foto

Max Pirkis

  • nar. 6.1.1989 (30 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Max Pirkis se narodil dne šestého února roku 1989 ve Velké Británii v hlavním městě Anglie v Londýně. Je to herec a dabér.

Studoval na Eton College, kde projevil první zájem o herectví, avšak nebral jej nijak vážně a ani neuvažoval o tom, že by se jím živil. Pak přešel na St Catharine's College na školu Cambridge, kde studoval teologii a vstoupil do místního hereckého společenství, kde prohloubil svůj talent a zdokonalil svůj herecký um.

Jeho první velký film pochází z roku 2003, kdy účinkoval ve snímku z prostředí napoleonských válek, Master and Commander: The Far Side of the World jako nezletilý člen jedné z posádek anglické bitevní lodi. Za to také vyhrál Evening Standard British Film Award za Most Promising Newcomer a Young Artist Award pro Best Young Actor v mezinárodním filmu.

Jeho sláva rostla dál a o dva roky později se objevil v televizní sérii z prostředí antického světa Řím ze společné produkce populárních televizních stanic světových formátů BBC a HBO jako Gaius Octavian, kde zůstal až do roku 2007.

Dnes se věnuje hlavně herectví a účinkuje tak v různých seriálech, či filmech.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Herecká filmografie

Filmy

2014 Flying Home
Tichý experiment
2003 Master & Commander: Odvrácená strana světa

TV seriály

2007 Řím (TV seriál)
Syn Hádův (S02E02)
Předání moci (S02E01)
2005 Řím (TV seriál)
Únorové kalendy (S01E12)
Kořist (S01E11)
Slavnost (S01E10)
další epizody (10)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace