foto

Darri Ingolfsson

  • nar. 22.12.1979 (38 let)
    Reykjavík, Island
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Darri se narodil 22. prosince 1979 v islandském hlavním městě Reykjavíku. S velkým herectvím začal v roce 2005 poté co se přestěhoval z ledového ostrůvku v Atlantiku do Los Angeles v USA. Do Ameriky měl zamířeno však už mnohem dříve a to kolem roku 2000. Namísto toho však zvolil několikaleté studium dramatu na jedné z hereckých škol v anglickém Londýně, kde se mihl i v pár reklamách. Ještě předtím se ale věnoval herectví na rodném Islandu, kde vystupoval v několika snímcích zatímco studoval soukromou akademii, kde se mimo jiné setkal i se zkušeností z muzikálu.

Darri ale není jen talentovaným hercem. Rád a dobře tančí (např. step), mluví několika světovými jazyky a hraje na několik hudebních nástrojů. Svými kytarovými rify dokonce okořenil i několik krátkých filmů, ve kterých působil. Jak sám s nadhledem říká: "Když jsem byl mladší, chtěl jsem být rocková hvězda". Darri je i vášnivým fotografem.

Jeho první "větší" rolí byla postava Roberta Mitchella v seriálu Last Resort. Zahrál si menší role i ve filmech Vlajky našich otců nebo Muži, kteří nenávidí ženy. Do podvědomí fanoušků se ale zcela jistě zapsal rolí v závěrečné (8.) sérii veleúspěšného seriálu Dexter od Showtime, kde si zahrál sériového vraha Olivera Saxona po boku herce Michaela C. Halla

V jednom z rozhovorů pro magazín Galo se přiznal, že je fanouškem sci-fi žánru, má rád filmy od Davida Lynche a Davida Cronenberga nebo že by se nebránil ani roli v romantickém filmu.

Michal "kill-tec" Staněk

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Kameramanská filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace