foto

Andrea Horská

  • nar. 31.8.1987 (33 let)
    Brno, Československo

Biografie

Andrea Kleinwächter Horská se narodila 31. srpna roku 1987 v Brně, jako prostřední dítě a už jako malá se projevovala jako zdatná herečka. Poprvé se však mihla až v seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY. K tomuto angažmá se navíc váže velmi vtipná historka, kdy Andrea stála na autobusové zastávce a značně dramaticky a nahlas přehrávala scénku kdy se omlouvá své učitelce že zapomněla domácí úkol. Právě v tu chvíli k ní přistoupil producent seriálu, potřásl jí rukou a se slovy ''Gratuluji, právě jste získala vedlejší roli v seriálu Četnické humoresky'' jí uvedl do světa hereckého.

O pár let později pak prošla úspěšným konkurzem na jednu z vedlejších rolí v televizním pořadu České televize EXIT 316: MISE který byl volným pokračováním cyklu EXIT 316 ANEB ZPRÁVY ZE ZEMĚ. Následovaly opět menší role v nekonečném seriálu ULICE a televizním filmu VÁNOČNÍ HVĚZDA. Mimo to se také objevila v reklamě na Českou filharmonii kde hrála, jak ona sama říká, blbku.

V roce 2013 ukončila studium na Pražské konzervatoři kde vystudovala muzikálové herectví. Andrea je totiž i velmi zdatná zpěvačka. To předvádí hlavně na divadelních prknech. Mohli jste jí vidět v představení Kabaret! Kabaret v Pražském Kabaretu U Fleků. V představení Monte Christo v taktéž Pražském Divadle U Hasiču a hlavně v Goja Music Hall v muzikálu Bídníci. Momentálně je v angažmá v divadle Husa na provázku v Brně. Pokud se navíc sami chcete přesvědčit o jejich pěveckých schopnostech aniž by jste museli chodit do divadla, zadejte si její jméno na youtube. Momentálně jí můžete vidět v pokračování filmu BONY A KLID s prostým názvem BONY A KLID 2, kde ztvárnila malou roli prostitutky.

Robert Mario "PanTumnus" Poupátko

Herecká filmografie

Filmy

2012 Vánoční hvězda (TV film)

TV seriály

2020 Modrý kód (TV seriál)
Dávné lásky (S04E62)
2018 Labyrint (TV seriál)
Epizoda 2 (S03E02)
Epizoda 1 (S03E01)
2007 Četnické humoresky (TV seriál)
Epilog (S03E13)
2005 Ulice (TV seriál)

Divadelní záznam

2017 Lásky jedné plavovlásky, plavovlásky jedné lásky (divadelní záznam)

Host

TV pořady

2006 EXIT 316 aneb Zprávy ze země (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky