Reklama

Reklama

Labina Mitevska

nar. 21.09.1975 (45 let)
Skopje, Makedonie, Jugoslávie

Biografie (1)

Labina pochází z umělecké rodiny. Její divadelní kariéra započala již v brzkém věku. Vystudovala fakultu Umění a Archeologie na Universitě Svatého Cyrila a Metoděje ve Skopje a díky stipendiu studovala i na European Film College v Dánsku. Na arizonské universitě v Tucsonu studovala Historii umění.V roce 1994 dostala roli makedonsko-albánské dívky Zamiry ve filmu, nominovaném na Oscara PŘED DEŠTĚM. Rok nato se objevila v divadelním představení TUKU TAKA POD OBLAKA.… (více)

Zajímavosti (4)

Samotáři (2000)

  • Televize DVTV si k 20letému výročí Samotářů pozvala Jiřího Macháčka (Jakub) k hodinovému rozhovoru, kde často přiznával, že si z filmu mnoho nepamatuje, protože dle pokynů režiséra musel být pod vlivem. Televize požádala představitelku Vesny, Labinu Mitevskou, zda by Macháčkovi něco nevzkázala. Ta mu natočila malé filmové poděkování a vzpomínku, která Jiřího velmi dojala. (sator)

Samotáři (2000)

  • Petr Zelenka nabídl Labině Mitevské roli Vesny, když se potkali na filmovém festivalu v Cottbusu, kde byla Mitevska v porotě a Zelenka v soutěži s Knoflíkáři. Protože se jí líbil scénář a znala jeho předchozí filmy, přijela do Prahy na setkání s režisérem. (Taninaca)

Galerie (21)

Reklama

Herec

Producent

Host

Ovládací panel

Fanklub

(25)

Reklama

Reklama