foto

Zully Montero

  • nar. 25.1.1944 (75 let)
    Santo Suarez, Kuba

Biografie

Clara Zully Montero je kubánská herečka. Ve věku 11 let shromáždila Zully skupinu přátel a vytvořila vlastní „divadlo“, které prezentovali rodině a přátelům. Její matka si všimla jejího zájmu o vystupování a přihlásila ji na střední školu dramatických umění La Academia De Arte Dramatico De La Habana v Havaně na Kubě. Když dostudovala, zúčastnila se rozhlasové talentové soutěže, kde hledali herečku, která by mohla účinkovat v opeře. Zully vyhrála soutěž a vystupovala na přehlídce. Po opeře pokračovala v divadle.

Ve věku 16 let se vdala a porodila dvě dcery – Marthu a Elaine. Její život na Kubě byl velmi obtížný, což vedlo k jejímu rozhodnutí odstěhovat se. Zully a její manžel se přestěhovali do domu svého strýce v New Yorku ve Spojených státech a snažili se, aby své rodině poskytli jídlo a přístřeší. Pracovala v továrně na boty, na pohlednice a na oděvy. Během této doby otěhotněla po třetí a porodila – Jezabelu Montero.

Následně se rozhodla studovat angličtinu. Dostala práci v jedné společnosti poblíž Wall Street v New Yorku. Tam narazila na starého přítele, s nímž vystupovala v divadle na Kubě. Pozval ji do své divadelní skupiny, kde začala znovu vystupovat. Její manžel ji to ale neschválil, což vedlo k jejich rozvodu. Musela vykonávat dvě zaměstnání, aby se dokázala postarat o svou rodinu, a také pokračovala v práci v divadle. Tam začala rozšiřovat svou hereckou kariéru z divadla na televizi. V roce 1979 hrála Aurelii ve filmu El Super. Pak se v roce 1990 objevila v opeře „El Magnate“.

Je známá za své role v Mys hrůzy (1991) a La Viuda de Blanco (2006). V telenovele Pravá tvář vášně (2008) hrála psychopatku a vražedkyni Carmen Andrade.

Hojiko

Herecká filmografie

Filmy

2016 Cassanova Was a Woman
2006 Full Grown Men
Milagro de Coromoto, El
1991 Mys hrůzy
1979 Súper, El
1958 Noche y el alba, La

TV seriály

2013 Santa Diabla (TV seriál)
2010 El Fantasma de Elena (TV seriál)
2008 Pravá tvář vášně (TV seriál)
2006 La Viuda de Blanco (TV seriál)
2005 Osudové setkání (TV seriál)
2004 Prisionera (TV seriál)
2002 Vale Todo (TV seriál)
1998 Aguamarina (TV seriál)
Cosas del amor (TV seriál)
1995 Señora Tentacion (TV seriál)
1994 Guadalupe (TV seriál)
Marielena (TV seriál)
1990 Corte tropical (TV seriál)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace