foto

Roman Knižka

  • nar. 8.2.1970 (50 let)
    Budyšín, Východní Německo

Zajímavosti o tvůrci (1)

  • - Pochází z umělecké rodiny, jeho matka je zpěvačka a jeho slovenský otec je choreograf. (Tryskomyš)

Herecká filmografie

Filmy

2019 Der Weg nach Padulim
Echte Bauern singen besser (TV film)
Meine Nachbarn mit dem dicken Hund (TV film)
2018 Rosamunde Pilcher: Vůně orchidejí (TV film)
2017 Ein Dorf rockt ab (TV film)
Zmatkářky: Každé řešení má svůj problém (TV film)
2016 Die Kinder meines Bruders (TV film)
2015 Engel der Gerechtigkeit - Geld oder Leben (TV film)
Hanna Hellmann - Der Ruf der Berge (TV film)
Rosamunde Pilcher: Nečekaná láska (TV film)
Tatort - Kälter als der Tod (TV film)
2014 Cecelia Ahern: Mezi nebem a zemí (TV film)
Cecelia Ahern: Tajemná kniha lásky (TV film)
Kommissar Marthaler - Partitur des Todes (TV film)
Krauses Geheimnis (TV film)
Lilly Schönauer: Osudová setkání (TV film)
2013 BlitzBlank (TV film)
Inga Lindström: Tajemství zámku Gripsholm (TV film)
Zurück ins Leben (TV film)
2012 Russisch Roulette (TV film)
Spreewaldkrimi - Feuerengel (TV film)
Tierisch verknallt (TV film)
2011 Nejlepší přítelkyně (TV film)
Rindvieh à la carte (TV film)
2010 Povinně nezadaný
Skvělá kariéra (TV film)
Smrtelné odhalení (TV film)
2009 Die Drachen besiegen (TV film)
Kinder des Sturms (TV film)
Kocour v botách (TV film)
Princezna ze statku 3 (TV film)
Tatort - Familienaufstellung (TV film)
2008 Místo činu - Trest smrti (TV film)
Pod hvězdným nebem (TV film)
Tunnelrat
2007 Hochzeit um jeden Preis (TV film)
Reine Geschmacksache
Rozum, či srdce (TV film)
2006 Die Hochzeit meiner Töchter (TV film)
2005 Loď snů - Omán (TV film)
Löwenzahn - Die Reise ins Abenteuer (TV film)
Stürmisch verliebt (TV film)
2004 Das Blaue Wunder (TV film)
Kurz - Der Film (studentský film)
Loď snů - Sri Lanka (TV film)
Princezna ze statku (TV film)
Rosamunde Pilcher: Tak blízko nebi (TV film)
Tatort - Janus (TV film)
2003 Anatomie 2
Hochbetrieb
Ich liebe das Leben (TV film)
Komisařka Rosa Roth - Jako křídla kolibříka (TV film)
Místo činu: Kolín - Fantom (TV film)
2002 Dvojčata
Láska až za hrob (TV film)
Stahlnetz - Ausgelöscht (TV film)
Vienna
2001 Mein Bruder, der Vampir
Schwindelnde Höhe (TV film)
2000 Rote Glut (TV film)
Schweigen ist Gold (TV film)
Tatort - Einsatz in Leipzig (TV film)
Zapomeň na Ameriku
1999 Jimmy the Kid
Mann steht auf, Ein (TV film)
Millennium Love – Ich hab dich nie vergessen (TV film)
Zajatci pouště (TV film)
Země hojnosti
1998 Anwalt Abel - Todesurteil für eine Dirne (TV film)
Candy
Lonny, der Aufsteiger (TV film)
Mann fällt nicht vom Himmel, Ein (TV film)
Schimanski: Sourozenci (TV film)
1997 Ausgerastet (TV film)
Sausages
Tatort - Nahkampf (TV film)
Trickser (TV film)
Zugriff (TV film)
1996 Die Halbstarken (TV film)
1995 Doppelter Einsatz - Kais kleiner Bruder (TV film)
1994 Ausgespielt (TV film)

TV seriály

2019 Dark (TV seriál)
Anfänge und Enden (S02E01)
Donna Leonová (TV seriál)
Stille Wasser (E26)
Kobra 11 (TV seriál)
Außer Atem (S25E02)
2017 Friesland (TV seriál)
Krabbenkrieg (E05)
Zvláštní jednotka, Lipsko (TV seriál)
Dienstschluss (S17E02)
2014 Kobra 11 (TV seriál)
Revoluce (S18E08)
2013 Wilsberg (TV seriál)
Treuetest (E38)
2012 Kriminálka Berlín (TV seriál)
Der Wohltäter (S01E04)
Zvláštní jednotka, Lipsko (TV seriál)
Ich bin dann mal weg (S11E16)
2011 Das Duo (TV seriál)
Liebe und Tod (E22)
2008 Doktor z hor: Nové příběhy (TV seriál)
Dr. Molly & Karl (TV seriál)
2006 Spreewaldkrimi (TV seriál)
Otec Braun (TV seriál)
Neviditelný důkaz (E07)
Einsatz in Hamburg (TV seriál)
Mord auf Rezept (E07)
Kobra 11 (TV seriál)
Poslední velká rána (S10E07)
Správná dvojka (TV seriál)
Dunkle Schatten (E32)
2005 Der Ferienarzt (TV seriál)
Doktor na Tenerife (S02E03)
2001 Stubbe - Von Fall zu Fall (TV seriál)
Unschuldsengel (E20)
2000 Utta Danella (TV seriál)
1997 First Love - Die große Liebe (TV seriál)
Schimanski (TV seriál)
Kobra 11 (TV seriál)
Srážka (S02E09)
1996 SK Babies (TV seriál)
1994 Rosa Roth (TV seriál)
1993 Rosamunde Pilcher (TV seriál)
1988 Anwalt Abel (TV seriál)
1981 Das Traumschiff (TV seriál)
1978 SOKO München (TV seriál)
1958 Stahlnetz (TV seriál)

Dokumentární

2017 Das Luther-Tribunal - Zehn Tage im April (TV film)
2004 89 Millimeter - Freiheit in der letzten Diktatur Europas - vyp.

Host

TV pořady

2014 MDR um 4 (TV pořad)
2004 Zibb (TV pořad)
1999 Volle Kanne (TV pořad)
1991 DAS! (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky