Ocenění

2020 - 73rd British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
1917 (Sam Mendes)
Irčan (Martin Scorsese)
Joker (Todd Phillips)
Parazit (Džun-ho Pon)
Tenkrát v Hollywoodu (Quentin Tarantino)
Nejlepší režie
Sam Mendes (1917)
Martin Scorsese (Irčan)
Todd Phillips (Joker)
Džun-ho Pon (Parazit)
Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu)
Nejlepší herec v hlavní roli
Joaquin Phoenix (Joker)
Jonathan Pryce (Dva papežové)
Adam Driver (Manželská historie)
Taron Egerton (Rocketman)
Leonardo DiCaprio (Tenkrát v Hollywoodu)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Renée Zellweger (Judy)
Charlize Theron (Bombshell)
Saoirse Ronan (Malé ženy)
Scarlett Johansson (Manželská historie)
Jessie Buckley (Wild Rose)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu)
Anthony Hopkins (Dva papežové)
Al Pacino (Irčan)
Joe Pesci (Irčan)
Tom Hanks (Výjimeční přátelé)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Laura Dern (Manželská historie)
Margot Robbie (Bombshell)
Scarlett Johansson (Králíček Jojo)
Florence Pugh (Malé ženy)
Margot Robbie (Tenkrát v Hollywoodu)
Původní scénář
Jin Won Han, Džun-ho Pon (Parazit)
Noah Baumbach (Manželská historie)
Rian Johnson (Na nože)
Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman (Šprtky to chtěj taky)
Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu)
Adaptovaný scénář
Taika Waititi (Králíček Jojo)
Anthony McCarten (Dva papežové)
Steven Zaillian (Irčan)
Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
Greta Gerwig (Malé ženy)
Nejlepší kamera
Roger Deakins (1917)
Rodrigo Prieto (Irčan)
Lawrence Sher (Joker)
Phedon Papamichael (Le Mans '66)
Jarin Blaschke (Maják)
Nejlepší střih
Le Mans '66 (Andrew Buckland, Michael McCusker)
Irčan (Thelma Schoonmaker)
Joker (Jeff Groth)
Králíček Jojo (Tom Eagles)
Tenkrát v Hollywoodu (Fred Raskin)
Hudba
Hildur Guðnadóttir (Joker)
Michael Giacchino (Králíček Jojo)
Alexandre Desplat (Malé ženy)
John Williams (Star Wars: Vzestup Skywalkera)
Thomas Newman (1917)
Zvuk
1917
Joker
Le Mans '66
Rocketman
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Kostýmy
Malé ženy (Jacqueline Durran)
Irčan (Christopher Peterson, Sandy Powell)
Judy (Jany Temime)
Králíček Jojo (Mayes C. Rubeo)
Tenkrát v Hollywoodu (Arianne Phillips)
Masky
Bombshell
Joker
Judy
Rocketman
1917
Výprava
1917 (Dennis Gassner)
Irčan (Bob Shaw)
Joker (Mark Friedberg)
Králíček Jojo (Nora Sopková, Ra Vincent)
Tenkrát v Hollywoodu (Barbara Ling)
Casting
Joker
Dva papežové
Manželská historie
Tenkrát v Hollywoodu
The Personal History of David Copperfield
Vizuální efekty
1917
Avengers: Endgame
Irčan
Lví král
Star Wars: Vzestup Skywalkera
Animovaný film
Klaus (Sergio Pablos)
Ledové království II (Chris Buck, Jennifer Lee)
Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (Richard Phelan)
Toy Story 4: Příběh hraček (Josh Cooley)
Dokumentární film
Pro Samu (Waad Al-Khateab, Edward Watts)
Americká fabrika (Steven Bognar, Julia Reichert)
Apollo 11 (Todd Douglas Miller)
Diego Maradona (Asif Kapadia)
Velký hack (Karim Amer, Jehane Noujaim)
Krátkometrážní film
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl) (Carol Dysinger)
Azaar (studentský film) (Myriam Raja)
Goldfish (Hector Dockrill)
Kamali (Sasha Rainbow)
The Trap (Lena Headey)
Neanglicky mluvený film
Parazit (Džun-ho Pon)
Bolest a sláva (Pedro Almodóvar)
Malá lež (Lulu Wang)
Portrét dívky v plamenech (Céline Sciamma)
Pro Samu (Waad Al-Khateab, Edward Watts)
Výjimečný britský film
1917
Bait
Dva papežové
Pardon, nezastihli jsme vás
Pro Samu
Rocketman
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Andy Serkis
Vycházející hvězda
Micheal Ward
Awkwafina
Kelvin Harrison Jr.
Kaitlyn Dever
Jack Lowden
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Kate Byers, Mark Jenkin, Linn Waite (Bait)
Alex Holmes (Maiden)
Alvaro Delgado Aparicio (Oltář)
Harry Wootliff (Only You)
Waad Al-Khateab, Edward Watts (Pro Samu)

2019 - 72nd British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Roma
BlacKkKlansman
Favoritka
Zelená kniha
Zrodila se hvězda
Nejlepší režie
Alfonso Cuarón (Roma)
Spike Lee (BlacKkKlansman)
Yorgos Lanthimos (Favoritka)
Paweł Pawlikowski (Studená válka)
Bradley Cooper (Zrodila se hvězda)
Nejlepší herec v hlavní roli
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
Steve Coogan (Stan a Ollie)
Christian Bale (Vice)
Viggo Mortensen (Zelená kniha)
Bradley Cooper (Zrodila se hvězda)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Olivia Colman (Favoritka)
Melissa McCarthy (Můžete mi kdy odpustit?)
Viola Davis (Vdovy)
Lady Gaga (Zrodila se hvězda)
Glenn Close (Žena)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Mahershala Ali (Zelená kniha)
Timothée Chalamet (Beautiful Boy)
Adam Driver (BlacKkKlansman)
Richard E. Grant (Můžete mi kdy odpustit?)
Sam Rockwell (Vice)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Rachel Weisz (Favoritka)
Emma Stone (Favoritka)
Margot Robbie (Marie, královna skotská)
Claire Foy (První člověk)
Amy Adams (Vice)
Původní scénář
Deborah Davis, Tony McNamara (Favoritka)
Alfonso Cuarón (Roma)
Janusz Głowacki, Paweł Pawlikowski (Studená válka)
Adam McKay (Vice)
Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga (Zelená kniha)
Adaptovaný scénář
Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott (BlacKkKlansman)
Barry Jenkins (Kdyby ulice Beale mohla mluvit)
Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Můžete mi kdy odpustit?)
Josh Singer (První člověk)
Bradley Cooper, Will Fetters, Eric Roth (Zrodila se hvězda)
Nejlepší kamera
Alfonso Cuarón (Roma)
Newton Thomas Sigel (Bohemian Rhapsody)
Robbie Ryan (Favoritka)
Linus Sandgren (První člověk)
Łukasz Żal (Studená válka)
Nejlepší střih
Vice (Hank Corwin)
Bohemian Rhapsody (John Ottman)
Favoritka (Yorgos Mavropsaridis)
První člověk (Tom Cross)
Roma (Alfonso Cuarón, Adam Gough)
Hudba
Bradley Cooper, Lady Gaga (Zrodila se hvězda)
Terence Blanchard (BlacKkKlansman)
Nicholas Britell (Kdyby ulice Beale mohla mluvit)
Marc Shaiman (Mary Poppins se vrací)
Alexandre Desplat (Psí ostrov)
Zvuk
Bohemian Rhapsody
Mission: Impossible - Fallout
První člověk
Tiché místo
Zrodila se hvězda
Kostýmy
Favoritka (Sandy Powell)
Balada o Busteru Scruggsovi (Mary Zophres)
Bohemian Rhapsody (Julian Day)
Marie, královna skotská (Alexandra Byrne)
Mary Poppins se vrací (Sandy Powell)
Masky
Favoritka
Bohemian Rhapsody
Marie, královna skotská
Stan a Ollie
Vice
Výprava
Favoritka
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny
Mary Poppins se vrací
První člověk
Roma
Vizuální efekty
Black Panther
Avengers: Infinity War
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny
První člověk
Ready Player One: Hra začíná
Animovaný film
Spider-Man: Paralelní světy
Psí ostrov
Úžasňákovi 2
Dokumentární film
Free Solo
McQueen
Nikdy nezestárnou
RBG
Tři blízcí neznámí
Krátkometrážní film
73 krav
Bachelor, 38
Kukuřičné pole
The Blue Door
Wale
Krátký animovaný film
Roughhouse
I'm OK
Marfa
Neanglicky mluvený film
Roma
Dogman
Kafarnaum
Studená válka
Zloději
Výjimečný britský film
Favoritka
Bohemian Rhapsody
McQueen
Stan a Ollie
Stvůra
Vycházející hvězda
Letitia Wright
Barry Keoghan
Cynthia Erivo
Jessie Buckley
Lakeith Stanfield
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Stvůra
Apostasy
Kambodžské jaro
Pili
Ray a Liz

2018 - 71th British Academy Film Awards

Podle všech předpokladů i na vyhlašování cen BAFTA posbírala nejvíce cen černá komedie Martina McDonagha Tři billboardy kousek za Ebbingem. Film zvítězil v hlavních kategoriích, včetně nejlepšího filmu, výjimečného britského filmu a ženského hereckého výkonu v hlavní roli. Překvapením nebylo ani ocenění za režii, které převzal Guillermo del Toro. Jeho Tvář vody získala ještě cenu za nejlepší výpravu a hudbu. Nejlepším neaglicky mluveným filmem je pak korejský snímek Komorná. Nolanův Dunkerk proměnil jednu nominaci za nejlepší zvuk, Baby Driver i tentokrát uspěl v oceňovaném střihu na hudbu. Nejlepším hlavním hercem je podle britských akademiků Gary Oldman v roli Winstona Churchilla. Nejtemnější hodina zvítězila také v maskách. Nejlepším animovaným filmem se stalo Coco.

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Dej mi své jméno
Dunkerk
Nejtemnější hodina
Tvář vody
Nejlepší režie
Guillermo del Toro (Tvář vody)
Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
Luca Guadagnino (Dej mi své jméno)
Christopher Nolan (Dunkerk)
Martin McDonagh (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Nejlepší herec v hlavní roli
Gary Oldman (Nejtemnější hodina)
Timothée Chalamet (Dej mi své jméno)
Jamie Bell (Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu)
Daniel Day-Lewis (Nit z přízraků)
Daniel Kaluuya (Uteč)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Frances McDormand (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Annette Bening (Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu)
Margot Robbie (Já, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Sally Hawkins (Tvář vody)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Sam Rockwell (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Hugh Grant (Paddington 2)
Willem Dafoe (The Florida Project)
Woody Harrelson (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Christopher Plummer (Všechny prachy světa)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Allison Janney (Já, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Kristin Scott Thomas (Nejtemnější hodina)
Lesley Manville (Nit z přízraků)
Octavia Spencer (Tvář vody)
Scénář
Martin McDonagh (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Steven Rogers (Já, Tonya)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Tvář vody)
Jordan Peele (Uteč)
Adaptovaný scénář
James Ivory (Dej mi své jméno)
Matt Greenhalgh (Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu)
Simon Farnaby, Paul King (Paddington 2)
Aaron Sorkin (Velká hra)
Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider (Ztratili jsme Stalina)
Nejlepší kamera
Roger Deakins (Blade Runner 2049)
Hoyte van Hoytema (Dunkerk)
Bruno Delbonnel (Nejtemnější hodina)
Ben Davis (Tři billboardy kousek za Ebbingem)
Dan Laustsen (Tvář vody)
Nejlepší střih
Baby Driver (Jonathan Amos, Paul Machliss)
Blade Runner 2049 (Joe Walker)
Dunkerk (Lee Smith)
Tři billboardy kousek za Ebbingem (Jon Gregory)
Tvář vody (Sidney Wolinsky)
Hudba
Alexandre Desplat (Tvář vody)
Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Blade Runner 2049)
Hans Zimmer (Dunkerk)
Dario Marianelli (Nejtemnější hodina)
Jonny Greenwood (Nit z přízraků)
Zvuk
Dunkerk
Baby Driver
Blade Runner 2049
Star Wars: Poslední z Jediů
Tvář vody
Kostýmy
Nit z přízraků
Já, Tonya
Kráska a zvíře
Nejtemnější hodina
Tvář vody
Masky
Nejtemnější hodina
Blade Runner 2049
Já, Tonya
(Ne)obyčejný kluk
Viktorie a Abdul
Výprava
Tvář vody
Blade Runner 2049
Dunkerk
Kráska a zvíře
Nejtemnější hodina
Vizuální efekty
Blade Runner 2049
Dunkerk
Star Wars: Poslední z Jediů
Tvář vody
Válka o planetu opic
Animovaný film
Coco
Můj život Cuketky
S láskou Vincent
Dokumentární film
Nejsem žádný tvůj negr
Icarus
Jane
Město duchů
Nepříjemné pokračování: Nebát se říct pravdu
Krátkometrážní film
Cowboy Dave
Aamir
A Drowning Man
Proti tradici
Work
Krátký animovaný film
Protilehlé póly (studentský film)
Mamoon
Mít srdce
Neanglicky mluvený film
Komorná
Elle
First They Killed My Father
Klient
Nemilovaní
Výjimečný britský film
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Lady Macbeth
Na konci světa
Nejtemnější hodina
Paddington 2
Ztratili jsme Stalina
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Nejsem čarodějnice!
Jawbone
Kingdom of Us
Lady Macbeth
The Ghoul

2017 - 70th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
La La Land
Já, Daniel Blake
Místo u moře
Moonlight
Příchozí
Nejlepší režie
Damien Chazelle (La La Land)
Ken Loach (Já, Daniel Blake)
Kenneth Lonergan (Místo u moře)
Tom Ford (Noční zvířata)
Denis Villeneuve (Příchozí)
Nejlepší herec v hlavní roli
Casey Affleck (Místo u moře)
Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny)
Ryan Gosling (La La Land)
Jake Gyllenhaal (Noční zvířata)
Viggo Mortensen (Tohle je náš svět)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Emma Stone (La La Land)
Meryl Streep (Božská Florence)
Emily Blunt (Dívka ve vlaku)
Natalie Portman (Jackie)
Amy Adams (Příchozí)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Dev Patel (Lion)
Hugh Grant (Božská Florence)
Mahershala Ali (Moonlight)
Aaron Taylor-Johnson (Noční zvířata)
Jeff Bridges (Za každou cenu)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Viola Davis (Ploty)
Hayley Squires (Já, Daniel Blake)
Nicole Kidman (Lion)
Michelle Williams (Místo u moře)
Naomie Harris (Moonlight)
Původní scénář
Kenneth Lonergan (Místo u moře)
Paul Laverty (Já, Daniel Blake)
Damien Chazelle (La La Land)
Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney (Moonlight)
Taylor Sheridan (Za každou cenu)
Adaptovaný scénář
Luke Davies (Lion)
Andrew Knight, Robert Schenkkan (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny)
Tom Ford (Noční zvířata)
Eric Heisserer (Příchozí)
Theodore Melfi, Allison Schroeder (Skrytá čísla)
Nejlepší kamera
Linus Sandgren (La La Land)
Greig Fraser (Lion)
Seamus McGarvey (Noční zvířata)
Bradford Young (Příchozí)
Giles Nuttgens (Za každou cenu)
Nejlepší střih
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (John Gilbert)
La La Land (Tom Cross)
Místo u moře (Jennifer Lame)
Noční zvířata (Joan Sobel)
Příchozí (Joe Walker)
Hudba
Justin Hurwitz (La La Land)
Mica Levi (Jackie)
Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran (Lion)
Abel Korzeniowski (Noční zvířata)
Jóhann Jóhannsson (Příchozí)
Zvuk
Příchozí
Deepwater Horizon: Moře v plamenech
Fantastická zvířata a kde je najít
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
La La Land
Kostýmy
Jackie
Božská Florence
Fantastická zvířata a kde je najít
La La Land
Spojenci
Masky
Božská Florence
Doctor Strange
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Noční zvířata
Rogue One: Star Wars Story
Výprava
Fantastická zvířata a kde je najít
Ave, Caesar!
Doctor Strange
La La Land
Noční zvířata
Vizuální efekty
Kniha džunglí
Doctor Strange
Fantastická zvířata a kde je najít
Příchozí
Rogue One: Star Wars Story
Animovaný film
Kubo a kouzelný meč
Hledá se Dory
Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa
Zootropolis: Město zvířat
Dokumentární film
13th
Beatles: Perná léta
Malá sokolnice
Poznámky o slepotě
Weiner
Krátkometrážní film
Domov
Mouth of Hell
Párty
Standby
Krátký animovaný film
Lovestory
Obtíže
The Alan Dimension
Neanglicky mluvený film
Saulův syn
Dheepan
Julieta
Mustang
Toni Erdmann
Výjimečný britský film
Já, Daniel Blake
American Honey
Fantastická zvířata a kde je najít
Popírání holocaustu
Poznámky o slepotě
Zahaleni stínem
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Curzon
Vycházející hvězda
Tom Holland
Anya Taylor-Joy
Laia Costa
Lucas Hedges
Ruth Negga
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh (Zahaleni stínem)
Mike Carey, Camille Gatin (Nejnadanější dívka)
Jo-Jo Ellison, Pete Middleton, James Spinney (Poznámky o slepotě)
John Donnelly, Ben A. Williams (Přihrávka)
George Amponsah, Dionne Walker (The Hard Stop)

2016 - 69th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
REVENANT Zmrtvýchvstání
Carol
Most špiónů
Sázka na nejistotu
Spotlight
Nejlepší režie
Alejandro González Iñárritu (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Todd Haynes (Carol)
Ridley Scott (Marťan)
Steven Spielberg (Most špiónů)
Adam McKay (Sázka na nejistotu)
Nejlepší herec v hlavní roli
Leonardo DiCaprio (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Eddie Redmayne (Dánská dívka)
Matt Damon (Marťan)
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Bryan Cranston (Trumbo)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Brie Larson (Room)
Saoirse Ronan (Brooklyn)
Cate Blanchett (Carol)
Maggie Smith (Dáma v dodávce)
Alicia Vikander (Dánská dívka)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Mark Rylance (Most špiónů)
Idris Elba (Bestie bez vlasti)
Christian Bale (Sázka na nejistotu)
Benicio Del Toro (Sicario: Nájemný vrah)
Mark Ruffalo (Spotlight)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Kate Winslet (Steve Jobs)
Julie Walters (Brooklyn)
Rooney Mara (Carol)
Alicia Vikander (Ex Machina)
Jennifer Jason Leigh (Osm hrozných)
Původní scénář
Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
Alex Garland (Ex Machina)
Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman (Most špiónů)
Quentin Tarantino (Osm hrozných)
Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve (V hlavě)
Adaptovaný scénář
Adam McKay, Charles Randolph (Sázka na nejistotu)
Nick Hornby (Brooklyn)
Phyllis Nagy (Carol)
Emma Donoghue (Room)
Aaron Sorkin (Steve Jobs)
Nejlepší kamera
Emmanuel Lubezki (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Edward Lachman (Carol)
Janusz Kamiński (Most špiónů)
Roger Deakins (Sicario: Nájemný vrah)
John Seale (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Nejlepší střih
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
Most špiónů
REVENANT Zmrtvýchvstání
Sázka na nejistotu
Hudba
Ennio Morricone (Osm hrozných)
Thomas Newman (Most špiónů)
Carsten Nicolai, Rjúiči Sakamoto (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Jóhann Jóhannsson (Sicario: Nájemný vrah)
John Williams (Star Wars: Síla se probouzí)
Zvuk
REVENANT Zmrtvýchvstání
Marťan
Most špiónů
Star Wars: Síla se probouzí
Šílený Max: Zběsilá cesta
Kostýmy
Šílený Max: Zběsilá cesta
Brooklyn
Carol
Dánská dívka
Popelka
Masky
Šílený Max: Zběsilá cesta
Brooklyn
Carol
Dánská dívka
REVENANT Zmrtvýchvstání
Výprava
Šílený Max: Zběsilá cesta
Carol
Marťan
Most špiónů
Star Wars: Síla se probouzí
Vizuální efekty
Star Wars: Síla se probouzí
Ant-Man
Ex Machina
Marťan
Šílený Max: Zběsilá cesta
Animovaný film
V hlavě
Mimoni
Ovečka Shaun ve filmu
Dokumentární film
Amy
Dal mi jméno Malála
Listen to Me Marlon
Šerpa
Země kartelů
Krátkometrážní film
Operator
Funny Valentines (TV seriál) Epizoda Elephant
Mining Poems or Odes
Over
samuel-613
Krátký animovaný film
Edmond (studentský film)
Manoman
Prologue
Neanglicky mluvený film
Divoké historky
Assassin
Theeb
Timbuktu
Vyšší moc
Výjimečný britský film
Brooklyn
Amy
Dánská dívka
Ex Machina
Humr
45 let
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Sidney Poitier
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Společnost "Angels Costumes".
Vycházející hvězda
John Boyega
Taron Egerton
Bel Powley
Dakota Johnson
Brie Larson
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Rupert Lloyd, Naji Abu Nowar (Theeb)
Alex Garland (Ex Machina)
Debbie Tucker Green (Second Coming)
Sean McAllister, Elhum Shakerifar (Syrská love story)
Stephen Fingleton (Ten, který přežil)

2015 - 68th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Chlapectví
Birdman
Grandhotel Budapešť
Kód Enigmy
Teorie všeho
Nejlepší režie
Richard Linklater (Chlapectví)
Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
James Marsh (Teorie všeho)
Damien Chazelle (Whiplash)
Nejlepší herec v hlavní roli
Eddie Redmayne (Teorie všeho)
Michael Keaton (Birdman)
Ralph Fiennes (Grandhotel Budapešť)
Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
Jake Gyllenhaal (Slídil)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Julianne Moore (Pořád jsem to já)
Amy Adams (Big Eyes)
Reese Witherspoon (Divočina)
Felicity Jones (Teorie všeho)
Rosamund Pike (Zmizelá)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
J.K. Simmons (Whiplash)
Edward Norton (Birdman)
Steve Carell (Hon na lišku)
Mark Ruffalo (Hon na lišku)
Ethan Hawke (Chlapectví)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Patricia Arquette (Chlapectví)
Emma Stone (Birdman)
Keira Knightley (Kód Enigmy)
Imelda Staunton (Pride)
Rene Russo (Slídil)
Původní scénář
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Richard Linklater (Chlapectví)
Dan Gilroy (Slídil)
Damien Chazelle (Whiplash)
Adaptovaný scénář
Anthony McCarten (Teorie všeho)
Jason Dean Hall (Americký sniper)
Graham Moore (Kód Enigmy)
Paul King (Paddington)
Gillian Flynn (Zmizelá)
Nejlepší kamera
Emmanuel Lubezki (Birdman)
Robert D. Yeoman (Grandhotel Budapešť)
Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal (Ida)
Hoyte van Hoytema (Interstellar)
Dick Pope (Mr. Turner)
Nejlepší střih
Whiplash
Birdman
Grandhotel Budapešť
Kód Enigmy
Slídil
Teorie všeho
Hudba
Alexandre Desplat (Grandhotel Budapešť)
Antonio Sanchez (Birdman)
Hans Zimmer (Interstellar)
Mica Levi (Pod kůží)
Jóhann Jóhannsson (Teorie všeho)
Zvuk
Whiplash
Americký sniper
Birdman
Grandhotel Budapešť
Kód Enigmy
Kostýmy
Grandhotel Budapešť
Čarovný les
Kód Enigmy
Mr. Turner
Teorie všeho
Masky
Grandhotel Budapešť
Čarovný les
Mr. Turner
Strážci Galaxie
Teorie všeho
Výprava
Grandhotel Budapešť
Big Eyes
Interstellar
Kód Enigmy
Mr. Turner
Vizuální efekty
Interstellar
Hobit: Bitva pěti armád
Strážci Galaxie
Úsvit planety opic
X-Men: Budoucí minulost
Animovaný film
LEGO® příběh
Škatuláci
Velká šestka
Dokumentární film
Citizenfour: Občan Snowden
Hledání Vivian Maier
Nick Cave: 20 000 dní na Zemi
Virunga
20 Feet from Stardom
Krátkometrážní film
Boogaloo a Graham
Emotional Fusebox
Facka
Karmánova hranice
Three Brothers
Krátký animovaný film
Širší perspektiva (studentský film)
My Dad
Pokusy s opičí láskou
Neanglicky mluvený film
Ida
Cizí oběd
Dva dny, jedna noc
Leviatan
Odpad
Výjimečný britský film
Teorie všeho
Kód Enigmy
Paddington
Pod kůží
Pride
71
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Mike Leigh
Cena za výjimečný britský přínos filmu
BBC Films
Vycházející hvězda
Jack O'Connell
Gugu Mbatha-Raw
Margot Robbie
Miles Teller
Shailene Woodley
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Stephen Beresford, David Livingstone (Pride)
Hong Khaou (Chvění)
Andrew de Lotbiniere, Paul Katis (Kajaki)
Elaine Constantine (Northern Soul)
Gregory Burke, Yann Demange (71)

2014 - 67th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
12 let v řetězech
Gravitace
Kapitán Phillips
Philomena
Špinavý trik
Nejlepší režie
Alfonso Cuarón (Gravitace)
Paul Greengrass (Kapitán Phillips)
David O. Russell (Špinavý trik)
Martin Scorsese (Vlk z Wall Street)
Steve McQueen (12 let v řetězech)
Nejlepší herec v hlavní roli
Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech)
Tom Hanks (Kapitán Phillips)
Bruce Dern (Nebraska)
Christian Bale (Špinavý trik)
Leonardo DiCaprio (Vlk z Wall Street)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Cate Blanchett (Jasmíniny slzy)
Sandra Bullock (Gravitace)
Judi Dench (Philomena)
Amy Adams (Špinavý trik)
Emma Thompson (Zachraňte pana Bankse)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Barkhad Abdi (Kapitán Phillips)
Matt Damon (Liberace! (TV film))
Daniel Brühl (Rivalové)
Bradley Cooper (Špinavý trik)
Michael Fassbender (12 let v řetězech)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Jennifer Lawrence (Špinavý trik)
Julia Roberts (Blízko od sebe)
Sally Hawkins (Jasmíniny slzy)
Oprah Winfrey (Komorník)
Lupita Nyong'o (12 let v řetězech)
Původní scénář
David O. Russell, Eric Warren Singer (Špinavý trik)
Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón (Gravitace)
Woody Allen (Jasmíniny slzy)
Bob Nelson (Nebraska)
Ethan Coen, Joel Coen (V nitru Llewyna Davise)
Adaptovaný scénář
Steve Coogan, Jeff Pope (Philomena)
Billy Ray (Kapitán Phillips)
Richard LaGravenese (Liberace! (TV film))
Terence Winter (Vlk z Wall Street)
John Ridley (12 let v řetězech)
Nejlepší kamera
Emmanuel Lubezki (Gravitace)
Barry Ackroyd (Kapitán Phillips)
Phedon Papamichael (Nebraska)
Bruno Delbonnel (V nitru Llewyna Davise)
Sean Bobbitt (12 let v řetězech)
Nejlepší střih
Rivalové
Gravitace
Kapitán Phillips
Vlk z Wall Street
12 let v řetězech
Hudba
Steven Price (Gravitace)
Henry Jackman (Kapitán Phillips)
Thomas Newman (Zachraňte pana Bankse)
John Williams (Zlodějka knih)
Hans Zimmer (12 let v řetězech)
Zvuk
Gravitace
Kapitán Phillips
Rivalové
V nitru Llewyna Davise
Vše je ztraceno
Kostýmy
Velký Gatsby
Liberace! (TV film)
Špinavý trik
Vášeň mezi řádky
Zachraňte pana Bankse
Masky
Špinavý trik
Hobit: Šmakova dračí poušť
Komorník
Liberace! (TV film)
Velký Gatsby
Výprava
Velký Gatsby
Gravitace
Liberace! (TV film)
Špinavý trik
12 let v řetězech
Vizuální efekty
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Iron Man 3
Pacific Rim - Útok na Zemi
Star Trek: Do temnoty
Animovaný film
Ledové království
Já, padouch 2
Univerzita pro příšerky
Dokumentární film
Způsob zabíjení
Armstrongova lež
Černý zabiják
Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks
Tim's Vermeer
Krátkometrážní film
Room 8
Island Queen
Keeping Up with the Joneses
Láska až za oběžnou dráhu
Sea View
Krátký animovaný film
Sleeping with the Fishes (studentský film)
Everything I Can See From Here
Jsem Tom Moody (studentský film)
Neanglicky mluvený film
Velká nádhera
Metro Manila
Wadjda
Způsob zabíjení
Život Adèle
Výjimečný britský film
Gravitace
Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě
Philomena
Rivalové
Zachraňte pana Bankse
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Helen Mirren
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Peter Greenaway
Vycházející hvězda
Will Poulter
Lupita Nyong'o
Léa Seydoux
Dane DeHaan
George MacKay
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Kieran Evans (Kelly + Victor)
Colin Carberry, Glenn Patterson (Good Vibrations)
Scott Graham (Shell)
Kelly Marcel (Zachraňte pana Bankse)
Polly Stokes, Paul Wright (Za ty v nebezpečí)
Zvláštní cena
Terry Rawlings

2013 - 66th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Argo
Bídníci
Lincoln
Pí a jeho život
30 minut po půlnoci
Nejlepší režie
Ben Affleck (Argo)
Michael Haneke (Láska)
Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
Ang Lee (Pí a jeho život)
Kathryn Bigelow (30 minut po půlnoci)
Nejlepší herec v hlavní roli
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Ben Affleck (Argo)
Hugh Jackman (Bídníci)
Joaquin Phoenix (Mistr)
Bradley Cooper (Terapie láskou)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Emmanuelle Riva (Láska)
Helen Mirren (Hitchcock)
Marion Cotillard (Na dřeň)
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Jessica Chastain (30 minut po půlnoci)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)
Alan Arkin (Argo)
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Philip Seymour Hoffman (Mistr)
Javier Bardem (Skyfall)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Anne Hathaway (Bídníci)
Sally Field (Lincoln)
Amy Adams (Mistr)
Helen Hunt (Sezení)
Judi Dench (Skyfall)
Původní scénář
Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
Wes Anderson, Roman Coppola (Až vyjde měsíc)
Michael Haneke (Láska)
Paul Thomas Anderson (Mistr)
Mark Boal (30 minut po půlnoci)
Adaptovaný scénář
David O. Russell (Terapie láskou)
Chris Terrio (Argo)
Lucy Alibar, Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
Tony Kushner (Lincoln)
David Magee (Pí a jeho život)
Nejlepší kamera
Claudio Miranda (Pí a jeho život)
Seamus McGarvey (Anna Karenina)
Danny Cohen (Bídníci)
Janusz Kamiński (Lincoln)
Roger Deakins (Skyfall)
Nejlepší střih
Argo
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Skyfall
30 minut po půlnoci
Hudba
Thomas Newman (Skyfall)
Dario Marianelli (Anna Karenina)
Alexandre Desplat (Argo)
John Williams (Lincoln)
Mychael Danna (Pí a jeho život)
Zvuk
Bídníci
Hobit: Neočekávaná cesta
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Skyfall
Kostýmy
Anna Karenina
Bídníci
Lincoln
Nadějné vyhlídky
Sněhurka a lovec
Masky
Bídníci
Anna Karenina
Hitchcock
Hobit: Neočekávaná cesta
Lincoln
Výprava
Bídníci
Anna Karenina
Lincoln
Pí a jeho život
Skyfall
Vizuální efekty
Pí a jeho život
Avengers
Hobit: Neočekávaná cesta
Prometheus
Temný rytíř povstal
Animovaný film
Rebelka
Frankenweenie: Domácí mazlíček
Norman a duchové
Dokumentární film
Pátrání po Sugar Manovi
Marley
McCullin
Podvodník
West of Memphis
Krátkometrážní film
Plavec
Dobrou noc
Prokletí
Tumult
Voormanův problém
Krátký animovaný film
Making of Longbird, The
Here to Fall
I'm Fine Thanks
Neanglicky mluvený film
Láska
Hon
Lovci hlav
Na dřeň
Nedotknutelní
Výjimečný britský film
Skyfall
Anna Karenina
Báječný hotel Marigold
Bídníci
Sedm psychopatů
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Alan Parker
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Tessa Ross
Vycházející hvězda
Juno Temple
Elizabeth Olsen
Andrea Riseborough
Suraj Sharma
Alicia Vikander
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Dimitri Doganis, Bart Layton (Podvodník)
Dexter Fletcher, Danny King (Divoký Bill)
Tina Gharavi (I Am Nasrine)
David Morris, Jacqui Morris (McCullin)
James Bobin (Mupeti)
Zvláštní cena
Run Run Shaw
Her Majesty The Queen

2012 - 65th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
The Artist
Černobílý svět
Děti moje
Drive
Jeden musí z kola ven
Nejlepší režie
Michel Hazanavicius (The Artist)
Nicolas Winding Refn (Drive)
Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)
Tomas Alfredson (Jeden musí z kola ven)
Lynne Ramsay (Musíme si promluvit o Kevinovi)
Nejlepší herec v hlavní roli
Jean Dujardin (The Artist)
George Clooney (Děti moje)
Gary Oldman (Jeden musí z kola ven)
Brad Pitt (Moneyball)
Michael Fassbender (Stud)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Meryl Streep (Železná lady)
Viola Davis (Černobílý svět)
Michelle Williams (Můj týden s Marilyn)
Tilda Swinton (Musíme si promluvit o Kevinovi)
Bérénice Bejo (The Artist)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Christopher Plummer (Začátky)
Philip Seymour Hoffman (Den zrady)
Jonah Hill (Moneyball)
Kenneth Branagh (Můj týden s Marilyn)
Jim Broadbent (Železná lady)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Octavia Spencer (Černobílý svět)
Jessica Chastain (Černobílý svět)
Carey Mulligan (Drive)
Judi Dench (Můj týden s Marilyn)
Melissa McCarthy (Ženy sobě)
Původní scénář
Michel Hazanavicius (The Artist)
John Michael McDonagh (Pomáhat a chránit)
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
Abi Morgan (Železná lady)
Annie Mumolo, Kristen Wiig (Ženy sobě)
Adaptovaný scénář
Bridget O'Connor, Peter Straughan (Jeden musí z kola ven)
Tate Taylor (Černobílý svět)
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon (Den zrady)
Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Děti moje)
Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
Nejlepší kamera
Guillaume Schiffman (The Artist)
Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
Hoyte van Hoytema (Jeden musí z kola ven)
Jeff Cronenweth (Muži, kteří nenávidí ženy)
Janusz Kamiński (Válečný kůň)
Nejlepší střih
Senna
Drive
Hugo a jeho velký objev
Jeden musí z kola ven
The Artist
Hudba
Ludovic Bource (The Artist)
Howard Shore (Hugo a jeho velký objev)
Alberto Iglesias (Jeden musí z kola ven)
Trent Reznor, Atticus Ross (Muži, kteří nenávidí ženy)
John Williams (Válečný kůň)
Zvuk
Hugo a jeho velký objev
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Jeden musí z kola ven
The Artist
Válečný kůň
Kostýmy
The Artist
Hugo a jeho velký objev
Jana Eyrová
Jeden musí z kola ven
Můj týden s Marilyn
Masky
Železná lady
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Hugo a jeho velký objev
Můj týden s Marilyn
The Artist
Výprava
Hugo a jeho velký objev
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Jeden musí z kola ven
The Artist
Válečný kůň
Vizuální efekty
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Hugo a jeho velký objev
Tintinova dobrodružství
Válečný kůň
Zrození Planety opic
Animovaný film
Rango
Tintinova dobrodružství
Velká vánoční jízda
Dokumentární film
Senna
George Harrison: Living in the Material World
Nim
Krátkometrážní film
Loupež poslepu
Chalk
Mwansa the Great
Only Sound Remains
2+2=5
Krátký animovaný film
Morning Stroll, A
Babičky
Bobby Yeah
Neanglicky mluvený film
Kůže, kterou nosím
Pina
Požáry
Profesionální manželka
Rozchod Nadera a Simin
Výjimečný britský film
Jeden musí z kola ven
Můj týden s Marilyn
Musíme si promluvit o Kevinovi
Senna
Stud
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Martin Scorsese
Cena za výjimečný britský přínos filmu
John Hurt
Vycházející hvězda
Adam Deacon
Chris Hemsworth
Chris O'Dowd
Eddie Redmayne
Tom Hiddleston
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Paddy Considine, Diarmid Scrimshaw (Tyranosaurus)
Ralph Fiennes (Coriolanus)
Sarah Brocklehurst, Tom Kingsley, Will Sharpe (Černá tůň)
Richard Ayoade (Jmenuji se Oliver Tate)
Joe Cornish (Útok na věžák)
Zvláštní cena
Wolfgang Suschitzky

2011 - 64th British Academy Film Awards

Nejlepší film

Nejlepší režie

Nejlepší herec v hlavní roli

Nejlepší herečka v hlavní roli

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Výjimečný britský film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Králova řeč
Černá labuť
Opravdová kuráž
Počátek
Sociální síť
Nejlepší režie
David Fincher (Sociální síť)
Darren Aronofsky (Černá labuť)
Tom Hooper (Králova řeč)
Christopher Nolan (Počátek)
Danny Boyle (127 hodin)
Nejlepší herec v hlavní roli
Colin Firth (Králova řeč)
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg (Sociální síť)
James Franco (127 hodin)
Nejlepší herečka v hlavní roli
Natalie Portman (Černá labuť)
Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Julianne Moore (Děcka jsou v pohodě)
Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy)
Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Geoffrey Rush (Králova řeč)
Mark Ruffalo (Děcka jsou v pohodě)
Christian Bale (Fighter)
Pete Postlethwaite (Město)
Andrew Garfield (Sociální síť)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Helena Bonham Carter (Králova řeč)
Barbara Hershey (Černá labuť)
Lesley Manville (Další rok)
Amy Adams (Fighter)
Miranda Richardson (Vyrobeno v Dagenhamu)
Původní scénář
David Seidler (Králova řeč)
Andres Heinz, Mark Heyman, John J. McLaughlin (Černá labuť)
Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko (Děcka jsou v pohodě)
Eric Johnson, Scott Silver, Paul Tamasy (Fighter)
Christopher Nolan (Počátek)
Adaptovaný scénář
Aaron Sorkin (Sociální síť)
Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Muži, kteří nenávidí ženy)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček)
Simon Beaufoy, Danny Boyle (127 hodin)
Nejlepší kamera
Roger Deakins (Opravdová kuráž)
Matthew Libatique (Černá labuť)
Danny Cohen (Králova řeč)
Wally Pfister (Počátek)
Enrique Chediak, Anthony Dod Mantle (127 hodin)
Nejlepší střih
Sociální síť
Černá labuť
Králova řeč
Počátek
127 hodin
Hudba
Alexandre Desplat (Králova řeč)
Danny Elfman (Alenka v říši divů)
John Powell (Jak vycvičit draka)
Hans Zimmer (Počátek)
A.R. Rahman (127 hodin)
Zvuk
Počátek
Černá labuť
Králova řeč
Opravdová kuráž
127 hodin
Kostýmy
Alenka v říši divů
Černá labuť
Králova řeč
Opravdová kuráž
Vyrobeno v Dagenhamu
Masky
Alenka v říši divů
Černá labuť
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
Králova řeč
Vyrobeno v Dagenhamu
Výprava
Počátek
Alenka v říši divů
Černá labuť
Králova řeč
Opravdová kuráž
Vizuální efekty
Počátek
Alenka v říši divů
Černá labuť
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
Toy Story 3: Příběh hraček
Animovaný film
Toy Story 3: Příběh hraček
Jak vycvičit draka
Já, padouch
Krátkometrážní film
Až se řeka zbarví rudě
Connect
Lin
Proměny
Rite
Krátký animovaný film
Eagleman Stag, The
Matter Fisher
Thursday
Neanglicky mluvený film
Muži, kteří nenávidí ženy
Biutiful
Mé jméno je láska
O bozích a lidech
Tajemství jejich očí
Výjimečný britský film
Králova řeč
Čtyři lvi
Další rok
Vyrobeno v Dagenhamu
127 hodin
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Christopher Lee
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Filmy o Harrym Potterovi
Vycházející hvězda
Tom Hardy
Emma Stone
Aaron Taylor-Johnson
Andrew Garfield
Gemma Arterton
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Christopher Morris (Čtyři lvi)
Clio Barnard, Tracy O'Riordan (Arbor)
Jaimie D'Cruz, Banksy (Banksy: Exit Through the Gift Shop)
Nick Whitfield (Skeletons)
Gareth Edwards (Zakázaná zóna)
Zvláštní cena
Christopher Challis
Ken Adam