foto

Juan Fernández

  • nar. 13.12.1956 (64 let)
    Santo Domingo, Dominikánská republika

Biografie

Fernandéz se narodil jako Juan de Jesus Fernandéz de Alarcon. Než se dostal k filmu, pracoval jako model pro známé návrháře jako jsou Yves Saint-Laurent, Nino Cerruti, Zandra Rhodes či Ossie Clark. Jeho matka byla v letech 1960-70 diplomantkou pro Dominikánskou republiku v US. Občas vystupuje pod pseudonymem Juan Fernandez.

Beze sporu se divákům tento herec vryl do paměti asi hlavně dvěmi rolemi a to rolí Miguela v KROKODÝLDUNDEE 2 a Escovaze v ŽELEZNÝ OREL 3. Takže jsem se zmínil asi o nejznámějších rolích tohoto herce, původem z Dominikanské republiky a teď trošku k těm méně známým postavám. Jeho začátky byly spjaty, jako většina jeho hereckých kolegů jeho kategorie s tv seriály. V 80. letech se objevil v řadě seriálů jako byli například TJ. HOOKER, HILLS STREET BLUES, u nás neznámy OUTLAWS a nebo slavné MIAMI VICE s Donem Johnsonem.

Postupem času se vypracoval na specialistu na různé typy grázlů. Jeho výrazný obličej jsme mohli vidět v řadě snímků různých žánrů, ať to byly akční, thrillery či horrory. Připomeňme si pár filmů, kde jsme ho mohli zahlédnout: VĚCI, O KTERÝCH SE NEMLUVÍ s Charlesem Bronsonem, Mannovo televizní PŘEPADENÍ V L.A., pavoučí ARACHNOFOBIA, povídkový NECRONOMICON či BOEING 747 V OHROŽENÍ, kde si střihnul roli zfanatizovaného atentátníka.

Z novějších snímků, jsme ho mohli vidět v Dieselově OSAMĚLÉM MSTITELI, který nedopadl úplně nejlíp nebo Garciovo ZTRACENÉ MĚSTO, které bylo uvedeno na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. V posledních letech se čím dál častěji objevuje ve španělské produkci. Za zmínku stojí drama SEX A LUCÍA či Almodováro MLUV S NÍ.

Jarda "Fox Mulder" Fox

Režijní filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Producentská filmografie

Filmy

2013 El Gallo

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky