Soutěž

... o netradiční knižní životopis Místo snění.

termín soutěže: 13.10.2020 - 18.10.2020

Zadání nové soutěže

plakát k soutěži

Přáli byste si nahlédnout do hlavy a vzpomínek Davida Lynche? V aktuální soutěži mohou tři z vás vyhrát netradiční knižní životopis Místo snění. David Lynch vede dialog s vlastním životopisem. Neotřelá kombinace biografie a memoáru dokazuje, že ani kniha o životě a díle geniálního režiséra nemůže být obyčejná. Vůbec poprvé odkrývá okolnosti zrodu jeho smělých filmových vizí, jako jsou Městečko Twin Peaks, Sloní muž, Mazací hlava, Lost Highway nebo Mulholland Drive.

Životopis napsala novinářka Kristine McKennová na základě více než stovky rozhovorů s Lynchovými přáteli, rodinnými příslušníky, bývalými manželkami, herci, agenty, hudebníky a dalšími spolupracovníky. Do textu však vstupuje sám Lynch svými upřímnými komentáři a vzpomínkami, překvapí například historkou o pražském natáčení hudby k Modrému sametu nebo zábavnými i ledacos odkrývajícími epizodami z dětství a studentských let. Text doprovází téměř stovka unikátních fotografií z Lynchovy soukromé sbírky. Kniha, která má přes 600 stran, tak pohltí nováčky i lynchovské fanatiky.

obrázek k soutěži

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje postava detektiva v seriálu Městečko Twin Peaks?Tvoje nacionále

Pro zapojení se do soutěže je potřeba, abys byl registrovaným uživatelem ČSFD.cz a nejdříve se přihlásil do svého účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v hlavičce webu (Uživatelská zóna). Registrací do ČSFD.cz získáš spoustu výhod, budeš moci hodnotit filmy, diskutovat s filmovými fandy, sestavovat si vlastní filmotéku, apod.