foto

Laura Smet

  • nar. 15.11.1983 (37 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Laura Smet se narodila 15. listopadu 1983 v Paříži dvěma francouzským superhvězdám – herečce Nathalii Baye a herci a zpěvákovi Johnny Hallydayovi. Tento fakt ji předurčoval k umělecké dráze. V roce 1986 její otec nazpíval písničku Laura, která byla věnována právě jí. Již v době dospívání byla zanícenou filmovou fanynkou a zapsala se do hereckého kurzu k slavnému divadelnímu režisérovi Raymondu Acquavivovi.

Její první herecká role se datuje do roku 2003, ve snímku ŽÁDOSTIVÁ TĚLA ztvárnila těžce nemocnou Charlotte, vtaženou do zničujícího milostného trojúhelníku. Za svůj výkon sklidila uznání kritiky a obdržela cenu Romy Schneider a hned byla pasována do pozice obrovského hereckého talentu. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. O rok později ji obsadil slavný režisér Claude Chabrol do filmu DRUŽIČKA, kde si záhrala po boku B. Magimela. Ve stejném roce si střihla roli v koprodukčním snímku GILLESOVA ŽENA. Na filmová plátna se vrátila v roce 2007 v psychologickém dramatu OSLNĚNI SLUNCEM či filmové adaptaci detektivního románu Agathy Christie NULTÁ HODINA. Laura Smet se může rovněž pyšnit spolupráci s Phillippem Garrelem, který si ji vybral do komorního příběhu FRONTIERE DE L´AUBE (2008), v němž v roli herečky Carole prožívá milostné vzplanutí s fotografem Francoisem v podání Louise Garrela. V roce 2010 ji budou moci její fanoušci vidět v thrilleru INSOUPCONNABLE.

Vedle herecké profese se Laura Smet věnuje také produkování, režirování a psaní. Od roku 2004 tvořila pár s francouzským spisovatelem Frédéricem Beigbederem. Jejich vztah vydržel tři roky. V současnosti žije s Patricem Maktavem, zpěvákem soutěžícím ve francouzské Star Academy, obdobě celosvětové Superstar.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2010 Comment ça va bien! (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)