foto

Sóta Fukuši

  • nar. 30.5.1993 (25 let)
    Tokio, Japonsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 30. března 1993 v Tokiu. Jeho herecká kariéra začala roku 2011 frančízou Kamen Riderů, kde hrál hlavní roli Kisaragiho Gentaró a v Kamen Rider Fourze. Tentýž rok i dva následující se objevil ve filmech této frančízy. Debutoval ovšem v seriálu Misaki Number One!! ve vedlejší roli. Ten rok se objevil ještě v seriálech Šima šima a Umareru.

Rok 2012 byl pouze ve znamení filmů Kamen Rider, ale ten následující byl pro jeho kariéru přelomový. Objevil se ve filmu Tošokan sensó (roku 2015 vyjde pokračování), kde se zakoukal do hlavní hrdinky, a dostal hlavní roli v Enošima Prizm. Co ovšem zajistilo jeho popularitu, byla jedna z rolí v asadoře Amačan, která se roku 2013 stala velmi oblíbenou a jedním z nejvyhledávanějších slov na japonském internetu. Díky tomu získal hlavní roli v seriálu Starman, kde hraje mladého muže, který trpí ztrátou paměti a dostane se do rukou svobodné matky vychovávající tři dítka. Ke konci roku se objevil jako vedlejší postava v seriálu s Macudou Šótou Umi no ue no šinrjódžo.

Rok 2014 si pro něj přichystal hned tři filmy, v nichž ztvárnil hlavní postavu – středoškolská romantika podle mangy Sukitte ii na jo, film Miike Takašiho, který mu určitě také pomůže s dalšími úspěchy v šoubyznysu, Kamisama no iu tóri a In the Hero. Aby toho neměl málo, účinkoval i ve dvou televizních seriálech a jednom speciálu. Vedlejší roli dostal jako středoškolák na škole šprtů, kde se Ninomija Kazunari snaží založit úspěšný basebalový tým – Jowakutemo katemasu. Co by pro něj mohl být další úspěch, je hlavní role po boku etablovaných herců Tamaki Hirošiho a Ajase Haruky v seriálu Kjó wa kaiša jasumimasu.

Na roku 2015 má již ohlášený romantický film natočený na základě stejnojmenné mangy Strobe Edge, kde mu sekunduje Arimura Kasumi, se kterou se již setkal například v Jowakutemo katemasu a již zmiňované pokračování Tošokan sensó.

Terka "Zíza" Bělecká

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace