Reklama

Reklama

Televize - Tipy

TV tipy dne

Malé ženy

Malé ženy (2019)

USA, Drama / Romantický

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním.

Bláznivá dovolená

Bláznivá dovolená (1983)

USA, Dobrodružný / Komedie / Road movie

Clark Griswold slibuje své rodině fantastický zážitek. Jde o cestu autem z Chicaga do Los Angeles, kde navštíví obří zábavní park Walley World. Clark připraví manželce i dětem plno šokujících okamžiků. Nikdo nezpůsobí tolik katastrof. Stači několik vteřin a úplně běžná situace se změní v pohromu. Například se mu podaří nabourat v poušti... Naopak skandál je pro Griswolda cosi samozřejmého. Mnohdy jej ani nezaskočí.

Lady Hamiltonová

Lady Hamiltonová (1968)

Francie / Itálie / USA, Drama / Romantický

Byla příliš krásná a na začátku příliš chudá. Náruč admirála Nelsona ji přinesla skutečnou lásku... Na počátku svého příběhu je Emma Lyonová (1765–1815) chudá, naivní pasačka, jejíž krása upoutá známého malíře. Ten ji pozve do Londýna, jako svou modelku. Ani Londýnu nemůže uniknout její mládí a půvab. Emma ví, co chce a ve vyšší společnosti rychle ztrácí svou naivitu. Její vyhlídky na „správný“ sňatek však kazí nízký původ. Až lord Hamilton dokáže ocenit její upřímnost a radost ze života a těšit se z pouhé její přítomnosti. Lady Hamiltonová se po letech opět setkává s mužem svého života, ze kterého se stal slavný admirál Horatio Nelson. Jejich štěstí však přetne osudová bitva u Trafalgaru.

Aquaman

Aquaman (2018)

USA, Akční / Dobrodružný / Fantasy

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zdali je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem.

Ve službách krále

Ve službách krále (1961)

Francie / Itálie, Akční / Dobrodružný / Drama

Město Dijon bujaře slaví nástup Karla Smělého, čtvrtého vévody burgundského. Karel pořádá velkolepé oslavy, jimiž chce oslnit nejurozenější šlechtice, které sem pozval, včetně francouzského krále, svého bratrance Ludvíka XI. Oslavy končí velkým turnajem a mladý vévoda doufá, že jeho barvy s převahou zvítězí. Rytíř Robert de Neuville (Jean Marais) miluje Jeanne de Beauvais, schovanku krále. Tu si ovšem vyhlédl i Vévoda Burgundský a Ludvík XI. dobře ví, že tento sňatek by prospěl nejen „blahu Francie“, ale především i jemu samotnému. Podcenil však lásku Roberta a Jeanne a především podcenil svého rivala Vévodu Burgundského, který se neštítí žádných podlostí a intrik, jen aby naplnil svou touhu po moci.

Reklama

Pěnička a Paraplíčko

Pěnička a Paraplíčko (1970)

Československo, Krimi / Komedie

Za ranního šera je v Praze ve Vltavě nalezena mrtvola kasaře Toufara se zabodnutým nožem v zádech. Inspektoři Bouše a Brůžek navštíví jeho milenku, prostitutku Annu Kulatou zvanou Paraplíčko a je zjevné, že než otevřela dveře svého bytu, oknem kdosi utekl. Paraplíčko je předvedena k výslechu k šéfovi kriminálky - radovi Vacátkovi, ale i když je šokována fotografií mrtvého, nepřizná nic. Před Toufarem žila Paraplíčko s kasařem Pěničkou, který jí velmi miloval a odvedl ji od pouličního řemesla. Když však dostal tři roky kriminálu, Paraplíčko začala žít se surovým Toufarem a ten ji znovu vyhnal na ulici. Pěnička je proto v případě vraždy nejpodezřelejší. Už je tři měsíce doma a pracuje u uhlířů, kteří mu potvrdí alibi. Paraplíčko má ale z Pěničky strach a na radu kriminálníka Mlíka oznámí Vacátkovi, že vražedný nůž byl Pěničkův. Policisté přijdou kasaře zatknout, ale ten uprchne k půdě domu, tam se zabarikáduje a po pronásledovatelích střílí. Nakonec se za ním vydá sám pan rada. Pěnička se přizná k zabití Toufara v sebeobraně při rvačce a Vacátko ho přemluví, aby se odevzdal do rukou spravedlnosti. Odjedou spolu fiakrem a rozlítostněná Anna se vrací ke starému způsobu života, zavěšená do nového milence - Mlíka.

Milý Johne

Milý Johne (2010)

USA, Válečný / Romantický / Drama

Jak už to tak bývá, na začátku jejich vztahu sehrála obrovskou roli náhoda. Bez ní by se pravděpodobně nepotkali, natolik odlišné bylo jejich zázemí. John Tyree (Channing Tatum) slouží u Zelených baretů, speciální jednotky americké armády, a do rodné Jižní Karolíny ho přivedl opušťák, během něhož si chce odpočinout od stresu z neustálé bojové pohotovosti a také strávit nějaký čas s otcem. Idealistická studentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tu pro změnu užívá prázdniny v honosném rodinném sídle. Z nesmělého oťukávání se po dvou společně strávených týdnech vyvinula láska jako trám. Ani jednoho z nich by do té doby nenapadlo, že by si na jiném člověku dokázali vypěstovat takovou závislost. Jenže dovolenka, respektive prázdniny musí jednou skončit. Vídají se jen sporadicky, po 11. září se Johnova vojenská mise na Blízkém Východě neustále prodlužuje. Dobu odloučení musí milenci zmírňovat korespondencí, něžné dotyky nahrazují jen slova z dopisního papíru. Zatímco Savannah má obrovský strach a zoufale čeká na každý další dopis, jenž potvrdí, že je stále naživu, John se trápí, protože neví, zda má upřednostnit touhu po Savannah nebo profesionální odpovědnost vůči své zemi. Vše navíc ještě ztíží nečekaná tragédie, která vztah páru vystaví té největší zkoušce.

Sidney Hall

Sidney Hall (2017)

USA, Drama

Poté, co vydá úspěšný bestseller inspirovaný úmrtím jednoho z jeho spolužáků ze střední školy, je kontroverzní spisovatel Sidney Hall (Logan Lerman) nečekaně katapultován ke slávě a věhlasu. Vztah s jeho přítelkyní (Elle Fanningová) se začne rozpadat, neboť temné důsledky vydání této knihy naruší jejich společný život a Sidney náhle beze stopy zmizí. Bezmála o deset let později začne tajemný detektiv (Kyle Chandler) pátrat po zmizelém spisovateli, jehož knihy jsou propojeny s řadou záhadných případů žhářství.

Smrtonosná zbraň 4

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

USA, Akční / Krimi / Thriller

Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá!

Dědictví

Dědictví (2021)

Francie, Dokumentární

Věhlasný filmový tvůrce Jann Arthus Bertrand v novém projektu bilancuje, co bude s naší planetou. Netočí tentokrát jen z balónu, ale s kamerou jde do větších detailů na zemi... Deset let po filmu Domov přichází Yann Arthus-Bertrand s dokumentem s názvem Dědictví, který je silným, vášnivým apelem. Sdílí v něm citlivou a radikální vizi našeho světa, jehož ničení v průběhu jedné generace byl svědkem, a odhaluje trýzněnou planetu, dezorientované lidstvo neschopné brát vážně nebezpečí, které jemu a všem živým bytostem hrozí. Filmař vyzývá k činu – každý z nás může a musí podniknout rázné kroky pro záchranu planety a budoucnosti našich dětí. Nakonec nás vyzve ke smíření s přírodou a navrhuje několik řešení.

Gangster Squad – Lovci mafie

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

USA, Krimi / Drama / Akční

Píše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nelítostnou rukou gangster a brooklynský rodák Mickey Cohen (Sean Penn). Řídí většinu nelegálních aktivit ve městě, včetně obchodu s drogami a zbraněmi, prostituce či nelegálního sázení. O jeho ochranu se starají nejen jeho kumpáni, ale také podplacená policie a zkorumpovaná politická elita. Mickey má v podstatě pod kontrolou veškeré místní orgány, které by jej mohly ohrozit. Je schopen zastrašit i otrlé policisty, kteří by se chtěli jeho nekalým praktikám vzepřít. Výjimku by snad mohla představovat tajná jednotka losangeleské policie, kterou společně vedou John O'Mara (Josh Brolin) a Jerry Wooters (Ryan Gosling), které dá dohromady snaha zničit Cohenův svět.

Reklama

Reklama

Reklama