Artist)
Lisy Christl (Anonym)
Sandy Powell (Hugo a jeho velký objev)
Michael O'Connor (Jana Eyrová)
Arianne Phillips (W.E.)
Makeup
Železná lady
Albert Nobbs
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Mix zvuku
Hugo a jeho velký objev
Moneyball
Muži, kteří nenávidí ženy
Transformers 3
Válečný kůň
Střih zvuku
Hugo a jeho velký objev
Drive
Muži, kteří nenávidí ženy
Transformers 3
Válečný kůň
Vizuální efekty
Hugo a jeho velký objev
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Ocelová pěst
Transformers 3
Zrození Planety opic
Krátkometrážní animovaný film
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (William Joyce, Brandon Oldenburg)
La Luna (Enrico Casarosa)
Morning Stroll, A (Sue Goffe, Grant Orchard)
Neděle (Patrick Doyon)
Wild Life (Amanda Forbis, Wendy Tilby)
Krátkometrážní hraný film
Pobřeží (Oorlagh George, Terry George)
Mše svatá (Peter McDonald, Eimear O'Kane)
Raju (Stefan Gieren, Max Zähle)
Time Freak (Andrew Bowler, Gigi Causey)
Transatlantická trouba (Hallvar Witzø)
Celovečerní dokument
Undefeated (Daniel Lindsay, T.J. Martin, Rich Middlemas)
Hell and Back Again (Danfung Dennis, Mike Lerner)
Když se kácí les (Sam Cullman, Marshall Curry)
Pina (Gian-Piero Ringel, Wim Wenders)
Ztracený ráj 3: Očistec (Joe Berlinger, Bruce Sinofsky)
Krátkometrážní dokument
Zachovat si tvář (Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy)
Bůh je větší Elvis (Julie Anderson, Rebecca Cammisa)
Incident in New Baghdad (James Spione)
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement (Gail Dolgin, Robin Fryday)
The Tsunami and the Cherry Blossom (Kira Carstensen, Lucy Walker)

2011 - The 83rd Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Králova řeč (Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin)
Černá labuť (Scott Franklin, Mike Medavoy, Brian Oliver)
Děcka jsou v pohodě (Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte, Celine Rattray)
Do morku kosti (Alix Madigan, Anne Rosellini)
Fighter (David Hoberman, Todd Lieberman, Mark Wahlberg)
Opravdová kuráž (Ethan Coen, Joel Coen, Scott Rudin)
Počátek (Christopher Nolan, Emma Thomas)
The Social Network (Dana Brunetti, Michael De Luca, Ceán Chaffin, Scott Rudin)
Toy Story 3: Příběh hraček (Darla K. Anderson)
127 hodin (Danny Boyle, Christian Colson, John Smithson)
Režie
Tom Hooper (Králova řeč)
Darren Aronofsky (Černá labuť)
David O. Russell (Fighter)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
David Fincher (The Social Network)
Hlavní herec
Colin Firth (Králova řeč)
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
James Franco (127 hodin)
Hlavní herečka
Natalie Portman (Černá labuť)
Michelle Williams (Blue Valentine)
Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Jennifer Lawrence (Do morku kosti)
Nicole Kidman (Králičí nora)
Vedlejší herec
Christian Bale (Fighter)
Mark Ruffalo (Děcka jsou v pohodě)
John Hawkes (Do morku kosti)
Geoffrey Rush (Králova řeč)
Jeremy Renner (Město)
Vedlejší herečka
Melissa Leo (Fighter)
Amy Adams (Fighter)
Helena Bonham Carter (Králova řeč)
Jacki Weaver (Království zvěrstev)
Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Zahraniční film
Lepší svět (Susanne Bier) Dánsko
Biutiful (Alejandro González Iñárritu) Mexiko
Mimo zákon (Rachid Bouchareb) Alžírsko
Požáry (Denis Villeneuve) Kanada
Špičák (Yorgos Lanthimos) Řecko
Původní scénář
David Seidler (Králova řeč)
Mike Leigh (Další rok)
Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko (Děcka jsou v pohodě)
Eric Johnson, Scott Silver, Paul Tamasy (Fighter)
Christopher Nolan (Počátek)
Adaptovaný scénář
Aaron Sorkin (The Social Network)
Debra Granik, Anne Rosellini (Do morku kosti)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček)
Simon Beaufoy, Danny Boyle (127 hodin)
Kamera
Wally Pfister (Počátek)
Matthew Libatique (Černá labuť)
Danny Cohen (Králova řeč)
Roger Deakins (Opravdová kuráž)
Jeff Cronenweth (The Social Network)
Střih
Kirk Baxter, Angus Wall (The Social Network)
Andrew Weisblum (Černá labuť)
Pamela Martin (Fighter)
Tariq Anwar (Králova řeč)
Jon Harris (127 hodin)
Hudba
Trent Reznor, Atticus Ross (The Social Network)
John Powell (Jak vycvičit draka)
Alexandre Desplat (Králova řeč)
Hans Zimmer (Počátek)
A.R. Rahman (127 hodin)
Píseň
Randy Newman (Toy Story 3: Příběh hraček) - "We Belong Together"
Na vlásku - "I See the Light"
Síla country - "Coming Home"
127 hodin - "If I Rise"
Animovaný film
Toy Story 3: Příběh hraček (Andrew Ruhemann, Shaun Tan)
Iluzionista (Sylvain Chomet)
Jak vycvičit draka (Dean DeBlois, Chris Sanders)
Výprava
Robert Stromberg (Alenka v říši divů)
Stuart Craig (Harry Potter a Relikvie smrti - část 1)
Eve Stewart (Králova řeč)
Jess Gonchor (Opravdová kuráž)
Guy Hendrix Dyas (Počátek)
Kostýmy
Colleen Atwood (Alenka v říši divů)
Sandy Powell (Bouře)
Jenny Beavan (Králova řeč)
Antonella Cannarozzi (Mé jméno je láska)
Mary Zophres (Opravdová kuráž)
Makeup
Vlkodlak
Barneyho ženy
Útěk ze Sibiře
Mix zvuku
Počátek
Králova řeč
Opravdová kuráž
Salt
The Social Network
Střih zvuku
Počátek
Nezastavitelný
Opravdová kuráž
Toy Story 3: Příběh hraček
TRON: Legacy 3D
Vizuální efekty
Počátek
Alenka v říši divů
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
Iron Man 2
Život po životě
Krátkometrážní animovaný film
Ztracená věc (Andrew Ruhemann, Shaun Tan)
Den & Noc (Teddy Newton)
Gruffalo (TV film) (Max Lang, Jakob Schuh)
Let's Pollute (Geefwee Boedoe)
Madagaskar, cestovní deník (Bastien Dubois)
Krátkometrážní hraný film
Bůh lásky (Luke Matheny)
Crush, The (Michael Creagh)
Na Wewe (Ivan Goldschmidt)
Wish 143 (Ian Barnes, Samantha Waite)
Zpověď (Tanel Toom)
Celovečerní dokument
Finanční krize (Charles Ferguson, Audrey Marrs)
Banksy: Exit Through the Gift Shop (Jaimie D'Cruz, Banksy)
GasLand (Trish Adlesic, Josh Fox)
Restrepo (Tim Hetherington, Sebastian Junger)
Umění odpadu (Angus Aynsley, Lucy Walker)
Krátkometrážní dokument
Strangers No More (Karen Goodman, Kirk Simon)
Holka z plakátu (Mitchell Block, Sara Nesson)
Killing in the Name (Jed Rothstein)
Sun Come Up (Tim Metzger, Jennifer Redfearn)
The Warriors of Qiugang (Thomas Lennon, Ruby Yang)

2010 - The 82nd Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Smrt čeká všude (Kathryn Bigelow, Mark Boal, Nicolas Chartier, Greg Shapiro)
Avatar (James Cameron, Jon Landau)
District 9 (Carolynne Cunningham, Peter Jackson)
Hanebný pancharti (Lawrence Bender)
Lítám v tom (Daniel Dubiecki, Ivan Reitman, Jason Reitman)
Precious (Lee Daniels, Gary Magness, Sarah Siegel-Magness)
Seriózní muž (Ethan Coen, Joel Coen)
Škola života (Finola Dwyer, Amanda Posey)
Vzhůru do oblak (Jonas Rivera)
Zrození šampióna (Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Gil Netter)
Režie
Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
James Cameron (Avatar)
Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Jason Reitman (Lítám v tom)
Lee Daniels (Precious)
Hlavní herec
Jeff Bridges (Crazy Heart)
Morgan Freeman (Invictus: Neporažený)
George Clooney (Lítám v tom)
Colin Firth (Single Man)
Jeremy Renner (Smrt čeká všude)
Hlavní herečka
Sandra Bullock (Zrození šampióna)
Meryl Streep (Julie a Julia)
Helen Mirren (Poslední neděle)
Gabourey Sidibe (Precious)
Carey Mulligan (Škola života)
Vedlejší herec
Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
Matt Damon (Invictus: Neporažený)
Stanley Tucci (Pevné pouto)
Christopher Plummer (Poslední neděle)
Woody Harrelson (The Messenger)
Vedlejší herečka
Mo'Nique (Precious)
Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)
Vera Farmiga (Lítám v tom)
Anna Kendrick (Lítám v tom)
Penélope Cruz (Nine)
Zahraniční film
Tajemství jejich očí (Juan José Campanella) Argentina
Ajami (Scandar Copti, Yaron Shani) Israel
Bílá stuha (Michael Haneke) Německo
Mléko strachu (Claudia Llosa) Peru
Prorok (Jacques Audiard) Francie
Původní scénář
Mark Boal (Smrt čeká všude)
Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Ethan Coen, Joel Coen (Seriózní muž)
Alessandro Camon, Oren Moverman (The Messenger)
Pete Docter, Tom McCarthy, Bob Peterson (Vzhůru do oblak)
Adaptovaný scénář
Geoffrey Fletcher (Precious)
Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9)
Jason Reitman, Sheldon Turner (Lítám v tom)
Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche (Politické kruhy)
Nick Hornby (Škola života)
Kamera
Mauro Fiore (Avatar)
Christian Berger (Bílá stuha)
Robert Richardson (Hanebný pancharti)
Bruno Delbonnel (Harry Potter a Princ dvojí krve)
Barry Ackroyd (Smrt čeká všude)
Střih
Chris Innis, Bob Murawski (Smrt čeká všude)
James Cameron, John Refoua, Stephen E. Rivkin (Avatar)
Julian Clarke (District 9)
Sally Menke (Hanebný pancharti)
Joe Klotz (Precious)
Hudba
Michael Giacchino (Vzhůru do oblak)
James Horner (Avatar)
Alexandre Desplat (Fantastický pan Lišák)
Hans Zimmer (Sherlock Holmes)
Marco Beltrami, Buck Sanders (Smrt čeká všude)
Píseň
Ryan Bingham, T-Bone Burnett (Crazy Heart) - "The Weary Kind"
Nine - "Take It All"
Paříž 36 - "Loin de Paname"
Princezna a žabák - "Down in New Orleans"
Princezna a žabák - "Almost There"
Animovaný film
Vzhůru do oblak (Pete Docter)
Brendan a tajemství Kellsu (Tomm Moore)
Fantastický pan Lišák (Wes Anderson)
Koralína a svět za tajnými dveřmi (Henry Selick)
Princezna a žabák (Ron Clements, John Musker)
Výprava
Rick Carter (Avatar)
Anastasia Masaro, David Warren (Imaginárium Dr. Parnasse)
Patrice Vermette (Královna Viktorie)
John Myhre (Nine)
Sarah Greenwood (Sherlock Holmes)
Kostýmy
Sandy Powell (Královna Viktorie)
Catherine Leterrier (Coco Chanel)
Monique Prudhomme (Imaginárium Dr. Parnasse)
Janet Patterson (Jasná hvězda)
Colleen Atwood (Nine)
Makeup
Star Trek
Božský
Královna Viktorie
Mix zvuku
Smrt čeká všude
Avatar
Hanebný pancharti
Star Trek
Transformers: Pomsta poražených
Střih zvuku
Smrt čeká všude
Avatar
Hanebný pancharti
Star Trek
Vzhůru do oblak
Vizuální efekty
Avatar
District 9
Star Trek
Krátkometrážní animovaný film
Logorama (Nicolas Schmerkin)
Dama y la muerte, La (Javier Recio Gracia)
French Roast (Fabrice Joubert)
Otázka chleba a smrti (TV film) (Nick Park)
Šípková Růženka podle babičky O'Grimmové (Darragh O'Connell, Nicky Phelan)
Krátkometrážní hraný film
Noví nájemníci (Joachim Back, Tivi Magnusson)
Door, The (James Flynn, Juanita Wilson)
Kavi (Gregg Helvey)
Kouzelná rybka (Drew Bailey, Luke Doolan)
Místo abrakadabra (Patrik Eklund, Mathias Fjellström)
Celovečerní dokument
Zátoka (Louie Psihoyos, Fisher Stevens)
Barmský videožurnál (Lise Lense-Møller, Anders Østergaard)
Cesta domů (Rebecca Cammisa)
Potraviny, a.s. (Robert Kenner, Elise Pearlstein)
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich, Rick Goldsmith)
Krátkometrážní dokument
Prudencina hudba (Elinor Burkett, Roger Ross Williams)
Katastrofa v Číně: Slzy Sečuánské provincie (TV film) (Jon Alpert, Matthew O'Neill)
Králík po berlínsku (TV film) (Bartosz Konopka, Anna Wydra)
Poslední automobil: Konec továrny General Motors (TV film) (Steven Bognar, Julia Reichert)
The Last Campaign of Governor Booth Gardner (Henry Ansbacher, Daniel Junge)

2009 - The 81st Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Milionář z chatrče (Christian Colson)
Duel Frost/Nixon (Eric Fellner, Brian Grazer, Ron Howard)
Milk (Bruce Cohen, Dan Jinks)
Podivuhodný případ Benjamina Buttona (Ceán Chaffin, Kathleen Kennedy, Frank Marshall)
Předčítač (Donna Gigliotti, Anthony Minghella, Redmond Morris, Sydney Pollack)
Režie
Danny Boyle (Milionář z chatrče)
Ron Howard (Duel Frost/Nixon)
Gus Van Sant (Milk)
David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Stephen Daldry (Předčítač)
Hlavní herec
Sean Penn (Milk)
Frank Langella (Duel Frost/Nixon)
Richard Jenkins (Nezvaný host)
Brad Pitt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Mickey Rourke (Wrestler)
Hlavní herečka
Kate Winslet (Předčítač)
Meryl Streep (Pochyby)
Anne Hathaway (Rachel se vdává)
Angelina Jolie (Výměna)
Melissa Leo (Zamrzlá řeka)
Vedlejší herec
Heath Ledger (Temný rytíř)
Josh Brolin (Milk)
Michael Shannon (Nouzový východ)
Philip Seymour Hoffman (Pochyby)
Robert Downey Jr. (Tropická bouře)
Vedlejší herečka
Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)
Taraji P. Henson (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Viola Davis (Pochyby)
Amy Adams (Pochyby)
Marisa Tomei (Wrestler)
Zahraniční film
Průvodce (Jódžiró Takita) Japonsko
Baader Meinhof Komplex (Uli Edel) Německo
Mezi zdmi (Laurent Cantet) Francie
Odplata (Götz Spielmann) Rakousko
Valčík s Bašírem (Ari Folman) Francie
Původní scénář
Dustin Lance Black (Milk)
Mike Leigh (Happy-Go-Lucky)
Pete Docter, Jim Reardon, Andrew Stanton (VALL-I)
Martin McDonagh (V Bruggách)
Courtney Hunt (Zamrzlá řeka)
Adaptovaný scénář
Simon Beaufoy (Milionář z chatrče)
Peter Morgan (Duel Frost/Nixon)
Eric Roth, Robin Swicord (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
John Patrick Shanley (Pochyby)
David Hare (Předčítač)
Kamera
Anthony Dod Mantle (Milionář z chatrče)
Claudio Miranda (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Roger Deakins, Chris Menges (Předčítač)
Wally Pfister (Temný rytíř)
Tom Stern (Výměna)
Střih
Chris Dickens (Milionář z chatrče)
Daniel P. Hanley, Mike Hill (Duel Frost/Nixon)
Elliot Graham (Milk)
Kirk Baxter, Angus Wall (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Lee Smith (Temný rytíř)
Hudba
A.R. Rahman (Milionář z chatrče)
Danny Elfman (Milk)
James Newton Howard (Odpor)
Alexandre Desplat (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Thomas Newman (VALL-I)
Píseň
A.R. Rahman (Milionář z chatrče) - "Jai Ho"
Milionář z chatrče - "O Saya"
VALL-I - "Down to Earth"
Animovaný film
VALL-I (Andrew Stanton)
Bolt - pes pro každý případ (Byron Howard, Chris Williams)
Kung Fu Panda (Mark Osborne, John Stevenson)
Výprava
Donald Graham Burt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Kristi Zea (Nouzový východ)
Nathan Crowley (Temný rytíř)
Michael Carlin (Vévodkyně)
James J. Murakami (Výměna)
Kostýmy
Michael O'Connor (Vévodkyně)
Catherine Martin (Austrálie)
Danny Glicker (Milk)
Albert Wolsky (Nouzový východ)
Jacqueline West (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Makeup
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Hellboy 2: Zlatá armáda
Temný rytíř
Mix zvuku
Milionář z chatrče
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
VALL-I
Wanted
Střih zvuku
Temný rytíř
Iron Man
Milionář z chatrče
VALL-I
Wanted
Vizuální efekty
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Iron Man
Temný rytíř
Krátkometrážní animovaný film
Dům z malých kostek (Kunio Kató)
Oktapodi (Thierry Marchand, Emud Mokhberi)
Sim Salabim (Doug Sweetland)
Tudy nahoru (Adam Foulkes, Alan Smith)
Ubornaja istorija - ljubovnaja istorija (Konstantin Bronzit)
Krátkometrážní hraný film
Země hraček (Jochen Alexander Freydank)
Grisen (Dorthe Warnø Høgh, Tivi Magnusson)
Manon sur le bitume (Elizabeth Marre, Olivier Pont)
Na cestě (Reto Caffi)
Nový kluk (Tamara Anghie, Steph Green)
Celovečerní dokument
Muž na laně (Simon Chinn, James Marsh)
Betrayal, The - Nerakhoon (Ellen Kuras, Thavisouk Phrasavath)
Garden, The (Scott Hamilton Kennedy)
Setkání na konci světa (Werner Herzog, Henry Kaiser)
Trouble the Water (Carl Deal, Tia Lessin)
Krátkometrážní dokument
Smile Pinki (Megan Mylan)
Final Inch, The (Irene Taylor Brodsky, Tom Grant)
Svědek z balkónu pokoje 306 (Margaret Hyde, Adam Pertofsky)
The Conscience of Nhem En (Steven Okazaki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace