foto

Jamie Sives

  • nar. 14.8.1973 (45 let)
    Lochend, Edinburgh, Skotsko, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jamie Sives se narodil v roce 1973 ve skotském Edinburghu. Narozdíl od svých hereckých kolegů nijak zvlášť od dětství netoužil stát se hercem, ale fotbalistou. Cesty osudu ho však zavedly jinam: pracoval na stavbě, v papírně, jako listonoš nebo vyhazovač v nočním klubu. Sám říká: "Nikdy jsem netoužil být hercem, dokud jsem se jím nestal".

V roce 1998 ukončil kurs herectví v Londýnském centru dramatu (The Drama Centre London) a hned se objevil v několika krátkých filmech a seriálech. Poprvé si zahrál ve filmu MEAN MACHINE (Fotbal za mřížemi, 2001), kde se mihl v roli Chiva. Scéna z tohoto filmu stačila, aby ho režisérka Lone Scherfig obsadila do hlavní role ve svém filmu WILBUR WANTS TO KILL HIMSELF (Wilbur se chce zabít, 2002). Pro Jamieho to znamenal úspěch: za roli Wilbura byl nominován na cenu BIFA (British Independent Film Awards) a jako nejlepší herec získal cenu na španělském Mezinárodním filmovém festivalu ve Valladolid a Střibrného delfína na portugalském festivalu Festróia. Kromě toho mu film u kritiků vydobyl srovnání s mladým Seanem Connerym.

Na spolupráci se severními zeměmi nezapomněl a rok nato se objevil v hlavní roli filmu skotsko-norské koprodukce ONE LAST CHANCE (Jen jedna šance, 2004). Následovaly menší role v dramatech ON A CLEAR DAY (Za jasného dne, 2005), FROZEN (Mrazivá řeka, 2005), komedii LOVE AND OTHER DISASTERS (Láska a jiné pohromy, 2006) a ve filmu HALLAM FOE (2007). V irském filmu TRIAGE (Očí války, 2009) si zahrál po boku Colina Farrela a spolu s Ralphem Fiennesem i v blockbusteru CLASH OF THE TITANS (Souboj Titánů, 2010).

Zahrál si také v několika úspěšných seriálech, např. ROCKFACE (Odvrácená tvář hor, 2002) nebo v trojdílné minisérii TO THE ENDS OF THE EART (Až na konec světa, 2005). V současné době má plné ruce práce s natáčením druhé série amerického seriálu GAME OF THRONES (Hra o trůny, 2011), kde hraje postavu Joryho Cassela.

Jeho zatím poslední filmová role je pan Godalming ve filmu ONE DAY (Jeden den, 2011) režisérky Lone Scherfig.

bonolennes

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace