foto

Jamie Sives

  • nar. 14.8.1973 (44 let)
    Lochend, Edinburgh, Skotsko, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jamie Sives se narodil v roce 1973 ve skotském Edinburghu. Narozdíl od svých hereckých kolegů nijak zvlášť od dětství netoužil stát se hercem, ale fotbalistou. Cesty osudu ho však zavedly jinam: pracoval na stavbě, v papírně, jako listonoš nebo vyhazovač v nočním klubu. Sám říká: "Nikdy jsem netoužil být hercem, dokud jsem se jím nestal".

V roce 1998 ukončil kurs herectví v Londýnském centru dramatu (The Drama Centre London) a hned se objevil v několika krátkých filmech a seriálech. Poprvé si zahrál ve filmu MEAN MACHINE (Fotbal za mřížemi, 2001), kde se mihl v roli Chiva. Scéna z tohoto filmu stačila, aby ho režisérka Lone Scherfig obsadila do hlavní role ve svém filmu WILBUR WANTS TO KILL HIMSELF (Wilbur se chce zabít, 2002). Pro Jamieho to znamenal úspěch: za roli Wilbura byl nominován na cenu BIFA (British Independent Film Awards) a jako nejlepší herec získal cenu na španělském Mezinárodním filmovém festivalu ve Valladolid a Střibrného delfína na portugalském festivalu Festróia. Kromě toho mu film u kritiků vydobyl srovnání s mladým Seanem Connerym.

Na spolupráci se severními zeměmi nezapomněl a rok nato se objevil v hlavní roli filmu skotsko-norské koprodukce ONE LAST CHANCE (Jen jedna šance, 2004). Následovaly menší role v dramatech ON A CLEAR DAY (Za jasného dne, 2005), FROZEN (Mrazivá řeka, 2005), komedii LOVE AND OTHER DISASTERS (Láska a jiné pohromy, 2006) a ve filmu HALLAM FOE (2007). V irském filmu TRIAGE (Očí války, 2009) si zahrál po boku Colina Farrela a spolu s Ralphem Fiennesem i v blockbusteru CLASH OF THE TITANS (Souboj Titánů, 2010).

Zahrál si také v několika úspěšných seriálech, např. ROCKFACE (Odvrácená tvář hor, 2002) nebo v trojdílné minisérii TO THE ENDS OF THE EART (Až na konec světa, 2005). V současné době má plné ruce práce s natáčením druhé série amerického seriálu GAME OF THRONES (Hra o trůny, 2011), kde hraje postavu Joryho Cassela.

Jeho zatím poslední filmová role je pan Godalming ve filmu ONE DAY (Jeden den, 2011) režisérky Lone Scherfig.

Markéta R. "bonolennes" Fišerová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace