foto

Billy Green Bush

  • nar. 1935
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

William Warren Bush je americký herec, obvykle vystupující pod přezdívkou Billy "Green" Bush nebo Billy Greenbush. Bush je hercem neotřelých a excentrických rolí, představujícím typ „starých dobrých chlapíků". Ve většině se jednalo o šerify a státní policisty nicméně v jeho repertoáru bychom našli i postavy padouchů.

Bushova filmová kariéra obsahuje takové snímky jako motorkářský film THE SAVAGE SEVEN /1968/, drama FIVE EASY PIECES /1970/, western Dicka Richardse THE CULPEPPER CATTLE COMPANY /1972/, další z bikerských snímků ELECTRA GLIDE IN BLUE /1973/, ve kterém jeho herecký výkon kritici označily za „nezkrotně jedinečný", v komediálním dramatu Martina Scorseseho ALICE DOESN'T LIVE HERE ANYMORE /1974/, v dramatu THE RIVER /1984/, ve kterém hrál po boku Mela Gibsona a Sissy Spacek, v road hororu THE HITCHER /1986/, v komediálním kultovním hororu CRITTERS /1986/ nebo ve slasherovém hororu JASON GOES TO HELL: THE FINAL FRIDAY /1993/.

Bush se často objevoval i v televizní produkci. V policejním seriálu HILL STREET BLUES /1981-1987/ hrál postavu Bobby Angela a v pamětihodné epizodě "Cowboy" ze seriálu M.A.S.H. /1972-1983/, kde měl zabít velícího důstojníka Henryho Blakea.

Dvakrát ztvárnil postavu Vernona Presleyho, otce Elvise Presleyho. Poprvé v TV filmu ELVIS AND ME /1988/, který byl natočen podle biografie bývalé Elvisovy ženy Priscilly a pak v krátkometrážním seriálu ELVIS /1990/.

Bush je otcem tří dětí - dvojčat Lindsay a Sidney Greenbushových  - které hrály postavu Carrie v rodinném drama seriálu LITTLE HOUSE ON THE PRAIRIE /1974-1983/ a herce Claye Greenbushe, které má s ex-manželkou Carol Bush. V současné době /2013/ je v hereckém důchodu.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace