foto

Jason Zada

Biografie

Je režisérem filmového internetového experimentu Take This Lollipop, oceněného cenou Emmy. Tento krátký film, který byl mimo jiné oceněn také na festivalu SXSW, zhlédlo přes 100 milionů lidí po celém světě. Se svými 13 miliony facebookovými „lajky" se stal nejrychleji se šířící aplikací na těchto stránkách vůbec.

Na podzim roku 2000 založil digitální reklamní agenturu Evolution Bureau (EVB), kterou se mu v průběhu následujících osmi let podařilo přetvořit ve světově uznávanou agenturu se 65 zaměstnanci. Jakožto režisér reklamních spotů se podílel na digitálních, tiskových i televizních a rozhlasových kampaních pro tak prominentní reklamní agentury, jakými jsou Weiden + Kennedy, Crispin Porter Bogusky, Sid Lee, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, RPA, Y&R, Draftfcb, Kaplan Thaler a Grey.

Je také známý režií interaktivního hudebního videoklipu ke skladbě Lost in the Echo skupiny Linkin Park a doplňkovou digitální kampaní, kterou společnost Paramount Pictures spustila souběžně s premiérou snímku Paranormal Activity 4. Jeho celovečerním debutem je Les sebevrahů (2016).

Falcon

Režijní filmografie

Filmy

2016 Les sebevrahů
2011 Take This Lollipop

Hudební videoklipy

2014 Trey Songz feat. Nicki Minaj - Touchin, Lovin (hudební videoklip)

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky