Reklama

Reklama

Frederick Forsyth

Frederick Forsyth

nar. 25.08.1938 (84 let)
Ashford, Kent, Anglie, Velká Británie

Zajímavosti (8)

  • Pracoval jako agent MI6. (Duoscop)

Šakal (1997)

  • Autor predlohy Frederick Forsyth sa vyjadril, že film je odpad a nepovažuje ho za adaptáciu svojho románu. Požiadal o odstránenie svojho mena zo záverečných titulkov. (Zdroj: zivot.sk) (kacer4)

Krycí název Oděsa (1974)

  • „Chtěl bych vytvořit postavu vraha z nacistické éry, který svlékl uniformu, přijal novou totožnost, zmizel a s novým jménem získal v Německu práci, vliv a vážnost. Nejlépe velitele koncentračního tábora,“ řekl při přípravě knižní předlohy její autor Frederick Forsyth lovci nacistů Simonu Wiesenthalovi. Ten mávl rukou: „Proč byste ho měl vytvářet? Mám tady nejmíň deset skutečných.“ Prošli složky a shodli se na bývalém veliteli tábora v Rize, hlavním městě Lotyšska, známém jako řezník z Rigy. Jmenoval se Eduard Roschmann. (BoXBe)

Krycí název Oděsa (1974)

  • Když Frederick Forsyth potřeboval pro napsáni románu „Spis ODESSA“ detaily, byl odkázán na Simona Wiesenthala, který představoval studnici informací pro lovce nacistů. Upozornil Forsytha, že mu může věnovat 20 minut; jeho archiv nakonec procházeli několik dní. Zápletka se měla točit kolem muže, který si změní jméno a zmizí přímo v srdci Německa s pomocí stejně utajených přátel. Herr Wiesenthal konstatoval, že volba bude obtížná ne proto, že jich je málo, ale kvůli tomu, že jich jsou tisíce. (BoXBe)

Krycí název Oděsa (1974)

  • Po přijetí románu „Den pro Šakala“, řekl autorovi knižní filmové předlohy Fredericku Forsythovi jeho vydavatel: „Pohrávám si s myšlenkou, že bych vám nabídl smlouvu na další tři romány. Máte nějaké náměty?“ „Mám jich spoustu.“ „Dvě synopse, obě po stránce, do pátečního odpoledne.“ „V pátek jsem předložil dva náměty, jeden z nich o tajemné organizaci bývalých nacistů, kteří si vzájemně pomáhají, chrání se a varují, aby nikdo z nich nebyl zadržen lovci válečných zločinců.“ „Nejdřív nacisté.“ Tehdy Forsyth netušil, že jeho vydavatel byl Žid, který měl jako mladý důstojník vyslýchat Heinricha Himmlera, než zajatec spolkl kapsli s kyanidem. (BoXBe)

Den Šakala (1973)

  • Předloha Fredericka Forsytha má reálné podklady, opírá se o případ z roku 1961. Skupina vysokých důstojníků francouzské tajné armády OAS, která nesouhlasila s pokrokovým rozhodováním Charlese de Gaullea ohledně Alžírska, přijala návrh nejmenovaného bývalého příslušníka francouzské cizinecké legie. Slíbil zlikvidovat generála zvláštní snajperskou puškou za 40 milionů starých franků. Když mu však byla jako záloha vyplacena polovina částky, už o něm nikdy nikdo neslyšel. (Robbi)

Spisovatel

Filmy
2006

Mstitel (TV film) - kniha

2005

Ikona (TV film) - kniha

1996

Kufr plný drog (TV film) - povídka

1990

A Little Piece of Sunshine (TV film) - povídka

 

Death Has a Bad Reputation (TV film) - povídka

 

Nevěstino věno (TV film) - povídka

 

Pride and Extreme Prejudice (TV film) - povídka

1989

Pouze další tajemství (TV film) - povídka

1988

Na také prípady sa nezabúda (TV film) - kniha

Reklama

Reklama

1987

Čtvrtý protokol - kniha

1980

Křik nevinných (TV film) - povídka

 

Žoldáci - kniha

1974

Krycí název Oděsa - kniha

1973

Den Šakala - kniha

Scenárista

Filmy
1987

Čtvrtý protokol

Seriály
1955

ITV Play of the Week

Divadelní záznam
2012

Láska nikdy neumírá

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(13)

Reklama

Reklama