foto

Žaneta Fuchsová

  • nar. 31.3.1972 (48 let)
    Praha, Československo

Biografie

Bývalá dětská hvězda se narodila 31.3.1972 v Praze. Byla velmi živé až hyperaktivní dítě. Tak ji jednou otec přihlásil na konkurz do dětského filmu KOČIČÍ PRINC. Žanetě bylo pět let. Porotu okouzlila svou milou drzostí. V Konkurzu uspěla a získala hlavní roli. Role v tomto filmu nastartovala její deset let trvající hereckou kariéru.

Původně chtěla jít na zdravotní školu, vše si rozmyslela a přihlásila na Státní konzervatoř. Sem ji navzali pro nedostatek talentu. Žanetě se tak zhroutil svět, nevěděla, co bude dělat dál. Šla studovat střední ekonomickou školu. Během studií dostávala nabídky od režisérů, ale natáčení měla zakázané. Po ukončení studia nastoupila jako sekretářka ve Zmožkově hudebním nakladatelství Carmen. Pracovala na různých účetních pozicích. Vyzkoušela si práci v castingové agentuře. Pak se stala asistentkou režie a pomocnou režisérkou v různých TV produkcích - francouzský cyklus o komisaři Maigretovi a seriál Rodinná pouta. V RP měla roli sekretářky ve firmě rodiny Rubešových.

Do podvědomí diváků se však zapsala jako nezapomenutelná pihovatá, fantazií překypující, bezelstná a roztomile rošťácká dívenka v pohádkových komediích, ve kterých prožívala různá dobrodružství s kouzelnými plastelínovými postavičkami (LUCIE, POSTRACH ULICE, ... A ZASE TA LUCIE, CHOBOTNICE Z II. PATRA, VESELÉ VÁNOCE PŘEJÍ CHOBOTNICE.

Je rozvedená. Má dvě děti, dceru Michaelu a syna Radka.

Markéta "blackrain" Rejzková

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2013 Sejdeme se na Cibulce (TV pořad)

Fanoušci tvůrce