foto

Matt Day

  • nar. 28.9.1971 (46 let)
    Melbourne, Victoria, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Matt Day účinkoval v televizních seriálech již od dětství. Hereckou průpravu tak získal ve VENKOVSKÉ PRAXI (1981-93) a v krimiseriálu VODNÍ KRYSY (1996-99).

Filmová role přišla v roce 1994 v domácím snímku MURIEL SE VDÁVÁ (J.P.Hogan), Matt ztělesnil nesmělého mladíka, který nedokáže milované dívce vyznat své city. V nízkorozpočtové komedii LÁSKA A JINÉ KATASTROFY -1996 (E.K.Croghanová) si zahrál plachého medika, sdílejícího podnájem s dvěma studentkami. Před "škatulkou" romantických snílků ho zachránila jeho zatím největší role zlodějíčka Ala v krimi LÍBEJ NEBO ZABIJ - 1997 (B.Bennett), následovaná dramatem CUKROVÁ FABRIKA - 1998 (R.Carter), kde si zahrál psychicky labilního Harrise. Tento snímek, spolu s filmem CHYTEJ - 1998 (L.M.Danzeyová) soutěžil na MFF v Karlových Varech v roce 1998.

Australská komedie NÁSILNÍCI - 2000 (D.Murphy) a SÓLOKAPR Woodyho Allena - 2006 patří mezi zatím jeho poslední role v celovečerních projektech, účinkoval ještě v několika krátkých filmech, v seriálu MŮJ BRATR JACK a vystupuje také na divadle.

mat.ilda

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2007 Wish

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace