foto

Adrian Paul

  • nar. 29.5.1959 (59 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tento populární herec akčních filmů se narodil 29. května 1959 ve Velké Británii. Než se stal hercem, živil se jako profesionální fotbalista a také jako manekýn. Vyzkoušel si práci choreografa a tanečníka. Herectví začal studovat v Americe. Na začátku své herecké kariéry, když jeho jméno nebylo ještě moc známé, hrál menší role v seriálech. K těm nejznámějším patří seriál DYNASTIE 2: COLBYOVÉ.

První filmový úspěch zaznamenal v hudebním snímku TANEČNÍ AKADEMIE 2. Adrian Paul je ženatý. Jeho manželka se jmenuje Melanie a je zpěvačka. Největší úspěch zaznamenal v seriálu HIGHLANDER. V seriálu ztvárnil statečného horala Duncana Mc Leoda, který je příbuzným Connora Mc Leoda, kterého hraje Christopher Lambert. Ten pomohl seriálu rozeběhnout se. Objevil se v úvodním dílu.

Společně si také zahráli ve filmu HIGHLANDER:ZÚČTOVÁNÍ. Scénáristé však pravděpodobně neznají předchozí tři díly. Jak si vysvětlit, že zatímco ve druhém dílu, odehrávající se v daleké budoucnosti, bojuje Connor Mc Leod proti nebezpečnému Katanovi (hraje ho Michael Ironside), v nejnovějším čtvrtém pokračování, odehrávající se v současnosti, Connor umírá.

Sice hrdinskou smrtí, ale umírá. Je také možné, že to ze strany scénáristů byl záměr, kterým se snaží vynutit další pokračování. Děj příběhu si o pokračování skutečně říká. A my, co milujeme příběhy o statečném horalovi, se budeme těšit. Kromě velké spousty filmů, které Adrian Paul natočil, hostoval také v seriálu LOVCI POKLADŮ.

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Režijní filmografie

TV seriály

1992 Highlander (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace