foto

Mike Norris

  • nar. 4.10.1962 (58 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Tento americký herec akčních filmů se narodil v roce 1963. Celým jménem se jmenuje Michael R. Norris. Je synem slavného Chucka Norrise. Ve filmech se velmi často objevuje po boku svého otce. Svojí první větší roli ztvárnil v roce 1980 ve filmu OSMIÚHELNÍK. Avšak nejvíce na sebe upozornil až v roce 1991 v akčním filmu DELTA FORCE 3., ve kterém nahradil Chucka Norrise. Ten si zahrál plukovníka Mc Coye ve filmech DELTA FORCE z roku 1986 a DELTA FORCE 2: KOLUMBIJSKÁ SPOJKA z roku 1990.

V letech 1992 až 2001 pravidelně hostoval v seriálu WALKER, TEXAS RANGER. Ztvárnil zde jak kladné, tak záporné postavy. Někdy šlo o role větší, někdy pouze o epizodní. Z dalších filmů, ve kterých si zahrál, stojí za zmínku komedie BURANI Z BEVERLY HILLS, akční film PRSTEN SMRTI, horror ROZPAROVAČ, akční CARNIVAL OF WOLVES, akční DELTA FORCE ONE: ZTRACENÁ HLÍDKA, horror BELLS OF INNOCENCE, sci-fi ŠESTKA: ZNAMENÍ ZLA a akční WALKER, TEXAS RANGER: FALEŠNÉ OBVINĚNÍ.

V těchto filmech se sešel s takovými hvězdami jako jsou Eric Roberts,Gary Daniels, Richard Norton, Marshall R. Teague, Erika Eleniak, Sonny Landham, Don Swayze, Stephen Baldwin, Billy Drago, Chad Mc Queen, Charles Napier, John Fujioka nebo Gerald Okamura. Kromě herectví se věnuje také režii, psaní scénářů, produkci a na některých filmech se díky skvělé fyzické kondici podílí také jako kaskadér.

Josef "videofil" Novák

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie