foto

Julian Cheung

  • nar. 27.8.1971 (48 let)
    Hong Kong, Čína

Biografie

Dětství neměl Julian vůbec snadné. Narodil se do bouřlivého Hongkongu rok po zrovnoprávnění mzdové diskriminace žen v roce 1970. To samo o sobě rozpoutalo dostatečně velkou mediální kampaň, aby se obdobné artikly objevovaly v novinových výtiscích po celém světě. Jeho rodiči byla nesourodá dvojice, která si po synově narození rozuměla stále méně a méně. Vzájemná nevole partnerské tolerance vygradovala rozvodem, který Juliana hluboce zasáhl. A bylo mu teprve patnáct let, když s otcem emigroval do Austrálie. V Sydney navštěvoval střední školu Pendle Hill High School, aby se o několik let později stal svědkem opětovně stvrzeného manželského svazku rozvedených rodičů, jejichž cesty se opět v roce 1996 zkřížily u oltáře. Rozvod jej nicméně neminul ani tentokrát, a tak se dvojice rozvedla ještě podruhé.

K herectví a televizním obrazovkám vůbec Julian přičichl již v devatenácti letech, když se během letních prázdnin rozhoduje navštívit bratrance, žijícího v Hongkongu. Ten jej představuje svému marketingovému zástupci, který s ním jen krátce nato sepisuje smluvní kontrakt. Julian se po boku populárního hongkongského zpěváka Maple Hui objevuje v pilotním singlu "A Modern Love Story", jenž se stává hitparádovým trhákem. Tímto krokem si zajišťuje nejenom pozornost komerčních médií, které jej oslavují coby nový idol, ale také pozornost původní hongkongské televizní stanice Television Broadcasts Limited (TVB), která se stává pomyslným odrazovým můstkem celé jeho kariéry. Podepisuje dlouholetý smluvní kontrakt k účinkování v televizní sérii Peak Of Passion (1992), aby se už v následujícím roce dočkal své první filmové role ve snímku A Warrior's Tragedy (1993). Své největší slávy ale dosahuje až díky úloze v populární fantazijní televizní sérii The Legend Of The Condor Heroes (1995), v níž ztvárňuje heroického válečníka Jing Guo. Tímto krokem se staví mezi přední hongkongské herce.

Díky řadě filmových snímků, mezi nimiž excelují Extreme Crisis (1998), Dragon Heat (2000), Perfect Match (2000), Twilight Garden (2000) a komediální snímek Comic King (2001), se na krátký čas vyhýbá televizním obrazovkám, k nimž se vrací až v roce 2000 s úspěšnou televizní sérií Return Of The Cuckoo (2000), která jej katapultuje za hranice Hongkongu do Indonésie, Číny, Thajska, Vietnamu a Singapuru, kde jeho jméno nabírá váhu. S jeho jménem se pojí zaručený úspěch, a tak se není čemu divit, že se o něj filmoví tvůrci doslova perou. Následují komerčně úspěšné snímky jako Stowaway (2001), Possessed (2002), Bar Paradise (2005) či Wo Hu (2006) v nichž uplatňuje svůj herecký talent, který jej neomezuje od ztvárnění žádné z postav. I díky tomu jej lze spatřit v akčně-historické televizní sérii The Legend Of Lu Xiaofeng (2007), v napínavém hororovém thrilleru The First 7th Night (2007), v akčně-bojovém snímku The Grandmaster (2013) nebo v romantických snímcích Born To Love You (2013) a The Fox Lover (2013).

Úspěch slaví i na poli hudebního skladatele a zpěváka. Podepisuje smlouvy s celosvětově uznávanými společnostmi jako jsou Fitto Entertainment, Sony Music, EMI či Warner Music. Na svém kontě má velké množství úspěšných hudebních singlů a dlouhohrajících desek ("CHILAM" (1994), "Yes Or No" (1998), "I Am Chilam" (2009)). Jeho skladby zaznívají v televizních sériích, v niž dokonce sám vystupuje, "Cold Blood Warm Heart Compilation" (1996), "Return Of The Cuckoo Original Soundtrack" (2000), a svá alba vydává v mnohatisícových nákladech jak v Kantonštině, tak i v Mandarinštině. Díky svému specificky zbarvenému hlasu se objevuje ve velkém množství komerčních spotů, reklamních kampaní a díky svému atraktivnímu vzhledu i na předváděcích molech a titulních stránkách prestižních módních časopisů.

Svůj první koncert před několikatisícovým publikem nazvaný "I Am An Alien", odehrál 27. 3. 2011 vně architektonického skvostu, hongkongského víceúčelového stadionu Hong Kong Coliseum. Se svojí ženou a zároveň úspěšnou televizní, ale především filmovou herečkou Anitou Yuen (Protégé (2007), Ip Man: The Final Fight (2013), The Love Experience (2013)) přivítal v roce 2006 prvního potomka, syna Mortona.

Ian "Conspi" Maitner

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace