foto

Ty Burrell

  • nar. 22.8.1967 (49 let)
    Grants Pass, Oregon, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tyler Gerald "Ty" Burrell, narozený 22. srpna 1967, je americký herec a komediant. Jeho nejznámnější role je Phil Dunphy, ze seriálu MODERNÍ RODINKA, kterou vysílá televize ABC. Za tuto roli vyhrál i několik cen.

Narodil se v Grants Pass v Jižním Oregonu a vyrostl v malém městě Applegate, blízko hranic s Californií, kde měla jeho rodina rodinný podnik. Chodil do školy v Grants Pass, kde hrál fotbal. Poté co odmaturoval začal studovat na Jižní Oregonskou univerzitu v Ashlandu, studoval tam divadelní umění. Během studia si přivydělávál jako barman. Potom pokračoval ve studiu na Penn State University.

Některé z jeho dřívějších prací byly ve filmu ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN nebo remake ÚSVITU MRTVÝCH. Také se objevil na divadelních prknech, při představeních jako Mackbeth. Později se objevil jako Oliver Barnes v seriálu OUT OF PRACTICE, který vytvořil Christopher Lloyd. Poté, co byla tato show zrušena, si zahrál roli Allana Arbuse ve filmu DIANE ARBUS: PŘÍBĚH JEDNÉ OBSESE. Objevil se i ve filmu od Marvelu, NEUVĚŘITELNÝ HULK, kde si zahrál roli Samsona.

V roce 2000 se oženil a v roce 2008 se spolu se ženou přestěhovali do Salt Lake City, i když mají stále byt v Queensu. Pár se nedávno ovšem přestěhoval do Jižní Kalifornie, kde Burrell pracuje na seriálu MODERNÍ RODINKA. 18. března 2010 adoptovali svoje první dítě a v roce 2012 adoptovali další.

Desperate "Rosaviva" Housewife

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace