foto

Masahiro Higašide

  • nar. 1.2.1988 (30 let)
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 1. února 1988 v Saitamě. Díky své výšce 189 centimetrů nejprve začínal jako model, dostal se na obálky módních časopisů, později do reklam (od roku 2007) a roku 2012 dostal první roli ve filmu a hned trefa do černého. Kirišima, bukacu jameruttejo byl v Japonsku velmi úspěšný film, který posbíral mnoho cen i nominací. Hrál v něm jednu z hlavních rolí, za níž vyhrál dvě ceny a na několik byl nominován. Tento úspěch raketově odstartoval jeho hereckou kariéru. Tentýž rok se objevil, sice vždy jako vedlejší postava, ve třech seriálech, namátkou třeba v Kekkon šinai.

Roku 2013 dostal jednu z hlavních rolí v povídkovém filmu Subete wa kimi ni aeta kara. Objevil se v osmidílném live action xxxHOLic jako Dómeki Šizuka a zahrál si ve dvou asadorách. V Amačan ztvárnil Sugimota Tettu za mlada, nejednalo se o roli, která by mu vynesla popularitu, ačkoliv se objevil v Japonci tolik oblíbené asadoře. Naopak mnohem větší oblíbenost mu přinesla hlavní role v Gočisósan, kde hrál po boku Watanabe An (dcera Watanabeho Kena).Za svůj výkon v seriálu získal různá ocenění. A s filmem Kirišima, bukacu jameruttejo patří k důležitým mezníkům jeho profesní kariéry.

O to bylo zajímavější, když následujícího roku hrál syna Watanabe Kena v seriálu Ojadži no senaka. Jistě nejen pro svou výšku a robustnost dostal hlavní roli v Crows Explode; jedná se v podstatě o třetí pokračování Vrán, Masahiro tak přebírá štafetu po Oguri Šunovi. Roku 2014 vychází v Japonsku velmi očekávaný sci-fi film natočený podle stejnojmenné mangy Kiseidžú. Vypadá to, že se někteří lidé rozhodli, že Masahirovi sluší středoškolská uniforma, a tak se objevil v hlavní roli Mabuči Kóa ve filmu Ao haru Ride.

Na rok 2015 je naplánován druhý díl Kiseidžú a pokračování filmů Išii Takašiho Gonin z devadesátých let – Gonin saga, kde Masahiro hraje hlavní roli. Nejen rostoucí popularitu, ale i um dokazuje obsazení do jedné z důležitějších rolí v taize Hana moju.

Co se týče jeho osobního života, na začátku roku 2015 se oženil s hereckou kolegyní Watanabe An, s níž hrál manželský pár již v seriálu Gočisósan.

Terka "Zíza" Bělecká

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace