foto

Louis Leterrier

  • nar. 17.6.1973 (47 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Francouzský režisér Louis Leterrier se narodil 17.června 1973 v Paříži. V osmnácti letech odjel studovat na univerzitu do New Yorku, kde se seznamuje s filmem. Později se mimo jiné seznamuje s Jean-Pierreem Jeunetem a jako asisistent vypomáhá s prácemi na VETŘELCI 4. Poté se vrátil do Francie, kde jako asisistent pomáhal na filmech JOHANKA Z ARKU v režii Luca Bessona a nebo také na filmu ASTERIX A OBELIX: MISE KLEOPATRA, tentokrát v režii Alaina Chabata. Po těchto zkušenostech se vrhá na režírování.

Jeho prvním počinem byl v roli druhého režiséra akční thriller KURÝR (2002), ve kterém dostal velkou hereckou šanci do té doby méně známý Jason Statham. Avšak o tři roky už samostatně režíruje akční drama UTRŽENÝ ZE ŘETĚZU, kde měl tu možnost se setkat s herci jako Morgan Freeman, Jet Li a nebo Bob Hoskins. Ještě ale ten samý rok se vrhá do pokračování hitu KURÝR s jednoduchým názvem KURÝR 2, kde se opět v hlavní roli objevil Jason Statham, který zde zachraňuje syna bohaté rodiny Billingenových. Jeho nejnovější počin je pokračování komiksového HULKA s názvem NEUVĚŘITELNÝ HULK (2008), tento film je už plně v jeho rukách a pod sebou měl opravdu zvučná jména jako Edward Norton, Robert Downey Jr., Liv Tyler ad.

Přesto, že jeho otec je také režisér a jeho matka kostymérka, zkoušel před režírováním hraní na bicí. Po těchto něco málo snímcích připravuje film s názvem Clash of the Titans.

Josef "MATADOR" Nepomucký

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2001 Movie Loft, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(68)