foto

Renáta Doleželová

  • nar. 2.6.1950
    Brodek u Přerova, Československo
  • zem. 12.6.2000 (50 let)
    Praha, Česko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Renáta Doleželová se narodila 2.6. 1950 v obci Brodek u Přerova. Po absolvování chemické průmyslovky v blízkém Přerově se přihlásila na JAMU, kterou úspěšně dokončila. V jako prvním svém angažmá nastupovala v divadle Petra Bezruče v Ostravě. V roce 1979 se stala členkou souboru FSB a posléze hrála v několika dalších divadelních souborech (divadlo Pod lampou). Její poslední zastávkou bylo divadlo U hasičů v Praze.

Veřejnost zná Renátu Doleželovou především z menších televizních rolí. Hrála ve filmech KRONIKA ŽHAVÉHO LÉTA, DNY ZRADY, SOKOLOVO, OSVOBOZENÍ PRAHY, PŮL DOMU BEZ ŽENICHA, HADÍ JED, ZRALÉ VÍNO, MÁ LÁSKA S JAKUBEM a zahrála si také ve filmu ANDĚL S ĎÁBLEM V TĚLE. K dalším filmovým počinům patří filmy PAVUČINA nebo SPRÁVNÁ TREFA. Její pravděpodobně nejznámější role však přišla v televizních seriálech MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ a hlavně jako Lída Brůhová – Zemanová co by první manželka hlavního hrdiny v seriálu 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA. Zahrála si také v seriálu DYNASTIE NOVÁKŮ. Kromě hraní se věnovala také dabingu, byla činná v publicistice a napsala jednu divadelní hru.

Ke konci svého života trpěla depresemi. Zemřela 12.6. 2000, 10 dní po svých padesátých narozeninách, když spáchala sebevraždu.

Viki "badajajuak" Chaloupka

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace