foto

Alison Eastwood

  • nar. 22.5.1972 (48 let)
    Carmel, California, USA

Biografie

Americká filmová herečka a režisérka, modelka a modní návrhářka, narozena 22.5.1972 v Camelu Kalifornie,USA. Jejími rodiči jsou modelka Maggie Johnson a herec, režisér Clint Eastwood. Má staršího bratra. Její rodiče se rozvedli. V osmnácti se přestěhovala do Santa Barbary studovat herectví na University of California. Ve filmu debutovala menší rolí ve filmu BRONCO BILLY (1980), se svým otcem.

Potom hrála ve filmu TIGHTROPE (1984), kde hrála Amandu Block, dceru policajta Wese Blocka, kterého hrál její otec. Za tuto roli byla nominována na cenu mladé herečky Young Artist Award. Potom jsme ji mohli vidět v otcových filmech ABSOLUTE POWER (1997) a MIDNIGHT IN THE GARDEN OF GHOOD AND EVIL (1997), kde hrála po boku Kevina Spaceyho a Juda Lawa. První hlavní roli dostala v komedii JUST A LITTLE HARMLESS SEX. V Únoru 2003 si zapózovala pro časopis Playboy.

Jako režisérka debutovala roku 2007 dramatem RAILS & TIES, kde si hlavní role zahráli Kevin Bacon a Marcia Gay Harden. Jejím zatím posledním filmem je drama BATTLECREEK, kde púsobí v roli režisérky a producentky.

Drusus

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2017 Battlecreek

Host

TV pořady

1994 Vincent à l'heure (TV pořad)

Fanoušci tvůrce