foto

Juan Fernández

  • nar. 13.12.1956 (62 let)
    Santo Domingo, Dominikánská republika

Biografie

Fernandéz se narodil jako Juan de Jesus Fernandéz de Alarcon. Než se dostal k filmu, pracoval jako model pro známé návrháře jako jsou Yves Saint-Laurent, Nino Cerruti, Zandra Rhodes či Ossie Clark. Jeho matka byla v letech 1960-70 diplomantkou pro Dominikánskou republiku v US. Občas vystupuje pod pseudonymem Juan Fernandez.

Beze sporu se divákům tento herec vryl do paměti asi hlavně dvěmi rolemi a to rolí Miguela v KROKODÝLDUNDEE 2 a Escovaze v ŽELEZNÝ OREL 3. Takže jsem se zmínil asi o nejznámějších rolích tohoto herce, původem z Dominikanské republiky a teď trošku k těm méně známým postavám. Jeho začátky byly spjaty, jako většina jeho hereckých kolegů jeho kategorie s tv seriály. V 80. letech se objevil v řadě seriálů jako byli například TJ. HOOKER, HILLS STREET BLUES, u nás neznámy OUTLAWS a nebo slavné MIAMI VICE s Donem Johnsonem.

Postupem času se vypracoval na specialistu na různé typy grázlů. Jeho výrazný obličej jsme mohli vidět v řadě snímků různých žánrů, ať to byly akční, thrillery či horrory. Připomeňme si pár filmů, kde jsme ho mohli zahlédnout: VĚCI, O KTERÝCH SE NEMLUVÍ s Charlesem Bronsonem, Mannovo televizní PŘEPADENÍ V L.A., pavoučí ARACHNOFOBIA, povídkový NECRONOMICON či BOEING 747 V OHROŽENÍ, kde si střihnul roli zfanatizovaného atentátníka.

Z novějších snímků, jsme ho mohli vidět v Dieselově OSAMĚLÉM MSTITELI, který nedopadl úplně nejlíp nebo Garciovo ZTRACENÉ MĚSTO, které bylo uvedeno na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. V posledních letech se čím dál častěji objevuje ve španělské produkci. Za zmínku stojí drama SEX A LUCÍA či Almodováro MLUV S NÍ.

Jarda "Fox Mulder" Fox

Režijní filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Producentská filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace