Ocenění

2017 - 25. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Bába z ledu (Petr Oukropec, Pavel Strnad)
Kvarteto (Ondřej Zima)
Milada (David Mrnka)
Po strništi bos (Jan Svěrák)
Špína (Peter Badač, Karel Chvojka, Miloš Lochman)
Nejlepší režie
Bohdan Sláma (Bába z ledu)
Václav Kadrnka (Křižáček)
Miroslav Krobot (Kvarteto)
Jan Svěrák (Po strništi bos)
Tereza Nvotová (Špína)
Nejlepší dokumentární film
Červená (Pavel Berčík, Olga Sommerová)
Český žurnál - Hranice práce (epizoda) (Vít Klusák, Petr Kubica, Filip Remunda, Apolena Rychlíková)
Mečiar (Kateřina Černá, Zuzana Mistríková, Tereza Nvotová, Tereza Polachová)
Nechte zpívat Mišíka (Jitka Němcová, Viktor Schwarcz)
Svět podle Daliborka (Vít Klusák, Filip Remunda)
Hlavní herečka
Zuzana Kronerová (Bába z ledu)
Barbora Poláková (Kvarteto)
Ayelet Zurer (Milada)
Tereza Voříšková (Po strništi bos)
Dominika Morávková-Zeleníková (Špína)
Hlavní herec
Pavel Nový (Bába z ledu)
Karel Roden (Křižáček)
Jaroslav Plesl (Kvarteto)
Vladimír Javorský (Milada)
Ondřej Vetchý (Po strništi bos)
Vedlejší herečka
Petra Špalková (Bába z ledu)
Tatiana Vilhelmová (Bába z ledu)
Pavlína Štorková (Kvarteto)
Anna Šišková (Špína)
Sabina Remundová (Zahradnictví: Dezertér)
Vedlejší herec
Oldřich Kaiser (Po strništi bos)
Marek Daniel (Bába z ledu)
Václav Neužil ml. (Bába z ledu)
Patrik Holubář (Špína)
Martin Finger (Zahradnictví: Rodinný přítel)
Nejlepší scénář
Bohdan Sláma (Bába z ledu)
Václav Kadrnka, Vojtěch Mašek, Jiří Soukup (Křižáček)
Miroslav Krobot, Lubomír Smékal (Kvarteto)
Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák (Po strništi bos)
Barbora Námerová (Špína)
Nejlepší kamera
Vladimír Smutný (Po strništi bos)
Diviš Marek (Bába z ledu)
Jan Baset Střítežský (Křižáček)
Martin Štrba (Milada)
Marek Dvořák (Špína)
Nejlepší střih
Špína (Jiří Brožek, Michal Lánský, Jana Vlčková)
Bába z ledu (Jan Daňhel)
Kvarteto (Jan Daňhel)
Milada (Olina Kaufmanová)
Po strništi bos (Alois Fišárek)
Nejlepší zvuk
Po strništi bos (Jakub Čech, Claus Lynge)
Bába z ledu (Michal Holubec, Marek Poledna)
Křižáček (Jan Čeněk)
Kvarteto (Viktor Ekrt)
Milada (Jiří Klenka)
Nejlepší hudba
Vojtěch Havel, Irena Havlová (Křižáček)
Drew Alan, Aleš Březina (Milada)
Michal Novinski (Po strništi bos)
Petr Ostrouchov (Zahradnictví: Rodinný přítel)
Vladivojna La Chia (8 hlav šílenství)
Nejlepší scénografie (výprava)
Lajka (Aurel Klimt, František Lipták, Martin Velíšek)
Bába z ledu (Jan Vlasák)
Křižáček (Daniel Pitín, Luca Servino)
Milada (Milan Býček)
Po strništi bos (Jan Vlasák)
Nejlepší kostýmy
Milada (Simona Rybáková)
Bába z ledu (Zuzana Krejzková)
Křižáček (Katarína Štrbová-Bieliková)
Po strništi bos (Simona Rybáková)
Zahradnictví: Rodinný přítel (Katarína Štrbová-Bieliková)
Nejlepší masky
Milada (Andrea McDonaldová)
Bába z ledu (Zdeněk Klika)
Křižáček (Lukáš Král)
Po strništi bos (Milan Vlček)
Zahradnictví: Rodinný přítel (Zdeněk Klika)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
Spravedlnost (TV seriál) (Peter Bebjak, Tomáš Bombík, Kateřina Ondřejková, Rasťo Šesták)
Kozy léčí (TV film)
Zádušní oběť (TV film)
Nejlepší dramatický televizní seriál
Svět pod hlavou (TV seriál) (Marek Najbrt, Michal Reitler, Vratislav Šlajer, Ondřej Štindl)
Bohéma (TV seriál)
Trpaslík (TV seriál)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Atlantida, 2003 (studentský film) (Michal Blaško)
Bo Hai (studentský film) (Dužan Duong)
Místo (studentský film) (Tereza Vejvodová)
Plody mraků (studentský film) (Kateřina Karhánková)
Přátelské setkání nad sportem (studentský film) (Adam Koloman Rybanský)
Cena filmových fanoušků
Po strništi bos (Jan Svěrák)
Nejlepší filmový plakát
Po strništi bos
Bába z ledu
Červená
Křižáček
8 hlav šílenství
Mimořádný přínos české kinematografii
Alois Fišárek

2016 - 24. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Masaryk (Rudolf Biermann, Julius Ševčík)
Anthropoid (Sean Ellis, Mickey Liddell, Kryštof Mucha, David Ondříček, Pete Shilaimon)
Já, Olga Hepnarová (Sylwester Banaszkiewicz, Vojtěch Frič, Petr Kazda, Marcin Kurek, Marian Urban, Tomáš Weinreb)
Rodinný film (Jiří Konečný)
Učitelka (Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Jan Prušinovský, Ondřej Zima)
Nejlepší režie
Julius Ševčík (Masaryk)
Sean Ellis (Anthropoid)
Petr Kazda, Tomáš Weinreb (Já, Olga Hepnarová)
Olmo Omerzu (Rodinný film)
Jan Hřebejk (Učitelka)
Nejlepší dokumentární film
Normální autistický film (Miroslav Janek)
Bratříček Karel (Krystyna Krauze)
FC Roma (Tomáš Bojar, Rozálie Kohoutová)
Zákon Helena (Petra Nesvačilová)
Zkáza krásou (Jakub Hejna, Helena Třeštíková)
Hlavní herečka
Michalina Olszańska (Já, Olga Hepnarová)
Lenka Vlasáková (Nikdy nejsme sami)
Vanda Hybnerová (Rodinný film)
Eliška Balzerová (Teorie tygra)
Zuzana Mauréry (Učitelka)
Hlavní herec
Karel Roden (Masaryk)
Ivan Trojan (Anděl Páně 2)
Cillian Murphy (Anthropoid)
Karel Roden (Nikdy nejsme sami)
Jiří Bartoška (Teorie tygra)
Vedlejší herečka
Klára Melíšková (Já, Olga Hepnarová)
Simona Stašová (Lída Baarová)
Arly Jover (Masaryk)
Daniela Kolářová (Polednice)
Zuzana Kronerová (Rudý kapitán)
Vedlejší herec
Oldřich Kaiser (Masaryk)
Bolek Polívka (Anděl Páně 2)
Jamie Dornan (Anthropoid)
Hanns Zischler (Masaryk)
Miroslav Hanuš (Nikdy nejsme sami)
Nejlepší scénář
Alex Koenigsmark, Petr Kolečko, Julius Ševčík (Masaryk)
Sean Ellis, Anthony Frewin (Anthropoid)
Petr Kazda, Tomáš Weinreb (Já, Olga Hepnarová)
Petr Václav (Nikdy nejsme sami)
Petr Jarchovský (Učitelka)
Nejlepší kamera
Martin Štrba (Masaryk)
Sean Ellis (Anthropoid)
Adam Sikora (Já, Olga Hepnarová)
Štěpán Kučera (Nikdy nejsme sami)
Alexander Šurkala (Polednice)
Nejlepší střih
Masaryk (Marek Opatrný)
Anděl Páně 2 (Jan Mattlach)
Anthropoid (Richard Mettler)
Učitelka (Vladimír Barák)
Zkáza krásou (Jakub Hejna)
Nejlepší zvuk
Masaryk (Viktor Ekrt, Pavel Rejholec)
Anděl Páně 2 (Radim Hladík ml.)
Anthropoid (Yves-Marie Omnes)
Lichožrouti (Jan Čeněk, Richard Müller)
Polednice (Martin Jílek, Viktor Prášil, Petr Šoupa)
Nejlepší hudba
Michał Lorenc, Kryštof Marek (Masaryk)
Robin Foster (Anthropoid)
Ondřej Soukup (Lída Baarová)
Petr Ostrouchov (Rudý kapitán)
Michal Novinski (Učitelka)
Nejlepší scénografie (výprava)
Masaryk (Milan Býček)
Anthropoid (Morgan Kennedy)
Lída Baarová (Zdeněk Flemming)
Lichožrouti (Galina Miklínová)
Učitelka (Juraj Fábry)
Nejlepší kostýmy
Masaryk (Katarína Štrbová-Bieliková)
Anděl Páně 2 (Katarína Hollá)
Anthropoid (Josef Čechota)
Já, Olga Hepnarová (Aneta Grňáková)
Učitelka (Katarína Štrbová-Bieliková)
Nejlepší masky
Masaryk (Lukáš Král)
Anděl Páně 2 (Andrea McDonaldová)
Anthropoid (Linda Eisenhamerová, Gabriela Poláková)
Já, Olga Hepnarová (Alina Janerka)
Učitelka (Anna Hroššová)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
Zločin v Polné (TV film) (Viktor Polesný) (Česká televize)
Hlas pro římského krále (TV film) (Václav Křístek) (Česká televize)
Modré stíny (TV seriál) (Viktor Tauš) (Česká televize)
Nejlepší dramatický televizní seriál
Pustina (TV seriál) (Alice Nellis, Ivan Zachariáš) (HBO Europe)
Kosmo (TV seriál) (Jan Bártek) (Česká televize)
Rapl (TV seriál) (Jan Pachl) (Česká televize)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Kyjev Moskva (studentský film) (Anna Lyubynetska)
Benny (studentský film) (Michal Hruška)
Černý dort (studentský film) (Johana Švarcová)
Vězení (studentský film) (Damián Vondrášek)
3. poločas (studentský film) (Jiří Volek)
Cena filmových fanoušků
Anthropoid (Sean Ellis)
Nejlepší filmový plakát
Já, Olga Hepnarová
Masaryk
Polednice
Učitelka
Vlk z Královských Vinohrad
Mimořádný přínos české kinematografii
Jiří Bartoška
Eva Zaoralová

2015 - 23. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Kobry a užovky (Jan Prušinovský, Ondřej Zima)
Domácí péče (Slávek Horák)
Fotograf (Irena Pavlásková, Viktor Schwarcz)
Schmitke (Radim Procházka, Tomáš Vach)
Ztraceni v Mnichově (David Ondříček)
Nejlepší režie
Jan Prušinovský (Kobry a užovky)
Slávek Horák (Domácí péče)
Alice Nellis (Sedmero krkavců)
Štěpán Altrichter (Schmitke)
Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově)
Nejlepší dokumentární film
Opři žebřík o nebe (Jana Ševčíková)
Evangelium podle Brabence (Miroslav Janek)
Filmový dobrodruh Karel Zeman (Tomáš Hodan)
Mallory (Helena Třeštíková)
vlna vs. břeh (Martin Štrba)
Hlavní herečka
Alena Mihulová (Domácí péče)
Marie Málková (Fotograf)
Tereza Voříšková (Laputa)
Martha Issová (Sedmero krkavců)
Jana Plodková (Ztraceni v Mnichově)
Hlavní herec
Matěj Hádek (Kobry a užovky)
Bolek Polívka (Domácí péče)
Karel Roden (Fotograf)
Hynek Čermák (Gangster Ka)
Martin Myšička (Ztraceni v Mnichově)
Vedlejší herečka
Lucie Žáčková (Kobry a užovky)
Tatiana Vilhelmová (Domácí péče)
Zuzana Kronerová (Domácí péče)
Zuzana Bydžovská (Sedmero krkavců)
Jitka Schneiderová (Ztraceni v Mnichově)
Vedlejší herec
Kryštof Hádek (Kobry a užovky)
Predrag Bjelac (Gangster Ka)
Jiří Schmitzer (Padesátka)
Tomáš Bambušek (Ztraceni v Mnichově)
Marek Taclík (Ztraceni v Mnichově)
Nejlepší scénář
Petr Zelenka (Ztraceni v Mnichově)
Slávek Horák (Domácí péče)
Jaroslav Žváček (Kobry a užovky)
Alice Nellis (Sedmero krkavců)
Štěpán Altrichter, Jan Fusek, Tomáš Končinský (Schmitke)
Nejlepší kamera
Petr Koblovský (Kobry a užovky)
Jan Šťastný (Domácí péče)
David Ployhar (Fotograf)
Cristian Pirjol (Schmitke)
Alexander Šurkala (Ztraceni v Mnichově)
Nejlepší střih
Ztraceni v Mnichově (Vladimír Barák)
Domácí péče (Vladimír Barák)
Fotograf (Alois Fišárek)
Kobry a užovky (Lukáš Opatrný)
Schmitke (Andrea Schumacher, Philipp Wenning)
Nejlepší zvuk
Schmitke (Christoph de la Chevallerie)
Kobry a užovky (Michal Čech, Matěj Matuška)
Sedmero krkavců (Jiří Klenka)
vlna vs. břeh (Radim Hladík ml.)
Ztraceni v Mnichově (Michal Holubec)
Nejlepší hudba
Johannes Repka (Schmitke)
Jiří Chlumecký (Fotograf)
Vašo Patejdl (Sedmero krkavců)
Michal Novinski (Wilsonov)
Matouš Hejl (Ztraceni v Mnichově)
Nejlepší scénografie (výprava)
Sedmero krkavců (Peter Čanecký, Ondřej Mašek)
Kobry a užovky (Jan Pjena Novotný)
Schmitke (Barbora Kačena)
Wilsonov (Martin Kurel)
Ztraceni v Mnichově (Ondřej Nekvasil)
Nejlepší kostýmy
Sedmero krkavců (Kateřina Štefková)
Fotograf (Jaroslava Pecharová)
Kobry a užovky (Ivan Stekla)
Wilsonov (Katarína Štrbová-Bieliková)
Ztraceni v Mnichově (Vladimíra Fomínová)
Nejlepší masky
Sedmero krkavců (Juraj Steiner)
Kobry a užovky (Lukáš Král)
Padesátka (Jana Dopitová)
Wilsonov (Jana Radilová)
Ztraceni v Mnichově (Jana Bílková)
Nejlepší televizní film nebo minisérie
Americké dopisy (TV film) (Jaroslav Brabec) (Česká televize)
Jan Hus (TV film) (Jiří Svoboda) (Česká televize)
Korunní princ (TV film) (Karel Janák) (Česká televize)
Případ pro exorcistu (TV seriál) (Jan Hřebejk) (Česká televize)
Správnej dres (TV film) (Stanislav Sládeček) (Česká televize)
Nejlepší dramatický televizní seriál
Mamon (TV seriál) (Vladimír Michálek) (HBO Europe)
Atentát (TV seriál) (Jiří Chlumský, Petr Nikolaev) (TV Nova)
Doktor Martin (TV seriál) (Petr Zahrádka) (Česká televize)
Labyrint (TV seriál) (Jiří Strach) (Česká televize)
Policie Modrava (TV seriál) (Jaroslav Soukup) (TV Nova)
Přístav (TV seriál) (Ján Novák, Jaromír Polišenský, Jana Rezková) (TV Prima)
Stopy života - Derniéra (epizoda) (Tomáš Magnusek) (TV Barrandov)
Vinaři (TV seriál) (Martin Kopp, Petr Nikolaev) 2. série (TV Prima)
Vraždy v kruhu (TV seriál) (Ivan Pokorný) (Česká televize)
Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál
Filmová lázeň (Miroslav Janek) (Česká televize)
Daleko za sluncem (Olga Špátová) (HBO Europe)
Holky pod zámkem (TV pořad) (Jiří Fedurco) (TV Nova)
LSD made in ČSSR (TV film) (Pavel Křemen) (Česká televize)
Moto cestou necestou (TV seriál) (Hynek Bernard) (TV Prima)
Tajemný Černobyl (TV film) (Martin Hlaváček) (TV Barrandov)
Výměna manželek (TV pořad) (Ivana Křenová, Jana Rezková) (TV Nova)
Zvláštní znamení touha (TV seriál) (Václav Křístek) (Česká televize)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Furiant (studentský film) (Ondřej Hudeček)
Amanitas (studentský film) (Jakub Šmíd)
Happy End (studentský film) (Jan Saska)
Lesapán (studentský film) (Pavel Soukup)
Táta (studentský film) (Václav Huleš)
Cena filmových fanoušků
Kobry a užovky (Jan Prušinovský)
Nejlepší filmový plakát
Kobry a užovky
Fotograf
Schmitke
vlna vs. břeh
Ztraceni v Mnichově
Mimořádný přínos české kinematografii
Stanislav Milota

2014 - 22. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Cesta ven (Karel Chvojka, Miloš Lochman, Jan Macola)
Díra u Hanušovic (Ondřej Zima)
Fair Play (Kateřina Černá, Pavel Strnad)
Pojedeme k moři (Miloslav Šmídmajer)
Tři bratři (Jan Svěrák)
Nejlepší režie
Petr Václav (Cesta ven)
Miroslav Krobot (Díra u Hanušovic)
Andrea Sedláčková (Fair Play)
Jiří Mádl (Pojedeme k moři)
Jan Svěrák (Tři bratři)
Nejlepší dokumentární film
Olga (Miroslav Janek)
K oblakům vzhlížíme (Martin Dušek)
Magický hlas rebelky (Olga Sommerová)
Století Miroslava Zikmunda (Petr Horký)
Život podle Václava Havla (TV film) (Andrea Sedláčková)
Hlavní herečka
Klaudia Dudová (Cesta ven)
Klára Melíšková (Andělé všedního dne)
Tatiana Vilhelmová (Díra u Hanušovic)
Judit Bárdos (Fair Play)
Táňa Pauhofová (Něžné vlny)
Hlavní herec
Ivan Trojan (Díra u Hanušovic)
Bolek Polívka (Andělé všedního dne)
Roman Luknár (Fair Play)
Milan Lasica (Jak jsme hráli čáru)
Ondřej Nosálek (MY 2)
Vedlejší herečka
Lenka Krobotová (Díra u Hanušovic)
Zuzana Bydžovská (Andělé všedního dne)
Mária Ferencová-Zajacová (Cesta ven)
Aňa Geislerová (Fair Play)
Eva Josefíková (Fair Play)
Vedlejší herec
Jaroslav Plesl (Díra u Hanušovic)
Igor Bareš (Fair Play)
Ondřej Vetchý (Jak jsme hráli čáru)
Karel Roden (Krásno)
Matěj Hádek (Pohádkář)
Nejlepší scénář
Petr Václav (Cesta ven)
Miroslav Krobot, Lubomír Smékal (Díra u Hanušovic)
Andrea Sedláčková (Fair Play)
Jiří Mádl (Pojedeme k moři)
Zdeněk Svěrák (Tři bratři)
Nejlepší kamera
Štěpán Kučera (Cesta ven)
Jan Baset Střítežský (Díra u Hanušovic)
Jan Baset Střítežský (Fair Play)
Martin Štrba (Pohádkář)
Vladimír Smutný (Tři bratři)
Nejlepší střih
Cesta ven (Florent Mangeot)
Díra u Hanušovic (Jan Daňhel)
Fair Play (Jakub Hejna)
Jak jsme hráli čáru (Alois Fišárek)
Tři bratři (Alois Fišárek)
Nejlepší zvuk
Cesta ven (Ivan Horák, Daniel Němec)
Díra u Hanušovic (Viktor Ekrt, Marek Hart)
Fair Play (Daniel Němec)
Pohádkář (Radim Hladík ml.)
Tři bratři (Jakub Čech, Claus Lynge)
Nejlepší hudba
Jan P. Muchow (Krásno)
Michal Novinski (Andělé všedního dne)
David Solař, Miroslav Žbirka (Fair Play)
Roman Holý (Pohádkář)
Michal Novinski, Jaroslav Uhlíř (Tři bratři)
Nejlepší scénografie (výprava)
Tři bratři (Jan Vlasák)
Cesta ven (Jan Pfeiffer)
Díra u Hanušovic (Jan Vlček)
Fair Play (Viera Dandová, Petr Fořt)
Jak jsme hráli čáru (Pavol Andraško)
Nejlepší kostýmy
Tři bratři (Simona Rybáková)
Cesta ven (Tereza Kučerová)
Díra u Hanušovic (Katarína Hollá)
Fair Play (Simona Rybáková)
Hany (Zuzana Krejzková)
Nejlepší masky
Tři bratři (Zdeněk Klika)
Díra u Hanušovic (Lukáš Král)
Fair Play (Katarína Horská, Anett Weber)
Krásno (Lucie Lišková)
Něžné vlny (Jiřina Pahlerová)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Pravomil (studentský film) (Pavel Nosek)
Cena filmových fanoušků
Fair Play
Nejlepší filmový plakát
Fair Play
Dál nic
Intimity
Olga
V tichu
Mimořádný přínos české kinematografii
Drahomíra Vihanová

2013 - 21. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Hořící keř (TV film) (Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Tereza Polachová, Antony Root)
Jako nikdy (Ondřej Trojan)
Klauni (Michal Kollár, Viktor Tauš)
Revival (Rudolf Biermann)
Rozkoš (Viktor Schwarcz)
Nejlepší režie
Agnieszka Holland (Hořící keř (TV film))
Zdeněk Tyc (Jako nikdy)
Jan Hřebejk (Líbánky)
Alice Nellis (Revival)
Jitka Rudolfová (Rozkoš)
Nejlepší dokumentární film
Šmejdi (Silvie Dymáková)
DK (Bára Kopecká)
Hledá se prezident (Tomáš Kudrna)
Hoteliér (Josef Abrhám ml.)
Show! (Bohdan Bláhovec)
Hlavní herečka
Petra Špalková (Jako nikdy)
Táňa Pauhofová (Hořící keř (TV film))
Aňa Geislerová (Líbánky)
Zuzana Bydžovská (Revival)
Jana Plodková (Rozkoš)
Hlavní herec
Jiří Schmitzer (Jako nikdy)
Petr Stach (Hořící keř (TV film))
Oldřich Kaiser (Klauni)
Marián Geišberg (Revival)
Miroslav Krobot (Revival)
Vedlejší herečka
Jaroslava Pokorná (Hořící keř (TV film))
Zuzana Mauréry (Colette)
Taťjana Medvecká (Jako nikdy)
Kati Outinen (Klauni)
Jenovéfa Boková (Revival)
Vedlejší herec
Jiří Lábus (Klauni)
Ivan Trojan (Hořící keř (TV film))
David Novotný (Křídla Vánoc)
Jiří Černý (Líbánky)
Jaroslav Plesl (Rozkoš)
Nejlepší scénář
Štěpán Hulík (Hořící keř (TV film))
Markéta Bidlasová (Jako nikdy)
Petr Jarchovský (Klauni)
Alice Nellis (Revival)
Jitka Rudolfová (Rozkoš)
Nejlepší kamera
Martin Štrba (Hořící keř (TV film))
Marek Jícha (Colette)
Patrik Hoznauer (Jako nikdy)
Martin Štrba (Líbánky)
Ferdinand Mazurek (Rozkoš)
Nejlepší střih
Hořící keř (TV film) (Pavel Hrdlička ml.)
Jako nikdy (Vladimír Barák)
Křídla Vánoc (Alois Fišárek)
Revival (Filip Issa)
Rozkoš (Jakub Hejna)
Nejlepší zvuk
Hořící keř (TV film) (Petr Čechák, Marek Hart)
Donšajni (Radim Hladík ml.)
Jako nikdy (Jan Čeněk)
Revival (Viktor Ekrt, Matthew Gough)
Rozkoš (Richard Müller)
Nejlepší hudba
Antoni Komasa-Łazarkiewicz (Hořící keř (TV film))
Petr Ostrouchov (Klauni)
Richard Krajčo (Křídla Vánoc)
Aleš Březina (Líbánky)
Jan Ponocný (Revival)
Nejlepší scénografie (výprava)
Hořící keř (TV film) (Milan Býček)
Colette (Václav Novák)
Jako nikdy (Adam Pitra)
Klauni (Jan Kadlec)
Rozkoš (Jan Pjena Novotný)
Nejlepší kostýmy
Hořící keř (TV film) (Katarína Hollá)
Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (Marianna Stránská)
Jako nikdy (Andrea Králová)
Revival (Katarína Hollá)
Rozkoš (Marek Cpin)
Nejlepší masky
Hořící keř (TV film) (Zdeněk Klika)
Colette (Jaroslav Šámal)
Jako nikdy (Jana Bílková)
Klauni (René Stejskal)
Rozkoš (Jana Bílková)
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Malý Cousteau (studentský film) (Jakub Kouřil)
Cena filmových fanoušků
Hořící keř (TV film) (Agnieszka Holland)
Nejlepší filmový plakát
Hořící keř (TV film)
Mimořádný přínos české kinematografii
Vladimír Körner

2012 - 20. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Ve stínu
Čtyři slunce
Odpad město smrt
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Polski film
Nejlepší režie
David Ondříček (Ve stínu)
Bohdan Sláma (Čtyři slunce)
Jan Hřebejk (Odpad město smrt)
Jan Prušinovský (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Marek Najbrt (Polski film)
Nejlepší dokumentární film
Láska v hrobě (David Vondráček)
Dva nula (Pavel Abrahám)
Soukromý vesmír (Helena Třeštíková)
Váňa (Jakub Wagner)
Věra 68 (Olga Sommerová)
Hlavní herečka
Gabriela Míčová (Odpad město smrt)
Aňa Geislerová (Čtyři slunce)
Soňa Norisová (Ve stínu)
Jiřina Bohdalová (Vrásky z lásky)
Vica Kerekes (7 dní hříchů)
Hlavní herec
Ivan Trojan (Ve stínu)
Jaroslav Plesl (Čtyři slunce)
Martin Pechlát (Odpad město smrt)
Miroslav Krobot (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Ondřej Vetchý (7 dní hříchů)
Vedlejší herečka
Klára Melíšková (Čtyři slunce)
Barbora Hrzánová (Modrý tygr)
Pavla Beretová (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Jana Plodková (Polski film)
Jiřina Jirásková (Vrásky z lásky)
Vedlejší herec
Ondřej Vetchý (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Jiří Schmitzer (Cesta do lesa)
Karel Roden (Čtyři slunce)
Martin Finger (Odpad město smrt)
Sebastian Koch (Ve stínu)
Nejlepší scénář
Marek Epstein, David Ondříček, Misha Votruba (Ve stínu)
Bohdan Sláma (Čtyři slunce)
Dušan David Pařízek (Odpad město smrt)
Jan Prušinovský (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Robert Geisler, Marek Najbrt, Benjamin Tuček (Polski film)
Nejlepší kamera
Adam Sikora (Ve stínu)
Diviš Marek (Čtyři slunce)
Jan Malíř (Konfident)
Lukáš Milota, Martin Štrba (Odpad město smrt)
Ján Ďuriš (7 dní hříchů)
Nejlepší střih
Ve stínu
Čtyři slunce
Odpad město smrt
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Polski film
Nejlepší zvuk
Ve stínu
Čtyři slunce
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Polski film
Posel
Nejlepší hudba
Jan P. Muchow, Michal Novinski (Ve stínu)
Vypsaná fiXa (Čtyři slunce)
Ivan Acher (Odpad město smrt)
Vratislav Kydlíček, Jan P. Muchow (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Midi Lidi (Polski film)
Nejlepší výtvarný počin
Ve stínu
Čtyři slunce
DonT Stop (Jan Vlček)
Modrý tygr
Odpad město smrt
Divácky nejúspěšnější český film
Líbáš jako ďábel
Nejlepší zahraniční film
Nedotknutelní
Atlas mraků
Hugo a jeho velký objev
Le Havre
Rozchod Nadera a Simin
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
M.O. (studentský film) (Jakub Kouřil)
Nejlepší filmový plakát
Ve stínu
Čtyři slunce
DonT Stop
Modrý tygr
Polski film

2011 - 19. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Poupata
Alois Nebel
Nevinnost
Odcházení
Rodina je základ státu
Nejlepší režie
Zdeněk Jiráský (Poupata)
Tomáš Luňák (Alois Nebel)
Jan Hřebejk (Nevinnost)
Václav Havel (Odcházení)
Robert Sedláček (Rodina je základ státu)
Nejlepší dokumentární film
Pod sluncem tma (Martin Mareček)
Divadlo Svoboda (Jakub Hejna)
Nickyho rodina (Matej Mináč)
Trafačka – Chrám svobody (Saša Dlouhý, Roman Vávra)
Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák)
Hlavní herečka
Aňa Geislerová (Nevinnost)
Dagmar Havlová-Veškrnová (Odcházení)
Ivana Chýlková (Perfect Days)
Malgorzata Pikus (Poupata)
Eva Vrbková (Rodina je základ státu)
Hlavní herec
Vladimír Javorský (Poupata)
Miroslav Krobot (Dům)
Karel Roden (Lidice)
Josef Abrhám (Odcházení)
Ondřej Vetchý (Vendeta)
Vedlejší herečka
Taťjana Medvecká (Dům)
Anna Kameníková (Nevinnost)
Vlasta Chramostová (Odcházení)
Zuzana Bydžovská (Perfect Days)
Simona Babčáková (Rodina je základ státu)
Vedlejší herec
Hynek Čermák (Nevinnost)
Karel Roden (Alois Nebel)
Oldřich Kaiser (Odcházení)
Ondřej Sokol (Perfect Days)
Oldřich Kaiser (Vendeta)
Nejlepší scénář
Václav Havel (Odcházení)
Zdeněk Mahler (Lidice)
Petr Jarchovský (Nevinnost)
Zdeněk Jiráský (Poupata)
Robert Sedláček (Rodina je základ státu)
Nejlepší kamera
Vladimír Smutný (Poupata)
Jan Baset Střítežský (Alois Nebel)
Antonio Riestra (Lidice)
Jan Malíř (Odcházení)
Martin Štrba (Vendeta)
Nejlepší střih
Odcházení
Alois Nebel
Lidice
Nevinnost
Poupata
Nejlepší zvuk
Alois Nebel
Lidice
Odcházení
Poupata
Rodina je základ státu
Nejlepší hudba
Ondřej Ježek, Petr Kružík (Alois Nebel)
Vladivojna La Chia (Nevinnost)
Michal Pavlíček (Odcházení)
Martin Přikryl (Poupata)
Petr Ostrouchov (Vendeta)
Nejlepší výtvarný počin
Alois Nebel
Autopohádky
Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D
Odcházení
Poupata
Divácky nejúspěšnější český film
Muži v naději
Nejlepší zahraniční film
Králova řeč
Černá labuť
Kůže, kterou nosím
Melancholia
Půlnoc v Paříži
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Neplavci (studentský film) (Jakub Šmíd)
Nejlepší filmový plakát
Alois Nebel
Dům
Lidice
Nevinnost
Poupata

2010 - 18. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Pouta
Habermannův mlýn
Kuky se vrací
Největší z Čechů
Občanský průkaz
Nejlepší režie
Radim Špaček (Pouta)
Jan Svěrák (Kuky se vrací)
Robert Sedláček (Největší z Čechů)
Ondřej Trojan (Občanský průkaz)
Jan Švankmajer (Přežít svůj život)
Nejlepší dokumentární film
Katka (Helena Třeštíková)
Český mír (Vít Klusák, Filip Remunda)
Medvědí ostrovy (Martin Ryšavý)
Nesvatbov (Erika Hníková)
25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna (Martin Šulík)
Hlavní herečka
Zuzana Bydžovská (Mamas & Papas)
Simona Babčáková (Největší z Čechů)
Aňa Geislerová (Občanský průkaz)
Kristína Farkašová-Tormová (Pouta)
Lenka Vlasáková (Ženy v pokušení)
Hlavní herec
Ondřej Malý (Pouta)
Karel Roden (Habermannův mlýn)
Konstantin Lavroněnko (Kajínek)
Jaroslav Plesl (Největší z Čechů)
Martin Myšička (Občanský průkaz)
Vedlejší herečka
Eliška Balzerová (Ženy v pokušení)
Zuzana Kronerová (Habermannův mlýn)
Zuzana Čapková (Mamas & Papas)
Kristýna Boková (Občanský průkaz)
Barbora Milotová (Pouta)
Vedlejší herec
Vladimír Dlouhý (Kajínek)
Igor Bareš (Největší z Čechů)
Igor Chmela (Největší z Čechů)
Lukáš Latinák (Pouta)
Oldřich Kaiser (Pouta)
Nejlepší scénář
Ondřej Štindl (Pouta)
Jan Drbohlav, Juraj Herz, Wolfgang Limmer (Habermannův mlýn)
Alice Nellis (Mamas & Papas)
Robert Sedláček (Největší z Čechů)
Petr Jarchovský (Občanský průkaz)
Nejlepší kamera
Jaromír Kačer (Pouta)
Alexander Šurkala (Habermannův mlýn)
Marek Jícha (Hlava-ruce-srdce)
Vladimír Smutný (Kuky se vrací)
Martin Štrba (Občanský průkaz)
Nejlepší střih
Kuky se vrací
Kajínek
Mamas & Papas
Občanský průkaz
Pouta (Anna Ryndová)
Nejlepší zvuk
Kuky se vrací
Habermannův mlýn
Občanský průkaz
Pouta
Přežít svůj život
Nejlepší hudba
Michal Novinski (Kuky se vrací)
Jan Ponocný, Buty (Mamas & Papas)
Petr Ostrouchov (Občanský průkaz)
Tomáš Vtípil (Pouta)
Jan P. Muchow (Ženy v pokušení)
Nejlepší výtvarný počin
Přežít svůj život
Hlava-ruce-srdce
Kuky se vrací
Občanský průkaz
Pouta
Divácky nejúspěšnější český film
Ženy v pokušení
Cena Magnesia za nejlepší studentský film
Graffitiger (studentský film) (Libor Pixa)
Mimořádný přínos české kinematografii
Zdeněk Svěrák

2009 - 17. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec

Všechny kategorie

Nejlepší film
Protektor
Kawasakiho růže
3 sezóny v pekle
Nejlepší režie
Marek Najbrt (Protektor)
Jan Hřebejk (Kawasakiho růže)
Tomáš Mašín (3 sezóny v pekle)
Nejlepší dokumentární film
Zapomenuté transporty do Polska (Lukáš Přibyl)
Občan Havel přikuluje (Adam Novák)
Vítejte v KLDR! (Linda Kallistová Jablonská)
Hlavní herečka
Jana Plodková (Protektor)
Lenka Vlasáková (Kawasakiho růže)
Karolina Gruszka (3 sezóny v pekle)
Hlavní herec
Kryštof Hádek (3 sezóny v pekle)
Martin Huba (Kawasakiho růže)
Marek Daniel (Protektor)
Vedlejší herečka
Daniela Kolářová (Kawasakiho růže)
Klára Melíšková (Protektor)
Tereza Voříšková (Zemský ráj to napohled)
Vedlejší herec
Ladislav Chudík (Kawasakiho růže)
Antonín Kratochvíl (Kawasakiho růže)
Martin Huba (3 sezóny v pekle)
Nejlepší scénář
Robert Geisler, Marek Najbrt, Benjamin Tuček (Protektor)
Petr Jarchovský (Kawasakiho růže)
Tomáš Mašín (3 sezóny v pekle)
Nejlepší kamera
Karl Oskarsson (3 sezóny v pekle)
Antonio Riestra (Normal)
Miloslav Holman (Protektor)
Nejlepší střih
Protektor
Kawasakiho růže
3 sezóny v pekle
Nejlepší zvuk
3 sezóny v pekle
Normal
Protektor
Nejlepší hudba
Midi Lidi (Protektor)
Jan P. Muchow (Normal)
Filip Jelínek (3 sezóny v pekle)
Nejlepší výtvarný počin
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
Protektor
3 sezóny v pekle
Divácky nejúspěšnější český film
Líbáš jako Bůh
Nejlepší filmový plakát
Protektor
Mimořádný přínos české kinematografii
Jana Brejchová

2008 - 16. Český lev

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní herečka

Hlavní herec

Vedlejší herečka

Vedlejší herec


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace