Reklama

Reklama

Wilhelm Grimm

nar. 24.02.1786
Hanau, Lantkrabství Hesensko-Darmstadtsko, Svatá říše Římská

zem. 16.12.1859 (73 let)
Berlín, Prusko

Zajímavosti (1)

Spisovatel

Filmy
2018

Der süße Brei (TV film)

2016

Dívka bez rukou

 

O zpívajícím stromku (TV film)

 

Prokletí spící panny

2014

Tři pírka (TV film)

 

Zloba - Královna černé magie

 

Šestka táhne světem (TV film)

 

Šípková Růženka

2013

Aschenbrödel und der gestiefelte Kater

Reklama

Reklama

 

O rybáři a jeho ženě (TV film)

 

Ďáblovy zlaté vlasy (TV film)

2012

Honzíček a Grétička (TV film)

 

Kosmáček (TV film)

 

O Červené Karkulce (TV film)

 

Sněženka a Růženka (TV film)

2011

Hvězdné tolary (TV film)

 

Jak princezny po nocích tancovaly (TV film)

 

Jorinda a Joringel (TV film)

 

Popelka (TV film)

 

Željesboj (TV film)

2010

Král zlodějů (TV film)

 

Modrá lucerna (TV film)

 

Na vlásku

 

Popelka (TV film)

2009

Brémští muzikanti (TV film)

 

Chytrá horákyně (TV film)

 

Kocour v botách (TV film)

 

Krásná Locika (TV film)

 

Princezna Husopaska (TV film)

 

Rampelník (TV film)

 

Sněhurka (TV film)

 

Šípková Růženka (TV film)

2008

Bratříček a sestřička (TV film)

 

Král Drozdí brada (TV film)

 

O statečném krejčíkovi (TV film)

 

O Šípkové Růžence (TV film)

 

Paní Zima (TV film)

 

Stolečku, prostři se! (TV film)

 

Žabí král aneb Železný Jindřich (TV film)

2007

Hansel and Gretel

 

O Rampelníkovi

 

Red Riding Hood

 

Trois contes merveilleux (TV film)

2006

Barbie a 12 tančících princezen

 

Lumikki

2005

Der Fischer und seine Frau

 

Jeníček a Mařenka (TV film)

 

Červená Karkulka (TV film)

2002

Barbie Růženka

2001

Zimní pohádka (TV film)

1999

Puss in Boots

 

Šťastný Honza

1997

Perníková chaloupka: O Jeníčkovi a Mařence

 

Sněhurka - Příběh hrůzy

 

Čtyři nebojsové

1996

Cinderella

1995

Sněhurka a 7 trpaslíků

1993

Kiki to Lala no Hansel to Gretel

1992

Kráska a zvíře

 

Sněhurka (TV film)

1991

Žabí princ

1990

Gato de Botas Extraterrestre, O

 

Šípková Růženka

1989

Popelka (TV film)

 

Princezna Husopaska

 

Zvířátka a lupiči

1988

Bremer Stadtmusikanten, Die

 

Princ a Železný Jan

 

Rapunzel oder Der Zauber der Tränen (TV film)

 

Sedem jednou ranou

 

Žabí král

1987

Jeníček a Mařenka

 

O živé vodě (TV film)

 

Rumplcimprcampr

 

Sněhurka a sedm trpaslíků

1986

Hans mein Igel

1985

Perinbaba

 

Pohádka o muži s medvědí kůží

1984

Berg Simeli

 

Král Drozdí brada

 

O princezně, která všechno viděla

 

Schneeweißchen und Rosenrot

1983

Perníková chaloupka (TV film)

1982

Der Hase und der Igel (TV film)

 

O smelom krajčírikovi (TV film)

 

Princ za sedmero moři

1981

Das tapfere Schneiderlein (TV film)

 

Hänsel und Gretel

1980

Kmotříček smrt (TV film)

 

The Sorcerer's Apprentice

 

Šípková Růženka (TV film)

1979

Bremer Stadtmusikanten, Die (TV film)

 

Histórias Que Nossas Babás Não Contavam

 

Sněženka a Růženka

1978

Dancing Princesses, The (TV film)

 

Dancing Princesses, The (TV film)

 

Der Meisterdieb (TV film)

 

Jorinde en Joringel

1977

Die zertanzten Schuhe (TV film)

 

O čertovi a třech zlatých vlasech

 

Sekai meisaku dówa: Hakučó no ódži

 

Wolf und die sieben Geißlein, Der (TV film)

1976

Hans im Glück (TV film)

 

Hänsel und Gretel

 

Kocour v botách 2: Cesta kolem světa

 

Modré světlo

1973

Askepot (TV film)

 

Kluge Susanne, Die (TV film)

1972

Nevděk světem vládne

 

Tales from Muppetland: The Muppet Musicians of Bremen (TV film)

 

The Pied Piper

1971

Arme Müllerbursch und das Kätzchen, Der

 

Quatro Chaves Magicas, As

 

Šípková Růženka

1970

Tischlein deck dich

1969

Bremenskije muzykanty

 

Chytrost nejsou žádné čáry

 

Grimms Märchen von lüsternen Pärchen

 

Hansel y Gretel

 

Nachtigallenwald, Der (TV film)

1968

Bremer Stadtmusikanten, Die (TV film)

 

Geschichte vom tapferen Schneiderlein, Die (TV film)

1967

Augsburger Puppenkiste - Rumpelstilzchen

 

Augsburger Puppenkiste - Von dem Fischer und seiner Frau

 

Sneeuwwitje (TV film)

1966

Der Meisterdieb

 

Fantasía... 3

 

Tischlein, deck dich... (TV film)

1965

Der gestiefelte Kater

 

König Drosselbart

1964

Die Goldene Gans

 

Tapfere Schneiderlein, Das

1963

Frau Holle

 

Von einem der auszog, das Gruseln zu lernen (TV film)

1962

König Drosselbart (TV film)

 

Rumpelstilzchen

 

Schneewittchen

 

The Wonderful World of the Brothers Grimm

1961

Frau Holle

 

Magic Fountain, The

 

Schneewittchen

1960

Das Zaubermännchen

 

Hans en Grietje (TV film)

 

Hölzerne Kälbchen, Das

 

Tapfere Schneiderlein, Das (TV film)

1959

Die Bremer Stadtmusikanten

 

Sechse kommen durch die ganze Welt

1958

Jorinde und Joringel

 

O Palečkovi

1957

Das singende, klingende Bäumchen

 

Gänsemagd, Die

 

Wolf und die sieben jungen Geißlein, Der

1956

Das tapfere Schneiderlein

 

Heinzelmännchen, Die

 

Tischlein, deck dich

 

Tischlein, deck dich

1955

Aschenputtel

 

Der Teufel mit den drei goldenen Haaren

 

Dornröschen

 

Gestiefelte Kater, Der

 

Hansel and Gretel

 

Rumpelstilzchen

 

Schneeweisschen und Rosenrot

 

Schneewittchen und die sieben Zwerge

1954

Cinderella

 

Der Froschkönig

 

Frau Holle

 

Hänsel und Gretel

 

Hänsel und Gretel

 

König Drosselbart

 

Puss in Boots

 

Rotkäppchen

 

Snow White and Rose Red

 

The Frog Prince

 

The Gallant Little Tailor

 

The Sleeping Beauty

 

The Three Wishes

1953

Brüderchen und Schwesterchen

 

Goldene Gans, Die

 

Lumikki ja 7 jätkää

 

Rotkäppchen

1952

Duhový most

1949

Hans im Glück

 

Prinsessa Ruusunen

1948

Frau Holle

1946

Zvířátka a petrovští

1945

Blancanieves y el príncipe azul

1944

Die goldene Gans

1943

Coal Black and de Sebben Dwarfs

1940

Verzauberte Prinzessin, Die

1938

Tischlein deck Dich, Esel streck Dich, Knüppel aus dem Sack

1937

Sedmero krkavců

 

Sněhurka a sedm trpaslíků

1936

Hans im Glück

1935

Der Graf von Carabas

1934

Puss in Boots

1933

Snow-White

1922

Aschenputtel

 

Dornröschen

 

Four Musicians of Bremen, The

 

Puss in Boots

1917

The Babes in the Woods

1916

Snow White

 

Snow White

1910

Petite Blanche-Neige, La

1906

Frau Holle

Hansel & Gretel Rocks in 3D!

TV seriály
1996

Adventures from the Book of Virtues

1994

Širajuki-hime no densecu

1989

Strom pohádek

 

Dobro a zlo (E09)

1988

Šin Grimm meisaku gekijdžó

1987

Pohádky bratří Grimmů

1984

Pohádky bratří Grimmů a příběhy z pohádkových knih

1982

Faerie Tale Theatre

1973

Německé pohádky

 

O starém komínu (E07)

 

O třech dubech (E06)

 

Jak se muzikant stal králem (E05)

  více epizod (4)
1972

Das feuerrote Spielmobil

 

The ABC Saturday Superstar Movie

1964

Famous Adventures of Mr. Magoo

 

NET Playhouse

1958

Shirley Temple's Storybook

 

Unser Sandmännchen

1954

Producers' Showcase

Dokumentární
1984

Halonhakkaaja ja kyyhkynen (TV film)

Pořady
1965

Jackanory

Divadelní záznam
2020

Tři kouzelné dary

1986

König Drosselbart und das Mädchen Prinzessin

1974

Sechse kommen durch die ganze Welt

1972

König Drosselbart

Ovládací panel

Reklama

Reklama