foto

Veronika Černá

  • nar. 1985
    Lično, Československo

Biografie

„Nemám žádné velké ambice, ale výzvy týkající se hudby mi do života stále přicházejí, takže neusínám na vavřínech a jdu jim vstříc.“ (Veronika Černa v rozhovoru pro Extra.cz)

Veronika Černá (za svobodna Zaňková) je hudební skladatelka a dříve též zpěvačka. Odmaturovala na gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou a poté vystudovala v Praze obor masová a mediální komunikace. Má za sebou finále pěvecké soutěže „Zlín talent 2000“ a 2.místo na „Bohemia talentu 2002“, kde soutěžila se svojí autorskou písničkou.

Veřejnost se s ní měla možnost blíže seznámit v roce 2004, když se probojovala do finále prvního ročníku soutěže Česko hledá Superstar„Byl to naprosto jedinečný zážitek, který si v sobě uchovám do konce života. Myslím, že mě to pozitivně posunulo jako člověka, začala jsem uvažovat dospěleji a vážit si věcí, které jsem do té doby jen míjela,“ vzpomíná na tuto dobu Černá v rozhovoru pro Kafe.cz. Na svém kontě má z té doby jako zpěvačka dvě autorské desky se skupinou Crazy Diamond, jejímž producentem byl Veroničin životní partner a později manžel Lukáš Černý.

I když její angažmá v pěvecké soutěži a zejména všechny navazující aktivity ji neumožnily vystudovat její původně vysněný obor Populární skladba na Pražské konzervatoři, nakonec se ke skládání hudby dostala, a to při spolupráci s manželem Lukášem Černým, s nímž má i tři děti. První takovou spolupráci byla komedie Jedlíci aneb Sto kilo lásky. „Hudbu k Jedlíkům jsme skládali asi čtrnáct dní, a přestože jsme film za tu dobu viděli mnohokrát, stále nás baví. Některé hlášky jsme dokonce začali doma používat,“ říká Veronika Černá.

Honza "HonzaBez" Bezděkovský

Skladatelská filmografie

Filmy

2021 Stáří není pro sraby
2018 Kluci z hor
2013 Jedlíci aneb Sto kilo lásky

TV seriály

2019 Čechovi (TV seriál)
Epizoda 10 (E10)
Epizoda 9 (E09)
Epizoda 8 (E08)
další epizody (10)
2015 Stopy života (TV seriál)
Na dřeň (S02E08)
Poslední návrat II. (S02E07)
Poslední návrat (S02E06)
další epizody (11)
2014 Stopy života (TV seriál)
Zlatá mládež (S01E07)
Poslední sbormistr (S01E06)
O život (S01E05)
další epizody (6)

Host

TV pořady

2004 Česko hledá SuperStar (TV pořad)
1998 Prásk (TV pořad)
1994 Snídaně s Novou (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky