foto

Russell Wong

  • nar. 1.3.1963 (55 let)
    Troy, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Newyorský rodák Russell Girard Wong přišel na svět jako šesté ze sedmi dětí čínského restauratéra a holandské umělkyně. Po rozvodu rodičů žil s matkou v Kalifornii. Od dětství se pilně věnoval tanci, fotografování a studiu bojových umění. Mistrně si osvojil karate, taekwondo a kung-fu.

S herectvím začal v polovině 80. let. Objevil se v epizodě seriálu JUMP STREET 21 a ztvárnil vedlejší roli v dobrodružném snímku na motivy románu Jamese Clavella TAI-PAN. Následně mu producenti svěřili hlavní roli v romantickém filmu NALIJME SI ČISTÉHO ČAJE.

Od té doby nemá o nabídky na natáčení nouzi. Velkou příležitostí pro něj byla titulní úloha čínského politického aktivisty v televizní sérii ZTRACENÝ SYN. S Jetem Li si zahrál v akčním thrilleru ROMEO MUSÍ ZEMŘÍT. Další významnou roli opičího krále ztělesnil v koprodukčním snímku natočeném podle klasického čínského románu OPIČÍ KRÁL. Jako parťák Stevena Seagala se objevil v akčním videofilmu BESTIE. A ve vedlejší roli jsme ho mohli vidět ve třetím díle fantasy blockbusteru MUMIE: HROB DRAČÍHO CÍSAŘE.

Russell Wong, jako málokterý z jeho kolegů, ztělesňuje kombinaci hereckého talentu a fyzické zdatnosti. V akčních a nebezpečných scénách se nenechává zastoupit kaskadérem. V roce 1995 byl zvolen časopisem People mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě. Russell je ženatý a má jednu dceru. Herectví se věnují i jeho dva bratři Michael a Declan.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace